Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

sigin21

Nedá se svítit. Po doslova "výbušné" druhé sérii musím zvednout hodnocení na 5*. Tohle je prostě scénáristická lahůdka. ()

vozralec

Hodnocení první série: Seriál na úrovni. Hodně dobrých situací, ale i pár zbytečností. Saul Berenson je asi nejzajímavější postavou. Hodnocení druhé série: Tempo se o něco zrychlilo, což je přínosné. Napínavé momenty potěšily. Celkově zvyšuji na čtyři hvězdy. Hodnocení třetí série: Několik prvních epizod bez Brodyho. O to větší byl pak jeho nástup. Dramatické momenty velmi dobré. Kvalita stále na čtyřech hvězdách. Opravdu ale netuším, o čem bude další série bez Brodyho. Hodnocení čtvrté série: Kupodivu to šlape i bez Brodyho. Do popředí se dostává Peter Quinn. Hodně akce v terénu. Ke konci občas úplně opačné chování postav než do té doby. Poslední díl slabší. Celkově kvalita. Hodnocení páté série: Děj se odehrává převážně v Německu. Kolem islámu se už nechodí po špičkách. Mrcha Allison zahrána dobře. Napínavé situace natočeny výborně. Quinn must go on. Hodnocení šesté série: Carrie se vrací do Ameriky a vše se točí kolem nové prezidentky. Quinn má svoje běsy a předvede i opičku. Probíhá něco jako informační válka. Saul stále na úrovni. Ovšem best kingem je Dar Adal. Hodnocení sedmé série: Rusko se snaží sesadit prezidentku USA. Carrie přenechává dcerku sestře a jde s týmem do akce. Vysoká politická hra. Dobré, ale už by to chtělo zase něco ze Středního východu. Hodnocení osmé série: Zpátky do Afghánistánu. Smrt afghánského a amerického prezidenta, kterého nahrazuje nový - jeliman. Stav na pokraji války. Carrie plánuje zradit Saula. Výborná zakončovací série. ()

Jacccob

Téma terorismus se v seriálech příliš neobjevuje, o to více potěší, když se pojme skvělým způsobem, přesně jako tady. Každý díl vás baví víc a víc a netrpělivě čekáte co se stane dál. První série na rozjezd skvělá, ale druhá zde kraluje na celé čáře. :)... Tak máme za sebou i třetí sérii, musím přiznat, že jsem naprosto ohromen, zezačátku se seriál vůbec nepohne z místa, aby pak udělal desetimetrový skok vpřed. Jen se bojím toho, co se chystají dát do čtvrté série, kdyby to skončilo už zde, jednalo by se podle mě o jeden z nejlepších seriálů všech dob, a co se týče Showtime, bojím se, že mi Homeland znechutí, jako mi znechutili Dextera, snad se tak nestane, ale v nejlepším se mělo podle mě přestat, a to je právě zde. :) ()

vetsinezobri

Super scénář a naprosto grandiozní herci. Divák je neustále držen v napětí a sám obviňuje kdekoho ze CIA, že je dvojitým popřípadě trojitým agentem. První dvě série jsem zhltl jak malinu. ()

diffside

Po prvej serii davam tri hviezdy. Dovodov je viacero. Najviac ma sklamalo to, ze dej a dalsi vyvoj postav nebolo vobec tazke odhadnut a teda pomerne lahko vam doslo, ako dana scena ci epizoda skonci. Ceresnickou na torte bola posledna cast 1. serie, ktora to cele zaklincovala. Vo vseobecnosti vsak boli herci pre jednotlive postavy vybrani velmi dobre. Kedze som len nedavno dopozeral serial Band of Brothers, na Damiana Lewisa v roli serzanta Brodyho a.k.a vojnoveho veterana som si zvykol velmi rychlo. Rovnako mi bola sympaticka aj Carrie, no mojim favoritom bol urcite Saul. Uvidime, co ponukne druha seria. ()

sunfreedom

Takže finále, 8. série za mnou. Za mě jednoznačně jeden z nejlepších seriálů počátku tohoto století. Stále kvituji to, jak se autoři dokázali odpoutat od původní zápletky. Po událostech v Íránu se z toho stal brutální spy seriál, kde jste prostě nevěděli, co se stane. Za mě trochu výklus s tím Ruskem v poslední sérii. Přišlo mi to trochu zu viel, ale na druhou stranu to mohlo skončit různě a tohle byl ok konec. Takže, zvažuji zvažuji... a dám tomu těch 5 hvězd. Pokud teď někdo třeba jste na Netflixu, vidíte před sebou těch 8 sérií a nechce se vám do toho, tak se kousněte. Nebudete litovat. ()

Godhaj

,,I want a lawyer.“ ,,Life is full of disappointments.“ Homeland mě mile překvapil hned několika aspekty. Od tvůrců bylo sympatické, že se nebáli ukázat i odvrácenou tvář boje proti terorismu plnou paranoi i politických machinací. Pak se mi velmi líbilo uchopení tématu, které se vyhnulo zjednodušenému očerňování islámu jako takového. Nejvíce jsem si ovšem užíval napětí, které je přítomno v každém díle, a také akčních scén, které jsem u seriálu nečekal. Z herců mi byl nejsympatičtější jednoznačně Saul (Mandy Patinkin), u jehož flegmatika jsem si vychutnával každou vteřinu. Co mě zklamalo, byl větší počet logických nejasností a objevování se a mizení postav, které byly nicméně na úkor akčnosti a napínavosti. ()

viky13

Je tam určité napětí a hlavní dějová linka roztánaná celým seriálem projednou nepůsobí nudně a neoriginálně. Stejně jako herečka Claire Danes zvládla zahrát agentku CIA s utajovanými poruchami nálad ,tak i herec Damian Lewis zvládl 8 let mučeného vojáka. Tleskám..V hlavní roli terorista..! Proč ne? Je mnoho seriálů z prostřdí tajných služeb ,ale ještě jsem neviděla seriál ,kde by hlavního hrdinu ztvárnil terorista. Je to zajímavé a docela i zapeklité ,protože onen hl. hrdina je jistým způsobem sympatický. ()

Rimland

1. série: 95-100% - Paráda. Nesmírně zajímavý koncept a pohled na problematiku terorismu a působení zpravodajských služeb. Skvěle vystavěná zápletka, která vás dokonale udrží ve zmateném hloubání nad tím, jestli ten a ten lže, proč lže, co vlastně chce či nechce udělat, a jestli tý blondýně nehrabe víc než je ochotná si přiznat. Homeland v tomhle exceluje a udrží vás v napětí od začátku do konce. Důvod, proč nedávám zcela přesvědčeně plný počet, je fakt, že během posledních cca 15ti minut finále jsem nabyl neodbytného dojmu, že ona osoba měla zvolit druhou variantu a tím zanechat Homeland 12ti-dílným kouzlem televizní tvorby. Poslední (ubohá) scéna s Carrie mě utvrdila v domnění, že teď už se bude jen zbytečně natahovat... 2. série: 85-90% - Je sympatické, že tvůrci koncipovali druhou řadu úplně jinak než první (stejně by to nešlo) a divák tak nemá pocit, že civí stále na to samé. Dvojka se vlastně tak nějak snaží zavřít dvířka, jež první řada nechala otevřená. Začátek je velmi slibný (že na mě tvůrci vybalí izraelský nálet na Írán jsem po vzoru Káji Gotta opravdu nečekal) a třeba taková epizoda v Bejrútu je přímo geniální. Jenže pak se to celé poněkud utlumí a i když děj plyne příjemně dál, přece jen vás to nenutí kousat si nehty tak jako předchozí série. A pak je tu opět ten divný, rádoby WTF konec, o kterém si zase nemůžete neříct, že je jen zbytečným natahováním... chjo. Hlavním plusem druhé řady pro mě byla postava Quinna. 3. série: 75% - I přes slibný úvod jsou první 2/3 v podstatě o ničem, i když se na to pořád pěkně kouká. Pak přijde skvělý zvrat, který to sice příběhově neskutečně vytáhne, ale ani tak na mě závěr a sezóna jako celek nezapůsobily nijak zvlášť... Vážně už nevím, čím chtějí zaplácnout čtvrtou řadu... Btw, Homeland se (třeba proti takovému 24) snaží tvářit až moc vážně, což je občas problém, protože představa že by největší zpravodajská služba světa dobrovolně zaměstnávala (a svěřovala vrcholná státní tajemství) tak psychicky nestabilní osobu, jako je Carrie, je prostě směšná :-) Oblíbené postavy: Peter Quinn, Dar Adal, Saul Berenson ()

Indyi

První série je výborná. Originální a napínavá až k nevydržení. I druhá série dokázala udržet laťku poměrně hodně vysoko, ale třetí už je výrazně slabší a scénaristům zřejmě pomalu dochází dech. Hodnotím pouze první sérii a tam je to jednoznačných 5*, jinak druhá série 4* a třetí (zatím) 3*. ()

Slapi15

Právě jsem dokoukal první sérii a měním pořadí v desítce nejoblíbenějších seriálů. Po opravdu dlouhé době jsem vydržel sledovat nekomediální seriál. Ve zkratce - výtečné herecké výkony, propracované postavy a promakaný scénář - už jsem se nechal párkrát unést a byla to chyba. Ani nepamatuji, kdy jsem naposledy otravoval kamarády, že nějaký seriál by měli vidět :-). ()

Marator

Téma seriálu Ve jménu vlasti mi sedí. Mám v oblibě špionážní filmy a proto jsem jednotlivé díly dychtivě hltal. První série je, jak už to tak bývá, nejlepší! Tajemný Brody, kdy nevíte jestli je hrdý navrátilec námořní pěchoty a nebo radikalizovaný terorista, hon na Abu Nazíra a neústupná a tak trochu ztracená agentka CIA Carrie. Tohle jsou stěžejní body seriálu. Tahle linka je velice dobře napsaná a zahraná. Co se týče děje po smrti Abu Nazíra, tak to už je celé takové natažené, jak žvýkačka Jaromíra Jágra, když se potřebuje soustředit:-). Popravdě jsem se v tom ztrácel kolikrát agentku Carrie zdiskreditovali, vyhodili a následně najali do služeb agentury v Langley. Kolikrát byla hospitalizovaná s vrozenou nemocí, postřelená a kolikrát se dostala zpět na nohy. Ačkoliv děj v druhé polovině druhé a třetí série už nebyl takový strhující, herecké výkony Claire Danes, Damiena Lewis byly výborné a zaslouženě si odnesli Golden Globes. Ostatně nezapomínejme na Mandy Patinkina. Ten byl taky skvělý! Celkově to na mne ale zanechalo velice dobrý dojem a ze čtyř hvězdiček zvedám hodnocení o tu jednu hvězdu fixou načmáranou v sídle CIA na 5. ()

dj_kure

Bohužel pro mě průměr a po první sérii to nevypadá, že bych se k seriálu někdy vracel. Byl jsem málo napjatý a to hlavně proto, že jsem prostě nebyl schopnej si vybudovat jakejkoliv vztah k postavám a upřímně jsou mi všichni u prdele. Nezajímá mě kdo je kdo a hlavně proč dělá to a to. Nicméně nebudu si nic nalhávat, tohle téma prostě nemám rád. Mezi pár světlých vyjímek patří například Argo. CIA vs terorismus jde mimo mě a Homeland není rozhodně taková pecka jak se podle červených čísel tady na csfd zdá... ()

Nešpi

Skvělý vývoj postav, zajímavá zápletka v každém dílu, netěží se ze stejného formátu dokola a hlavně jsou to brilanní herecké výkony Claire Danes a Damiana Lewise, btw. kde jsou nominace na zlaté glóby za 3.sérii ? 4. série zatím nejlepší, skuečně je to série od série lepší a lepší ... jen tak dál Showtime nezklam mne jako s Dexterem. ()

Lavinia

Po opětovném shlédnutí: Skvěle hráno a realizováno, a přesto se neubráním pocitu, že USA-politiku řídí duševně choré hysterky, bezohlední kariéristé a rádoby špioni. A jako u většiny seriálů i zde platí: v nejlepším přestat. Což zase sakra nedovedli. ()

denulik

Prvá séria je vynikajúca, o tom niet pochýb. Podvratná hra s divákom, ktorý spočiatku netuší, kto je tu zlý - hrdina Brody alebo mešuge agentka Carrie- si dokázala udžať napätie. Rovnováha medzi "zábavou", ktorá je cieľom televíznej produkcie, kvalitou prevedenia a realističnosťou deja ma udržala v pozore až do konca. Druhá séria jednoznačne prekonala prvú. Myslela som si, že po otvorení hry na konci tej prvej seriál nedokáže vykryť neistotu,s ktorou dovtedy pracoval a kvalitou pôjde dole. Opak bol pravdou. Druhá séria má úplne odlišnú dynamiku a atmosféru ako tá prvá, je miestami temnejšia a z môjho pohľadu oveľa napínavejšia. Záverečný twist ma dostal do kolien a ja sa nedokážem dočkať tej tretej. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace