Star Trek: Enterprise

USA, (2001–2005), 68 h 44 min (Minutáž: 42–92 min)

Scott Bakula, John Billingsley, Jolene Blalock, Dominic Keating, Anthony Montgomery, Linda Park, Connor Trinneer, Vaughn Armstrong, Gary Graham (více)

Série(4) / Epizody(97)

Píše se 22. století, což je skoro sto let před tím, než James T. Kirk zaujme své místo v pionýrských dobách prozkoumávání vesmíru. Lidé ještě nemají k dispozici štíty, Federace dosud neexistuje, mezihvězdné transportéry se používají pouze pro přepravu nákladu. Za těchto podmínek se do vesmíru vydává posádka první lodi, jíž velí kapitán Jonathan Archer, prototyp kapitánů hvězdné flotily, kteří teprve přijdou; je statečný, zvídavý, dychtivý a odváží se tam, kam člověk dosud nevkročil. Na rozdíl od ostřílených důstojníků 24. století, které hned tak něco nepřekvapí, posádka ENTERPRISE dává najevo údiv, vzrušení i obavy z podivných věcí, s nimiž se setkává. Hvězdné mapy jsou prozatím většinou prázdné a oni musí prokázat, že jsou připraveni na život v hlubinách vesmíru. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele PKD k tomuto seriálu (33)

Čas budoucí (2003) (S02E16)

Tholiané po1. A special quest star loď, která jest uvnitř větší než zvenku. To se musí vidět. ()

Poslední cesta (2003) (S02E17)

Classický průměr. Parádní hudba od mistra Tylera, která byla s ještě větší razancí, použita v superdíle Regeneration. ()

Rozsudek smrti (2003) (S02E19)

Když pominu fakt, že dle kdysi platné oficiální ST timeline, nemají Klingoni v tomto ST seriálu co dělati (Ferengové by mohli vyprávět), tak jde tradičně o výborný klingonský díl, který jest zcela zjevnou poctou geniálnímu ST VI.;-) ()

Regenerace (2003) (S02E23)

Bohužel nemohu souhlasit ani s jedním z pánů, neb se zřejmě oběma nějakým nedopatřením vykouřilo z hlavy, úvodních 15min. ST VIII, na nějž tento díl navazuje. Smůla. Snad příště. noriaki the best comment. 25min. ost 200% ()

Xindové (2003) (S03E01)

Drsnější verze STV dvojdílu, Workforce. Co by jste taky chtěli od učesaného STV? ()

Vražedný Impuls (2003) (S03E05)

Romerova undead sága meets 28 days/weeks later. ()

Soumrak (2003) (S03E08)

Battlestar Galactica remake v. 2.0 :) ()

Severka (2003) (S03E09)

Western, který fungoval v TOS, jakžtakž v TNG, zde nefunguje vůbec a je jak pěst na oko. Ano, je to mánie amíků a mi ji ´´musíme´´ přetrpěti. Zde tedy v tomto př., viděno jen 1x. ()

Doma (2004) (S04E03)

Dal bych velmi rád plný počet, ale to Archerovo lezení po skalách, mi je fakt totálně u zadnice. A ještě s takovou krasavou, co se během Pozemsko-Romulanské války ztratila i s celou lodí. Části na Vulkánu...epes žůžo! ()

Výheň (2004) (S04E07)

1.díl z Vulkánské trilogie, která časem u mě překonala i onu tzv. Romulanskou trilogii. Byť u tu mám za plný počet. Special quest star...Michael Nouri z The Hidden.;-) A nezapomenouti na ´´živého´´ sehlata, kterého jsme viděli do té doby, jen v TASce. Záběry na Vulkán jsou neskutečné a dokonale korespondují s remasterovanou TOS, což je pro maniaky jako já, důležité. Veliká ztráta jedné z důl. postav v tomto ST, tomu dává (a spolu s nádherně bolestným hud. motivem od skladatele Aliena 4) zcela nový rozměr. Stejně tak Sovalova ´´proměna´´. Tohle bych sestříhal do jednoho kusu a vrazil to okamžitě do kin! Tenhle 2h film, totiž hravě strčí do kapsy DSC.  O Pikrdovi, nemluvě. ()

Probuzení (2004) (S04E08)

Ještě (jestli to vůbec jde) lepší, než 1. díl. T´Pau z TOS episody Amok Time, ve své mladé a rozhodně hezčí (hehe) verzi. Samoz., že samotná postava je taky ok. Atomový hřib a radiací popálený Surak, jsou věci, na které se prostě....nezapomíná. Závěrečné nalezení Kir´Shary...Indiana Jones....hadr. ()

Kir'Shara (2004) (S04E09)

Kulervoucí závěr. Vulkánský vrchní hlavoun V´Las je takový prvotřídní hajzl, že mu budete chtít rozšlapati palici. Special quest stars...velitel v podání dokonalého Jeffreyho ´Herberta Westa´ Combse, Shran a anonymní Romulan.;-) Bonus navíc...vesmírná parádní (tak, ony všechny bitky v STE jsou parádní) bitva, zase uspokojí všechny akcechtivé diváky, které nebaví prndání o nějakém Surakovi a Kir´Shaře, haha. Jejíž aktivace, má na mě až náboženský účinek. A to je u mě II., sakra co říct.;-) P.s. zajímavost...Spock má kopii Kir´Shary v románu, ST Zkouška Ohněm: McCoy, Odkud přicházejí Stíny. Což bylo na po1. dosti nehorázné a šťavnaté, kindrvajíčko. ()

V zemi za zrcadlem, část 2. (2005) (S04E19)

Dodnes stále zápasím s tím, co má pro mne větší koule....zda tento ´´film´´ nebo ten tzv. Vulkánský. Gorn je sice poněkud hubený, ale díky aspoň za něj. Po1. ukázaný Tholian (a kteří takto odhalení vystupují i mj. v comics. sérii ST year five) je něco, na co se prostě nezapomíná...včetně uniforem, rozkošně zvrhlého úvodu, který deformuje scénu z ST VIII, geniální znělky (ten chlápek či ženská, zapichující vlajku Impéria na Měsíci je TOP!) a několik zcela nových lokací na lodi tř. Constitution, z čehož jsem před těmi 16 lety, dosti nemohl. A vlastně i dodnes. Jako TOS freak jsem tam vizuálně snad nenašel jedinou chybu. Třeba tam je, kdo ví? Včetně toho téměř přesného naaranžování mrtvol na můstku Defiantu. Rozhodně jeden z absolutních vrcholů tohoto tv s. vůbec. A fakt je to v Zrcadle...Temném. Doslova.  I přes ten useklý konec. Grrr. To měl býti trojdíl. Special quest star Orionka a Tholianská síť, která je oproti TOS verzi superrychle za pár sekund, hehe. A komu to vadí? ;-) P.s. a pro ST zvědouny, tu mám tip...stopněte a poté si zvětšete záběr na monitor, když ´´Hoshi´´ ukazuje ´´Archerovi´´ jeho kurikulum víte. Dozvíte se, co dělal náš Archer po skončení seriálu. Stojí to za to. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell