Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

ellegrey

Zatímco z první série jsem někdy mívala až smíšené pocity, ta druhá mě naprosto pohltila a já tak musím změnit své předchozí hodnocení. Již od prvního dílu je laťka nastavena velmi vysoko a žádné další pokračování pod její úroveň neklesne. Každý díl nabízí spád, nečekané zvraty, perfektně promyšlený děj, který je sice smyšlený, ale po celou dobu dokazuje, že tato fikce není, v leckterých případech bohužel, daleko od pravdy, skvělé herecké výkony. Pokaždé jsem se těšila na další pokračování a už teď se nemůžu dočkat třetí řady. Za mě tedy zasloužených 5*. ()

filmator

Se začátkem 3. série snižuji hodnocení o hvězdičku. První dvě dokázaly zaujmout navzdory množství nesympatických postav, jejichž osud mi je díky tomu ukradený. Bohužel je mezi nimi i hlavní hrdinka se svými stavy. Na záda jí dýchá dcerunka s permanentně nafouknutou hubou. Třetí série zatím slušně nudí. 4. sezona je hodně podařená. Carrie víceméně vysírá jako vždy, ale máme zde sympaťáka Quinna, rodinné epizody a melodrama odsunuty stranou a jede se v kolejích politického thrilleru. 10. epizoda 4. série výborná od začátku do konce. ()

Honza dAve

Podle mě je Homeland báječný. Je napínavý jak guma do tepláků a člověk by zkoukl klidně všechny díly naráz. Claire Danes vs. Damian Lewis v hereckém duelu jako zpravodajská důstojnice a sledovaný navrátivší se mariňák jsou prostě skvělí. Stejně, jako je jasné, že po 8 letech v díře někde na syrsko-irácké hranici nebude sgt. Brody úplně OK, tak je jasné, že jen modlitební kobereček v jeho garáži z něj nedělá hned teroristu. Seriál Homeland totiž rozvíjí spoustu otázek zajímavě-konspirativním směrem. Jen Claire Danes už asi navždy bude Yvaine z Hvězdného prachu, zatímco Damianu Lewisovi v Homelandu chybí pár frček do majora Winterse z Bratrstva. ()

sebo9629

Scenár je skvelý, casting vynikajúci, čo viac si priať... Prvá séria pre mňa síce miestami strácala tempo, ale to mi až tak nevadilo pretože som bol naozaj v napätí či je alebo nie je zradca. Druhá séria odstránila aj tento problém, scenár bol ešte lepší a po skončení série boli moje očakávania od tretej série vysoké. Tie však tretia séria nenaplnila, bola nekonzistentná, zhoršil sa scenár a prvá polovica ma miestami nebavila, druhá polovica bola lepšia a nakoniec mala solídne finále. Hodnotenie sérií: prvá - 8.7/10, druhá - 9.2/10, tretia - 8.3/10Celkové hodnotenie seriálu: 8.7/10 ()

Mona-Lisa

Zatím, (a nevím, jestli tomu bude kdy jinak) se nepovažuji za zběhlou v americké politice vůči terorismu či fungování CIA. Ale tyhle záležitosti nejsou tím, co tvoří magnet tohoto seriálu. Tím je pro mě Claire Danes a její zazáření v každé jednotlivé epizodě, za něž si každoročně odnáší oprávněně ocenění. Sledovat ji ne - ztvárňující ale přímo žijící osudy agentky, která pro své přesvědčení udělá cokoliv, je dechberoucí. Fanatizující patriotické Američany bytostně nemusím, ale této ženštině její zápal žeru každý díl. První série ještě těžila z otázky "udělal to či ne" - a napětí hravě držela neustále. Druhé a třetí jsem se pak obávala, jak se ukázalo, naprosto zbytečně - místo na výsluní si udržely, Brody mi konečně přirostl k srdci a přibývající postavy též. Úvodní znělka je jedna z mých nejoblíbenějších vůbec. ()

edie sedgwic

Ano. Je to Amerika sem - Amerika tam, ale nepamatam si, kedy ma naposledy nejaky serial chytil az tak, ze som prvu zeriu zhltla za par dni. Davam plny pocet a tesim sa na druhu seriu. ()

malenfant

Napínavé, dobrá atmosféra, dalo se na to koukat. Dal bych čtyři, kdyby... Nevadí mi nelogičnosti, nevadí mi agitka, nevadí mi stupidní dialogy, je to americký seriál o CIA, že... Vadí mi hlavní hrdinka. Na co sáhne, to zkurvi, ale všichni si jí váží a obdivují její práci. Je nesnesitelná, ale všichni ji milují. Je odporná, ale všichni jí chtěj. Stojí si za každou cenu za svými rozhodnutími, která se od sebe po pěti minutách diametrálně odlišují. To ke scénaristům. A ještě děkuji tomu, kdo obsadil do této role nejodpornější samici druhu "člověk" co jsem kdy viděl, jejíž repertoár vypoulených očí a zkrouceného obličeje mě za zvuků uširvoucího hýkání takřka nutí zvracet. ()

HonzyR

1.série - 80% Joo, moc hezký rozjezd Ale nemohu se zbavit pocitu, že jsem od tohoto seriálu (který je 68.nejlepší a zároveň nejoblíbenější) čekal mnohem víc. Claire a její nelehká a různorodá postava s mnoha problémy je naprosto dokonalá (mimochodem tak skvělý herecký výkon se v seriálu jen tak nevidí). Damian takový odporný, divný, nijaký (u něj fakt nevím co si myslet, ale to je asi dobře). Paranoia prostupující seriálem je naprosto dokonalá. Dále se mi moc líbí rozjetá linka u Claire a Brodyho rodiny, ale to uvidíme až časem jak se to povede. Zatím takový příjemný seriál, u kterého budu potřebovat více sérií, abych si udělal dlouhodobý, ucelený obrázek. Bohužel to ale po první sérii není ta 100% seriálová závislost. Uvidíme dál :) 2.série - 100% Totální pecka! Zbytek komentáře až se vzpamatuju :))...... Tak jsem se po týdnu vzpamatoval. Druhá řada byla totální nářez, seriál přitvrdil, zrychlil své tempo a to vše mu je prospělo. Posledních 5 dílů bylo naprosto dokonalých a finální twist na konci série mě nechal naprosto beze slova. Carrie mám čím dál víc rád, jen mám strach, že časem se její osoba bude točit v kruhu (něco udělám, CIA se to nelíbí, potrestají mě, pak stejně dolezou). Jsem neskutečně nadšený. Skvělý seriál a zvyšuji na zasloužených 5 hvězd. Těším se na 3.řadu! 3.série - 70% Až moc velké a hořké zklamání po dokonalé třetí sérii. Tvůrci se rozhodli vydat trochu jiným směrem (především ve finálním díle), a úplně mi to nesedlo. Osudy Carrie už se fakt točí pořád dokola a nějak na 4.sérii ani nemám chut. 4.série - 90% No vida, tak ten restart bez Brodyho se jim fakt povedl. Několik dílů to trvalo (a já si myslel že ta Carrie do "toho" spadne zase znova!), ale Homeland me zase dostal.V 7.dílu to totiž konečně nabere dost rychlé obrátky a až do 10 dílu se nezastaví. Škoda jen posledních dvou dílů, já zkrátka věděl od začátku, že to mělo v 10. dílu skončit. Uvidíme co na to 5.série. Oblíbená postava: Carrie ()

Jeremiah

Politika byla, je a vždy bude svinstvo. Každá strana říká svoji část pravdy a zamlčuje, co je pro ni nelichotivé a v čem vědomě lže. Myslím, že o tomto je velká část tohoto seriálu. Jinak po filmařské stránce výborný seriál - tj. kvalitní scénář, dobří herci a skvělá atmosféra. Proč dávám jen 3* ? Protože mám strach, že naše vlast, naše děti a jejich děti jsou mocnými vlečeni do zlých časů, kdy se budeme bát vystrčit nos ze dveří .... Již v současnosti je téměř nemyslitelné jít v noci po městě s vědomím, že se Vám nic nemůže stát. A to mám obavu, že je to pouhý začátek .... Smutné, kam jsme to v té demokracií dopracovali ... ()

vojtaz

První dvě série pecka. Vážně supr. Motiv, atmosféra, napětí... Ze třetí bych tak půlku času vystřihal, protože je tam úplně k ničemu. Tím končí tematický celek (vlastně mohl končit už 2. řadou a nic by se nestalo). Jenže pak přišla 4. série, o které jsem si říkal, že nemá co nabídnout. Ale ona má. Je to příběh na 12 dílů a ne na 36, takže není tak rozplizlej a drží tempo, o kterém si předchozí řady mohly zdát. Jenže se z toho vytratil ten ústřední motiv a je to "jen" další špionážní seriál. Na konci 4. řady (tedy vlastně v polovině celého seriálu) hlavní postava přestává být agentkou CIA a odchází na mateřskou dovolenou, kde začne zažívat ještě nepravděpodobnější věci než ve výkonu služby... V některých zemích funguje institut matek s kočárkem, které chodí a fotí auta, která parkují bez oprávnění na zákazu. To Carrie s kočárkem zabrání rovnou útoku na Berlín (5. série), prezidentku USA (6. série) a následně i celou Ameriku (7 série). Vlastně nikoho nezajímá že už není ve službě, nemá pravomoci ani peníze a občasně je zavřená v blázinci. Stejně tak jako že si šéf americké bezpečnosti vezme na "výlet" do Moskvy raději kočárkářku a jejích pár přátel z garáže než vlastní agenty. A právě tahle "trhlina" v příběhu mě štve. Že to prostě už vůbec není možný. Škoda, protože třeba 7. série tempo a napětí má takové, že jsem to zblajznul za 2 dny. A to samé platí pro 8. sérii, která na to jde pěkně zostra a je možná ještě o kus lepší. ()

theSaint

Homeland baví. Postava Saula mi jednoznačně přirostla k srdci. Dále Quin, vedlejší, ale silná role. Carrie je naopak v mnoha případech nesnesitelná, jak v osobním, tak pracovním životě. Její postava mě s přibývajícími sériemi doslova s*re. ()

Ben Nevis

Hodnocení pilotu: Nic extra jsem od toho nečekala a byla příjemně překvapená. Pilot byl svěží a nalákal na další sledování. Tvůrci stavěli víc na zkušených hercích než nových mladých tvářičkách, což bylo hodně poznat. Update po první sérii:. konec trošku zklamání, takže mám chuť ubrat hvězdičku, ale Danes a Lewis si to nezaslouží. Podali herecké výkony, jaké se v seriálu jen tak nevidí. Seriálu bych ještě vytkla velkou rozplizlost, protože zápletka by se vlezla do polovičního času. Druhá série 3/5: Kdyby vůbec nevznikla, nic by se nestalo. Je to roztahanější než první série, má to slabší zápletku a konec je z edice WTF. Třetí série 3/5: Seriál stál na tom, jestli Brody je nebo není cizí agent. Obdivuji tvůrce, že se rozhodli od této postavy odpoutat, když cítili, že s ní nic nového nevymyslí. Série mě však zklamala počtem hluchých míst. Tvůrci se příliš snaží dát postavám prostor k projevení herectví, ale už to začíná být únavné. Hlavně Dana byla na přes hubu. Nové postavy zase tříštily ucelenou linku. Nicméně vyvrcholení se povedlo. Největší plusem seriálu zůstaly chytré dialogy. Pátá série si zaslouží vyzdvihnout, protože se odehrává u sousedů a více méně paralelně s realitou řeší aktuální záležitostí. Už od druhého třetího dílu je tam nářez několika dějových linek. Navíc Carrie tentokrát není středobodem, což je jedině plus. 5/5 ()

Radek.SCH

Námět výborný, ze začátku se i zdá že to bude "vážně něco". Po pěti, šesti dílech si ale člověk říká, jestli by to nemohlo být kratší. Ke konci se už navíc začne hodně překombinovávat. - 70 % P.S. Druhá řada? F*cking Showtime. Přesně takhle zabili Dextera. ()

Loooki

24 bol dobrý seriál o teroristoch (neskôr už nebol) Homeland je skvelý nástupca apropo, Claire Danes sa už nadobro zaškatuľkuje do úloh s duševnými chorobami(nemyslím to ironicky, úlohu Carrie zvládla bravúrne!!!)?Hodnotené po III. sérii. ()

Elbarto08

Tipoval jsem, že se mi seriál nebude líbit, jelikož to pro mě není moc blízké téma. Ale vidno mé podvědomí vědělo, že se mi bude sakra líbit! Herci skvělý, musim pochválit Mandy Patinkina, hraje úplně tu samou všeználkovskou a filozofickou roli jako v Dead like me :) ()

Zaitsev

Spousty klišé v pozadí vlajících vlajek s pruhy, ale na druhou stranu svěže hrající hlavní (i vedlejší) protagonisté a příjemná změna oproti jiným, možná slavnějším a více prosouloženějším mafiím a trůnům :) Scenář, režie i střih super...Claire Danes hraje úžasně očima a už od její Julie mám pro ní slabost (herecky). Velké očekávání do druhé série...chudák Issa... ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace