Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Shaman::..

Myslím, si že tento seriál je v současnosti trochu přeceňovaný. Srší ambicemi být něčím víc, něčím odlišný, ale kvalitativně na to nestačí. Kdybych měl srovnávat s jinými špičkovými seriály napříč žánry, chybí mu akce 24 hodin, hloubka, propracovanost a vývoj postav Mad Menů. I když jsem nikdy nepracoval v tajných službách, některé scény v seriálu a jednání postav na mě působily vyloženě nerealisticky, až komicky. Hlavně mi leze krkem hlavní představitelka. Přeci normální člověk nemůže věřit, že tak labilní, hysterický, člověk by mohl být na pozici špióna/analytika u CIA zaměstnán?! I přes všechny zde zmíněné výtky budu seriál dále sledovat, protože přes všechna negativa zde zmíněná, seriál špatný vyloženě není. A bohužel poslední sezóny stejně televizím, kromě Hře o trůny, chybí nějaký zásadní seriálový trhák. Hodnoceno po 1. sérii. ()

Terieli

Musím říct, že seriál je opravdu geniální dílo. Zatím jsou pouze 2 série, ale točí se 3. Není divu, zatím obě série byly naprosto vyvážené, co se kvality a děje týče. Každý díl napínavý, takže po skončení jednoho ihned stahuji další :-D. Žádná z postav není na první pohled čitelná a během obou sérií dojde k jejich vývoji. Velmi dobře ztvárněná role Carrie, super výkon, za který byla Claire Danes oceněna Zlatým Glóbem. ()

SkeeveTulp

Skvělý seriál, který není plný laciného nacionalismu a patosu, jak by se dalo čekat, ale ukazuje i ty méně líbivé části. Herci hlavních postav hrají jako o život. Zpočátku jsem hlavně obdivoval Damiana Lewise, kterého mám zafixovaného jako majora Winterse, a tady opět exceluje svým strohým vojenským vystupováním, které ale není prosté lidských citů a pochyb. Zpočátku chvalitebná Claire Danes pomalu a nenápadně dosáhla na jedničku s hvězdičkou. Její bipolární scéna je naprosto dokonalá. I v dalších rolích jsou výborní herci, kteří možná působí nenápadně, ale jsou skvělí. No a Jamey Sheridan, který pro mě stále zůstane Randalem Flagem, se své role viceprezidenta zhostil též výborně. Je to opravdu velmi povedený seriál, který zatím drží laťku hodně vysoko. Doufám, že to tak i zůstane, a že budou mít tvůrci sílu na to, utnout to v pravý čas. ()

tuctovychlap

niekde pri 90ich percentách..hoci tretia sezóna - seriál ma stále drží v napätí..(edit po s03e12) a to napätie vydržalo až do konca..hoci som spočiatku veľmi, veľmi chcel vidieť iný koniec, nakoniec som prikývol..pretože vlastne taký je život okolo nás..záver: silných 90%.. ()

Jincom

Ačkoli je seriál americké produkce, takže by člověk vzhledem k tématu terorismu čekal jeho zpracování se značnou nadsázkou, jedná se o velmi povedený snímek s výborným hereckým výkonem nejen Clare Danes. Těším se na šestý díl druhé série ;) ()

Cor-Angar

Na začátek musím říct, že dramatický nebo takhle žánrově podobný seriály moc často nesleduju. Častěji mě dokáže chytnout spíš komediální seriál nebo seriál, kde se komediální prvky celkem často vyskytujou. Takže to, jakým způsobem jsem si oblíbil Homeland, je pro mě asi trochu překvapení. Je mi i jedno jestli ho sleduju s dabingem nebo titulkama, ten seriál je naprosto skvělej ve všech myslitelných ohledech. Nevím jestli ho budu sledovat několikrát pořád dokola jako jiný seriály, ale vím že teď sleduju něco mimořádnýho. Kromě příběhu a perfektní napínavé atmosféry od první minuty úvodního dílu si pochvalu zaslouží hlavně herci. Protože to co předvádí ústřední dvojice je podle mě něco neskutečnýho a asi se nebojím říct, že oba výkony patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím viděl. Claire byla jeden z důvodů proč jsem seriál vůbec chtěl začít sledovat a i tak mě dost překvapila jak dobrá tady je. Damiana Lewise jsem tolik neznal, ale platí pro něj to stejný. Ostatní jako M. Baccarin a hlavně M. Patinkin je potom výborně doplňují. V půlce druhé série už nevěřím, že by se seriál mohl nějak pokazit, tak snad se nepletu. Protože doteď mě pokaždý dokázal přikovat k obrazovce jako máloco jinýho.U Homelandu si totiž nikdy nemůžete být ničím jistí, všechno - postavy, situace, vztahy jsou tak nejednoznačný, že jen s napětím sledujete a čekáte co bude dál, kam se to všechno posune, jak to může dopadnout. Opravdu nesmírně dobře udělanej seriál. ()

pesbara

moc dobrý seriál. Po konci třetí série zvyšuji na 5 hvězd. Brody mi bude chybět. Nevím do jaké míry a co alespoň vzdáleně odpovídá realitě, ale je to superkvalitně odvedená práce, plná napětí a dobrodružství a nejsoučasnějších problémů západní civilizace. Nemůžu si pomoct, ale vždy když vidím hlavní hrdinku, mám jí před očima jako Julii s křidýlkama, což byla myslím její první velká role a evidentně alespoň pro mně nesmazatelná. Je to tady taková frackoidní umanutá zamilovaná agentka, která vlastně není úplně kladnou postavou a Brody je její už vlastně jedidnou motivací. Ta nakřivo nakreslená hvězda je až dojemná. ()

Harant_

"There's a man in Caracas who's a doctor who called me a cockroach. Unkillable, bringing misery wherever I go. This is about redemption, you said it. That's a fucking joke. In what universe can you redeem one murder by committing another? I'm a lot of things. But I'm not a marine anymore. I haven't been for some time." ()

Robino15996

Hodne sa obávam čo to bude bez Damiana Lewis, ale pevne verím, že to prekoná moje očakávania....a tak nič no..chcem si uchovať spomienky na prvé tri série tie boli výborné. ()

Bohdy67

Po první sérii bych hodnotil asi takto: Seriál, který je fantastický pokud na něj máte tu správnou náladu a tyhle typy seriálů a filmů se vám líbí. Nadruhou stranu, vcelku nezajímavý pokud vás toto téma minulo. Osobně mám rozporuplné pocity. Všechny postavy působí víceméně odtažitě a najít si k nim cestu je pro mě složité i přesto že hlavní postavu hraje Damian, jehož sem si velmi oblíbil v Bratrstvu neohrožených. Ale hlavně to prostředí!!! Blízký východ,CIA a Langley, politika...do toho ne zrovna příjemná rodinná atmosféra. Na druhou stranu, skvělé téma a hlavně zvraty, kdy divák v podstatě do poslední chvíle netuší jak to vlastně s tím Brodym je. Jsem na rozpacích ikdyž vím, že objektivně si seriál zaslouží víc, tak za první sérii dávám tři hvězdy a 58% ()

Patricia...

Už dlho som sa tak "nezažrala" do seriálu ako do tohoto. Úžasne postavy od ktorých nevieš čo očakávať, hlavne od skvelej agentky CIA s psychickou poruchou, ale aj od mariňáka čo sa po ôsmych rokoch vrátil späť a kolíše na oboch stranách a nevieš ku ktorej sa prikloní. Najlepší seriál aký som videla ohľadom CIA aj terorizmu. Dúfam, že to 4. séria nepokazí ak nejaká bude. ()

misulQaa

Seriál je pro mě jedním z nejlepších vůbec. Nevzpomínám si na žádný jiný seriál, který by mě od první až po třetí sérii udržel takhle napjatou každý díl. Hltala jsem jeden díl za druhým. Nikdy bych neřekla, že seriál na téma terorismu by mě mohl bavit.Perfektně zpracováno. Jediné zklamání je pro mě závěr třetí série, když už to chtěli udělat takhle, tak měl skončit i seriál. ()

Wartord

Tenhle seriál mě dost zaujal. Troufám si říct, že jde o pouhopouhý výsměch americké naivitě. Ukazuje, jak je vládní garnitura schopna vytěžit z jednoho člověka maximum, jen aby to vypadalo formálně pěkně. Přehršel vykonstruovaného heroismu vás před obrazovkami doslova vyfackuje! Damian Lewis si ale po Band of Brothers spravil reputaci a tahle role mu sedla. //Pátá série a stále napínavý jak kšandy. Bipolární Carrie stále vládne. ()

rime

Nemůžu si pomoct, ale i přes vysoké hodnocení, musím uvést svoje výhrady. Není rozhodně žádná náhoda, že se seriál stává docela brzo značně otravným, podobně jako třeba Perníkový táta, se kterým toho má hodně společného. Těžko říct v čem to vězí, to co působí na začátku originálně a nadprůměrně se postupně stává nesnesitelným. Možná je to ta nejednoznačnost a relativní pohled na lidské chováním, není se čeho chytit. ()

otecBobby

V žebříčku mých oblíbených seriálů stoupá tento výš a výš. Damian Lewis a Claire Danes jsou už dávno jedněmi z mých nejoblíbenějších, teď se k nim přidal Mandy Patinkin. Hraje svoji postavu opravdu skvěle. Postava Saula se mi moc zamlouvá, takových je pomálu. Nemá asi smysl mluvit o maximálních hereckých výkonech Lewise a Danes - jsou uhrančiví. Ve spojení s výborně propracovanou psychologií postav a všudypřítomným napětím je z toho výsledných 5 hvězd. ()

commit

Až do konce druhé série je to pětihvězdičkové. Bohužel mi to nedalo a viděl jsem i další díly ..... chyba. Typická ukázka vyhoření scénáristů. ()

existence

první díl se mi zdál dobrý, ale potom se to začalo propadat. Prostě mi vadí když postavy nejednají psychologicky logicky, vysvětlitelně. V každém dílu je něco co mi takto vysloveně zatahá za mozek a vrší se to na sebe. No a poslední díl první serie jsem doslova trpěl. První třetina 3 druhá 2,5 třetí necelé dva. Další serii už nedám. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace