Dharma & Greg

USA, (1997–2002), 59 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Jenna Elfman, Thomas Gibson, Joel Murray, Mimi Kennedy, Alan Rachins, Mitchell Ryan, Susan Sullivan, Chris Durand, Ed Quinn, Hallee Hirsh, Yeardley Smith (více)

Série(5) / Epizody(119)

Dharma a Greg sú manželia, ale tak tiež sú presné protiklady. Dharma pochádza zo strelenej hipisáckej rodiny a Gregový rodičia sú zase konzervatívny snoby, ktorý neznesú akúkoľvek výstrednosť. Táto rozdieľnosť spôsobuje mnoho trapasov, ale nakoniec si tie protiklady vždy nájdu nejakú tú strednú cestu a problémy vyriešia. (ethos)

dudo0606

Pár tvorený dvomi veľmi rozdielnymi povahami pochádzajúcimi z absolútne kontrastných podmienok. On je syn z bohatej rodiny a má hrozne snobských rodičov, ona je dcéra z chudobných pomerov, ktorej rodičia sú bláznivý konšpirátor a ezoterická proenvironmentálna aktivistka. Síce trochu klišé, ale humor je podľa mňa veľmi príjemný, nenásilný a mnoho situácií je skutočne vtipných už len v samotnom kontexte bez nejakého vnucovania. ()

araBaraB

Český dabing sebral tomuto seriálu tu pravou podstatu. Je to seriál o lidech, takže nepovedený český dabing je vůbec, ale vůbec nemůže vystihnout. Slovenský dabing je pěkný, ale bezkonkurenčně nejlepší je originál. Seriál nemá téměř žádný děj a neztotožňuje se tedy se současnými dějem nabitými seriály (Heroes, Prison Break..) Dávám pět hvězdiček kvůli šesti hlavním hrdinům, všichni jsou prostě jedineční a vždy mě rozesmáli. Má to své kouzlo, rozhodně to není tuctový seriál, který se líbí 90% populace, ale o to víc je mi sympatický. ()

Margerie

Tenhle seriál mi v něčem připomněl Will a Grace - prvních pár dílů je rozpačitých, říkáte si, že z toho asi nic nebude. Jenže pak se vám hlavní postavy dostanou pod kůži a začnete si to vážně užívat. Dharma a Greg je lehce nadprůměrný sitcom, který vás místy bude dohánět k šílenství. Potkávají se tu totiž lidé ze dvou extrémně odlišných světů - světa bohatých konzervativních snobů a světa ulítlých hipízáků, kteří touží po prapůvodním spojení člověka s přírodou. A že se tohle spojení neobejde bez řady neskutečně vtipných situací, to už snad nemusím dodávat. Po zhlédnutí celého seriálu musím říct, že mi Dharma, Greg a jejich rodiče budou opravdu chybět. 70%. ()

Uesbe

je to ohromne láskavý, super vtipný, len jemne provokatívny seriál z doby, kedy sa yuppies a hippies neškodne doťahovali, ale inak žili vedľa seba v San Francisku v harmónií protikladov v dobe, kedy za extrémne alternatívny zdravý životný štýl boli považované joga a vegetariánstvo, kedy pes mal svojho psa a z Mony Lízy bol korálikový záves ()

megajalec

Zaujímavý námet o dvoch dokonale odlišných rodinkách. Táto rozmanitosť a dobre zahrané nielen hlavné postavy, ale aj rodičovské sú hlavným kladom seriálu. Dobré 4* ()

VUCAKO

Tak tady pro mne Chuck Lorre a Bill Prady poprvé zabodovali. Sitcom založený na tak jednoduché (neoriginální) myšlence = sociálním kontrastu, a co z toho dokázali vyždímat. Ždímali teda dost sezón, ta poslední, pátá, už byla slabší. Kouzelná Jenna Elfman se tu poprvé ukázala ve významné roli, od té doby ji začali obsazovat i do "leads". Kdykoli se můžu podívat celkem na jakoukoli episodu a potěší mě to. A poprvé jsem tu viděl psa, který má vlastního psa. Co chtít víc? ()

lepo

Nádherne uletené, neafektované a v tomto prípade, čo je výnimočne prekvapivé, pomáha tomu výborný slovenský dabing. Dharma je skutočne šialená , ako aj jej suseda Jane v podaní perfektnej Shae D'lyn. Krásne uletená Kitti, k tomu anrchista Larry Finkelstein a dielo je dokonalé - né... Samozrejme ,aj ostatné postavičky spĺňajú v mojom prípade absoltúrium , ale sorry ponáhľam sa na vlak - takže viac o tejto pohodičke neskôr.. ()

LencaN odpad!

Kdy už bude takovým sitkomům konec...kdy? Viděla jsem necelé dva díly a stačilo. Pardon, ale nic tak nudného, zbytečně ukecaného, nesmyslného a nenápaditého jsem snad neviděla. Zrovna jsem narazila na díl, kde se Dharma vypořádává se svým přístupem k malým lidem a jediné co o tomto dílu můžu říct je, že to bylo tupé, nemístné a trapné. ()

Eeve

Poznám, pamätám, užívala som si :) Uletená Dharma a prkenný Greg (i keď v poniektorých situáciách ho dokázala stiahnuť so sebou:), mi v pamäti ostali ešte veľmi dlho, hoc som seriál pozerávala pred viac než desiatimi rokmi. ()

lele

Povzbuzuje mě především všudypřítomná myšlenka, že i dvěma naprosto odlišným bytostem to může klapat ;) ()

IgorkoIgorko

Včera som si náhodou pozrel jeden diel (čisto nostalgicky samozrejme) a s údivom som zistil, že je to horšie ako na čo sa pamatám. Utopický život vylízanej feťáčky a právnika pochádzajúceho z bohatej rodiny je trošku veľa na môj vkus. Nechápem veľmi ani Burrowsa, čo vlastne chcel dokázať s týmto projektom, jednu hviezdičku dávam kvôli "Cheers" :) ()

BlackVelvet

Ne ze to neni pekne ci zabavne, jen mne prijde ze velke vykyvy dily od dilu, a ze model ona blazniva hippie (ale az do extemu) a on seriozni pravnik brzo vycerpal zdroje vtipnosti. Ale jo, obcas se to da. ()

tulen

Nenáročná, ale docela příjemná a pohodová zábava. Dost povedení jsou rodiče, hlavně suché hlášky Montgomeryho seniora. Oceňuju, že v české verzi není umělý smích. ()

Natar

Vzkaz pro cariada: Potřebuješ, aby ti někdo napovídal, kde se máš smát, blbečku? Smích u sitcomů je jedním z projevů totální lidské stupidity. Ne nadarmo to "vynalezli" vypatlaní amíci. Odstěhuj se do USA - budeš mezi svými. Retarde. ()

Lynnet

Zápletky jsou průměrné ale oba hlavní představitelé to do jisté míry zachraňují. Roztomilé konflikty,sympatičtí herci.Lehce nad průměr. ()