Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

Spielbergo

Tak jsem si jednou v květnu 2018 řekl, že bych chtěl vidět televizní počin, ve kterém si zahrála novopečená manželka prince Harryho, vévodkyně ze Sussexu. Místo toho jsem objevil chytlavý seriál o mladém Jeffu Wingerovi a o tom, jak se podloudně a zcela mimochodem dostal k řemeslu elitního právníka a jak to vlastně bylo před tím, než ho odhalili, vykopli a on musel odejít na komunitní školu v Greendale... ()

AndrewNewman

Dokonalý seriál, ktorého tvorcovia sa svojimi zvratmi vyrovnali aj nedostižnému Game of Thrones. Absolútne sa nečudujem, že sú Kravaťáci takí populárni, mňa totiž dostali hneď po pár epizódach. Skutočne majstrovské dielo, ktoré sa ale mierne posralo v posledných dvoch sériách. Inak ale tomu prakticky niet čo vytknúť. ()

piskotnik21

Suits, alebo veľmi príjemné letné osvieženie so skvelými dialógmi. Hneď prvá časť ma úplne dostala (konkrétne postava Mika Rossa). Seriál stojí ani nie tak na riešení zaujímavých prípadov, ale skôr na šikovnosti a spôsobe ich riešenia Mikeom a pre mňa čoraz obľúbenejším a sympatickejším Harveym. Zatiaľ prevláda nadšenie, dúfam, že vysokú úroveň si seriál udrží. ()

Jamall

Michael Scofield si obarvil vlasy a nechal si poradit v módě od Barneyho Stinsona, Jeff Winger se nakonec právníkem stal a máme tu Suits - zajímavý seriál s jemným rýpavým humorem, slušnými herci i povedenou zápletkou. Spokojenost ... Po polovině druhé série bych nejradši zvedl hodnocení, ale přišlo mi, že závěr sakra uspěchali, zůstanu zatím na čtyřech. ()

gipper

První díl mě nadchnul a nadšení naštěstí vůbec neopadlo. Ba naopak, je to pořád lepšejší:o) Opravdu chytrej a vtipnej seriál! Harvey je mi s každým dílem sympatičtější a Mika zbožňuju už od začátku, mít pamatováka jako on, to by se to studovalo samo! Škoda, že na další díly si budu muset počkat až do června. Rozhodně se na ně ale už teď moc těším!!! ()

Djmacik

Pecka seriál, ktorý môžem len doporučiť... Ani v jednej passáži sa nebudete nudiť. Proste špička v seriálovom rebríčku. Kiežby takýchto bolo viac. Ale čítať tie titulky tak rýchlo nezvládne asi každý. Veď oni tam melú jak na rýchliku :D ()

IvanKovar

Po pozretí úvodného Pilot-ného dielu musím hodnotiť seriál ako veľmi kvalitný. Seriál, ktorý sa odohráva v právnickom prostredí kombinuje vtipné ale zároveň aj premyslené dialógy, vskutku výborné herecké obsadenie, kvalitný a uveriteľný scénar. Pre mňa je to príjemné prekvapenie na poli seriálov roku 2011. ()

Danny_Jack

Tahle snaha o "korporátní svět s lidskou tváří" šla úplně mimo mě, přestože jsem práva studoval. Možná i kvůli tomu. ()

metztlimoon

Skvelé dialógy, dej, prostredie, obsadenie, hudba (naozaj výstižná úvodná zvučka). Väčšinu postáv budete milovať, dokonca aj Luisa... Harvey je suverén, Mike inteligent, Jessica je šéf. Trevor je tá viackrát spomínaná kotva a jedine Jenny mi do seriálu absolútne nepasuje (SPOILER: vďakabohu, že sa s ňou Mike rozíde!). Rachel sa mi páči viac. Všetky postavy sú skvele napísané, ale Donna s prehľadom strčí všetkých do vrecka;) A síce mnohým právnickým výrazom nerozumiem, užívam si to. ()

SuzieS

MNOHEM lepší chlapská verze Ally McBeal.. Ovsem u treti serie uz jsem to zapichla, furt se tam resi dokola to same a je to uz vicemene o nicem ()

HennessyVSOP

Jeden z dalších seriálů, který se veze na hypu dnešní doby. Vzhledem k tomu, že se pohybuji v naprosto stejném prostředí bohaté korporace na juniorské pozici, tak můžu potvrdit, že 99% ukazovaných korporátních stereotypů je ze života. Příjemní herci (obzválště hlavní duo) a smysluplné reálie posouvá seriál někam těsně pod úroveň House MD. Co musím seriálu vypíchnout je hudba, v dílech se na podkladu objevují skutečné skvosty let dávno minulých. 1. řada: Hlavní dějová linie letí a každý díl má svůj případ. Pilot je skvost, humoru pak bohužel ubyde. ***** 2. řada: Bohužel se právní záplatky odsouvají na druhou kolej a ze seriálu vznikla telenovelka. Pár zajímavých momentů a prvků to již od poklesu hodnocení nezachránilo. **** ()

oSiSko

Pre mňa je to síce často ako The Big Bang Theory, kde terminológii moc nerozumiem, ale každopádne ma to baví, tieto dva seriály by som dal na rovnakú úroveň, jeden komediálny, druhý dramatický a ako to chodí, samozrejme aj komediálny resp. úsmevný.Vynikajúci seriál ()

whimsy

Škoda tej predvídateľnosti - keď ide o the best closer in NY, tak by vám nemali veci dochádzať skôr ako jemu. Ale inak ma Harvey Specter (Gabriel Macht) úplne dostal - nielen tým svojim suit, ale aj svojou kolekciou LP platni a citáciami z filmov. Snáď si tvorcovia dokážu udržať úroveň, pretože rozohrané to majú Suits dobre. + celkom fajn soundtrack (úvodné Greenback Boogie; Charles Bradley; Perfume Genius; a The Cinematic Orchestra, ktorý v poslednom čase počujem úplne všade.) I`m sorry I don`t have a photographic memory, but my brain is too busy being awesome. ()

Stuck

Tak jsem nevěřil, ale Kravaťáci potěšili. Srovnám-li s populární Ally Mcbeallovou(či jak se to píše), tak Kravaťáci jsou zaměřeni více na případy, styl, módu, intriky a vítěztví než na tlachání a kdo s kým chodí. Divák postupem času přijímá za kladné hrdiny Mikeho a Harveyho, ikdyž mají na svém kontě řadu přehmatů. Už jsem shlédl 1,5 řady, tak nebudu více rozepisovat. Hlavním mottem seriálu dle mě je: I když máš pistoli u hlavy...máš ještě dalších tisíc možností. ()

kessi

Ačkoliv mě to zezačátku moc neoslivilo, nakonec mě to nějak dostalo. Trochu mi vadí ten přehnaný egosimus, narcismus atd...asi je to obecně seriál spíš pro chlapy, ale dívat se na to dá. ()

papoy

Seriál odporúčam začať pozerať len v prípade, že na pár dní nemáte dôležitú robotu. Vysoko nákazlivý príbeh právnika Harveyho a Mikea je inšpirujúci, oceňujem vtipné dialógy, skvelý casting a citácie zo známych filmov. Harvey je pán a Donna je pani :) ()

SelfishMan

Seriálek geniálnější než jsem si vůbec dokázal představit a než jsem kdy čekal že by mohl z právnického světa získat. O vysoce postavených frajerech, kteří si museli svoje postavení a život řádně vykopat a ani tak to nemají jednoduché. Postupem času dochází k posunu od úvodního poměrně odlehčeného tónu první řady a zaběhlého vzorce spíše k boji o "přežití" a osobním dramatům v řadě druhé. Jsem hrozně zvědavý kam se bude seriál hýbat dál, protože nevím, kolik dalších dlouhých hodin tak dobrého materiálu se dá v právnickém světě Manhattanu vyštrachat. Super charismatičtí borci Harvey Spector a Mike Ross neskutečně válí, ale asi bych s nimi práci neměnil. Zatím 95% a doufam ze to tak i zůstane. ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku