Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

logosi

Do doby než jsem začala sledovat Suits jsem byla přesvědčená,že právník s největším šarmem na světě je Downeyho Larry ze seriálu Ally McBeall....ale to jsem ještě neznala Harveyho Spectora. ()

JanFit

Jeden z nejlepších seriálů všech dob. Nemám slov. Myslím, že Harveyho a Mika si musí prostě zamilovat úplně každý. Opravdu výborně napsané postavy, úžasný smysl pro humor a celkově výborně naspaný scénář. Nemám co dodat, snad jen že doufám, aby si seriál udržel laťku...viděno: 2 série ()

BaHa

1.sezona: První polovina úžasná, druhá sklouzla lehce do stereotypu, ale i tak perfektní. Trochu Dr. House v právnickém prostředí. Skvělé obsazení. 2.sezóna: Mnohem složitější "vnitřní" zápletky, konečně se nejede jenom od případu k případu. Větší prostor dostaly vedlejší role jako pro mě úžasná Donna. ()

Ounak

Jedno z největších seriálových překvapení posledních let. Originální příběh se skvělou tématikou a úžasnými hereckými výkony. Seriál plný nablýskaných obleků, hodinek, drahých košil, odpoledního tenisu a krásných žen. Intriky, závist, kariérní růst to všechno v seriálu uvidíte. Hlavní postava je namyšlená, arogantní, dokonalá, vtipná. Nejlepší právník na Manhattanu v nejlepší firmě s nejhoršími lidmi. Skvělé herecké výkony nad kterými kraluje slečna Sarah Rafferty ta její mimika, roztomilost, arogance a namyšlenost je naprosto, ale naprosto okouzlující k tomu si přiberte ještě sympaťáka ( pro mě) který svými gesty, chůzí, grimasou prostě naprosto vším ukazuje, kdo je ten nejlepší, no přiznejme si, kdo by nechtěl být druhým Harvey Spectrem? Jeden z nejlepších seriálů které jsem měl tu čest shlédnout. ()

Appsalaj

K tomu seriálu sem se náhodou dostal v žebříčku hodnocení a nevěděl jsem úplně co mám čekat ,ale hned po prvním díle mi bylo jasné proč má takové hodnocení. Hned od prvního dílu mě příběh naprosto pohltil , hlavně charizma které mají všechny postavy. Těšil jsem se na každý další díl a doufám že třetí série nezklame , těším se na ní jak malej kluk :D ()

nickymilka

Tak tohle mě vůbec nechytlo..... Je to snobský a hrozně nereálný. Takový to americký krédo - chceš bejt úspěšnej, vydělej si prachy... chytrej můžeš bejt i bez vzdělání... a tak podobně. No prostě nic moc. Nechápu, co na tom všichni vidí. ()

marhy1992

Kvalitný seriál, veľmi dobre sa sleduje ale pre mňa trochu predvídateľné časti série. Veľmi sa mi páčia filmy a seriáli v ktorom má jedna z hlavných postáv Supermozog (napr. Prison Break - Micheal) ale napriek tomu mám pocit že v tomto seriáli je to potenciál Mika Rossa využítý málo. Má fotogenickú pamäť, ale keď ste nevideli prvé dva časti série ani si toho nevšimnete. Seriál má dobre napísaný scenár, miestami vtipný miestami šokuje, latku ktorú si nastavil v prvých častiach dodržuje ale bohužiaľ nenadvihuje. Záver: Námet seriálu veľmi dobrý, spracovanie dobré avšak mohlo by byť lepšie. Hodnotenie : 60% ()

borys22

U seriálů je často problém kolísající kvalita jednotlivých sérií. Je otázka, zda hodnotit jen počáteční sérii, či hodnocení snížit na základě průměru jednotlivých sérii a nebo je tu ještě třetí možnost a to hodnotit jakýsi "celkový dojem". Já vždy radši preferuji tu třetí možnost. To kolísání postihlo i Dextera. Seriál se pak stává jakousi parodií sama sebe. Nejrůznější scénáristické berličky ve jménu zachování napětí a zábavy děj tak rozpliznou, až se "celkový dojem" zkazí natolik, že začnete pochybovat, zda to předtím vůbec bylo lepší. V případě Dextera k výraznému poklesu, ale došlo až po x sériích. Ne jako zde. Kdy se seriál začal vykrádat už během 2. série. Došlo to tak daleko, že během 3. série mám pocit, že každá druhá konverzace řeší jen zda někdo dá/dostane/nedostane/nedá padáka. A to je vlastně neustále hlavní dějová zápletka. Uvidím snad se z toho časem děj nějak vymotá. Je to totiž škoda 1. série byla velice nadějná a svěží a to i díky skvělému soundtracku, který si kvalitu zatím zachoval. ()

xxxdvorixxx

Právu zbla nerozumím, fénixi z popela povstávající je vždycky nejzajímavější jakékoliv metafory a famózní ultraborec Harvey Specter. A odzbrojující soundtrack. První série do půlky zajímavá prvotní linie, pak se seriál rozjíždí naplno. ()

StreeX

První série je nabušená, spoustu případů, pěkné řešení. Plný počet hvězd. Konečně netradiční a moderní seriál o právech. (Ještě po podfukářích mi zbývá něco o podnikatelích a budu spokojen.) Postupně se to ale ztrácí v jeden velký právní průšvih, až celý seriál ztratil svoje kouzlo (za druhou a třetí sérii 3***) Celkově 4**** ()

Thomas43

Na seriál jsem se původně chtěl podívat spíše ze zvědavosti co to bude. Můžu ale říct, že první díl mě chytl natolik, že jsem musel sledovat všechny nakonec. Nemám rád filmy z právnického prostředí a není to moc pro mě. Ale ono tak jde trošičku o něco jiného, respektive je to opravdu hodně dobře natočeno. Myslím že Harvey Spector a Mike Ross zaujme každého, vytváří dobré duo. Nebál bych se to zařadit mezi TOP seriály. ()

house336

Po 4 dílech mohu pět jen samou chválu. Obsazení i scénář jsou vynikající. Po téměř celých třech sériích stále skvělé. Byť už začínají být trochu sentimentální a místy stereotypní, pořád je žeru. ()

heruon

Začátek seriálu mi tehdy připadal svým způsobem banální a ujetě americký. Jak by ne, nejúžasnější nagelovaný právník v USA znuděně hledá nového koncipienta, když v tom, ejhle, náhodou narazí na koho jiného, než na dealera marihuany, který se tam omylem připletl. A shodou náhod se ten dealer jmenuje Mike Ross, má úžasnou fotografickou paměť a jako každý správný Američan nepostrádá chuť lézt po kariérním žebříčku jak jen vysoko to jde. Hádal jsem, že mě to americké klišé po třech dílech přestane bavit, ale opak se stal pravdou. První série je úchvatná, představuje všechny důležité postavy, kterých naštěstí není moc, ale jenom tak, aby to zbytečně moc nezavázelo ději, který se nezadržitelně žene do prvních průšvihů. A ty se v dalších sériích jenom nabalují, jeden lepí druhý a ten zase další, postavy mizí, muchlují se a objevují se nové, vždy však o level horší, prolhanější a zákeřnější než ty minulé. Naše dvojka však stále vítězí. No a pak je tu ta strašná třetí řada. Teda její první polovina, během které si budete víc než cokoliv jiného přát, abyste spojení "Hessington Oil" do konce svého života už víckrát neslyšeli. Druhá polovina vám od toho značně uleví, ale nedejte se zmást - jakkoliv se druhá polovina třetí série vyrovná, ba herecky/dějově překoná tu první, skončí tak rychle jak začala a závěrečný cliffhanger se zdá být tak trochu déja-vu. Tak uvidíme, s čím v létě přijde čtvrtá. Za mě celkem 4*. Dal bych i 5, ale na můj vkus ten americký "up or out" přístup a dokonalý svět úspěšných, motivovaných lidí, s tím spojená klišé, a opravdu strašná polovina třetí série, mě nutí nechat tam ty 4. (Jo, a hraje tam Cathelyn Stark a Lord Vaerys.) ;-) ()

NeverEver

Za prvni serii (mozna az do polovine druhe) bych dala urcite 5***** Svizny dej, rychly spad, necekane zvraty, vtipy a super hlasky, genialni "napad na posledni chvili", krasni mladi lide a napeti a jiskry mezi Mikem a Rachel (damu, neda mu, smoci, nesmoci....). Pak se ale u serialu objevila jista rutina, zapletky byly predvidatelne, stejne jako jejich vyusteni. Nejvice me asi na poslednich dilech mrzi, ze se toci jen kolem jednoho problemu - ve treti sade např.kolem fuze a obhajoby "netere" jednoho z partneru. A i kdyz tam obsadite pulku Game of Thrones, nejak to nefunguje jako na zacatku. Libil se mi vic koncept, pripad od pripadu, pokazde nekdo jiny, jine pravni klicky, jine manevry a nove lsti... I kdyz tempo pomalu upada, porad je to skvele podivani a vzdy se uz tesim na novou epizodu. Nemohu dat plny pocet hvezdicek, nicmene jsou to zcela plnohodnotne 4****. P.S. zajimalo by me zda to v realu taky tak funguje (aspon v USA) - vsichni jsou tak krasni, "vystajlovani", nosi jen uzasne obleceni, nechteji nic jineho nez uspech a karieru?! A taky zda pravnici predkladaji vsechny sve navrhy a myslenky jen pisemne, na papire a vzdy v deskach .... :-)?! ()

sigiMAN

Najviac ma na tom baví to nepretržité odje**vanie navzájom... a to nie len v podaní Harveyho a Mika. Tu to robia všetci a všetkým, stále, bez ohľadu na postavenie, skúsenosti, čokoľvek. Sekretárky, asistenti, koncipienti, veľké ryby a dokonca aj stará babka ktorá miluje svoje vnúča. Myslíte si, že tých 5 viet, ktoré povedal ten a ten bolo oničom? Omyl, na konci sa skrýva pointa, ktorá zase niekoho sfúkne. Má k tomu niečo viac a chce vrátiť "požičané"? Sfúknu ho opäť. Love it!!! ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku