Ohnivý kuře

• Česko Opilý kuře (neoficiální název) (více)
Česko, (2016–2018), 190 h 3 min (Minutáž: 15–63 min)

Jakub Prachař, Jan Dolanský, Kristýna Leichtová, Petr Štěpánek, Josef Polášek, Simona Babčáková, Michal Suchánek, Lenka Krobotová, Linda Rybová (více)

Série(5) / Epizody(204)

Ohnivý kuře je seriál z gastronomického prostředí. Dvojice kamarádů – kuchaři Mike (Jakub Prachař) a Burák (Jan Dolanský) – se vydává do městečka Janovy Lázně, aby tu provozovala zděděnou hospodu. Táhne s sebou zátěž pobytu ve vězení a nařízený dohled probačního pracovníka. Na místě zjistí, že strýcova hospoda je ruina, v níž se rozhodně nedá vařit ani točit pivo. Navíc je tu hned přivítá konkurence. Nóbl hotel Grand, který chce pro sebe a svého syna získat snacha majitele, lidová hospoda U Slepičků, již vede praktická Manka s nepraktickým bratrem, a večerka asijského obchodníka a jeho krásné dcery. Zavedenou klientelu už má i cukrárna paličaté Kláry a její kamarádky. Aby Mike s Burákem mohli otevřít svou vlastní restauraci, musí nejdřív vydělat peníze. Jenže oni se kvůli své naivitě a neopatrnosti dostávají spíš do dluhů. V tu chvíli poznají, komu mohou věřit a kdo je pro ně skutečný nepřítel. (TV Prima)

elery

Právě tento seriál může na csfd snadno vyzývat k povrchním hodnocením. Ale není to film, je to televize. Jde tedy o jiná kritéria. Přes občasné nepochopitelné kratičké výkyvy v jednání některých postav, která by se dala velmi snadno vyřešit ve střižně, je scénář dobře vymyšlený, vtipný a napínavý. A dobře natočený i zahraný. Někdy se však na oba sympatické hlavní hrdiny, ale nejen na ně, nezaslouženě hrne velká koncentrace nejrůznějších přehnaně negativních příhod, až je to za čárou. Divák by neměl ztrácet motivaci toužit se s hlavními hrdiny identifikovat. Naopak se nikdo netouží identifikovat s absolutními babráky. Tato nepochopitelná nevyváženost jinak povedenému seriálu ubližuje, a není to nadsázka. Jako třeba když v Muži z Akapulca nechá spisovatel François Merlin (Jean-Paul Belmondo) svoji románovou postavu Boba Saint-Claira (Jean-Paul Belmondo) záměrně shnít v masovém hrobě. Někdy při sledování Ohnivého kuřete mám také pocit, že autora Mike i Burák už pěkně štvou... ()

Draik

Z tohoto seriálu mám poněkud rozporuplné reakce. Jediný klad je asi složení obsazení. Herecký výběr dle mého má velký potenciál ke ztvárnění prvotřídního díla. Vím, že některé herce lidé moc nemusí a dívají se na ně s despektem (například Michal Suchánek) ale sešla se tu slušná variabilita, která by byla slušný základ pro seriál, který se nechce zaměřit na určitou sortu lidí či styl humoru. Problém je ale v tom, že herci absolutně svůj potenciál nevyužívají. Velmi dobře se dle mého popasoval s rolí David Gránský - jedno z nejméně známých jmen, ale na jeho projevu je vidět, jak se snaží svou roli prodat a projevu a procítění charakteru dává maximum. Také Petr Štěpánek působí ve své roli přirozeně. Pak vietnamská dvojice Viet Anh Doan a Ivy Hoang - dobře zahrané a Liovy linky jako jedny z mála mají vtip a jsou to světlá místa seriálu. Zbytek ale jako by odříkával pouze scénář včetně předepsaných projevů, ale nedával do postavy nic ze sebe. Snad herci sami tuší, že právě ten scénář za moc nestojí. Děj epizod je plytký a až na pár vyjimek vlastně není v seriálu nic, co by vám utkvělo v paměti. Děj jednotlivých dílů shrnete pár větami a nemáte potřebu nebo chuť dívat se znovu. Například co zanechalo ve mě osobně nejsilnější stopu je pocit vzteku, jak se vyplácí lhát a škodit, protože málokdy to má alespoň trochu odpovídající spravedlivou odezvu. Dvojice hlavních hrdinů nepůsobí ani tak dojmem smolařů, jako spíše naivních troubů, co se nikdy nepoučí ze svých chyb a neumí předvídat situaci. Klady: složení hereckého obsazení, Liu Zápory: scénář, celkově hutnost děje, nedotaženost některých postav ... no prakticky vše ostatní Pokud nenastane drastický obrat (jako že asi ne), tak je bude pokus o sitcom velký propadák. Na Comeback, Okresní přebor nebo Hospodu to rozhodně nemá. ()

kreyson13

Jediný co mě pobavilo, byl česky nemluvící/mluvící Vietnamec...jinak je to stejný jako všech milion seriálů. O ničem. ()

Franta852

250.díl - Leoš si půjčuje 20.milion na reklamní kampaň, starý Trébl stále nic netuší...Kluci stále vaří v hotelu, nebudou se přece otravovat s vlastní již dokonale zařízenou hospodou... Jardovi se podaří uvařit první dobré pivo... /// Na počátku to vypadalo na slibný seriál, to jsem si tak myslel do třetího dílu, pak začala sestupná tendence s kvalitou, začali jste vařit z vody, z pěti dílů by se dal udělat jeden kvalitní, ze čtyř sérií jedna. Chtělo by to použít, nějaký program na kompriaci tipu zip. Akorát stále nechápu proč si neotevřou tu svoji hospodu! Aha, už to chápu, ti dva asi šetří po vzoru Leoše půl milionu, aby mohli udělat pořádnou reklamní kampaň. ()

Mykie

Takovou sodu co tady ten seriál dostává si rozhodně nezaslouží. Je jasné, že žádné velké ambice v překonávání západních sitcomů neměl, ale jako příjemná oddechovka je obstojný. Herci jsou super a všehovšudy mezi nimi probíhá i jakási chemie, kterou jsem od českého formátu nečekal. Má to svoje chybky, má jich to dost, některé díly jsou plné nicneříkající vaty, ale dohromady je to určitě lepší, než co naznačují zdejší komentáře. Nejhorší je určitě hudba, ta je opravdu strašná, snad se tvůrci zamyslí a vymění člověka, co je za ni odpovědný. ()

Lykos

A víte co? Není to špatný. Od Primy jsem seriál, při kterém mi nebudou jedna po druhé odcházet mozkové buňky, nečekala. Samozřejmě u toho neřvu smíchy, ale prostě koukat se na to dá a hodlám sledovat dál. Já sice dávám přednost kratším seriálům, ale komerční televize raději chodí cestou nekonečnosti... tak doufejme, že skutečně bude jen těch osmdesát dílů a že scénáristé měli dostatek invence, aby je vyplnili. První polovina slušná. Většina herců hraje dobře, až na slečnu z večerky, která prostě talent nemá.. na Polišenskou jsem si taky musela chvilku zvykat, ale to spíš bude tou postavou, kterou hraje, ne tak úplně jejím nadáním. No a herecký výkon Babčákové je opravdu už hodně na hraně, ale asi prostě její postava má být taková...uřvaná, hysterická, afektovaná.... co na ní ten Polášek vidí, že? Překvapivě mi ani nevadí mladej Prachař a Dolanskýho mám vyloženě ráda, ačkoli bych uvítala kdyby byl v seriálu o něco méně natvrdlý. Ale opravdu pro mě je toto překvapení roku, protože to není trapné, což je neobvyklé. Jo a ještě musím zmínit Suchánka, od kterého jsem slušné herectví také nečekala a úplně nejvíc se divím, že mi je tu celkem sympatická Rybová, kterou jinak považuji za leklou .. no rybu. Asi budu muset přehodnotit některé své postoje.....Po několika měsících bych ráda dodala, že jsem to sledovat přestala a jak tak koukám, tak osmdesáti díly to nekončí, takže pochybuju, že seriál udržel alespoň takovou úroveň, jakou měl na začátku. Viděla jsem prvních asi 40 dílů a nějak nemám chuť pokračovat dál. Škoda ()

Alagaesie

Kuchaře z lochu? Proč ne? Má to spád. Že bych se podělal z mladýho Prachaře, to fakt ne. Ale ve dvojici s Dolanským se dá. Liu je TOP! Jo, někdy bych si to dal znovu - něco u čeho se dá vypnout. Asi tady budu jedinej koho sere postava Babčákový, že? Polášek už navždy zůstane delegátem, Batěk se dal jen v Kuřeti pod pokličkou, kdy nebyl v roli. Gránskej nebude životní lumen - pokud člověk tvrdí, že v seriálové roli vychází ze svýho mládí, nebude v dospělosti nic moc. 1000x lepší (díky za to i kratší) než blbá Ordinace. Hoteliér to začíná masakrálně rozjíždět. Sem tam to připomíná mnou milovaný Comeback. Nosek se fakt nepoved, Políšenská ujde. ()

Lvísrdce

Jednoduchý (někdy možná až moc :-), oddechový serial. Roztomilé postavy - hlavně víla Malvína(Linda Rybová), Macátko(Norbert Lichý) a Liu(Viet Anh Doan). ()

Vodin

Joo někdy se podívám,když už tam nic není a není to špatné,asi hlavně,že Prachaře a Dolanskýho mám rád a Kristýnka je takovej bonus. 45% ()

PanIncognito

Ohnivý kuře je dalším z českých seriálů, který není horší než ostatní, ovšem není ani lepší. Trochu povrchní, ovšem divácky oblíbené... zkrátka příznačná tvorba komerčních stanic... více není třeba psát. :-/ ()

Worf

Chvíli jsem na tento seriál koukal, pak z toho udělali seriál: "Kdo koho podrazí.", takže se omlouvám, ale já chci bavit a ne koukat na nedodělek. Až z toho půjde trochu jiný žár, zase vrátím. Li je skvělý. ()

mr.cenda

Do 80-tého dílu se mi seriál líbil. Jenže pak, jakoby to začal psát někdo jiný. Chybí humor a napětí. Vše je průhledné a očekávané. Za mě tedy 80 a více - velké zklamání. Je pravda, že mi tam vadí hodně tzv "pomoc psaní knihy Malvíně", Nová kuchařka Grandu atd... Jen tak letmě názoruji ;) ()