Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Mashak

Tak tohle je úplně jiná liga. Nechtěl jsem hodnotit po prvním díle, ale po druhém už to nevydržím. Damian Lewis je naprosto brilantní a jestli to bude nabírat dál otáčky tímto tempem, tak finále bude velkolepé. Fakt jsem natěšený jak děcko na Vánoce. ()

LukeZapl

Výborná první série, musel jsem dát ze 4* na 5* po posledním díle, čuměl jsem jak puk, herci hrají jak o život ! ()

Blaogranas

Dílo se musí posuzovat jako celek a tak vlivem rozhořčení po posledním dílu dávám jenom 3*. Upřímně jsem si přál, aby se "jim" plán zdařil. Pokud ne, tak aby byl aspoň odhalen. Takhle se nestalo vlastně nic. Celá série mi přišla strašně strojově účelná a jediné, co první série vpodstatě zanechala, byla myšlenka a životní změna hlavní hrdinky. Pro mě to chtělo určitě víc, resp. uzavřený konec po první sérii. ()

figliar

Hmmm, Damian Lewis sa už nejako dokázal divákovi vryť do pamäti ako vojnový hrdina. Podobne ako jeho predchádzajúci seriál Life, celú sériu som pozrel za dva dni. Dej a napätie sa stupňuje z diela na diel a seriál prichádza stále s nejakým prekvapením. Ak by som mal vytvoriť rebríček roku 2011, toto dielko by určite figurovalo na poprednom mieste. ()

Kaucuk

Právě mi do mé seriálové jídelny naservírovali výborné dvanáctichodové menu. Tahle mezinárodní kuchyně mi moc chutná! ()

Torgal

Áno, veľmi dobrý seriál, hoci som možno čakal niečo odlišnejšie. Osobne nechápem herecké ocenenia pre Claire Danes, podľa mňa tu len dokázala to, čo som tušil už veľmi dávno - a to, že nehorázne prehráva (a sedela mi len v závere seriálu kde sa naplno prejavila psychická porucha jej postavy). Ostatných hercov môžem ale už len chváliť. Finále v bunkri neuveriteľne silné a keby sa seriál skončil tam, tak by to bolo na plnú pálku. Ale za to naťahovanie a očividné prihrievanie polievočky pre druhú sezónu ide hviezda dole. 8/10 ()

Mimo83

Po prvých troch epizódach hodnotím na plno :) Uvidíme ďalej, ale myslím, že tento seriál si ma získal poľahky už teraz... Konečne perfektná úloha pre lovely Claire Danes! Po celej sérii dávam o 100 % naviac! A must-see!!! ()

Bird_house

Je jisté, že téma terorismu není příliš častým motivem nebo předlohou pro seriál.. Prvních pár dílů mě o kvalitě seriálu příliš nepřesvědčilo, ale jsem rád, že jsem to překousl..!! Neskutečný herecký výkon Carrie v díle 01x11..!! Uvidíme, jak bude seriál pokračovat.. ()

stanyslaw

První sezóna ucházející. Děj se držel v rámci takové odchylky od reality, kterou jsme u krimi thrilleru ze současnosti ochotni tolerovat. Pár logických lapsů přejdeme, hlavně když se něco děje a občas nečekaně zvrtne. Do druhé sezóny byli zřejmě povoláni levnější scénaristé druhé kategorie, kteří začali místo thrilleru psát sci-fi. Po dvou dílech musím konstatovat, že další už nehodlám vidět. Tolik pitomostí a nelogičností se hned tak nevidí. Za všecky pár spoilerů: nevzdělaný kongresman, který je ve funkci přibližně 3 týdny, nic ve funkci nepředvedl a vlastně krom svého vojenského zajetí nepředvedl nikdy nic, je navržen do funkce příštího vicepresidenta. Tato kongresová nula dostane do ruky papírek s kódem sejfu a s dotyčným papírkem v ruce vykrade sejf ředitele CIA přímo v centrále. Potom se tato figura zarputilého výrazu dostane na zasedání sboru náčelníků štábů a odtamtud ze svého mobilu, v němž má samozřejmě i čísla arabských teroristů, pošle varující sms šéfovi al-kajdy. Atd. ()

hulinsky

Cely serial z meho pohledu stahuje hodne dolu neskutecne nesympaticka hlavni predstavitelka (coz neni chyba dobre hrajici Claire Danes, jako spis scenaristicke vykresleni charakteru). Takové antipatie k hlavnimu protagonistovi serie nepamatuji. ()

NightPorter

Neskutečně dobrej seriál. V každým díle se něco děje a totálně vás natěší na díl následující. Před finálovym dílem 2. řady jsem byl napjatej, jako už dlouho ne. A byl lepší než finále 1. řady. I než finále jakýkoli řady Boardwalk empire. První série mě nadchla a druhá nebyla o nic horší! A nemohu souhlasit s některými názory - Carrie je podle mě boží a chvílema i hodně roztomilá, to spíš Broudy je krajně nesympatickej. Celkově tu sympatickejch lidí moc neni (podobně jako v tom Boardwalku) a přesto je to tak vynikající! Prostě takhle mě v poslední době nadchnul jen ten novej Costner. ()

Jajar

Vzdávám po první sérii. Homeland má určitě svoje silné emocionální momenty a nabídne pár překvapivých zvratů v ději, ale v jádru je to vlastně hrozně laciný a povrchní seriál. Když se zamyslím zpětně, hrdinové mi byli absolutně fuk a jen jsem chtěl vědět, kam se příběh dál posune. A jako obvykle, tam kde se na pointu nejvíc čeká, je pointa nejnudnější. Tohle jde úplně mimo mě. ()

Al44...

Neuvěřitelně přeceňovaný a nadhodnocený seriál - první dva díly se ale povedly výtečně (perfektní nejjednoznačný děj, psychózní stavy dlohodobě vězněného vojáka, temná atmosféra a tajemnost) - pak se vše dějově zvrtlo k tradičnímu pojetí US seriálů (rodina - nevěra - chytré dítě) a všechno šlo do kytek - některé scény jsou tak "dramatické a vážné" až jsou neuvěřitelně komické (seriál se občas nechtěně mění v povedenou parodii - šukos scéna s odposlechem) - značně nevěrohodný (spousta WTF momentů) a předvídatelný děj bez překvapení - nesympatický a nudný hlavní hrdina - slabé vedlejší postavy - velmi dobré technické zpracování. ()

longercz

V prvních dvou řadách se seriál někdy trochu vleče, když ale udeří, tak pořádně. No a ve třetí řadě do nás mlátí v jednom kuse. (3. řada zároveň s první půlkou 4. řady The Walking Dead rozhodně nejlepší věc v televizi na podzim 2013) ()

gp_one

Juchůůů, tak něco takového jsem nemohl nechat bez povšimnutí. Zatím hodně podařená aláhvovina, co válcuje mé osobní seriálové žebříčky. Po první sérii byl v Hornbachu tragický nedostatek kusových koberců v ideální velikosti 120x60 . Fšimli jste si? EDIT: Třetí série za mě výrazné zhoršení. Brody už vyčpěl jak mohl a stal se naprosto nezajímavou postavou. Naproti tomu, nyní vysílanou čtvrtou sérii považuji za nejpovedenější a pořádně našlapanou. ()

fogs

Homeland je pro mě nejhůře hodnotitelný seriál. Tak houpavou kvalitu jsem u žádného zatím neviděl - některé díly končí a říkám si, že nemám ani nejmenší důvod koukat se dál, některé končí klasicky, kdy vím, že musím vidět díl další. Má ale problém u gradace do finále svých řad. Už u první řady mě poslední díly nelákaly a nezajímaly, u druhé řady, ke které jsem se dostal po dlouhém přemlouvání sebe sama až teď, je to to stejné. Kdyby měl celou dobu stejný spád jako na začátcích řad tak má svou atmosféru a originalitu. Hodnotím mezi 1-4* a ta blondýnka je hrozná a šíleně nepříjemná. ()

beckham-

Nečekal jsem ani v nejmenším, že by mě dokázal tento seriál a zrovna toto téma takto pohltit. Příběh je podán tak neuvěřitelně věrohodně, že si kolikrát určité scény i představuji a to nemluvím o perfektním hereckém výkonu obou hlavních postav. ()

vera27

Hledala jsem nějaký zajimavý seriál, narazila na Homeland, a od prvního dílu to doslova hltám. Silnou stránkou je zde příběh, ale i herectví. Clarie Danes, coby agentka CIA s maniodepresivní poruchou, která jediná věří, že je N. Brody terorista, ukázala jak realisticky dovede hrát. Role seržanta Nicholase Brodyho, který se vrací po osmi letech mučení v Iráku k rodině, a dokáže s nadhledem skrývat své teroristické druhé já, je rovněž skvěle zahrána. Damian Lewis, je snad narozený pro role "vojáků", a vždycky mu to sekne. Sympatická je mi i postava Saula. První řada 95%. Druhé řadě nelze naprosto nic vytknout, neustále jsem byla překvapená a nebyla snad ani jedna minuta, kdy by to nebylo napínavé, proto 100%. Jsem moc zvědavá na řadu 3. :) ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace