Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (17)

Ve jménu vlasti (2011)

Jednym slovom brilantne. V teme islamskeho terorizmu a v otazkach s nim priamo, ci nepriamo suvisiacich, pokoril tento serial vsetko, co som doteraz videl na podobnu temu. A ze toho bolo. Konecne inteligentny, autenticky, uveritelny, vyborne zahrany a vysoko navykovy serialovy pocin. Ziaden diel nie je vylozene slabsi od ostatnych. Vsetky ma pri sledovani udrzali v ocakavani a napati od vyborneho startu az po dychberuci zaverecny diel. Herecke vykony vsetkych zucastnenych su vyborne, avsak ustredny Lewis a Danes....fuuu...klobuk dole. Hned ako som uvidel hlavnu predstavitelku vybavila sa mi jej tvar z Little Women. Som takmer presvedceny, ze Claire Danes, ako i jej filmova Carrie su totozne osoby. :) Riadne ustrelene, inteligentne, posadnute, labilne az maniakalne. Medzinarodne ocenenie by si isto zasluzila. Sledovat zakutia ich mysle, pohnutky k ich konaniu, na pozadi aj ich osobny a rodinny serialovy zivot, so vsetkymi tymi rozpormi.....jednoducho zazitok. Jednoznacne odporucam. 100%. Po druhej seriu, ktoru som zhltol ako nic, s prijemnym prekvapenim davam takisto plny pocet. Prvy diel tretej serie mam tiez uz za sebou a trpim, kym bude dalsi. :) EDIT: Tak mam za sebou akurat aj piatu, vynikajucu seriu odohravajucu sa prevazne v Berline. Opat nemam co vytknut. Latku, ktoru si tento serial nastavil, nielen herecky, ale i dejovo a akciou tak vysoko, udrzal na vrchole i pocas piatej serie. Zaverecnych par casti som nemohol ani dychat. Tento serial, ako jeden z mala sa stal mojou srdcovkou a mozem ho len kazdemu, co ho este neskukol, odporucit. Neviem, ci uz existuje, zrejme vsak ano, nejaka nadabovana verzia. A ani, ako je tento uspesny. Napriek tomu, pozrite si kvoli autenticite radsej povodnu, nedabovanu verziu. Stoji to za to. Hlavne kvoli vypatym pasazam a emocne nabytym scenam, ktore by ste si inak tak nevychutnali. Alebo mozno len ja som na tieto veci prilis citlivym divakom. 100% ()

Série 2 (2012) (S02)

Genialne. Ten zaver bol neskutocny a ta hudba podtrhujuca tu neuveritelnu atmosferu v tom hangari....masaker. Jeden z najsilnejsich filmovych momentov, aky som kedy videl. ()

Série 7 (2018) (S07)

Siedma seria mala sice pomalsi rozjazd, avsak pri reflektovani i sucasnych geopolitickych zmien, ktorych sme svedkami, ma drzal v zaujati az po zaverecne dva bomabsticke diely. Sice mi miestami prisli urcite dejove linky akosi prilis "amerikanizovane" (ti, co videli, mi daju za pravdu) netlacilo sa prilis na pilu. Uplny zaver bol zdrcujuci a isto sme si ho predstavovali pozitivnejsie. Som velmi zvedavy, s cim pridu tvorcovia v osmej serii. Silne stvrohviezdie. Odporucam. ()

Jakože neschopná (2018) (S07E04)

Co dokaze s emocionalne rozrusenymi ludmi spravit zmanipulovana "doverhodna" informacia vypustena do medii. Zatial najsilnejsi a najtemnejsi diel 7mej serie. S tym, co sa v sucasnosti deje na Slovensku a ako sa u nas momentalne pracuje s predhadzovanim konspiracii a dezinformacii za ucelom zakrytia stykov mafie s nasou vladnou stranou ma tento diel, aspon pre mna, mimoriadne silny podtext. ()

Série 8 (2020) (S08)

Homeland kazdou seriou reflektoval na svoju dobu sucasne svetove dianie, ci jeho moznu alternativu. Tentokrat tomu nie je inak. Paradna zapletka, hra spravodajskych sluzieb a diplomacia. Napatie, ktore je pre tento serial tak osobite. Zaver serie a myslim, ze i celeho serialu, sa tiez neskutocne vydaril, cim dlhorocnym fanusikom poskytne zadostucinenie. Za cele tie roky bol serial vynikajucim spolocnikom pri obrazovke. Dvojica Claire Danes a Mandy Patinkin sa nezmazatelne zaradili k mojim oblubenym kvalitnym hercom. Klobuk dole. Absolutna spokojnost a moje odporucanie pre kazdeho, kto doteraz serial nepozna, ci vaha s jeho sledovanim. Za seriu silne stvorhviezdie. 85% ()

Známky klamání (2020) (S08E01)

Sam je "pasak". Mathison v poze v akej ju pozname. Dufam, ze sa to ustabilizuje, nemam ju rad v tychto "rozbitych" stavoch. V maniakalnych ano. ;) Priemerny otvarak. Dufam, ze sa dupne na plyn. ()

Chyť a pusť (2020) (S08E02)

Fajn. Takto nejak si pamatam atmosferu z tych najlepsich epizod serialu. Zvraty a napatie a slusne vykone. Som rad, ze sa sliaplo na plyn. ()

Falešní přátelé (2020) (S08E03)

Konecne spionazne hry a protitahy v celej svojej parade na vsetkych frontoch. Som zvedavy, ako sa bude vyvijat linia Gromov - Carrie. Snad to nebude ziadna "tuctovka". Uz vsak trosku tusim, ze prezidentovo PR vo forme priletu a prehlasania zhati iranska tajna sluzba. Ak sa neudeje to, sipim, ze Haqqani bude "odideny" Iranom. Ale to je len divacka spekulacia. ;) ()

Snadno získaný bod (2020) (S08E04)

Kazdy z nas urcite kazdu minutu cakal, kedy sa ta idyla nejakym sposobom narusi....ked sa to nakoniec stalo a vediac, ze ani Iran nemal potuchy, co sa chysta, cynicky som si pomyslel, ze holt Haqqaniho "klud zbrani" sa nedostal ku vsetkym pesiakom v horach (niet signalu ;)). Logickych prehmatov v tejto casti si vsak dovolili asi az prilis. Slabe stvorhviezdie. ()

O bod méně (2020) (S08E05)

Vsade napatie. To, co sa javi ako "nahoda" v prvych okamihoch patrania, ako nahoda vyzera i nadalej. Haqqani varovany Saulom sa dava na utek, novy prezident sa vsak chopil iniciativy a verejne vyhlasuje taliban za vinnika a poriada na Haqqaniho hon. Zatial lucker Max, ziskava v poslednych sekundach ciernu skrinku a obe "crash-site" su po tazkom rohodnuti viceprezidenta znicene, aby sa k nim nedostali talibanci. V poslednych sekundach, s Carrie na telefone, stoji Max pred hlavnou ozbrojenca. Velmi slusna epizoda. 85% ()

Dvě minuty (2020) (S08E06)

Paradicka...americky prezident sa stotozni s radikalom Gulamom dost v podstatnej veci, Maxov osud a cierna skrinka su v nedohladne, Carrie je odstavena od zdrojov CIA, ale vyuziva/je zneuzita/ tape v zaverecnych sekundach s ruskym agentom a Haqqani zrejme dospel k rozhodujucemu kroku. Zamotane je to velmi slusne. Opat par logickych prehmatov, ale vo svetle vsetkeho co sa v epizode dialo, to boli drobnosti. Moze byt. ()

Ten hajzl mě zastřelil (2020) (S08E07)

Zobrazeny serialovy americky prezident mi v mnohom pripomina aktualneho, Trumpa. Cim asi....Zaujimavy a napinavy diel. V priamom prenose bolo vidno, ako jedina zmienka vyjadrujuca nesuhlas k protistrane sposobi az preventivnu vymenu sudkyne a stavke na "istotu". Max-ovi isto nik nezavidi. Ze na spolupracu so Soulom pristupila i nekompromisna iranska kocka z tajnych sluzieb som netusil. Rovnako mi pride divna i Jevgenij-ova ochotna spolupraca, zeby fakt city?. Moznoze ho Moskva nicim nepoverila a tak ma volnu ruku v akomkolvek snazeni. ;) ()

Žalozpěv(y) (2020) (S08E08)

Vyborny diel. Akoby tvorcovia chceli fakt vazne predostriet myslienku, ako moze dojst ku globalnemu konflinktu, ked je vrchny predstavitel statu nezorientovany clovek nacuvajuci vojnovym stvacom. Zeby paralela s realitou? ;) Kazdopadne chudak Max. Vyvoj situacie u Talibancov bol logicky, co ma vsak vyrusilo najviac z celej epizody, bola "devenka", co disponuje s tak vybusnym materialom a naviac ho je schopna dodat poradcovi prezidenta v tak kratkom case...to som teda nezbastil. Ale zabavnost, dynamika dielu a zvrat v zavere vysluzil epizode hviezdu naviac. Inak, nadobudol som podozrenie, ci za tym, co sa zomlelo v zavere predsa len nestoji jemne potahovanie nitiek samotneho agneta Jevgenija. Kazdopadne drzim tuto myslienku otvorenu. ;) ()

Na útěku (2020) (S08E09)

Presne, ako som si myslel. Skoda, dufal som, ze tvorcovia prekvapia. Mierny nadpriemer, ale kedze som niektore spravodajske hry precital a naviac sa ukazala i mensia naivita, ktora mi dost vadila... ()

Předurčený řidič (2020) (S08E10)

Drsny zaver a dost silny pocit marnosti z toho, ked poznate pravdu, avsak neviete ju dokazat. A "doma" diplomaticky "cluster-fuck". Vyborna cast. ()

Váleční zajatci (2020) (S08E12)

Paradne vystupnovane napatie, ktore ma zatlacilo do stolicky a ten zaver tiez neskutocne potesil. Tipujem na posledny diel celeho serialu a ze to bol za cele tie roky vynikajuci spolocnik. Dvojica Claire Danes a Mandy Patinkin sa nezmazatelne zaradili k mojim oblubenym kvalitnym hercom. Klobuk dole. Absolutna spokojnost a moje odporucanie pre kazdeho, kto deteraz serial nepozna. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace