Žralok (TV seriál)

Shark

Shark

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2006–2008, 27 h 40 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Ian Biederman

James Woods, Danielle Panabaker, Sophina Brown, Sarah Carter, Jeri Ryan, Henry Simmons, Damaine Radcliff, Kevin Pollak, Mini Anden, Sam Page, Jordan Belfi, Carlos Gómez, Željko Ivanek, Kari Matchett, Rick Fox, Ned Vaughn, Colby French, Leighton Meester, Joy Jorgensen, Josie Davis, Johnny Lewis, Paul Schulze, Chris William Martin, Brianna Lynn Brown, Rockmond Dunbar, Rick Peters, Matt Battaglia, Dakin Matthews, Titus Welliver, Kevin Durand, Madison Bauer, Rebecca Marshall, Christopher Cousins, Paul Wesley, Yvonne Delarosa, Jos Viramontes, Robert LaSardo, Jason George, Carlo Rota, Jonno Roberts, Glenn Morshower, Paula Marshall, Anjul Nigam, Theo Rossi, Sterling K. Brown, Adalia Braydon, Mark Feuerstein, Rochelle Aytes, James Immekus, Thomas Dekker, Jennifer O'Dell, Rob Brownstein, Monique Gabriela Curnen, Orla Brady, Hugh M. Hefner, Melissa Leo, Richard Burgi, Patrick Fabian, Arnold Vosloo, Al Sapienza, Leah Pipes, Bryce Johnson, Miles Heizer, Ashley Greene, Elizabeth Lackey, Nathan Anderson, Mike Gomez, Heather McComb, Amy Price-Francis, Annie McElwain, Chris J. Johnson, Tommy Savas, Kaylee DeFer, Holly Valance, Andy Umberger, Darren O'Hare, Ted Garcia, Shawn Christian, Tyler Kain, Owen Beckman, Michael J. Pagan, Hudson Leick, Matt Lanter, Caitlin Wachs, Don Swayze, Dianna Agron, Jami Gertz, Shaun Sipos, Evan Handler, Haley Webb, Deirdre Lovejoy, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Illeana Douglas, Benito Martinez, Nora Dunn, David Clayton Rogers, Sam Witwer, Laura Liguori, Brittany Curran, Ion Overman, Erinn Hayes, François Chau, Scottie Thompson, Meredith Monroe, Neil Hopkins, Sally Pressman, Tom Wright, Dale Dickey, Marisa Ramirez, Kate Norby, Marguerite MacIntyre, Alicia Ziegler, Mireille Enos, Tracy Middendorf, Kim Director, Matthew Willig, Cameron Goodman, Natasha Henstridge, Alyssa Diaz, Maximiliano Hernández, Marshall Cook, Robert Thorne, Gary Weeks, Mimi Michaels, Alexis Cruz, Diora Baird, Cathy Shim, Lynda Boyd, Megan Hilty, Nicholas Braun, John Cothran Jr., Allison Dunbar, Gina Hiraizumi, Raphael Sbarge, Collins Pennie, Dimitri Diatchenko, John Kapelos, Mark Deklin, Hal Ozsan, Simona Fusco, Jack Plotnick, Sonny Marinelli, James Black, Jordan Marder, Randy Flagler, Frank Pacheco, Romy Rosemont, Amy Aquino, Ray J, Danielle Bisutti, Mozhan Marnò, William Stanford Davis, Amy Scott, Navid Negahban, Katie A. Keane, Jerry Zatarain Jr., David Barry Gray, Mo Gallini, Nick Baga, Jim Klock, Matthew Troyer, Brady Smith, Adriane Lenox, Gina Gallego, Elizabeth Chambers, Eric Ladin, Yvans Jourdain, Michael Mantell, Ron Glass, Candace Kroslak, Hayley Marie Norman, Jennifer Aspen, Matthew Corbett Davis, Kenneth Choi, Christina Chambers, Michelle L. Gardner, Robert T. Parker, Stacy Edwards, Michael Hyatt, Meghan Lynch, James Huang, Alexander Kanellakos, Christopher Allport, Thomas Longo, Bess Wohl, Lisa Kaminir, Mariano Mendoza, Tom Virtue, David Norona, Kenneth Meseroll, Brett Rickaby, Chris Payne Gilbert, Andy Mackenzie, Chi Moui Lo, Jeremy Luke, Geoffrey Rivas, Paul Greene, Maria Arcé, Roy Jackson, Aaron Hill, Jeffrey D. Sams, Suzanne Cryer, Scott Michael Campbell, Deidrie Henry, Philip Anthony-Rodriguez, Susan Chuang, Sterling Macer Jr., Stefanie Butler, Coby Ryan McLaughlin, Andrew James Allen, Alison Martin, Dex Elliott Sanders, Michael Dempsey, Jesse Corti, David Barrera, Carla Jimenez, Jeremy Shada, Vernee Watson, Karl Makinen, Nigel Gibbs, Rene Rivera, Lanette Ware, Mark Sivertsen, Troy Ruptash, John D'Aquino, Chad Todhunter, H. Richard Greene, Jonathan Baker, David Andriole, Michael William Freeman, Graham Shiels, Anjali Bhimani, Ray Abruzzo, Federico Dordei, Jim Jansen, Kim Estes, Ivar Brogger, Jeff Austin, Kerrie Keane, Erik Aude, Lyne Odums, Alla Korot, Judith Scott, Mel Fair, Sam Puefua, Craig Susser, Denise Dowse, Kevontay Jackson, Owen H.M. Smith, Michael B. Silver, Laurie O'Brien, Lindsay Frost, Kristen Wilson, Lynn Whitfield, Emilio Rivera, Wolfgang Puck, Cory Hardrict, Steven Eckholdt, Aimee Brooks, Andrea Fellers, William Forsythe, John Rubinstein, Arielle Kebbel, Rick Fitts, Diedrich Bader, Charlayne Woodard, Caroline Aaron, Rodney Eastman, Zachery Ty Bryan, Clyde Kusatsu, Sandra Hess, Ella Thomas, Rusty Schwimmer, Eugene Byrd, Bokeem Woodbine, Mark Rolston, Billy Campbell, George Wyner, Patricia Skeriotis, Julian Morris, Michael Cavanaugh, Phillip Rhys, Nicholas Guest, Robert Floyd, Ray Wise, Shashawnee Hall, Tim Matheson, Rick Hoffman, Bobby Hosea, Gary Cole, Clifton Powell, Laura Leighton, Jenifer Lewis, Patrick Kilpatrick, David Campbell, Leland Orser, John Getz, Rick Pasqualone, Sherry Stringfield, David Zayas, Michelle Hurd, Larry King, Kevin Alejandro, Albie Selznick, Ed O'Ross, Kurt Fuller, Eddie McClintock, Paul Ben-Victor, John de Lancie, Robert Curtis Brown, Jason Marsden, Jeffrey Nordling, Scott Paulin, Paul Schackman, Michael Beach, Lisa Thornhill, Michael Adler, Steven Brand, Brenda Strong, Alex Carter, Amin Joseph, Jon Sklaroff, Cassandra Freeman, Robin Thomas, Kathleen York, Peter Gallagher, Jonathan Banks, Joe Spano, Michael Massee, Patty McCormack, Cullen Douglas, Michael Rooker, Nestor Serrano, Dennis Boutsikaris, Mädchen Amick, Lisa Sheridan, Mark Sheppard, Jamie Renée Smith, Chris Mulkey, Gilbert Glenn Brown, Joan McMurtrey, Michael Cavalieri, Christian Svensson, Marcus LaVoi, John Lacy, Marta Martin, Tiara Parker, Laura Chinn, Cheryl Carter, Joseph Will, Robert Cicchini, Terrell Tilford, Michelle C. Bonilla, Dean Napolitano, Aaron D. Spears
  • bery71

Shark = kriminální Dr. House II. Proč? Protože si utahuje z podřízených i nadřízených, protože ho víc zajímá práce než lidé, protože je sarkastický a protože se to rychle omrzí. Navíc scénáře jednotlivých dílů nejsou nic moc. Režie je mdlá. A stírání ostatních není vůbec tak zábavné. Dr. House by první. Shark je druhý.(31.10.2008)

Dr.House mezi paragrafy. Po první epizodě... Ani se mi tomu nechce věřit, ale vypadá to, že by se konečně mohl najít seriál z právnického prostředí, který bych si mohl oblíbit (samozřejmě nepočítám rozpustile úchylnou Ally). Aby se člověk v tom bezbřehém legálním svinstvu neutopil, potřebuje zkrátka dobrého lodivoda. Někoho, kdo Vám s úsměvem vrazí Sbírku zákonů do zadku a Vy mu za to ještě poděkujete. Rámeček s fotkou drsného a ultracharismatického Jamese Woodse by mohl zdobit noční stolek nejednoho mladého juristy. A když to drobátko přeženu, tak můžu s klidným svědomím říct, že by "Dobrodružství neohroženého Sebastiana Starka" mohla představovat spolu s plakáty Glorie Allred a knihovnou plnou románů Johna Grishama velmi snadnou cestu za poznáním angloamerického právního systému :-) Na neprobádanou půdu nových amerických seriálů vstupuji jen zřídka. Ale už kvůli tomu, že mi žralokovy postoje a metody připomněly ledacos z vlastního života, rozhodl jsem se dát tomuhle seriálu šanci. Uvidíme dál...(8.1.2008)

Žralok není žádnou právnickou alternativou dr. House, jak napovídala první epizoda, nýbrž pouze drobet cyničtějším advokátem (resp. státním prokurátorem). Ve slušném, nikoliv přímo ohromujícím podání Jamese Woodse jde o zajímavou postavu, která především pod vlivem vlastní dcery prochází jakous takous psychologickou proměnou. Zdravé jádro však stále tvoří samotné případy a jejich řešení dle nejklasičtějších (chápejte nejnudnějších) zákonitostí kriminálních seriálů. Kadence „hustých“ hlášek z pilotního dílu v režii Spikea Leeho (koho jiného) byla bohužel pouze návnadou na diváky, které podobný typ seriálů jinak nechává lhostejnými. Ač mám vcelku rád soudní dramata, dlouhá a nijak objevná vata (což je asi příliš silný výraz) předcházející soudním přelíčením v každé epizodě mě od dalšího sledování odradila již po čtyřech kouscích. 70%(30.1.2008)

Už dlouho jsem nenašel film /seriál, u kterého by nějakých 90% recenzentů hned v úvodu používalo slova jako: průměrné, nudné, nepřekvapí, ničím vyjímečné, tuctové, nemastné neslané atd.. Jsem tedy velice rád, že se i já mohu po zhlédnutí prvních (a pro mě definitivně posledních) dílů připojit též s recenzí: solidní nuda, tři průměrné hvězdičky jako vyšité!(29.8.2008)

James Wood je v serialu naprosto uzasny, jeho chuze, pohledy, mavani rukama jsou bezkonkurencni. Vsichni ho prirovnavate k Housovi, mozna sarkasmem, jinak je uplne odlisny. House porad dela to same, za ty serie je to uz nuda. Tohle se casem asi taky omrzi, ale zatim to ma stavu. Pribehy jsou ovsem prumerne, takze vice nez na tri hvezdy to neni. Ale i tak, je to zabavny serial na nedelni vecer, Tecka.(1.2.2008)