Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

mattpro

Neskutočne sa mi páči výber hercov. Každý z nich hrá svoju rolu brilantne a vzniká potom z toho takýto seriál. S rýchlosťou myšlienkových pochodov hercov mám niekedy problém, ale nakoniec to vždy nejak pochopím:) A Gabriel Macht je pre postavu Harveyho ako stvorený. ()

Miky10

Jedno velký a nekončící WOW! Ten seriál má naprosto všechno, co by mít měl, a k tomu mnohem víc! Zpětně absolutně nechápu, proč sem to tak dlouho odkládal, na druhou stranu sem ale strašně rád, že sem se k tomu dokopal (byl dokopán :)). Postavu Harveyho sem si zamiloval jako asi žádnou jinou, jeho styl, chůze, hlášky, sebevědomí, a co hlavně - humor, kterej je mi jak šitej na míru - to prostě nejde hodnotit jinak než jedničkou s hvězdičkou a k tomu eště dvakrát podtrženou!! Perfektní sou ale všechny postavy, ať už vždy dokonalá Rachel (♥), přechytralej hezounek a sympaťák v jednom Mike, Donna ve stylu "I´m Donna - I know", ale i po povýšení lačnící slizounek Louis, skvěle ladící šéfka Jessica, rozhodně ne na dobro loučící se Hardman... Čekání na další sérii bude jedno obrovský muka! ()

Jolee

Kdo může být víc sexy než arogantní nechutně bohatý právník, který hluboko pod drahým oblekem a hroší kůží schovává čestné srdce? A kdo může být roztomilejší než právnický nováček s geniální pamětí, který dá ve všech případech nejdříve na intuici? Ženy je milují, muži by chtěli být jako oni... Tak trochu americký seriál, kde každý průšvih skončí happyendem, ale vy si ten happyend budete zatraceně přát! ()

VeeDee

Tak tomu říkám povedený seriál! A druhá série je ještě lepší než první. Seriál má smysl, je lehce vtipný, je v něm napětí i romantika, na své si tedy přijdou obě pokolení. Zbožňuju všechny grimasy Louise! Výborný komentář - Fr! ()

Streamline

Nuda, nuda, šeď, šeď...nezáživný, stereotypný seriál z právnického prostredia, ktorý má len kvalitné hlavné a vedľajšie postavy. Harvey Spector sa hrá na veľkého právnika(on ním aj je), považuje sa skoro za nadčloveka, chodí celý deň v obleku, vyhýba sa prejavom radosti, aby ho ostatní nepovažovali za slabého, ale piť kávu, v plastovom kelímku, zo stánku na ulici je pre neho normálne...zvláštne ;). Mike Ross, geniálny mozog s fotografickou pamäťou má viac šťastia ako rozumu...i keď rozumu mu prírodu nadelila nadmieru. Potom sa mi páčila aj vedľajšia postava Harveyho kolegu Louisa, ktorý bol až slizky nechutný zákerák a samozrejme nemôžem nespomenúť prísnu, ale spravodlivú šéfku a majiteľku firmy. Potom tu boli ešte dve asistentky - Dona a Rachel a to je zo seriálu asi tak všetko čo sa mi páčilo. Záživnejšia bola aj Ally McBeal alebo Drop Dead Diva...ťažko sa mi to píše, ale je to tak... 60%! ()

Matt007

Upřímě řečeno první série mě vůbec nezaujala. Bylo to takovy nějaký - no koukatelný, ale toť vše! Druhá a třetí série mě naopak bavila maximálně. Je to seriál o charakterech postav a jsou mi blízcí. Dokonce jsem se naučil i mít rád Louise Litta, kterého jsem v první serii díky charakteru a jeho vzhledu vzdechlé krysy nenáviděl. Kravaťáci mě baví a doufám, že budou dál! ()

Dan

Ze seriálu mám smíšené pocity. Na jednu stranu celkem věrně vyobrazuje mentalitu právníků pracujících pro velké korporace, na druhou stranu až příliš zkratkovitě podává důvody, které vedou v právní branži k úspěchu. Právního laika pobaví, českého právníka donutí k zamyšlení nad rozdíly mezi právními kulturami a nad tím, co je reálně možné - a co nikoliv. ()

Parm1

Ze začátku je to perfektní komedie se zajímavým řešením různých situací, ale postupem času, kdy na hrdiny začínají víc a víc tlačit, se z komedie stane skoro čisté drama a původní kravaťáci jsou ti tam. Seriál je samozřejmě i tak hodně povedený, ale původní záměr během těch několika sérií skoro úplně vymizel. ()

ER

Pořádně napomádovaný seriál,kde vidíme obleky za tisíce dolarů a finty, které jsou stejně "napomádované" jako celý seriál.Vše je podřízené tempu, které je "rychlé a zběsilé",takže pořádná porce výmyslů se přežene a až tak neruší. Má to být zábavné? Je. Nechcete moc přemýšlet nad právními kličkami? Nemusíte. Je to jako méně tučná šlehačka, která se musí pořádně ocukrovat,aby chutnala.Jen to řešení každé pusy je hodně otravné a po 3.sérii je těch otravností o něco více (vždy již víte,že se něco podělá). Ale pořád se na to dá dívat se zaujetím,protože Litt jako taková karikatura právníka perlí a vztahový "mišmaš" je prokreslený na slušné úrovni. ()

Ivo

Ordinace v advokátní zahradě aneb veselé a v každé epizodě stejně schématické rutinní panoptikum nagelovaných týpků a namalovaných plastových týpic vzor E55 (v čele s Ms. Superbotox ve funkci vedoucí celého spolku) předstírajících kúlově povrchní řešení vážně se tvářících umělých pitomostí se svištícími milióny tolarů všemi směry. Zároveň i určitá smutná reálná reflexe převažující části dnešní civilizace, kdy hlavním (ne)smyslem života se stává "kariéra" a oddaná práce pro "firmu" doplňovaná večerním ožíráním se v barech a pobytem v posteli, to vše na závěr následováno bezprostředním a nečekaným zpopelněním (v rámci celoživotního útěku od sebe sama). Ale pár dílů této telenovelovité ptákovinky o něco zkrátilo dlouhý přesun na druhý konec světa, takže díky. Na pevnině se už k tomu asi vracet nebudu .... ()

kukkik

Celkem fajn seriál ale popravdě jsem skončil někdy u 3. série a dál už mě to neláká.. Nevím, zda se seriál zase postavil na nohy ale v této části mě totálně přestal bavit, děj se stále točí dokola a musím si od něj dát nějakou delší pauzu, než na něj navážu. Zatím tedy 4/5 ()

Luxocculta

Zpočátku celkem zajímaví kravaťáci se začnou poměrně brzy opakovat, až už kolem šesté nebo sedmé série nemají co nabídnout. 65 % ()

Likan7

Televizní masterpiece! Nikdy bych neřekl, že moje dosavadní žebříčky zboří konzervačka/vztahovka z právnického prostředí. Skvělej scénář mi během 134 dílů představil vedlejší i hlavní postavy, které jsem si vyloženě zamiloval. Od Briana, po parádně se rozvíjejí přátelství Luise s Donnou a Harveym. Jsem nadšenej, že jsem to mohl sledovat a smutnej, že mě nečeká se Suits další večer. Dal bych si další a další řady s novým vedením. Dokázali totiž, že jsou víc než jen dobrými zástupci (nakonec jsem si zvykl i na tu Samanthu). Snad jediný, co mi vadilo, byla civilnost Rachel, ale to se zase kompenzovalo Mikem. Jeho návrat v závěru dal vzpomenout na tu nejlepší formu. Suits pro mě budou navždy srdeční záležitostí, ke který se doufám někdy vrátím. Katrino, Luisi, Donno, Alexi, Sam, Mikeu, Harvey, byla to parádní jízda, jaká nemá obdoby! Děkuju za ní! ()

Miro_CZ

Během pár dnů dokoukaná první i druhá řada. Pocity? Naprosto super! Pro mě po dlouhé době seriál, kterej přišel s něčím novým. Nemůžu si pomoct, ale v něčem mi to připomíná Dr. House, možná je to tím, že tam vystupuje taky "neohrožený" hrdina a nebo tím, že zatím všechny epizody dobře dopadly (tak jako House ve většině dílů). Pro mě momentálně asi nejlepší seriál. ()

Alojs

Je pravdou, že jen málokterý seriál si mě získal po prvních pěti minutách. Suits disponují skvělými postavami (Mike, Harvey, Louis - ti všichni "jedou"), neprůstřelnými dialogy a přihazují do x-krát provařeného právnického kotle zajímavé minipříběhy. Nejvíce oceňuji nadstandardní úroveň celé první série. Není o čem debadovat. Za pět hvězdiček. V časech upadajících (a dříve taktéž výborných) seriálů drobounká naděje, že by na televizním poli mohlo být zase chvilku fajn. ()

Euchrid

Zábavný jednohubkový seriálek, kterému bych přitom po pilotu (pořád nemůžu dostat z hlavy analogii s harry potterem,btw) klidně napálil plný počet a rozplýval se nad výrobní kvalitou, dramaturgií, castingem a spoustou dalších pozitiv. Škoda, že se to časem dost zpohadkoví a rozšablonuje. Ale pokud vám nepřijde divná morálka v manhattanských mrakodrapech a někdy dost nápadně podobný princip mnoha dílů, není to vůbec špatné. Takže souhlas s Ilickou. Je to tak něco mezi 3-4 a rozhodně se neděsím okamžiku kdy dojde, což je pro mě ta nejsměrodatnější vizitka seriálu.. ()

louski

Nadměrná spokojenost. Velice chytrý, do hloubky promyšlený a chytlavý seriál. Tak chytlávý, že mi dělá problémy se zkouškovým obdobím :-D Hlavní dvojce se dokonale doplňuje a jejich charisma srčí všude kolem. Seriál jsme si pustili s kamarády jen tak ze zvědavosti pro výplň volného času, dokonce netradičně s (povedeným) českým dabingem a dál nás to nepustilo. Seriál zatím(S01) na jedničku a když k ní přidáme dvě nuly, máme jasných a zasloužených 100% . Uvidíme jak na tom bude druhá série ale mám tušení(z doslechu) že opět excelentně :) ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku