Kriminálka Paříž (TV seriál)

• Francie

R.I.S. Police scientifique

R.I.S.: Kriminálka Paríž

Krimi

Francie, 2005 - 2014, 86 h 40 min (Minutáž: 72x46 min)

Laurent Olmedo, Barbara Cabrita, Aurélie Bargème, Philippe Caroit, Nora Arnezeder, Jo Prestia, Pierre Boulanger, Yann Ebonge, Patrice Lebadezet, Guillaume Gabriel, Martin Siméon, Lizzie Brocheré, Eric Do, Clément Michel, Raphaëlle Agogué, Elsa Mollien, Stéphane Bierry, Bérénice Marlohe, Ophélie Koering, Caroline Fauvet, Jemima West, Hugo Becker, Brice Fournier, Arthur Dupont, Lancelot Roch, Alexia Barlier, Serge Gisquière, Jean-Pierre Michael, Luis Marquès, Chloé Stefani, Florence Guérin, Sandor Funtek, Jean-Claude Bouillon, François Négret, Catherine Demaiffe, Benjamin Baroche, Antoine Basler, Bénédicte Loyen, Léa Rougeron, Gaëla Le Devehat, Anne Charrier, Laure Killing, Romain Rondeau, Nicky Naudé, Yann Sundberg, Catherine Cyler, Patrick Vo, Adriana Sklenaříková-Karembeu, Véronique Kapoyan, Pierre Deladonchamps, Amélie Glenn, Maroussia Dubreuil, Pierre-Loup Rajot, Eric Théobald, Aurélia Petit, Jean-Claude Adelin, Josy Bernard, Nathalie Blanc, Frédéric Pellegeay, Noémie Dujardin, Julia Dorval, Jean-Louis Tribes, Delphine Rollin, Jonas Bloquet, Lannick Gautry, Jacques Boudet, Thomas Blumenthal, Philippe Hérisson, Alexandre Brasseur, Miglen Mirtchev, Bastien Bouillon, Vincent Londez, Patrick Albenque, Serge Feuillard, Sara Viot, Nicole Gueden, Patricia Malvoisin, Maria Caldera, Alban Casterman, Eric Boucher, Ludmila Ruoso, Thierry Levaret, Margot Abascal, Estelle Skornik, Marie Favasuli, Claudia Tagbo, Xavier Lemaître, Héloise Godet, Elodie Fontan, Didier Becchetti, Audrey Looten, Maxime Dambrin, Vincent Heneine, Caroline Filipek, Maï Anh Le, Jeremy Banster, Laurent Fernandez, Husky Kihal, Moïse Santamaria, Cédric Vieira, Enrico Di Giovanni, Smaïl Mekki, Vincent Deniard, Frédéric Bocquet, Lydia Andrei, Ludovic Berthillot, Alain Azerot, Nastassja Girard, Laurent Claret, Grégory Gatignol, Hamid Djavadan, Aurélie Meriel, Clémentine Célarié, Marc Brunet, Blandine Bellavoir, Frédéric Saurel, Joël Ravon, Julien Vérité, Hervé Dubourjal, Thierry Perkins-Lyautey, Jean-Jérôme Esposito, Sandrine Le Berre, Thierry Nenez, Annie Bertin, Davy Sardou, Bruno Magne, Grégoire Bonnet, Philippe Résimont, Charlie Bruneau, Fred Nony, Martial Bezot, Nathalie Bécue, Charles Schneider, Christine Lemler, Delfine Rouffignac, Renaud Roussel, Patrick Dross, Patrick Descamps, Sophie Bacry Picciotto, Willy Cartier, Laetitia Fourcade, Pierre Laplace, Manoëlle Gaillard, Antoine Coesens, Nadine Marcovici, Christine Brücher, Paco Boublard, Barbara Probst, Jean-Noël Martin, Samuel Labarthe, Karl E. Landler, Anne Loiret, Cyrielle Debreuil, Jina Djemba, Nicky Marbot, Jean-Claude Deret, Nicolas Jouhet, Arthur Verret, Barthélémy Guillemard, Raphaèle Bouchard, Hugues Martel, Jean-Paul Bordes, Marc Samuel, Cyrille Eldin, Gilles Kneuse, Franck Gourlat, Olivier Brun, Jérôme Pouly, Fred Bianconi, Tom Hudson, Yaniss Lespert, Denis Braccini, Lucie Boujenah, Driss Ramdi, Michel Voïta, Loïc Pichon, Gilles Masson, Marie-Christine Adam, Livane Revel, Laly Meignan, Laetitia Gabrielli, Catherine Aymerie, Olivier Till, Fanny Gilles, Valérie Sibilia, Frédéric Anscombre, Frédéric Quiring, Jade Phan-Gia, Pascal Aubert, Céline Caussimon, Guillaume Bienvenu, Alain Stern, Jean-Marie Lecoq, Jacques Poix-Terrier, Fabien Baïardi, Caroline Bourg, Stéphanie Gesnel, Elric Covarel Garcia, Igor Mendjisky, Quentin Faure, Emilie Deville, Chantal Banlier, Vincent Martin, Joy Esther, Hugo Brunswick, Nathalie Grandhomme, Sandrine Quétier, Julien Bravo, Lisa Wisznia, Jonathan Cardonnel, Olivia Brunaux, Anne Kreis, Pascal Liger, Catherine Lascault, Jacques de Candé, Andrée Damant, Stéphane Caillard, Bruno Raffaelli, Claude Lulé, Didier Cauchy, Marianne Epin, Jean Dell, Valéry Schatz, Noémie Kocher, Nicolas Grandhomme, Martin Loizillon, Daniel Briquet, François Godart, Marie-Bénédicte Roy, Danièle Douet, Roger Mollien, Joseph Chanet, Gabrielle Forest, François Siener, Jean-Yves Lemoine, Antoine Stip, Mélanie Seguer, Benjamin Tribès, Benoît Tachoires, Sophie Bouilloux, Catherine Davenier, Sylviane Goudal, Sophie Bourdon, Manuel Bonnet, Jean Barney, Michel Ruhl, Géraldine Danon, Alain Fourès, Rémy Carpentier, Cécile Paoli, Isabelle Sprung, Jean-Philippe Bèche, Benoît Gourley, Philippe Bertin, François Caron, Anton Yakovlev, Malcolm Conrath, Sandy Lobry, Fabrice Deville, Olivier Pagès, Roland Marchisio, Christian Drillaud, Alika Del Sol, Dimitri Rataud, Jonathan Joss, Samir Boitard, Claire Galopin, Capucine Roy, Fabien Ara, Marie Coulonjou, Hocine Choutri, Gabriella Ostier, David Serero, Élisabeth Commelin, Nicolas Guillot, Cédric Weber, Bernard Malaka, Emmanuel Patron, Yann Pradal, Emmanuelle Meyssignac, Jean-Marc Coudert, Patrick Hamel, Sébastien Fouassier, Jean-Michel Vovk, Alexandre Le Provost, Stéphane Blancafort, Liane Foly, Stéphanie Bataille, Jean-Baptiste Martin, Barthélémy Grossmann, Pierre Benezit, Jean-Pierre Loustau, Dorothée Briere, Patrick Mimoun, Stefan Godin, Manuel Pirès, Flannan Obé, Marie Février, Luis Costa, Louis Gensollen, Mustapha Abourachid, Alexandre Medvedev, Alain Cauchi, Michel Lagueyrie, Garlan Le Martelot, Guillaume Tordjman, Patrick Médioni, Erwan Creignou, Olivia Gotanègre, Jean-Pierre Becker, Jean-Pierre Malignon, Thierry Desroses, Lucie Jeanne, Thierry Pietra, Olivier Claverie, Philippe Frécon, Magali Semetys, Marie Béraud, Franck Monsigny, Laurent Hennequin, Arthur Orcier, Juliette Chêne, Valentina Sauca, Alexia Portal, Adrien Saint-Joré, Jérôme Le Paulmier, Geoffroy Thiébaut, Daniel Lobé, Coraly Zahonero, Patrick Hauthier, Sofian Khammes, Eric Herson-Macarel, Michaël Vander-Meiren, Daniel Berlioux, Alice Vial, Amandine Chauveau, Marie-Hélène Lentini, Bruno Guillot, Grégory Givernaud, Chloé Réjon, Cyrille Hertel, Jean-Paul Rouvray, Bruno Esposito, Marc Rioufol, Cybèle Villemagne, Alexandra Kazan, Ilian Calaber, Françoise Cadol, Stylane Lecaille, Patrick Boshart, Eric Franquelin, Geneviève Brunet, Claude Aufaure, Bruno Georis, Anaïs Tellenne, Tony Amoni, Claire-Lise Lecerf, Bartholomew Boutellis, Fabrice Scott, Yan Brian, Claudine Regnier, Niels Dubost, Stéphane Metzger, Jean-Luc Joseph, Anne-Charlotte Pontabry, Roméo Sarfati, Jean-Pierre Sanchez, Lionel Sautet, Slimane Yefsah, Sylvie Audcoeur, Jean-Marie Galey, Christian Van Tomme, Guillaume Denaiffe, Hervé Sogne, Emilie Lafarge, Coralie Audret, Michaël Erpelding, Eve Bitoun, Jérôme Bertin, Stéphane Henon, Grégory Questel, Geoffrey Piet, Patrick Zard, Samuel Dupuy, Audric Chapus, Virginie Peignien, François Montagut, Philippe Sollier, Yoann Denaive, Clovis Fouin, Pascal Parmentier, Isabelle Leprince, Patrick Bouin, Amaury de Crayencour, Pierre Cachia, Romain Ogerau, Christelle Reboul, Grégoire Baujat, Philippe Cariou, Félix Kysyl, Jean-Louis Bonnet, Régis Van Houtte, Fanny Sidney, Jarry, Olivier Martial, Fabrice Michelin

Ještě žádný komentář? To se docela divím! Nechci moc vychvalovat Francouze, ale je pravda, že oni snad nejsou schopni natočit úplnou odpadovou hovadinu. I když to má slabší scénář nebo kdesi cosi, vždy z toho ještě něco udělají. Nevím, jak to dělají, ale dělají to. A tento seriál je jedním z příkladů. Nevím, proč se na to koukám, ale ještě jsem nevynechala skoro žádný díl. Je pravda, že model je stále stejný. Může to nudit, nebo také vzbuzovat jistotu, že z toho ještě něco bude, že ten a ten díl nakonec přece jen nezklame. Ze začátku to bývá docela nuda a vše se zdá jasné, ale jasné je jen to, že to vůbec není jasné a že v druhé půlce přijde konečně nějaké to napětí. V každém díle se řeší hned dva případy a záběry na to, jak zločin mohl být spáchán, když je někdo z podezřelých vyslýchán, také nejsou od věci. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, hrají zcela přirozeně a uvěřitelně, režie, kamera... všechno OK. Co mě nejvíce rozčiluje je scénář. Ty kolikrát stupidní rozhovory, které naprosto polopaticky vysvětlují průběh vyšetřování (copak jsou všichni lidé slepí a blbí, že jim nedojde, co se zrovna děje?) mi lezou důkladně na nervy. Nebo takové "Což znamená, že vrah měl buď rukavice, nebo po sobě důkladně uklidil". No! Co na to říct? Přitom jednotlivé příběhy jsou celkem zajímavé a co se mi moc líbí, to je pro mne velice důležitá filmová složka, hudba. Takže celkově snad i lehký, hodně lehký nadprůměr.(18.7.2011)

• Gekacuk

Neskutečná fanatasmagorická slátanina. Policejní lúzři se scházejí u pracovního stolu, který jim zřejmě neozařuje jen oči, ale i mozek. Jinak by se totiž nemohlo stát, že si hlavní policejní hrdinka i celé oddělení hřálo na prsou hada v podobě hasiče. (Ta policajtka si ho hřála doslova.) Ten se projeví jako terorista stejně jako kamarádka hlavní hrdinky. Odhalí se i pravá identita této kamarádky. Je to hasičova sestra, která s ním vraždí, aby zpět získala ztraceného syna. No paráda, skoro jako by to odehráli cimrmanovci. Jediným pozitivem byla v jednom z posledních dílů vystupující Adriana Sklenaříková. Aspoň se bylo na co dívat, když už to nemělo hlavu ani patu.(1.3.2014)

• KASUGI

Ten cynismus na místech činu při vyšetřování vraždy, tak typický pro většinu kriminálních seriálů formátu CSI mě děsí. Tvůrci se zřejmě snaží zobrazit rutinu v životě policistů z oddělení vražd, ale takto se v reálu nikdo nechová. To, jakým způsobem policistka "požádala" kolegy, aby odvezli mrtvé tělo na pitevnu, gesto a tón, jaký použila, to není rutina, to je odpad!(26.3.2016)

• sahier

Nechcem veriť , že niekto mohol natočiť väčšiu zlátaninu ničoho . Tie skratkové strihy príbehu v príbehu , to asi pre tých jednoduchších ,aby vôbec pochopili čo sa ďalej deje ,alebo má diať. Vševediaci odborníci , pátrači a vedci a nevedci na všetko. Naozaj čo príbeh to perla .... z kriminalistického prostredia som naozaj nič horšie nevidela(6.3.2015)

• KRYSIOPICE

Taková sračka může vzniknout jenom když se smíchá to nejhorší z CSI Las Vegas, Miami a NY. Vyšetřovací metody postrádají jakýkoli logický základ. Naklepou do počítače chemické složení písku z místa vraždy, přidají předpověď počasí na další týden, krevní skupinu oběti a velikost bot pachatele a najednou mají DNA zločince. Něco nesedí? kdepak to jsou jen moderní technologie.(8.8.2016)

• - Keď sa Adriana Sklenaříková objavila v dvoch častiach ako zúfalá matka Krystel Regnier, ktorej uniesli dcéru, tak epizódy sledovalo v ten večer 6 miliónov divákov. (Zdroj: zivot.sk) (Raccoon.city)