Žralok (TV seriál)

Shark

Shark

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2006, 38x42 min

James Woods, Danielle Panabaker, Damaine Radcliff, Jeri Ryan, Sarah Carter, Henry Simmons, Kevin Pollak, Mini Anden, Sam Page, Jordan Belfi, Carlos Gómez, Željko Ivanek, Kari Matchett, Rick Fox, Ned Vaughn, Colby French, Leighton Meester, Joy Lauren, Josie Davis, Johnny Lewis, Paul Schulze, Chris William Martin, Brianna Lynn Brown, Rockmond Dunbar, Rick Peters, Matt Battaglia, Dakin Matthews, Titus Welliver, Kevin Durand, Madison Bauer, Rebecca Marshall, Christopher Cousins, Paul Wesley, Yvonne Delarosa, Jos Viramontes, Robert LaSardo, Jason George, Carlo Rota, Jonno Roberts, Glenn Morshower, Paula Marshall, Anjul Nigam, Theo Rossi, Sterling K. Brown, Adalia Braydon, Mark Feuerstein, Rochelle Aytes, James Immekus, Thomas Dekker, Jennifer O'Dell, Rob Brownstein, Monique Gabriela Curnen, Orla Brady, Hugh M. Hefner, Melissa Leo, Richard Burgi, Patrick Fabian, Arnold Vosloo, Al Sapienza, Leah Pipes, Bryce Johnson, Miles Heizer, Ashley Greene, Elizabeth Lackey, Nathan Anderson, Mike Gomez, Heather McComb, Amy Price-Francis, Annie McElwain, Chris J. Johnson, Tommy Savas, Kaylee DeFer, Holly Valance, Andy Umberger, Darren O'Hare, Ted Garcia, Shawn Christian, Tyler Kain, Owen Beckman, Michael J. Pagan, Hudson Leick, Matt Lanter, Caitlin Wachs, Don Swayze, Dianna Agron, Jami Gertz, Shaun Sipos, Evan Handler, Haley Webb, Deirdre Lovejoy, Alex Fernandez, Michael Reilly Burke, Illeana Douglas, Benito Martinez, Nora Dunn, David Clayton Rogers, Sam Witwer, Laura Liguori, Brittany Curran, Ion Overman, Erinn Hayes, François Chau, Scottie Thompson, Meredith Monroe, Neil Hopkins, Sally Pressman, Tom Wright, Dale Dickey, Marisa Ramirez, Kate Norby, Marguerite MacIntyre, Alicia Ziegler, Mireille Enos, Tracy Middendorf, Kim Director, Matthew Willig, Cameron Goodman, Natasha Henstridge, Alyssa Diaz, Maximiliano Hernández, Marshall Cook, Robert Thorne, Gary Weeks, Mimi Michaels, Alexis Cruz, Diora Baird, Cathy Shim, Lynda Boyd, Megan Hilty, Nicholas Braun, John Cothran Jr., Allison Dunbar, Gina Hiraizumi, Raphael Sbarge, Collins Pennie, Dimitri Diatchenko, John Kapelos, Mark Deklin, Hal Ozsan, Simona Fusco, Jack Plotnick, Sonny Marinelli, James Black, Jordan Marder, Sophina Brown, Randy Flagler, Frank Pacheco, Romy Rosemont, Amy Aquino, Ray J, Danielle Bisutti, Mozhan Marnò, William Stanford Davis, Amy Scott, Navid Negahban, Katie A. Keane, Jerry Zatarain Jr., David Barry Gray, Mo Gallini, Nick Baga, Jim Klock, Matthew Troyer, Brady Smith, Adriane Lenox, Gina Gallego, Elizabeth Chambers, Eric Ladin, Yvans Jourdain, Michael Mantell, Ron Glass, Candace Kroslak, Hayley Marie Norman, Jennifer Aspen, Matthew Corbett Davis, Kenneth Choi, Christina Chambers, Michelle L. Gardner, Robert T. Parker, Stacy Edwards, Michael Hyatt, Meghan Lynch, James Huang, Alexander Kanellakos, Christopher Allport, Thomas Longo, Bess Wohl, Lisa Kaminir, Mariano Mendoza, Tom Virtue, David Norona, Kenneth Meseroll, Brett Rickaby, Chris Payne Gilbert, Andy Mackenzie, Chi Moui Lo, Jeremy Luke, Geoffrey Rivas, Paul Greene, Maria Arcé, Roy Jackson, Aaron Hill, Jeffrey D. Sams, Suzanne Cryer, Scott Michael Campbell, Deidrie Henry, Philip Anthony-Rodriguez, Susan Chuang, Sterling Macer Jr., Stefanie Butler, Coby Ryan McLaughlin, Andrew James Allen, Alison Martin, Dex Elliott Sanders, Michael Dempsey, Jesse Corti, David Barrera, Carla Jimenez, Jeremy Shada, Vernée Watson-Johnson, Karl Makinen, Nigel Gibbs, Rene Rivera, Lanette Ware, Mark Sivertsen, Troy Ruptash, John D'Aquino, Chad Todhunter, H. Richard Greene, Jonathan Baker, David Andriole, Michael William Freeman, Graham Shiels, Anjali Bhimani, Ray Abruzzo, Federico Dordei, Jim Jansen, Kim Estes, Ivar Brogger, Jeff Austin, Kerrie Keane, Erik Aude, Lyne Odums, Alla Korot, Judith Scott, Mel Fair

Tak po množstve seriálov zo súdnej siene, kde v hlavnej úlohe bol obhajca nevinných je tu niečo iné - prokurátor, respektíve žalobca tých zlých a vinných. Seriál v mnohých evokuje to, že sa má jednať o prenesenie Dr. Housa z ordinácie priamo do súdnej siene. No nie je tomu tak - možno v prvých dieloch, ale postupne v ďalších dieloch zisťujeme, že Shark je oveľa ľudskejší a citlivejší človek. Pre mňa je tento seriál síce dobrým a zábavným na nudné večery, ale bohužiaľ priemerným.(2.6.2009)

"Nikdo není dokonalý, kromě mě a Boha." Mezi arogantními parchanty se necítím dobře a jejich řitnímu otvoru obvykle nepřeju nic příjemného, ale na obrazovce jsou mi vesměs sympatičtí. I prokurátor Shark si našel cestu k mým sympatiím, protože ještě před úvodními titulky přesedlal mezi ty "hodné" a honí ty, kteří dobře platí. Jak říkám, je to sympaťák, ale potkat ho u soudu, tak bych mu ukázal, jak se pletou preclíky z páteře.(13.12.2016)

Napriek priemerným hodnoteniam je to môj obľúbený hrdina i seriál. Zaujímavé bolo sledovať jeho zmenu z advokáta na prokurátora. Svoj kolektív ovláda veliteľským spôsobom, niečo ako Tommy Lee Jones v Utečencovi a Maršaloch. Prirodzene i tu to niekedy pôsobí prehnane, nevierohodne a pre jeho kolegov ponižujúco. Oni ho však berú aj tak a keď je za chválenkára, cítim v tom kus predstierania a sebairónie. Bohužiaľ vždy, keď sa vráti domov a začne rozhovor s dcérou, túžim po vstupe do strižne. Ten ich vzťah je taký americký, až je pre našinca nestráviteľný. Ale inak fajn seriál s množstvom bonmotov.(11.1.2009)

Možno sa niekomu bude zdať moje hodnotenie prehnané, ale stojím si za ním. Je to seriál, na ktorý sa teším celý týždeň. Žeby to bolo tým, že nepoznám toho vášho sto krát omielaného a porovnávaného Housa? Možno. Potom sa ale naskytá otázka, prečo recenzista má stále potrebu niečo porovnávať? Ak by som k tomu kroku pristúpil aj ja, tak napíšem že všetky CSI môžu iba závidieť herecké talenty, ale aj jednoduchosť príbehov a riešení. Pri žiadnom rozlúsknutí prípadu som sa necítil oklamaný, ako sa mi to pri CSI stáva, keď ich ľudia nachádzajú dôkazy primitývnymi náhodami. Niečo na úrovni Monka a Kostí. Užívam si to. Premýšlam, či tie slabé hodnotenia nebudú náhodou spôsobené českým dabingom. Slovenský stojí za to a je i dosť invenčný.(19.9.2008)

Žralok není žádnou právnickou alternativou dr. House, jak napovídala první epizoda, nýbrž pouze drobet cyničtějším advokátem (resp. státním prokurátorem). Ve slušném, nikoliv přímo ohromujícím podání Jamese Woodse jde o zajímavou postavu, která především pod vlivem vlastní dcery prochází jakous takous psychologickou proměnou. Zdravé jádro však stále tvoří samotné případy a jejich řešení dle nejklasičtějších (chápejte nejnudnějších) zákonitostí kriminálních seriálů. Kadence „hustých“ hlášek z pilotního dílu v režii Spikea Leeho (koho jiného) byla bohužel pouze návnadou na diváky, které podobný typ seriálů jinak nechává lhostejnými. Ač mám vcelku rád soudní dramata, dlouhá a nijak objevná vata (což je asi příliš silný výraz) předcházející soudním přelíčením v každé epizodě mě od dalšího sledování odradila již po čtyřech kouscích. 70%(30.1.2008)