Ocenění

2016 - The 88th Academy Award

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

poster
Saulův syn
(Maďarsko)

Všechny kategorie

Nejlepší film
Spotlight
Brooklyn
Marťan
Most špiónů
REVENANT Zmrtvýchvstání
Room
Sázka na nejistotu
Šílený Max: Zběsilá cesta
Režie
Alejandro González Iñárritu (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Lenny Abrahamson (Room)
Adam McKay (Sázka na nejistotu)
Tom McCarthy (Spotlight)
George Miller (Šílený Max: Zběsilá cesta)
Hlavní herec
Leonardo DiCaprio (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Eddie Redmayne (Dánská dívka)
Matt Damon (Marťan)
Michael Fassbender (Steve Jobs)
Bryan Cranston (Trumbo)
Hlavní herečka
Brie Larson (Room)
Saoirse Ronan (Brooklyn)
Cate Blanchett (Carol)
Jennifer Lawrence (Joy)
Charlotte Rampling (45 let)
Vedlejší herec
Mark Rylance (Most špiónů)
Sylvester Stallone (Creed)
Tom Hardy (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Christian Bale (Sázka na nejistotu)
Mark Ruffalo (Spotlight)
Vedlejší herečka
Alicia Vikander (Dánská dívka)
Rooney Mara (Carol)
Jennifer Jason Leigh (Osm hrozných)
Rachel McAdams (Spotlight)
Kate Winslet (Steve Jobs)
Zahraniční film
Saulův syn (Maďarsko)
Boj (Dánsko)
Mustang (Francie)
Objetí hada (Kolumbie)
Theeb (Jordánsko)
Původní scénář
Tom McCarthy, Josh Singer (Spotlight)
Alex Garland (Ex Machina)
Ethan Coen, Joel Coen, Matt Charman (Most špiónů)
Andrea Berloff, Jonathan Herman, S. Leigh Savidge (Straight Outta Compton)
Josh Cooley, Ronaldo Del Carmen, Pete Docter, Meg LeFauve (V hlavě)
Adaptovaný scénář
Adam McKay, Charles Randolph (Sázka na nejistotu)
Nick Hornby (Brooklyn)
Phyllis Nagy (Carol)
Drew Goddard (Marťan)
Emma Donoghue (Room)
Kamera
Emmanuel Lubezki (REVENANT Zmrtvýchvstání)
Edward Lachman (Carol)
Robert Richardson (Osm hrozných)
Roger Deakins (Sicario: Nájemný vrah)
John Seale (Šílený Max: Zběsilá cesta)
Střih
Šílený Max: Zběsilá cesta
REVENANT Zmrtvýchvstání
Sázka na nejistotu
Spotlight
Star Wars: Síla se probouzí
Hudba
Ennio Morricone (Osm hrozných)
Carter Burwell (Carol)
Thomas Newman (Most špiónů)
Jóhann Jóhannsson (Sicario: Nájemný vrah)
John Williams (Star Wars: Síla se probouzí)
Píseň
Spectre ("Writing's On The Wall")
Lovný revír ("Til It Happens to You")
Mládí ("Simple Song #3")
Padesát odstínů šedi ("Earned It")
Zastavte vymírání ("Manta Ray")
Animovaný film
V hlavě
Anomalisa
Chlapec a svět
Omoide no Marnie
Ovečka Shaun ve filmu
Výprava
Šílený Max: Zběsilá cesta
Dánská dívka
Marťan
Most špiónů
REVENANT Zmrtvýchvstání
Kostýmy
Šílený Max: Zběsilá cesta
Carol
Dánská dívka
Popelka
REVENANT Zmrtvýchvstání
Makeup
Šílený Max: Zběsilá cesta
REVENANT Zmrtvýchvstání
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Mix zvuku
Šílený Max: Zběsilá cesta
Marťan
Most špiónů
REVENANT Zmrtvýchvstání
Star Wars: Síla se probouzí
Střih zvuku
Šílený Max: Zběsilá cesta
Marťan
REVENANT Zmrtvýchvstání
Sicario: Nájemný vrah
Star Wars: Síla se probouzí
Vizuální efekty
Ex Machina
Marťan
REVENANT Zmrtvýchvstání
Star Wars: Síla se probouzí
Šílený Max: Zběsilá cesta
Krátkometrážní animovaný film
Bear Story (Gabriel Osorio Vargas)
Bez kosmu žít nemůžeme (Konstantin Bronzit)
Prologue (Richard Williams)
Super Team (Sanjay Patel)
Svět zítřka (Don Hertzfeldt)
Krátkometrážní hraný film
Stutterer (Benjamin Cleary)
Ave Maria (Basil Khalil)
Day One (Henry Hughes)
Friend (Jamie Donoughue)
Všechno dobře dopadne (Patrick Vollrath)
Celovečerní dokument
Amy (Asif Kapadia)
Podoba ticha (Joshua Oppenheimer)
What Happened, Miss Simone? (Liz Garbus)
Winter on Fire (Evgeny Afineevsky)
Země kartelů (Matthew Heineman)
Krátkometrážní dokument
Dívka v řece: Cena odpuštění (Sharmeen Obaid-Chinoy)
Body Team 12 (David Darg)
Claude Lanzmann: Spectres of the Shoah (Adam Benzine)
Chau, Beyond the Lines (Courtney Marsh)
Last Day of Freedom (Dee Hibbert-Jones, Nomi Talisman)

2015 - The 87th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

poster
Ida
- Polsko

Všechny kategorie

Nejlepší film
Birdman
Americký sniper
Grandhotel Budapešť
Chlapectví
Kód Enigmy
Selma
Teorie všeho
Whiplash
Režie
Alejandro González Iñárritu (Birdman)
Bennett Miller (Foxcatcher)
Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
Richard Linklater (Chlapectví)
Morten Tyldum (Kód Enigmy)
Hlavní herec
Eddie Redmayne (Teorie všeho)
Bradley Cooper (Americký sniper)
Michael Keaton (Birdman)
Steve Carell (Foxcatcher)
Benedict Cumberbatch (Kód Enigmy)
Hlavní herečka
Julianne Moore (Pořád jsem to já)
Reese Witherspoon (Divočina)
Marion Cotillard (Dva dny, jedna noc)
Felicity Jones (Teorie všeho)
Rosamund Pike (Zmizelá)
Vedlejší herec
J.K. Simmons (Whiplash)
Edward Norton (Birdman)
Mark Ruffalo (Foxcatcher)
Ethan Hawke (Chlapectví)
Robert Duvall (Soudce)
Vedlejší herečka
Patricia Arquette (Chlapectví)
Emma Stone (Birdman)
Meryl Streep (Čarovný les)
Laura Dern (Divočina)
Keira Knightley (Kód Enigmy)
Zahraniční film
Ida - Polsko
Divoké historky - Argentina
Leviatan - Rusko
Mandarinky - Estonsko
Timbuktu - Mauritánie
Původní scénář
Armando Bo, Alexander Dinelaris, Nicolás Giacobone, Alejandro González Iñárritu (Birdman)
E. Max Frye, Dan Futterman (Foxcatcher)
Wes Anderson (Grandhotel Budapešť)
Richard Linklater (Chlapectví)
Dan Gilroy (Slídil)
Adaptovaný scénář
Graham Moore (Kód Enigmy)
Jason Dean Hall (Americký sniper)
Paul Thomas Anderson (Skrytá vada)
Anthony McCarten (Teorie všeho)
Damien Chazelle (Whiplash)
Kamera
Emmanuel Lubezki (Birdman)
Robert D. Yeoman (Grandhotel Budapešť)
Ryszard Lenczewski, Łukasz Żal (Ida)
Dick Pope (Mr. Turner)
Roger Deakins (Nezlomný)
Střih
Whiplash
Americký sniper
Grandhotel Budapešť
Chlapectví
Kód Enigmy
Hudba
Alexandre Desplat (Grandhotel Budapešť)
Hans Zimmer (Interstellar)
Alexandre Desplat (Kód Enigmy)
Gary Yershon (Mr. Turner)
Jóhann Jóhannsson (Teorie všeho)
Píseň
Selma - "Glory"
Beyond the Lights - "Grateful"
Glen Campbell: I'll Be Me - "I'm Not Gonna Miss You"
LEGO® příběh - "Everything Is Awesome"
Love song - "Lost Stars"
Animovaný film
Velká šestka
Jak vycvičit draka 2
Píseň moře
Příběh o princezně Kaguje
Škatuláci
Výprava
Grandhotel Budapešť
Čarovný les
Interstellar
Kód Enigmy
Mr. Turner
Kostýmy
Grandhotel Budapešť
Čarovný les
Mr. Turner
Skrytá vada
Zloba - Královna černé magie
Makeup
Grandhotel Budapešť
Foxcatcher
Strážci Galaxie
Mix zvuku
Whiplash
Americký sniper
Birdman
Interstellar
Nezlomný
Střih zvuku
Americký sniper
Birdman
Hobit: Bitva pěti armád
Interstellar
Nezlomný
Vizuální efekty
Interstellar
Captain America: Návrat prvního Avengera
Strážci Galaxie
Úsvit planety opic
X-Men: Budoucí minulost
Krátkometrážní animovaný film
Feast (Patrick Osborne)
Já a moje kolo (Torill Kove)
Nahrávka (Joris Oprins)
Širší perspektiva (studentský film) (Daisy Jacobs)
The Dam Keeper (Robert Kondo, Daisuke 'Dice' Tsutsumi)
Krátkometrážní hraný film
Telefonát (Mat Kirkby)
Aya (Oded Binnun, Mihal Brezis)
Boogaloo a Graham (Michael Lennox)
Lampa (Wei Hu)
Parvaneh (Talkhon Hamzavi)
Celovečerní dokument
Citizenfour: Občan Snowden (Laura Poitras)
Hledání Vivian Maier (John Maloof, Charlie Siskel)
Le sel de la Terre (Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders)
Poslední dny ve Vietnamu (Rory Kennedy)
Virunga (Orlando von Einsiedel)
Krátkometrážní dokument
Krizová linka: Pomoc válečným veteránům (Ellen Goosenberg Kent)
Bílá země (studentský film) (Christian Jensen)
Joanna (Aneta Kopacz)
La parka (Gabriel Serra)
Naše prokletí (Tomasz Sliwinski)

2014 - The 86th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
12 let v řetězech
Gravitace
Kapitán Phillips
Klub poslední naděje
Nebraska
Ona
Philomena
Špinavý trik
Vlk z Wall Street
Režie
Alfonso Cuarón (Gravitace)
Alexander Payne (Nebraska)
David O. Russell (Špinavý trik)
Martin Scorsese (Vlk z Wall Street)
Steve McQueen (12 let v řetězech)
Hlavní herec
Matthew McConaughey (Klub poslední naděje)
Bruce Dern (Nebraska)
Christian Bale (Špinavý trik)
Leonardo DiCaprio (Vlk z Wall Street)
Chiwetel Ejiofor (12 let v řetězech)
Hlavní herečka
Cate Blanchett (Jasmíniny slzy)
Meryl Streep (Blízko od sebe)
Sandra Bullock (Gravitace)
Judi Dench (Philomena)
Amy Adams (Špinavý trik)
Vedlejší herec
Jared Leto (Klub poslední naděje)
Barkhad Abdi (Kapitán Phillips)
Bradley Cooper (Špinavý trik)
Jonah Hill (Vlk z Wall Street)
Michael Fassbender (12 let v řetězech)
Vedlejší herečka
Lupita Nyong'o (12 let v řetězech)
Julia Roberts (Blízko od sebe)
Sally Hawkins (Jasmíniny slzy)
June Squibb (Nebraska)
Jennifer Lawrence (Špinavý trik)
Zahraniční film
Velká nádhera (Paolo Sorrentino) - Itálie
Hon (Thomas Vinterberg) - Dánsko
Chybějící obraz (Rithy Panh) - Kambodža
Omar (Hany Abu-Assad) - Palestina
Přerušený kruh (Felix Van Groeningen) - Belgie
Původní scénář
Spike Jonze (Ona)
Woody Allen (Jasmíniny slzy)
Craig Borten, Melisa Wallack (Klub poslední naděje)
Bob Nelson (Nebraska)
David O. Russell, Eric Warren Singer (Špinavý trik)
Adaptovaný scénář
John Ridley (12 let v řetězech)
Billy Ray (Kapitán Phillips)
Steve Coogan, Jeff Pope (Philomena)
Julie Delpy, Ethan Hawke, Richard Linklater (Před půlnocí)
Terence Winter (Vlk z Wall Street)
Kamera
Emmanuel Lubezki (Gravitace)
Phedon Papamichael (Nebraska)
Philippe Le Sourd (Velmistr)
Bruno Delbonnel (V nitru Llewyna Davise)
Roger Deakins (Zmizení)
Střih
Gravitace
Kapitán Phillips
Klub poslední naděje
Špinavý trik
12 let v řetězech
Hudba
Steven Price (Gravitace)
Ona
Alexandre Desplat (Philomena)
Thomas Newman (Zachraňte pana Bankse)
John Williams (Zlodějka knih)
Píseň
Ledové království - "Let it Go"
Alone Yet Not Alone - "Alone Yet Not Alone"
Já, padouch 2 - "Happy"
Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě - "Ordinary Love"
Ona - "The Moon Song"
Animovaný film
Ledové království
Croodsovi
Já, padouch 2
O myšce a medvědovi
Zvedá se vítr
Výprava
Velký Gatsby
Gravitace
Ona
Špinavý trik
12 let v řetězech
Kostýmy
Velký Gatsby
Špinavý trik
Vášeň mezi řádky
Velmistr
12 let v řetězech
Makeup
Klub poslední naděje
Jackass: Děda Mizera
Osamělý jezdec
Mix zvuku
Gravitace
Hobit: Šmakova dračí poušť
Kapitán Phillips
Na život a na smrt
V nitru Llewyna Davise
Střih zvuku
Gravitace
Hobit: Šmakova dračí poušť
Kapitán Phillips
Na život a na smrt
Vše je ztraceno
Vizuální efekty
Gravitace
Hobit: Šmakova dračí poušť
Iron Man 3
Osamělý jezdec
Star Trek: Do temnoty
Krátkometrážní animovaný film
Mr Hublot (Laurent Witz)
Divoch (Daniel Sousa)
Mickeyho velká jízda (Lauren MacMullan)
Pokoj na koštěti (TV film) (Max Lang)
Tsukumo (Šúhei Morita)
Krátkometrážní hraný film
Helium (Anders Walter)
Do I Have to Take Care of Everything? (Selma Vilhunen)
Než o všechno přijdeme (Xavier Legrand)
That Wasn't Me (Esteban Crespo)
Voormanův problém (Mark Gill)
Celovečerní dokument
20 Feet from Stardom (Morgan Neville)
Dirty Wars (Rick Rowley)
Fešanda a boxer (Zachary Heinzerling)
Náměstí Tahrír (Jehane Noujaim)
Způsob zabíjení (Joshua Oppenheimer)
Krátkometrážní dokument
Lady In Number 6, The (Malcolm Clarke)
Cavedigger (Jeffrey Karoff)
Důstojnost nemá hranic (Sara Ishaq)
Facing Fear (Jason Cohen)
Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall (Edgar Barens)

2013 - The 85th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

poster
Láska
(Michael Haneke)
Rakousko

Všechny kategorie

Nejlepší film
Argo
Bídníci
Divoká stvoření jižních krajin
Láska
Lincoln
Nespoutaný Django
Pí a jeho život
Terapie láskou
30 minut po půlnoci
Režie
Ang Lee (Pí a jeho život)
Benh Zeitlin (Divoká stvoření jižních krajin)
Michael Haneke (Láska)
Steven Spielberg (Lincoln)
David O. Russell (Terapie láskou)
Hlavní herec
Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Hugh Jackman (Bídníci)
Denzel Washington (Let)
Joaquin Phoenix (Mistr)
Bradley Cooper (Terapie láskou)
Hlavní herečka
Jennifer Lawrence (Terapie láskou)
Quvenzhané Wallis (Divoká stvoření jižních krajin)
Emmanuelle Riva (Láska)
Naomi Watts (Nic nás nerozdělí)
Jessica Chastain (30 minut po půlnoci)
Vedlejší herec
Christoph Waltz (Nespoutaný Django)
Alan Arkin (Argo)
Tommy Lee Jones (Lincoln)
Philip Seymour Hoffman (Mistr)
Robert De Niro (Terapie láskou)
Vedlejší herečka
Anne Hathaway (Bídníci)
Sally Field (Lincoln)
Amy Adams (Mistr)
Helen Hunt (Sezení)
Jacki Weaver (Terapie láskou)
Zahraniční film
Láska (Michael Haneke) Rakousko
Kon-Tiki (Joachim Rønning, Espen Sandberg) Norsko
Královská aféra (Nikolaj Arcel) Dánsko
Malá čarodějka (Kim Nguyen) Kanada
No (Pablo Larraín) Chile
Původní scénář
Quentin Tarantino (Nespoutaný Django)
Wes Anderson (Až vyjde měsíc)
Roman Coppola, Michael Haneke (Láska)
John Gatins (Let)
Mark Boal (30 minut po půlnoci)
Adaptovaný scénář
Chris Terrio (Argo)
Lucy Alibar, Benh Zeitlin (Divoká stvoření jižních krajin)
Tony Kushner (Lincoln)
David Magee (Pí a jeho život)
David O. Russell (Terapie láskou)
Kamera
Claudio Miranda (Pí a jeho život)
Seamus McGarvey (Anna Karenina)
Janusz Kamiński (Lincoln)
Robert Richardson (Nespoutaný Django)
Roger Deakins (Skyfall)
Střih
Argo
Lincoln
Pí a jeho život
Terapie láskou
30 minut po půlnoci
Hudba
Mychael Danna (Pí a jeho život)
Dario Marianelli (Anna Karenina)
Alexandre Desplat (Argo)
John Williams (Lincoln)
Thomas Newman (Skyfall)
Píseň
Adele (Skyfall) - "Skyfall"
Bídníci - "Suddenly"
Hon za ledem - "Before My Time"
Méďa - "Everybody Needs A Best Friend"
Pí a jeho život - "Pi's Lullaby"
Animovaný film
Mark Andrews, Brenda Chapman (Rebelka)
Tim Burton (Frankenweenie: Domácí mazlíček)
Chris Butler, Sam Fell (Norman a duchové)
Peter Lord (Piráti!)
Rich Moore (Raubíř Ralf)
Výprava
Lincoln
Anna Karenina
Bídníci
Hobit: Neočekávaná cesta
Pí a jeho život
Kostýmy
Anna Karenina
Bídníci
Lincoln
Sněhurka
Sněhurka a lovec
Makeup
Bídníci
Hitchcock
Hobit: Neočekávaná cesta
Mix zvuku
Bídníci
Argo
Lincoln
Pí a jeho život
Skyfall
Střih zvuku
Skyfall
30 minut po půlnoci
Argo
Nespoutaný Django
Pí a jeho život
Vizuální efekty
Pí a jeho život
Avengers
Hobit: Neočekávaná cesta
Prometheus
Sněhurka a lovec
Krátkometrážní animovaný film
Papíry
Adam a pes
Až po uši (studentský film)
Čerstvé guacamole
Simpsonovi: Maggie zasahuje
Krátkometrážní hraný film
Sophia a Richie
Asad
Buzkashi Boys
Henry
Mrtvý stín
Celovečerní dokument
Pátrání po Sugar Manovi
Jak přežít mor
Neviditelná válka
Pět rozbitých kamer
Strážci
Krátkometrážní dokument
Inocente
Kings Point
Open Heart
Pondělky v Racine
Spása

2012 - The 84th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
The Artist
Černobílý svět
Děti moje
Hugo a jeho velký objev
Moneyball
Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko
Půlnoc v Paříži
Strom života
Válečný kůň
Režie
Michel Hazanavicius (The Artist)
Alexander Payne (Děti moje)
Martin Scorsese (Hugo a jeho velký objev)
Woody Allen (Půlnoc v Paříži)
Terrence Malick (Strom života)
Hlavní herec
Jean Dujardin (The Artist)
George Clooney (Děti moje)
Gary Oldman (Jeden musí z kola ven)
Brad Pitt (Moneyball)
Demian Bichir (Za lepší život)
Hlavní herečka
Meryl Streep (Železná lady)
Glenn Close (Albert Nobbs)
Viola Davis (Černobílý svět)
Michelle Williams (Můj týden s Marilyn)
Rooney Mara (Muži, kteří nenávidí ženy)
Vedlejší herec
Christopher Plummer (Začátky)
Jonah Hill (Moneyball)
Kenneth Branagh (Můj týden s Marilyn)
Max von Sydow (Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko)
Nick Nolte (Warrior)
Vedlejší herečka
Octavia Spencer (Černobílý svět)
Janet McTeer (Albert Nobbs)
Jessica Chastain (Černobílý svět)
Bérénice Bejo (The Artist)
Melissa McCarthy (Ženy sobě)
Zahraniční film
Rozchod Nadera a Simin (Asghar Farhadi) Irán
Býčí šíje (Michaël R. Roskam) Belgie
Monsieur Lazhar (Philippe Falardeau) Kanada
Poznámka pod čarou (Joseph Cedar) Israel
V temnotě (Agnieszka Holland) Polsko
Původní scénář
Woody Allen (Půlnoc v Paříži)
J.C. Chandor (Margin Call)
Asghar Farhadi (Rozchod Nadera a Simin)
Michel Hazanavicius (The Artist)
Annie Mumolo, Kristen Wiig (Ženy sobě)
Adaptovaný scénář
Nat Faxon, Alexander Payne, Jim Rash (Děti moje)
George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon (Den zrady)
John Logan (Hugo a jeho velký objev)
Bridget O'Connor, Peter Straughan (Jeden musí z kola ven)
Aaron Sorkin, Steven Zaillian (Moneyball)
Kamera
Robert Richardson (Hugo a jeho velký objev)
Jeff Cronenweth (Muži, kteří nenávidí ženy)
Emmanuel Lubezki (Strom života)
Guillaume Schiffman (The Artist)
Janusz Kamiński (Válečný kůň)
Střih
Muži, kteří nenávidí ženy
Děti moje
Hugo a jeho velký objev
Moneyball
The Artist
Hudba
Ludovic Bource (The Artist)
Howard Shore (Hugo a jeho velký objev)
Alberto Iglesias (Jeden musí z kola ven)
John Williams (Tintinova dobrodružství)
John Williams (Válečný kůň)
Píseň
Bret McKenzie (Mupeti) - "Man or Muppet"
Rio - "Real in Rio"
Animovaný film
Gore Verbinski (Rango)
Javier Mariscal, Fernando Trueba (Chico a Rita)
Chris Miller (Kocour v botách)
Jennifer Yuh (Kung Fu Panda 2)
Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol (Život kočky)
Výprava
Hugo a jeho velký objev
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Půlnoc v Paříži
The Artist
Válečný kůň
Kostýmy
The Artist
Anonym
Hugo a jeho velký objev
Jana Eyrová
W.E.
Makeup
Železná lady
Albert Nobbs
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Mix zvuku
Hugo a jeho velký objev
Moneyball
Muži, kteří nenávidí ženy
Transformers 3
Válečný kůň
Střih zvuku
Hugo a jeho velký objev
Drive
Muži, kteří nenávidí ženy
Transformers 3
Válečný kůň
Vizuální efekty
Hugo a jeho velký objev
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2
Ocelová pěst
Transformers 3
Zrození Planety opic
Krátkometrážní animovaný film
Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore, The
La Luna
Morning Stroll, A
Neděle
Wild Life
Krátkometrážní hraný film
Pobřeží
Mše svatá
Raju
Time Freak
Transatlantická trouba
Celovečerní dokument
Undefeated
Hell and Back Again
Když se kácí les
Pina
Ztracený ráj 3: Očistec
Krátkometrážní dokument
Zachovat si tvář
Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement, The
Bůh je větší Elvis
Incident in New Baghdad
Tsunami and the Cherry Blossom, The

2011 - The 83rd Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Králova řeč
Černá labuť
Děcka jsou v pohodě
Do morku kosti
Fighter
Opravdová kuráž
Počátek
The Social Network
Toy Story 3: Příběh hraček
127 hodin
Režie
Tom Hooper (Králova řeč)
Darren Aronofsky (Černá labuť)
David O. Russell (Fighter)
Ethan Coen, Joel Coen (Opravdová kuráž)
David Fincher (The Social Network)
Hlavní herec
Colin Firth (Králova řeč)
Javier Bardem (Biutiful)
Jeff Bridges (Opravdová kuráž)
Jesse Eisenberg (The Social Network)
James Franco (127 hodin)
Hlavní herečka
Natalie Portman (Černá labuť)
Michelle Williams (Blue Valentine)
Annette Bening (Děcka jsou v pohodě)
Jennifer Lawrence (Do morku kosti)
Nicole Kidman (Králičí nora)
Vedlejší herec
Christian Bale (Fighter)
Mark Ruffalo (Děcka jsou v pohodě)
John Hawkes (Do morku kosti)
Geoffrey Rush (Králova řeč)
Jeremy Renner (Město)
Vedlejší herečka
Melissa Leo (Fighter)
Amy Adams (Fighter)
Helena Bonham Carter (Králova řeč)
Jacki Weaver (Království zvěrstev)
Hailee Steinfeld (Opravdová kuráž)
Zahraniční film
Lepší svět (Susanne Bier) Dánsko
Biutiful (Alejandro González Iñárritu) Mexiko
Mimo zákon (Rachid Bouchareb) Alžírsko
Požáry (Denis Villeneuve) Kanada
Špičák (Yorgos Lanthimos) Řecko
Původní scénář
David Seidler (Králova řeč)
Mike Leigh (Další rok)
Stuart Blumberg, Lisa Cholodenko (Děcka jsou v pohodě)
Eric Johnson, Scott Silver, Paul Tamasy (Fighter)
Christopher Nolan (Počátek)
Adaptovaný scénář
Aaron Sorkin (The Social Network)
Debra Granik, Anne Rosellini (Do morku kosti)
Ethan Coen, Joel Coen (Opravdová kuráž)
Michael Arndt (Toy Story 3: Příběh hraček)
Simon Beaufoy, Danny Boyle (127 hodin)
Kamera
Wally Pfister (Počátek)
Matthew Libatique (Černá labuť)
Danny Cohen (Králova řeč)
Roger Deakins (Opravdová kuráž)
Jeff Cronenweth (The Social Network)
Střih
The Social Network
Černá labuť
Fighter
Králova řeč
127 hodin
Hudba
Trent Reznor, Atticus Ross (The Social Network)
John Powell (Jak vycvičit draka)
Alexandre Desplat (Králova řeč)
Hans Zimmer (Počátek)
A.R. Rahman (127 hodin)
Píseň
Randy Newman (Toy Story 3: Příběh hraček) - "We Belong Together"
Na vlásku - "I See the Light"
Síla country - "Coming Home"
127 hodin - "If I Rise"
Animovaný film
Andrew Ruhemann, Shaun Tan (Toy Story 3: Příběh hraček)
Sylvain Chomet (Iluzionista)
Dean DeBlois, Chris Sanders (Jak vycvičit draka)
Výprava
Alenka v říši divů
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
Králova řeč
Opravdová kuráž
Počátek
Kostýmy
Alenka v říši divů
Králova řeč
Mé jméno je láska
Opravdová kuráž
Tempest, The
Makeup
Vlkodlak
Barneyho ženy
Útěk ze Sibiře
Mix zvuku
Počátek
Králova řeč
Opravdová kuráž
Salt
The Social Network
Střih zvuku
Počátek
Nezastavitelný
Opravdová kuráž
Toy Story 3: Příběh hraček
TRON: Legacy 3D
Vizuální efekty
Počátek
Alenka v říši divů
Harry Potter a Relikvie smrti - část 1
Iron Man 2
Život po životě
Krátkometrážní animovaný film
Ztracená věc
Den & Noc
Gruffalo (TV film)
Let's Pollute
Madagaskar, cestovní deník
Krátkometrážní hraný film
Bůh lásky
Crush, The
Na Wewe
Wish 143
Zpověď
Celovečerní dokument
Finanční krize
Banksy: Exit Through the Gift Shop
GasLand
Restrepo
Umění odpadu
Krátkometrážní dokument
Strangers No More
Holka z plakátu
Killing in the Name
Sun Come Up
The Warriors of Qiugang

2010 - The 82nd Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Smrt čeká všude
Avatar
District 9
Hanebný pancharti
Lítám v tom
Precious
Seriózní muž
Škola života
Vzhůru do oblak
Zrození šampióna
Režie
Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude)
James Cameron (Avatar)
Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
Jason Reitman (Lítám v tom)
Lee Daniels (Precious)
Hlavní herec
Jeff Bridges (Crazy Heart)
Morgan Freeman (Invictus: Neporažený)
George Clooney (Lítám v tom)
Colin Firth (Single Man)
Jeremy Renner (Smrt čeká všude)
Hlavní herečka
Sandra Bullock (Zrození šampióna)
Helen Mirren (Ein russischer Sommer)
Meryl Streep (Julie a Julia)
Gabourey Sidibe (Precious)
Carey Mulligan (Škola života)
Vedlejší herec
Christoph Waltz (Hanebný pancharti)
Christopher Plummer (Ein russischer Sommer)
Matt Damon (Invictus: Neporažený)
Stanley Tucci (Pevné pouto)
Woody Harrelson (The Messenger)
Vedlejší herečka
Mo'Nique (Precious)
Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart)
Anna Kendrick (Lítám v tom)
Vera Farmiga (Lítám v tom)
Penélope Cruz (Nine)
Zahraniční film
Tajemství jejich očí (Juan José Campanella) Argentina
Ajami (Scandar Copti, Yaron Shani) Israel
Bílá stuha (Michael Haneke) Německo
Mléko strachu (Claudia Llosa) Peru
Prorok (Jacques Audiard) Francie
Původní scénář
Mark Boal (Smrt čeká všude)
Quentin Tarantino (Hanebný pancharti)
Ethan Coen, Joel Coen (Seriózní muž)
Alessandro Camon, Oren Moverman (The Messenger)
Pete Docter, Tom McCarthy, Bob Peterson (Vzhůru do oblak)
Adaptovaný scénář
Geoffrey Fletcher (Precious)
Neill Blomkamp, Terri Tatchell (District 9)
Jason Reitman, Sheldon Turner (Lítám v tom)
Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Tony Roche (Politické kruhy)
Nick Hornby (Škola života)
Kamera
Mauro Fiore (Avatar)
Christian Berger (Bílá stuha)
Robert Richardson (Hanebný pancharti)
Bruno Delbonnel (Harry Potter a Princ dvojí krve)
Barry Ackroyd (Smrt čeká všude)
Střih
Smrt čeká všude
Avatar
District 9
Hanebný pancharti
Precious
Hudba
Michael Giacchino (Vzhůru do oblak)
James Horner (Avatar)
Alexandre Desplat (Fantastický pan Lišák)
Hans Zimmer (Sherlock Holmes)
Marco Beltrami, Buck Sanders (Smrt čeká všude)
Píseň
Ryan Bingham, T-Bone Burnett (Crazy Heart) - "The Weary Kind"
Nine - "Take It All"
Paříž 36 - "Loin de Paname"
Princezna a žabák - "Down in New Orleans"
Princezna a žabák - "Almost There"
Animovaný film
Pete Docter (Vzhůru do oblak)
Tomm Moore (Brendan a tajemství Kellsu)
Wes Anderson (Fantastický pan Lišák)
Henry Selick (Koralína a svět za tajnými dveřmi)
Ron Clements, John Musker (Princezna a žabák)
Výprava
Avatar
Imaginárium Dr. Parnasse
Královna Viktorie
Nine
Sherlock Holmes
Kostýmy
Královna Viktorie
Coco Chanel
Imaginárium Dr. Parnasse
Jasná hvězda
Nine
Makeup
Star Trek
Božský
Královna Viktorie
Mix zvuku
Smrt čeká všude
Avatar
Hanebný pancharti
Star Trek
Transformers: Pomsta poražených
Střih zvuku
Smrt čeká všude
Avatar
Hanebný pancharti
Star Trek
Vzhůru do oblak
Vizuální efekty
Avatar
District 9
Star Trek
Krátkometrážní animovaný film
Logorama
Dama y la muerte, La
French Roast
Otázka chleba a smrti (TV film)
Šípková Růženka podle babičky O'Grimmové
Krátkometrážní hraný film
Noví nájemníci
Door, The
Kavi
Kouzelná rybka
Místo abrakadabra
Celovečerní dokument
Zátoka
Barmský videožurnál
Cesta domů
Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers, The
Potraviny, a.s.
Krátkometrážní dokument
Prudencina hudba
Katastrofa v Číně: Slzy Sečuánské provincie (TV film)
Králík po berlínsku (TV film)
Last Campaign of Governor Booth Gardner, The
Poslední automobil: Konec továrny General Motors (TV film)

2009 - The 81st Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Milionář z chatrče
Duel Frost/Nixon
Milk
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Předčítač
Režie
Danny Boyle (Milionář z chatrče)
Ron Howard (Duel Frost/Nixon)
Gus Van Sant (Milk)
David Fincher (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Stephen Daldry (Předčítač)
Hlavní herec
Sean Penn (Milk)
Frank Langella (Duel Frost/Nixon)
Richard Jenkins (Nezvaný host)
Brad Pitt (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Mickey Rourke (Wrestler)
Hlavní herečka
Kate Winslet (Předčítač)
Meryl Streep (Pochyby)
Anne Hathaway (Rachel se vdává)
Angelina Jolie (Výměna)
Melissa Leo (Zamrzlá řeka)
Vedlejší herec
Heath Ledger (Temný rytíř)
Josh Brolin (Milk)
Michael Shannon (Nouzový východ)
Philip Seymour Hoffman (Pochyby)
Robert Downey Jr. (Tropická bouře)
Vedlejší herečka
Penélope Cruz (Vicky Cristina Barcelona)
Taraji P. Henson (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Amy Adams (Pochyby)
Viola Davis (Pochyby)
Marisa Tomei (Wrestler)
Zahraniční film
Průvodce (Jódžiró Takita) Japonsko
Baader Meinhof Komplex (Uli Edel) Německo
Mezi zdmi (Laurent Cantet) Francie
Odplata (Götz Spielmann) Rakousko
Valčík s Bašírem (Ari Folman) Francie
Původní scénář
Dustin Lance Black (Milk)
Mike Leigh (Happy-Go-Lucky)
Pete Docter, Jim Reardon, Andrew Stanton (VALL-I)
Martin McDonagh (V Bruggách)
Courtney Hunt (Zamrzlá řeka)
Adaptovaný scénář
Simon Beaufoy (Milionář z chatrče)
Peter Morgan (Duel Frost/Nixon)
Eric Roth, Robin Swicord (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
John Patrick Shanley (Pochyby)
David Hare (Předčítač)
Kamera
Anthony Dod Mantle (Milionář z chatrče)
Claudio Miranda (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Roger Deakins, Chris Menges (Předčítač)
Wally Pfister (Temný rytíř)
Tom Stern (Výměna)
Střih
Milionář z chatrče
Duel Frost/Nixon
Milk
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Temný rytíř
Hudba
A.R. Rahman (Milionář z chatrče)
Danny Elfman (Milk)
James Newton Howard (Odpor)
Alexandre Desplat (Podivuhodný případ Benjamina Buttona)
Thomas Newman (VALL-I)
Píseň
A.R. Rahman (Milionář z chatrče) - "Jai Ho"
Milionář z chatrče - "O Saya"
VALL-I - "Down to Earth"
Animovaný film
Andrew Stanton (VALL-I)
Byron Howard, Chris Williams (Bolt - pes pro každý případ)
Mark Osborne, John Stevenson (Kung Fu Panda)
Výprava
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Nouzový východ
Temný rytíř
Vévodkyně
Výměna
Kostýmy
Vévodkyně
Austrálie
Milk
Nouzový východ
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Makeup
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Hellboy 2: Zlatá armáda
Temný rytíř
Mix zvuku
Milionář z chatrče
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Temný rytíř
VALL-I
Wanted
Střih zvuku
Temný rytíř
Iron Man
Milionář z chatrče
VALL-I
Wanted
Vizuální efekty
Podivuhodný případ Benjamina Buttona
Iron Man
Temný rytíř
Krátkometrážní animovaný film
Dům z malých kostek
Oktapodi
Sim Salabim
Tudy nahoru
Ubornaja istorija - ljubovnaja istorija
Krátkometrážní hraný film
Země hraček
Grisen
Manon sur le bitume
Na cestě
Nový kluk
Celovečerní dokument
Muž na laně
Betrayal, The - Nerakhoon
Garden, The
Setkání na konci světa
Trouble the Water
Krátkometrážní dokument
Smile Pinki
Final Inch, The
Svědek z balkónu pokoje 306
The Conscience of Nhem En

2008 - The 80th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Tahle země není pro starý
Až na krev
Juno
Michael Clayton
Pokání
Režie
Ethan Coen, Joel Coen (Tahle země není pro starý)
Paul Thomas Anderson (Až na krev)
Jason Reitman (Juno)
Tony Gilroy (Michael Clayton)
Julian Schnabel (Skafandr a motýl)
Hlavní herec
Daniel Day-Lewis (Až na krev)
George Clooney (Michael Clayton)
Johnny Depp (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
Tommy Lee Jones (V údolí Elah)
Viggo Mortensen (Východní přísliby)
Hlavní herečka
Marion Cotillard (Edith Piaf)
Julie Christie (Daleko od ní)
Laura Linney (Divoši)
Ellen Page (Juno)
Cate Blanchett (Královna Alžběta: Zlatý věk)
Vedlejší herec
Javier Bardem (Tahle země není pro starý)
Tom Wilkinson (Michael Clayton)
Philip Seymour Hoffman (Soukromá válka pana Wilsona)
Hal Holbrook (Útěk do divočiny)
Casey Affleck (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem)
Vedlejší herečka
Tilda Swinton (Michael Clayton)
Ruby Dee (Americký gangster)
Cate Blanchett (Beze mě: Šest tváří Boba Dylana)
Amy Ryan (Gone, Baby, Gone)
Saoirse Ronan (Pokání)
Zahraniční film
Ďáblova dílna (Stefan Ruzowitzky) Rakousko
Beaufort (Joseph Cedar) Israel
Dvanáct (Nikita Michalkov) Rusko
Katyň (Andrzej Wajda) Polsko
Mongol - Čingischán (Sergej Bodrov) Kazachstán
Původní scénář
Diablo Cody (Juno)
Tamara Jenkins (Divoši)
Nancy Oliver (Lars a jeho vážná známost)
Tony Gilroy (Michael Clayton)
Brad Bird, Jim Capobianco, Jan Pinkava (Ratatouille)
Adaptovaný scénář
Ethan Coen, Joel Coen (Tahle země není pro starý)
Paul Thomas Anderson (Až na krev)
Sarah Polley (Daleko od ní)
Christopher Hampton (Pokání)
Ronald Harwood (Skafandr a motýl)
Kamera
Robert Elswit (Až na krev)
Seamus McGarvey (Pokání)
Janusz Kamiński (Skafandr a motýl)
Roger Deakins (Tahle země není pro starý)
Roger Deakins (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem)
Střih
Bourneovo ultimátum
Až na krev
Skafandr a motýl
Tahle země není pro starý
Útěk do divočiny
Hudba
Dario Marianelli (Pokání)
Alberto Iglesias (Lovec draků)
James Newton Howard (Michael Clayton)
Michael Giacchino (Ratatouille)
Marco Beltrami (3:10 Vlak do Yumy)
Píseň
Glen Hansard, Markéta Irglová (Once) - "Falling Slowly"
Kouzelná romance - "So Close"
Kouzelná romance - "That's How You Know"
Kouzelná romance - "Happy Working Song"
Melodie mého srdce - "Raise It Up"
Animovaný film
Brad Bird (Ratatouille)
Ash Brannon, Chris Buck (Divoké vlny)
Vincent Paronnaud, Marjane Satrapi (Persepolis)
Výprava
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Americký gangster
Až na krev
Pokání
Zlatý kompas
Kostýmy
Královna Alžběta: Zlatý věk
Across the Universe
Edith Piaf
Pokání
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Makeup
Edith Piaf
Norbit
Piráti z Karibiku: Na konci světa
Mix zvuku
Bourneovo ultimátum
Ratatouille
Tahle země není pro starý
Transformers
3:10 Vlak do Yumy
Střih zvuku
Bourneovo ultimátum
Až na krev
Ratatouille
Tahle země není pro starý
Transformers
Vizuální efekty
Zlatý kompas
Piráti z Karibiku: Na konci světa
Transformers
Krátkometrážní animovaný film
Petr a vlk
I Met the Walrus
Jak dostat ptáčka do nebe
Madam Tutli-Putli
Moja ljubov
Krátkometrážní hraný film
Mozart des pickpockets, Le
Om natten
Supplente, Il
Tanghi argentini
Tonto Woman, The
Celovečerní dokument
Taxi na temnou stranu
Konec v nedohlednu
Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience
Sicko
War Dance
Krátkometrážní dokument
Freeheld
Corona, La
Salim Baba
Sari's Mother

2007 - The 79th Academy Awards

Nejlepší film

Režie

Hlavní herec

Hlavní herečka

Vedlejší herec

Vedlejší herečka

Zahraniční film

Všechny kategorie

Nejlepší film
Skrytá identita
Babel
Dopisy z Iwo Jimy
Královna
Malá Miss Sunshine
Režie
Martin Scorsese (Skrytá identita)
Alejandro González Iñárritu (Babel)
Clint Eastwood (Dopisy z Iwo Jimy)
Stephen Frears (Královna)
Paul Greengrass (Let číslo 93)
Hlavní herec
Forest Whitaker (Poslední skotský král)
Ryan Gosling (Half Nelson)
Leonardo DiCaprio (Krvavý diamant)
Will Smith (Štěstí na dosah)
Peter O'Toole (Venuše)
Hlavní herečka
Helen Mirren (Královna)
Meryl Streep (Ďábel nosí Pradu)
Kate Winslet (Jako malé děti)
Penélope Cruz (Volver)
Judi Dench (Zápisky o skandálu)
Vedlejší herec
Alan Arkin (Malá Miss Sunshine)
Eddie Murphy (Dreamgirls)
Jackie Earle Haley (Jako malé děti)
Djimon Hounsou (Krvavý diamant)
Mark Wahlberg (Skrytá identita)
Vedlejší herečka
Jennifer Hudson (Dreamgirls)
Adriana Barraza (Babel)
Rinko Kikuči (Babel)
Abigail Breslin (Malá Miss Sunshine)
Cate Blanchett (Zápisky o skandálu)
Zahraniční film
Životy těch druhých (Florian Henckel von Donnersmarck) Německo
Den vítězství (Rachid Bouchareb) Alžírsko
Faunův labyrint (Guillermo del Toro) Mexiko
Po svatbě (Susanne Bier) Dánsko
Voda (Deepa Mehta) Kanada
Původní scénář
Michael Arndt (Malá Miss Sunshine)
Guillermo Arriaga (Babel)
Paul Haggis, Iris Yamashita (Dopisy z Iwo Jimy)
Guillermo del Toro (Faunův labyrint)
Peter Morgan (Královna)
Adaptovaný scénář
William Monahan (Skrytá identita)
Sacha Baron Cohen, Peter Baynham, Anthony Hines, Dan Mazer, Todd Phillips (Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu)
Todd Field (Jako malé děti)
David Arata, Alfonso Cuarón, Mark Fergus, Timothy J. Sexton, Hawk Ostby (Potomci lidí)
Patrick Marber (Zápisky o skandálu)
Kamera
Guillermo Navarro (Faunův labyrint)
Vilmos Zsigmond (Černá Dahlia)
Wally Pfister (Dokonalý trik)
Dick Pope (Iluzionista)
Emmanuel Lubezki (Potomci lidí)
Střih
Skrytá identita
Babel
Krvavý diamant
Let číslo 93
Potomci lidí
Hudba
Gustavo Santaolalla (Babel)
Thomas Newman (Berlínské spiknutí)
Javier Navarrete (Faunův labyrint)
Alexandre Desplat (Královna)
Philip Glass (Zápisky o skandálu)
Píseň
Melissa Etheridge (Nepříjemná pravda) - "I Need To Wake Up"
Auta - "Our Town"
Dreamgirls - "Love You I Do"
Dreamgirls - "Listen"
Dreamgirls - "Patience"
Animovaný film
George Miller (Happy Feet)
John Lasseter (Auta)
Gil Kenan (V tom domě straší!)
Výprava
Faunův labyrint
Dokonalý trik
Dreamgirls
Kauza CIA
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
Kostýmy
Marie Antoinetta
Ďábel nosí Pradu
Dreamgirls
Kletba zlatého květu
Královna
Makeup
Faunův labyrint
Apocalypto
Klik - život na dálkové ovládání
Mix zvuku
Dreamgirls
Apocalypto
Krvavý diamant
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
Vlajky našich otců
Střih zvuku
Dopisy z Iwo Jimy
Apocalypto
Krvavý diamant
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
Vlajky našich otců
Vizuální efekty
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže
Poseidon
Superman se vrací
Krátkometrážní animovaný film
Danish Poet, The
Little Matchgirl, The
Maestro
No Time for Nuts
Únos
Krátkometrážní hraný film
West Bank Story
Binta y la gran idea
Éramos pocos
Helmer & søn
Saviour, The
Celovečerní dokument
Nepříjemná pravda - za epizodu "My Country, My Country (S19E12)"
Fragmenty z Iráku
Jesus Camp
Má země
Zbav nás všeho zlého
Krátkometrážní dokument
Blood of Yingzhou District, The
Recycled Life
Rehearsing a Dream
Two Hands: The Leon Fleisher Story

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace