Ve jménu vlasti

(TV seriál)
  • USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Recenze uživatele makakus k tomuto seriálu (3)

Ve jménu vlasti (2011)

Po třech sezónách asi toto: velmi dobře namíchaná směs akčních, špionážních, psychologických, romantických a rodinných motivů. Takže klasický seriál "pro všechny". Proto taky ten úspěch. Přesto se zdráhám dát lepší hodnocení kvůli řadě "fuck-upů" (omlouvám se za ten výraz, ale lepší mne nenapadá) a hluchých, téměř nekoukatelných míst. Pokud jde o ty "fakapy". spoiler. V první řadě je za vlasy přitažený hlavně závěr. Selže ti bomba? Fajn, to se možná stává :) Ale aby ti po opravě zavolala vteřinu před druhým odpálením na mobil dcerka, a ty sis to na základě srdceryvného rozhovoru rozmyslel - to už je fakt hollywood hrubého zrna. Ještě hůř druhá řada - nejdrsnější terorista na světě tě propustí ze zajetí a CIA se tě ani nezeptá proč? (Carrie jedinému zvídavému kolegovi: "Měla jsem štěstí." Tím to končí. Haha) A vůbec - celá ta vražda viceprezidenta prošla pohříchu bez jakéhokoliv vyšetřování a vysvětlování. Takové "malé tajemství" hlavních hrdinů, nikdy dále neobjasněné. Třetí řada - totální podvod na diváka na začátku, první tři díly. Totálně zdeptaná Carrie v blázinci, a pak se dozvíme, že to byla jen předem připravená hra. Prd. Podívejte se na výraz Carrie, když ji v TV Saul při slyšení Kongresu "zrazuje" - je sama doma, totálně šokovaná z toho, co slyší. Přitom to měl být plán, který je jí jasný a přistoupila na něj! Pokud jde o téměř nekoukatelné motivy, je to ve všech řadách především rodinná linka Brodyho. Nesmyslně natahovaná a nudná. Ta jeho dcerka - odstrašující případ epizodní hrdinky, která svým amatérským přehráváním role a hysterickým koulením očima a žabáckým poulením pusy dokáže divákovi téměř znechutit celek. Nicméně ano - to byla jen negativa. Ale pozitiva daleko převyšují tyto kazy, i když i Carrie by se mohla držet svým hraním hysterických stavů hrdniky občas více na uzdě. Naopak Damian Lewis nebo Abraham ve svých rolích úžasní! A spousta scén dechberoucích. Jen se trochu obávám čtvrté série, které bude asi hodně chybět jeden z hlavních motivů, ten romanticky zamilovaný... ()

Užitečný idiot (2018) (S07E09)

Výstižný název epizody. Divák zde už poněkolikáté funguje jako užitečný idiot, který má zbaštit úplně všechno. Konec dílu určitě aspiruje na největší pitomost, kterou si scénáristé během všech sedmi sérií dovolili pustit do světa. ()

Vše pro vlast (2018) (S07E12)

Nejlepší epizoda nejhorší sezóny si zaslouží hned dvě hvězdy. Pateticko-blábolivý projev prezidentky, navíc naprosto mimo žánr, byl už jen smutnou tečkou za tímto ročníkem, který si z diváků dělal víceméně legraci. Z hlediska uvěřitelnosti a logiky se to posunulo někam k Aktům X. Naše crazy Carrie už je stejná asi pět let, tak se těšme, jak na nás bude poulit oči za rok z Izraele, nicméně toho prcka prosím její mateřské péče už ušetřete! ()