Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Série(6) / Epizody(117)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

KharDemon

Jsou to asi dvě hodiny co jsem dokoukal poslední díl První dvě série jsou asi nejlepší třetí až pátá byla o něco slabší Ale ta poslední mi to dostatečně vynahradila Na pár nejasností to do sebe žačlo zapadat Nakonec se všechno tak nějak tajemně točilo jenom kolem dvou bratrů Myslím že to mohlo být lepší kdyby nebyl seriál tak natažený Přesto jsem se ale nenudil u žadného dílu... ()

GreenQueen

Toto mohol byť jeden z najlepších mystreióznych seriálov, ktoré sa kedy natočili, nebyť tretej, štvrtej, piatej a šiestej série. Kým v prvých dvoch vládne konštatné napätie a pomalé zoznámenie sa s postavami, s ktorými sa teda tvorcovia vyhrali, zvyšné série sú viacmenej do počtu a zamotávajú sa až tak, že z toho ani samotní autori nenašli cestu von. Škoda. ()

LukasLongr

Seriál začíná pádem letadla na neznámí ostrov. Hrstka lidí, která dělá asi 47 lidí přežívá na pláži s šancí, že je někdo najde. To ale vyhoří, když najdou pilota, který jim řekne, že jsou 1000 mil mimo jejich kurz. Bylo jasné, že pro ně nikdo nepřijede a musí si začít hledat potravu s noži, který do letadla pustili s jedním chlápkem jménem Lock. A to mě přivádí k nové myšlence, že před letem byl na vozíčku a po pádu se zvedl na nohy, jako by nikdy neochrnul. Je to jeden z nejoblíbenější seriálů co mám, ale některé věci tam docela přehání. Například obrovská clona kouře, který chodí zemí po ostrově a zabíjí lidi. Kdyby tu ale nebyli tyto šílenosti, seriál by nebyl 12 nejoblíbenější. Všem ho doporučuji, stojí to za to, se na něj podívat. ()

whass

Tento seriál mě bohužel zklamal!!Klidně i dva díly se to tu točí kolem nejaké nevyrázné věci a to bohužel seriálu moc neprospívá a po pár dílech přestane bavit...pozitiva u mě mají jednoznačně Holloway a Lilly...jinak je to takovy nudný seriál který se okolo jedné věci pozastaví i tři díly...tři hvězdy :-)) ()

saidlik

Ano, je pravda že LOST není dokonalý ani skvělý seriál. Po rozpačitém WTF konci zůstala hromada neznámých, a co se tvůrcům nechtělo vysvětlovat, to zabili. Na druhou stranu, podobný seriál s tak skvělými efekty, prostředím a herci bychom v posledních letech jen marně hledali. Dle mého názoru kontroverzní, nedokonalý, ale stále shlédnutí hodný seriál, na který jen tak nezapomenete. ()

eva.sa

Konečně dokoukáno. Nevím, jak hodnotit. Nemůžu se rozhodnout, zda to byl totální úlet a nesmyslný guláš nebo genialita. Proto dávám průměr. Třeba na to někdy přijdu. Ale tak nějak si myslím, že o tohle tvůrcům šlo. Vše už tady bylo beztak řečeno, takže za mě ve zkratce: 1. řada - pomalý rozjezd, pár záhad, skvělené finále 70%. 2. řada - opět pomalý rozjezd, prvních zhruba 6. dílu téměř o ničem, stále dokola, slušný konec. 70% 3. řada - první díly alá planeta opic, pak úžasné tempo, až do konce. 80%. 4. řada - dění na ostrově celkem nuda, ale skvělé flasforwardy. 85%. 5. řada - sci-fi skládačka, ale ač nijak sci-fi neholduju, tohle mě bavilo dost. Mozkové závity jely na plné obrátky. 90%. V tomhle místě bylo dost záhad objasněno a já byla spokojená. Jenže to by nesměla přijít 6. řada a s ní nové záhady. Ty však už pro mě neměly to kouzlo. Působily účelově a uměle. Poslední dvoudíl největší nuda za celý seriál, kromě společného setkání ztracených. Tam slzička ukápla. 50% Celkově velice rozporuplný seriál, který mě dokázal, jak děsně štvát utahanými díly o ničem, tak napnout nervy k prasknutí výtečnýma epizodama. ()

Maryo

Dodnes si pamatuju, jak jsem ten seriál hltal. Bylo tomu tak před 6 lety, vrátil se ze školy, dvě hodky se z té mašinérie prospal a pak koukal v posteli na Lost. Drsňák Sawyer se svými sarkasmy, Locke se svým nožem a zaparkovaným invalidním vozíkem, Jack, který měl furt plno keců, jak by se to mělo dělat, než mu Sawyer dal přes držku. Líbil se mi ten tajemný sci-fi nádech, flashbacky. První tři série byly ok. Pak už se mi to nelíbilo.. Bylo to až moc překombinované, natahované a už to nudilo. U některých scén jsem si říkal, že to nemůžou myslet vážně, že si to spletli s jiným seriálem, se Simpsonama. Měli to ukončit dřív a důstojně, protože si to seriál zasloužil. ()

chemik11

Perfektní seriál. Začátek vypadá, jako že půjde o nějaký dobrodružný seriál. První série jsou o poznávání hrdinů, opravdu to spíše vypadá na dobrodružství s mírnými prvky mysticismu. Trochu ve čtvrté a pak od páté série už jde spíše o sci-fi, někdy až fantasy. Z původního námětu ztroskotání na neznámém ostrově se nakonec stane mystický seriál a na konec záchrana světa od zlého "kouře". Někdy flashbacky/forwardy děj zpomalují, jindy jsou pro pochopení významu důležité. Některé epizody úplně strhující, jiné nudné a zpomalující. Neustálé dělení na malé skupiny, kdy každá má jiný úkol, kolikrát se promýchávají, pomáhají navzájem a doplňují. Někdy bylo sice trochu trapné, že když na někoho z hrdinů mířil nepřítel, najednou se objevil nějaký přítel a zachránil ho od kulky, prostě kolikrát někdo přišel na poslední chvíli, ale tak což, přece nemohou všichni hned umřít. :D I tak dost hrdinů zemřelo, každý měl svůj úkol, svůj osud, kvůli kterému ho sem Jacob přivedl. Nakonec se z ostrova dostalo jen několik hrdinů. Někteří na ostrově zůstali. 1. série - spíš taková seznamovací série s hlavními hrdiny, až někdy od půlky série, od unesení Claire, se konečně začne něco dít, začátek byl pomalejší (v jednom díle se třeba stalo jen to, že našli tu pitnou vodu), ale poslední díly měly pekelné tempo! Závěr famózní. První sérii tak hodnotím velmi kladně, skvělá série, dobré flashbacky, nejzajímavější asi ten Harleyho v 18. díle o těch číslech. Další série jsem sice viděl, ale už je to dlouho, začínám to sledovat zase celé znovu. Další série ohodnotím, až když je znovu zkouknu. 2. série - už se přecijen toho více dělo, noví hrdinové, nové příběhy, jen někdy ty flashbacky byly dost otravné. V první sérii to bylo dobré, když se toho tolik nedělo a spíš jsme se seznamovali s hrdiny a prostředím, teď už ty flashbacky přecijen občas překážely. Nicméně skvělá série, měla tempo, napětí, skvělý závěr. Přicházejí nová tajemství a otázky, na mnohé otázky asi odpověď nenajdu, ani to nečekám :D 3. série - další nové postavy, nové skutečnosti, nové příběhy, některé díly zbytečné, některé naopak suprové, někdy flashback opravdu vadil, začátek trochu natahovaný, opět největší tempo na konci, překvapení druhých při útoku na tábor, pak jak tam přijel Hugo v tom autě, to byla suprová scénka :D Poprvé se tak stal hrdinou, stejně tak Charlie. Blíží se záchrana nebo měl Ben pravdu a přichází naopak smrt? Jinak ten Jackův táta je snad všude :D Sice umřel dřív, než došlo k pádu na ostrov, přesto patřil teď mezi nejhlavnější vedlejší postavy. 4. řada - jako vždy - noví hrdinové, nové tajemno. Kratší série, ale docela napínavá, až na pár dílů, konec jako vždy měl pekelné tempo! Vážně se bavím, úžasný seriál. Jdu pomalinku do finále. Ty flashbacky/forwardy však občas opravdu zpomalují. Jinak fakt skvělý večery - tři, čtyři díly někdy víc, do noci do jedný do dvou :D 5. série - už jde přecijen o něco trochu jiného než v prvních sériích, příběh a děj ještě více mysteriozní, John zabit, ale pak se zase na ostrově objeví, ale není to on (co to tedy je?). Potkáváme Jacoba. Létání časem tam a zpět. Hodně se toho děje taky ve skutečném světě, odkud se vrací hrdinové, kteří se dokázali dostat domů, včetně Bena. Výborná série, má tempo. Na konci se objevuje možnost, jak všechno a všechny zachránit. Povede se to? Těším se na velké finále - šestou sérii. 6. série - seriál v úplně jiné podobě než na začátku, jde úplně o něco jiného, více se seznamujeme s Jacobem a jeho bezejmenným bratrem, který na sebe vzal Lockovi podobu. Touží se konečně dostat z ostrova, ostatní ho musí zastavit. Více se do děje zapojuje Richard. Někteří hrdinové umírají, koenc takový zvláštní. Některé epizody ovšem zybtečné, jiné zdlouhavé. Konec jako vždy napínavý. I když nedostaneme odpovědi na všechny malé otázky, na ty hlavní jsme odpovědi našli. () (méně) (více)

skyppinka

Pamatuju si, jak tento seriál začali dávat na Nově a všichni z něj byli nadšení. "Prý to bude dobré", říkali. Postupem času tato jejich euforie rychle upadala a vlastně znám jen velmi málo lidí, kteří by ho dokoukali do konce. Řadím se mezi ně, mezi ty, které obrat od života ztroskotanců na ostrově a jejich příběhů před pádem letadla k životu, který žili po tom, co vlastně nakonec letadlo nespadlo, spíš nadchlo, než odradilo. Poslední díl vlasntě nejlíp vystihuje skladba "Life and Death", která nás doprovázela celým seriálem a byla u každé smrti... ()

lamerjakcyp

Seriál prošel hodně velkým vývojem, takže budu hodnotit po sezónách. První sezóna: propracovaná do detailu, divák je každý díl napjat z toho, co přijde, herecké výkony jsou výtečné, děj je úžasný, příběh ještě jednoduchý, tuto sezónu hodnotím 10/10 Druhá sezóna: platí zde to samé, akorát je tady to nesmyslné řazení "druhých" do kategorie nadlidí, a v dalších sezónách se nám ukáže, že tomu tak ani zdaleka není 9,5/10 Třetí sezóna: příběh se začíná komplikovat, stále je to ale v mezi únosnosti 9/10 Čtvrtá sezóna: tato sezóna je nejkratší, z důvody stávky scénáristů, můžu na to říci jediné, i když nejsem věřící: Díky bohu. Touto sezónou se vše začíná kazit, příběh začíná být příliž komplikovaný, smysl pro detail se začíná vytrácet, objevuje se daleko více nesmyslů, jediné, co drží seriál na úrovni jsou výkony herců, což ale dalším sezónám nebude stačit 7/10 Pátá sezóna: po krátké 4. sezóně se tvůrci rozhodli nevrátit k 20 a více dílnému systému, znovu díkybohu, sezóna má jen 17 dílů (90 minutové finále počítám jako dva díly kvůli stopáži), komplikovanost příběhu, přidání dalších nesmyslů do děje mě nutí k tomu, že cca od poloviny sezóny se na tento seriál dívám jen z povinnosti. Dřívější stáhnutí a shlédnutí dílu okamžitě se pomalu mění na odkládání na později, až jsem ještě v červenci (sezóna skončila v květnu) ještě sledoval posledních pár dílů. 6/10 Šestá sezóna: Též krátká sezóna, jen pár dílů vyzvedává sezónu, úseky některých epizod můžu zařadit kvalitou k první a druhé sezóně. Kupodivu i přes překombinovanost předchozí sezóny si tato drží úroveň, nepočítám-li finále, bez kterého hodnitím 7/10 Finále: dovršení celého seriálu by mělo přinést něco, co dá tomu celému smysl, ale nestalo se tomu tak. Dějové bych finále zařadil někam k jihoamerickým telenovelám, a ne k něčemu, co tady s náma bylo 6 let, drželo nás napjaté, vzhlíželo k tomuto dílu jako k něčemu, co nám objasní ty největší záhady seriálu. Dozvěděli jsme se sice, kdo je Jacob, co je monstrum, kdo jsou druzí atd. ale ne ve finále, které otevřelo více dveří, než kolik jich zavřelo. 3/10 Celkově velice rád vzpomínám na první 3 sezóny, jakákoliv z nich by mě přiměla se na seriál začít dívat, to se nedá říci o posledních 3 sezónách, a kdybych náhodou přepl na něco, kde se hodinu jen líbají, považoval bych to za nevydařené porno, a ne za zakončení do této doby slušného seriálu. Rádoby dojemnost posledního dílu je to, na co nerad vzpomínám, a proto na to nevzpomínám často, z čehož plyne mé vysoké hodnocení - hodnotím jim první tři sezóny, které byly nabyté napětím, vzrušením, touhou dostat odpovědi, které nakonec zůstaly, tedy velká většina z nich, nezodpovězeny, a odvolávání některých fanoušků na tajemnou sílu na ostrově ("ostrov to tak chtěl") je nesmyslné, dětinské, a hodí se tak maximálně někam do kostela, či na jiné místa, kde se věří nesmyslům bez jasného původu. Spousta diváků a fanoušků chtěla vědět, jak vznikla ta síla? Odkud je ta síla? Jak věděli, co umí? ale dočkali jsme se jen toho, že máme otázky bez odpovědí. () (méně) (více)

Brain32

Jednoduše a stručně nejlepší seriál co jsem kdy měl tu možnost vidět. Strávil jsem u něj dětství a vážou se mi na něj spousty vzpomínek. Nikdy nezapomenu. 100% ()

Infurius

Veľmi originálny nápad s dobrou atmosférou a dobrými hereckými výkonmi, nepozeral som úplne všetky lebo ma to prilis veľa častí a uz ma to prestal baviť. Určite doporučujem. ()

arnysimilar

Tak som seriál konečne dopozeral do zdarného konca, ktorý síce mnohí kritizujú, ale mne sa páčil. Lost nepatrí k prostoduchým dielam, kde je všetko nakoniec vysvetlené, dorozprávané. Mnohé otázky ostali aj po vzhliadnutí poslednej časti 6. série nezodpovedané. A to je dobre, núti ma to ako diváka, nad tým rozmýšľať, skladať si jednotlivé úlomky mozaiky. Seriál ako taký hodnotím veľmi pozitívne, pretože priniesol do žánru niečo nové, originálne. Hoci podobné témy tu už boli sto krát stvárnené, Lost sa na danú problematiku pozeral inak, svojsky. Nakoniec sme zistili, že v podstate ani tak nešlo o tie záhady a ich rozlúštenie, ale hlavne o ľudí, ich vzťahy, myšlienkové pochody, ich pozitívnu i tú odvrátenú, negatívnu stránku. Veď v každom z nás je aj to dobré, ale aj to zlé a je len a len na nás, čo necháme vyplávať na povrch, na ktorú stranu mince sa prikloníme. ()

lucaser

Tento seriál jsem ve své době opravdu rád sledoval.Ale časem mi začalo vadit, jak tvůrci pokaždé nakousli nové téma (chlap co přivezl Charlieho s jeho otcem na ostrov, byl znázorněn, a bylo o něm řečeno, že nestárne, u černého kouře požírajícího zlé lidi mi také unikla pointa, a vůbec vše spojené s tím ochranným plotem a asiatem na instruktážním videu.)Asi už bych ho nemusel vidět znovu. ()

se.ru.na.to

No je mi líto,ale tenhle seriál je ztráta času a absolutně mě přijde stejný jak jiné dobře známe seriály jako je Tak jde čas apod. Absolutně nezajímavý a nezáživný.Je pro hodně lidí asi dobrý,ale mě tam nebavilo nic možná až na první díl,ale to neustálé přecházení mezi vzpomínkami a realitou mě šlo děsně na nervi.Všem co se seriál líbí tak jim to přeji ale co se týká mě absolutně mimo mísu.Možná Vám přijde hodnocení málo,ale tohle mě přijde hodně špatný. ps můj komentář sem upravil jelikož původně tam byl odpad a to nebylo fér k tvůrcům a lidem, který ten seriál pochopil víc než já:-D ()

skream odpad!

1 série 5 hvězd ---- 2 série 5 hvězd... A zbytek odpad. A proč? Tvůrci jsou lháři. Slibovali, jak to mají už od začátku všechno promyšlené a všechny záhady vysvětlí. Nevysvětlili ale skoro nic!! 6 let nás napínali, a ukončit to tak že pošlou všechny lidi do nebe do kostela? Proboha který zoufalý scénárista to vymyslel?? Proč alespon nevysvětlili co je ten černý kouř zač? Zamotali se ve svém vlastním scénáři a když přemýšleli co dál, tak tam dali záplatu- flasbacky, později pohledy do budoucnosti, vrácení času- nechutně po*ali takový potenciál co LOST měl na začátku a za to by zasloužili dostat zákaz tvorby jakéhokoli dalšího seriálu!! ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)