Žralok

(seriál)
Trailer
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2006–2008), 27 h 40 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Ian Biederman

James Woods, Danielle Panabaker, Sophina Brown, Sarah Carter, Jeri Ryan, Henry Simmons, Damaine Radcliff, Kevin Pollak, Mini Anden, Sam Page, Jordan Belfi (více)

Série(2) / Epizody(38)

V arogantním a věčně sarkastickém špičkovém obhájci Sebastianu Starkovi se jednoho dne hne svědomí. Už dál nechce pomáhat osvobozovat zločince, ať už za jakékoliv peníze, a tak vloží svůj právnický um do služeb okresní prokuratury. Své způsoby ale příliš nezmění... (oficiální text distributora)

Trailer

Scar

Možno sa niekomu bude zdať moje hodnotenie prehnané, ale stojím si za ním. Je to seriál, na ktorý sa teším celý týždeň. Žeby to bolo tým, že nepoznám toho vášho sto krát omielaného a porovnávaného Housa? Možno. Potom sa ale naskytá otázka, prečo recenzista má stále potrebu niečo porovnávať? Ak by som k tomu kroku pristúpil aj ja, tak napíšem že všetky CSI môžu iba závidieť herecké talenty, ale aj jednoduchosť príbehov a riešení. Pri žiadnom rozlúsknutí prípadu som sa necítil oklamaný, ako sa mi to pri CSI stáva, keď ich ľudia nachádzajú dôkazy primitývnymi náhodami. Niečo na úrovni Monka a Kostí. Užívam si to. Premýšlam, či tie slabé hodnotenia nebudú náhodou spôsobené českým dabingom. Slovenský stojí za to a je i dosť invenčný. ()

Allan

Už dlouho jsem nenašel film /seriál, u kterého by nějakých 90% recenzentů hned v úvodu používalo slova jako: průměrné, nudné, nepřekvapí, ničím vyjímečné, tuctové, nemastné neslané atd.. Jsem tedy velice rád, že se i já mohu po zhlédnutí prvních (a pro mě definitivně posledních) dílů připojit též s recenzí: solidní nuda, tři průměrné hvězdičky jako vyšité! ()

pravo

Trocha detektívnej práce plus trocha právničiny plus netuctový hlavný hrdina. Seriáli podobného druhu mám docela rád a nevynechal som ani sledovanie Sharka. Chybou je, že okrem hlavného hrdinu je na tomto seriály máločo inovatívne a aj ten je akoby okopírovaný z jedného seriálu. Hádajte, ktorý mám na mysli. ()

nascendi

Napriek priemernému hodnoteniu bol to môj obľúbený hrdina i seriál. Zaujímavé bolo sledovať jeho zmenu z advokáta na prokurátora. Svoj kolektív ovláda veliteľským spôsobom, niečo ako Tommy Lee Jones v Utečencovi a Maršaloch. Prirodzene i tu to niekedy pôsobí prehnane, nevierohodne a pre jeho kolegov ponižujúco. Oni ho však berú aj tak a keď je za chválenkára, cítim v tom kus predstierania a sebairónie. Bohužiaľ vždy, keď sa vráti domov a začne rozhovor s dcérou, túžim po vstupe do strižne. Ten ich vzťah je taký americký, až je pre našinca nestráviteľný. Ale inak fajn seriál s množstvom bonmotov. ()

Jenda

Předpokládám, a koukám, že tak činí i ostatní, že cílem seriálu je v divákovi evokovat, že hlavním hrdinou je jakýsi právnický Gregory House. Narozdíl od House tomu něco chybí. Pokud tvůrcům prominu záměr svézt se na vlně sarkastického úspěchu, jedná se o poměrně povedený pokus natočit nový právnický seriál. ()

• Natáčanie prebiehalo výhradne v Los Angeles, prevažne v Hollywoode. (Real Tom Hardy)
  • Celý seriál bol na hrane zrušenia ešte dávno predtým, než sa vôbec začal natáčať. Všetko sa zmenilo až po tom, ako sa k pilotnému dielu upísal James Woods. (Real Tom Hardy)
  • Počas prvej série sa frekventovane spomína meno Brian Cutler. Postavu sme v sérii nevideli ani raz, no má sa jednať o nového okresného prokurátora. Keď ho v druhej sérii stvárnil Kevin Pollak, volal sa Leo Cutler. (Real Tom Hardy)