Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Simaaja66

hodnotím po čtvrtém díle, zatím velice dobře rozjeté, pokud si udrží úroveň zvýším na 5 stars. S radostí zvyšuji na pět. První serie skvělá. Druhá serie ještě lepší, hodnoceno po 5 díle. Zatím 95%. ()

Border

Mezi 3 a 4.Pětihvězdičkový hodnocení by měli mít kultovní seriály.Tenhle je dobrej,ale kultovní nebude ani náhodou. ()

nyannyan

Na začiatku to ešte vyzeralo na slabý nadpriemer... ale od asi 3tej časti sa kvalita začala posúvať vyššie každou časťou a téma terorizmu tu vyznieva veľmi realisticky. Nič nie je tak ako sa zdá, teším sa na finále. ()

alexcz78

Konečně seriál, který má potenciál překvapit. Rozporuplná hlavní hrdinka přesvědčená o své pravdě a proti ní seržant Brody, díky kterému se Lewis rozehrává do životní role. Konspirační linka, teroristi atd. Zatím skvělý a uvidíme. ()

lajkee

Plné 4 hviezdičky. No, možno aj 4 a 1/2 :). Claire Danes graduje výkon každou časťou! Celkovo paráda, hra na city. Páči sa mi, ako tvorcovia dokážu minimálne každú druhú epizódu vopchať do deja zvrat, ktorý ale zapadá ! Predposledná a finálna epizóda za 5* ! Nečudujem sa vysokému hodnoteniu, ale mne tam celkovo niečo chýba, resp. som čakal trošičku väčšie napätie. Teším sa na druhú sezónu ! Prvá sezóna 90%. Druhá sezóna 100%. Claire Danes táto úloha proste sedí. To jej neurotické správanie je neskutočné. Viac napätia, premyslený dej, charakter postáv sa viac rozvíja, dej pokročil aj s niekoľkými neznámymi, na čom sa dá stavať ďalej. K tomu nové postavy, ktoré v ďalšej sérii určite dostanú viac priestoru. Ku koncu druhej série sa vám môžu zdať niektoré epizódy hluché, ale pozor, je to len ticho pred búrkou. 2. séria sa mohla uberať rôznymi smermi, ale tvorcovia sa rozhodli správne. Po druhej sérii zvyšujem zo 4 na 5*. Teším sa na 3. sériu. ()

drbimbo

Škoda posledního dílu - kvůli němu jsem dal jen 4 hvězdičky. Já jsem si moc přál, aby to zmáčkl (to by byl ZÁVĚR seriálu!!), ale je logické, že to takhle dopadlo. O čem by pak totiž byla další série?! Taky mně vadilo, že celá slavná CIA má jen dva schopný agenty: na práškách závislou Claire Danes a "araba" Mandy Patinkina. Ostatní jsou asi úplně slepí. A jen mimochodem - profesionální ostřelovač by si nejdřív nachystal stůl a pak vyřezal v okně díru v místech, kde to potřebuje - těžko by mohl spoléhat na to, že až postaví stůl na židle, tak bude právě v úrovni toho malého otvoru. ()

Jops

Sakra, chytne a nepusti :) jsem v pulce a zacinam tusit nejakou certovinu :)) no uvidime co se z toho vyklube, ale rikam, kouka se na to fakt hezky ()

Tomasson

...něco vám povím: Na tomto kusu jsem si smlsnul, jak už dlouho ne! LUXUSNÍ! Lepší seroš jsem neviděl roky! Jistě byly tady dobré seriály,ale proti tomuto jsou všechny dobré jen málo. Naprosto všichni zůčastnění hrají své role, tak přesvědčivě, že se mi to nechce ani věřit. Damian Lewis předvádí přerod ze zajatce v temné monstrum, tak důvěryhodně, až z toho mrazí. Claire Danes zas ten svůj part elitní agentky CIA narážející na nepochopení svých nadřízených až k psychickému zhroucení zvládla tak, že tu narůstající bezmoc a beznaděj smísenou s bolestí z citového krachu cítíte v každé vteřině jejího hraní. I ostatní osazenstvo do toho dává, co to dá a scénáristicky je to tak našlapané nápady a dějovými zvraty, že vás to přimrazí zadnicí k židli. Vysoce hodnotím ještě jednu věc a to tu, že to stupňující se napětí v ději není docíleno nějakou "bum-bác" akcí, ale naprosto precizním a hlavně UVĚŘITELNÝM dějem. Ani na chvíli nezapochybujete o reálnosti jakkékoli zápletky v ději. Široká veřejnost víceméně ví úplný kulový o tom, jak dnes fungují zpravodajské služby a (zřejmě) jak lítý boj s terorismem se odehrává (asi) denodenně za záchranu toho všeho, čemu s oblibou říkáme "náš způsob života"...navíc je ukryt před zraky nás všech. Tento seriál je velmi dobrý právě i proto, že nutí diváka i k tomuto zamyšlení: " Jak daleko jsme od totálního společenského a kulturního rozkladu demokratických společností, aniž bychom to, tušili?" U mě má HOMELAND jasných 5* a pokud tvůrci přistoupí i k druhé zamýšlené sérii se stejným fortelem, jako dosud, máme se na co těšit :-) ! 1. série: 100 % ! 2. série: 120 % !!! - Homeland se prostě neskutečně daří! A já čím dál tím víc "žeru" Claire Danes! O D.Lewisovi nemluvě! SKVĚLÉ, SKVĚLÉ, SKVĚLÉ !!! Po skončeném 12.dílu druhé série je evidentně zaděláno na další, jen to "nepřestřelit"! Ufff !!! ()

SoulCZ

Po dlouhé době nový výborný seriál. Na konci mě lehce naštvala scenáristická klička, která umožnila pokračování plánovanou 2. sérií. Škoda, že neměli koule a neukončili to jednou provždy. Bojím se, že druhá série nedosáhne kvalit té první. ()

johnnyWOO

Priznávam, že Homeland sa ku mne dostal až po Golden Globe Awards a čakal som seriálový zážitok s intenzitou Dextera (keďže je Homeland s rovnakej stajne)! Stalo sa? Ani sám neviem... Do polovičky série určite! Zaujímavá téma, výborné herecké obsadenie (Carrie, Saul, Brody, Mike), napatie vhodne prešpikované zvratmi a vývojom hlavných postáv. Oceňujem, že Sho opať stavila na inteligentného diváka. Bohužial hlavný dejový zvrat v podobe (SPOILER: návratu Toma Walkera) a posledná časť, ktorá je očividne daňou za úspěch série a jej potreby pokračovať ďalej, ma sklamali... Ale 5 hviezd si neodpustím, pretože som sa na každu časť tešil! Tak ako u Dexa :) ()

Joveal

Vidět během 24 hodin 8 dílů je v mém případě extra nálož. Připočteme-li k tomu originální a dost komplikovanou a nečitelnou zápletku, která nutí mysl do přemýšlení neustále do té doby, než člověk vidí další díl, máme jasných 5* a seriál sezóny. P.S. Damian Lewis se tímto a Band of Brothers nezapomenutelně zapsal do mé osobní seriálové síně slávy. ()

CHIMarty

Nejlepší seriál roku 2011. Závěrečný díl překonal snad všechna mé očekávání. Skvělý Damian Lewis a Claire Danes. Téma terorismu na ruby je výborný nápad nemůžu se dočkat druhé řady. ()

Ziper

Na seriály jsem se pravidelně snad nikdy nedíval, ale říkám si, že asi začnu, protože Homeland mě k tomu velmi motivuje. Za rok 2011 je to určitě ve špičce nejlepších seriálů a měli by si ho dopřát rozhodně ti, kteří mají rádi trošku napínavější a drsnější typ seriálů. Velmi se mi líbí kamera, ale na druhou stranu jsou celkem předvídatelné jednotlivé scény. Ovšem v tom se Amerika snad nikdy nepolepší :). ()

the_robbie

Tak toto je seriál presne na 3 hviezdičky. Výsledok je oveľa slabší, ako očakávania alebo povedzme dojmy po prvých pár dieloch. Treba však určite vyzdvihnúť herecké výkony Patinkina, Lewisa a Danes - radosť sa pozerať. V konečnom dôsledku mierne nadpriemerný a absolútne overrated seriál. ()

Piettro666

Něco jsem odhalil dřív,něco později něco vůbec,ale co mě na seriálu nejvíc zarazilo,že si na americké poměry až moc pohrával s myšlenkou,že američané si za terrorizmus mohou,tak trochu samy. Damien odvádí tvrdou a promakanou práci,doufám že bude druhá série a vůbec se nebojim tomu dát 100%... ()

schdrak

Uplne suhlasim s golfistom az na ten ,,Lost" , ten ja nemusim, ja som skor za ,,The Shield". Zatial som videl 1seriu,neviem sa dockat druhej. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace