Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Yardie

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Zajímavé postavy a lokace, napětí, emoce, zvraty, přelévání sympatií, akce, výborné herecké výkony, zajímavá a aktuální témata, skvělá atmosféra, relativně civilní pojetí. I když se některé série rozjížděly pomaleji, jakmile se rozjely, byla to jízda až do konce. Takových pomalejších rozjezdů bylo více, ale zbytek série to vždy bohatě vynahradil. Vše sedělo, zapadlo, perfektní. Skvělá podívána. Howgh! ()

MajkHany

Homeland začal jako kulový blesk. Rozhodně je to jeden z nejlepších seriálů vůbec. Jenže Homeland, to je pro mě Damian Lewis. To přece byl TEN.. Homeland. Když necháte odejít největší osobnost, která má charizma jako orosené šampáňo uprostřed letního dne, tráveného ve venkovní vířivce s výhledem na řeku Rubikon a mírně vám profukuje do ofinky, tak ten zážitek prostě klesne, jako kdybyste se naložili do vany v umakartové koupelně s televizním programem na minulý týden a už se vám nechce vylézat pro novější číslo a vy pak cítíte že se vám sice dobře sedí, ale něco tomu nenávratně chybí.. Měl sem někdy po šesté sérii takovou krizi s tímto seriálem, že sem si ŠEST let musel dát pauzu na poslední dvě série, já doufám, že už další nové série nebudou, zavčasu to skončilo ještě na vrcholu. Já vím že sem se během tří vět dostal od CIA, přes Rubikon až k tomu jak sem si kdysi v umakartem obložené vaně četl televizní program na minulý týden, ale když se celý Homeland odehrává na poušti (prší jen když má někdo deprese), potřeboval sem tam dostat trochu vody. ()

PAVEK

Hodnocení po první sérii: Nelze než doporučit, vskutku luxusní seriál bez jediného slabého dílu. V seriálu vše funguje tak jak má. Není podbízivý, jelikož děj je natolik zajímavý, že Vás chytne a už nepustí. Pole pro druhou sezonu je připraveno velice důstojné, už nyní jsem zvědav, jak se bude seriál dále vyvíjet. Edit: Hodnocení po třech sériích: Tempo a dech seriálu rozhodně nedochází, právě naopak, třetí sezóna byla skvělá a našla ve svém finále mimořádně zajímavé rozuzlení. Jsem vážně zvědavý, jak si scénáristé počnou s tím, o co se dobrovolně připravili :) Bude Homeland ještě pořád Homelandem? ()

sedlo03

1 série a velkým BOOM na konci a nebylo by o čem mluvit. Velkolepý build-up, ktery vedlo k ničemu. Obrovské zklamání z poslední dílu, ale takový už jsou Amíci, right?. Škoda přeškoda. ()

Lachvos

Prvotní nápad opravdu zajímavý, člověk se jen čistě ze zvědavosti pozastavil na tímto seriálem (a samozřejmě taky kvůli Lewisovi a Patinkinovi, že ;). Ovšem následně zjistíme, že příběh je tak tajemný a nejednoznačný až neříká vůbec nic a vlče se jako blázen. Hlavnímu hrdinovi hrabe, i když tady by se to po jeho situaci dalo pochopit, jeho pronásledovatelce také, ale tady zas máme psychickou nemoc, rodinka jen chce tatínka zpátky a ostatní členové hereckého ansámblu jdou čistě po svém vlastním zájmu...Říkejte si co chcete, nuda jako hrom! ()

Illy

Dějová linie.....hmmmmm - to už tu bylo a několikrát. Ale kurňa to zpracování, ti herci!! Za plný počet po pěti dílech a budu opravdu zklamaný když bych musel snižovat! ()

maty39

Musím se přiznat, že jsem od Homelandu čekal mnohem (mnohem, mnohem) víc. V celém seriálu jsem nenašel jedinou postavu, která by mě nějak zaujala. Dvě hlavní postavy sice vystupují do popředí díky dějové lince, ale jinak jsou nezajímavé stejně jako všechny ostatní. Dějová linka je předvídatelná a neoriginální. Zvrat v osmém dílu jsem čekal už od druhého dílu a konec jsem odhadl už někdy v první třetině první sezony. S podobně průhlednými dějovými konstrukty nemám žádný problém, ale čekal bych je od 24ky (lépe řečeno vítal), ale ne od podobně ambiciozního projektu. Homeland je technicky briliantní telenovela s o něco lepšími hereckými výkony (víc než současný seriálový standart to zase není) odehrávající se na pozadí teroristických útoků a tajných služeb. Na druhou stranu to vše bych dokázal Homelandu odpustit, kdyby se v jednotlivých dílech alespoň něco dělo. Tvůrci přešlapují polovinu první série na místě a divák pomalu začíná zívat. Homeland by se dal zkrátit do jednoho dvouhodinové filmu a o nic bychom nepřišli. Jednotlivé díly sice fungují, ale jelikož jsem viděl první sérii v celku, tak mi to přišlo jako kolovrátek. Každý díl se řeší stejné problémy, stejným zbůsobem a naporosto bez jakéhokoliv výsledku. Druhá série mě už teď nezajímá a pravděpodobně si jí odpustím. PS: Chybíš mi Jacku. Tihle břídilové ti nasahjí ani po kotníky ()

Bukk

Jít spát nebo se dívat dál, ale ohrozit tak mé působení následující den? Bohužel jsem na tenhle seriál skočila až po úvodních dílech druhé sezóny, ale vehementně se to snažím dohnat, co to jen dá. To snad mluví za vše, ne? Nedokážu přestat. Není to ten vysněný cíl, po kterém se tvůrci snaží jít, když už nějaký ten 'seroš' tvoří? (druhá sérka se nám pomalu rozjíždí a někdo asi dostane nakládačku...ne-li smrtící úder...snad to nespadne a nebude z toho rodinné drama nebo věčné dohadování Carrie a Brodyho) OhMyGod, docela mě překvapili, jak rychle vletěl ptáček do klece...co bude dál, vážení? Konec třetí řady byl skvělou tečkou za skvělým seriálem, který tímto u mě končí, protože takhle by to mělo být. Možná že přijdu o něco nečekaně dobrého během čtvrté série, ale tomu ani tvůrci přece nemůžou věřit. ()

(Z)denny

Seriál klucích a holkách z vymývací linky. To byla jedna veliká vymývací mašinérie, která se jmenovala "Celosvětový spravedlivý policajit". A ta vymyla mozky svýmo mariňáčkům, které potom poslala do jedné nejmenované zemičky vyčistit ty špinavý bezvěrce. Jenže ti ušmudlaní chlapíci měli své kyblíčky s houbičkama a vymyli těm vojáčkům hlavičky dočista dočista. A když se ti vojáčci vrátili slavnostně domů, tak jim jejich matička vymývací mašinérie mozečky přeleštila do původního národně hrdinného lesku a pohádky byl konec. Jo, jo byl to sakra dobrej seroš ()

scajo

Až díky americké kabelovce Showtime a jejímu Dexterovi jsem se naučil respektovat seriály stejně jako filmy. Jak Dexter, tak novější Homeland jsou naprostá extratřída, která se scénáristicky i herecky řadí k tomu nejlepšímu, s čím jsem se u obrazovky setkal a mezi dramatickými seriály nemají žádnou konkurenci. Nevěřil bych, že Showtime přijde s další tak originální peckou a po první skvělé sérii jsem radši ještě nejásal,ale po čerstvém dokoukání té druhé (a ještě lepší) už není co řešit a je to na plnou palbu s nadšeným očekáváním třetí řady, která slibuje opět hodně. Oceňuju osvědčený nepřepálený Dexter koncept dvanácti bezmála hodinových dílů a i stejně suverénní režii (většinou právě z Dextera dobře známý Michael Cuesta). Fascinující je i sázka na promyšlené nejednoznačné postavy a atmosféru namísto holé akce ve stylu 24 hodin. O to víc nervy pocuchávající je, když už nějaká akce přijde - má grády a je vypointovaná, stejně jako spousta dlouhých, ale nikdy nenudících dialogů. Samostatnou kapitolou jsou pak herci, z nichž jasně vyčnívají Claire Danes a Damian Lewis, kteří podávají životní výkony a chemie mezi nimi by se dala snad i krájet. Své si ale odehrává i Mandy Patinkin. 1. série 100%, 2. série 105% (těch 5 procent navíc za nejlepší a nejemotivnější scénu výslechu, co jsem zatím viděl a za geniální poslední epizodu). Třetí (a vypadá to že poslední) série pak byla parádním vyvrcholením a obě předešlé sezony ještě překonala. ()

M.E.K.Y

Aktualizace 01/2016. Hodnoceno po 5 - té sérii. Vrchol dramatické seriálové tvorby! Scenáristická lahůdka, která nemá obdoby! Divák si říká, že po třetí sérii se už ani nedá kam posunout, ale čtvrtá série nesnižuje vysoce nastavenou laťku a v některých dílech ji ještě překonává, ač si říkám: Jak je to vůbec možné?? Vždyť to už je absolutní vrchol dramatičnosti, tak kam se to ještě může posouvat... Pátá série nabízí čerstvý vánek z Německa a zase si drží vcelku výbornou formu. V současné situaci islámského státu a imigrantů pohlcujících Evropu je tento seriál TOP 1!!! ()

ddf76

Jen doufam, ze se to nebude natahovat do nekonecna (3 maximalne 4. serie). Nedovedu si predstavit, ze by serial bezel napr. 10. serii. Jinak ma serial vyborny tempo a herce. Hodnotim po 2. serii. ()

Chipešek

Po prvních dílech druhé série zvyšuji na 5*. Aby mi totiž příběh nějakého seriálu nedával spát, to už se dlouho nestalo! ()

Kroupa

Strhující seriál, kterému bych sice naordinoval o něco větší odpor k některým klišé nebo stereotypům, ale který se i přesto naprosto vymyká většině televizní produkce tím, s jakou lehkostí se noří do duší svých protagonistů a jak nezkratkovitě řeší některá zásadní témata boje proti terorismu. V prvním díle jsem si myslel, že afektovanost a nevěrohodnost postavy Claire Danes mě od seriálu během pár dílů odradí, ale chyba lávky. Stačí relativně malý scénáristický trík a skvělá herečka s expresivním obličejem a je to bombastická podívaná, která umožní zkousnout nejednu kyselou pilulku, které se v průběhu seriálu tu a tam objeví. ()

ChillThomas

Nejnapínavější seriál co jsem viděl, jsem u sedmého dílu a jsem nadšen zpracováním tak skvělého scénáře a režie a výběru herců ani nemluvně Claire Danes naprostá hvězda !! ()

jerenymo

Hodnocení po první sezóně. Hlavní představitel a samotná hlavní dějová linie je suprová (parádně vymyšlená i promyšlená). Bohužel jsem narazil na překážku, kterou jsem velmi těžko překousával a to byla hlavní představitelka vyšetřovatelky, která jakožto feťácká agentka zcela kašle na jakoukoliv hierarchii v práci, dělá si co chce a kdy chce ( a jestliže si představím že tohle má být představení špičky CIA, která se zaobírá vyšetřováním a pátráním po teroristech, tak pak věřím tomu, že USA dříve nebo později padne na vlastní půdě). Bohužel jsem si díky ní přál aby se hlavní hrdina na konci první série odpálil a ona byla ta co by na sobě měla heavykošilku. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace