Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Kráskadne

Pro mě jednoznačně objev loňského roku. Po prvním díle jsem si nebyla jistá, ale pak mě to strhlo takovým stylem jako už dlouho nic. Perfektně napsané, herecky brilantní. Má to akci, napětí, příběh, lovestory, vášeň. Smekám před scénáristy, jak dokáží s tématem pracovat, obracet ho a rozvíjet tak, aby to diváky pořád bavilo. Takhle má vypadat seriál současnosti. Po shlédnutí druhé série stále *****. ()

tucnakova

Tak jsem se prokoukala až do konce druhé série v naději, že se dostaneme k něčemu překvapivému, nekonvenčnímu, šokéznímu, nepředvídatelnému ( a hlavně ale k NĚČEMU - čemukoli, abych už na další série čekat nemusela ) - nestalo se tak ...dlaně se mi tedy rozhodně napětím nepotily, nadšení z filmařského, či snad hereckého umění se nekonalo ( nebo jen hodně vlažně - dost se mi líbil snad jen Carrie kámoš odposlech a jeho nemluvný parťák ) a na židli jsem se vrtěla pouze nedočkavostí, jestli závěr nějak napraví celkový dojem ... ()

fiGO232

1. séria: Trochu pomalší rozbeh, ale od 6. časti seriál začal naberať na obrátkach. Dobre rozbenuté finále série pokazilo iba záverečné naťahovanie, zrejme spôsobené zmluvou na nové časti :) *** 2. séria: Po prvých dvoch častiach, kedy sa scénaristi snažia dostať hlavné postavy späť do deja ,sa seriál naplno rozbehne a vygraduje skvelou poslednou epizódou. Tak ako som si pri prvej sérii želal, aby to skončilo, tak teraz sa neviem dočkať na sériu tretiu . ***** ()

kramatos

Jen jednu připomínku, Claire Danes opravdu neumí hrát. To co předvádí je velmi špatná kopírka Jennifer Carpenter z Dextera (jeho pošahanější sestřička). ()

Pajdulakai

Jo, Carrie je magor a nemá v CIA co dělat, v seriálu se najde pár nelogičností i sem tam trocha té vaty, ale co naplat, když je tak skvělé napsaný a vypointovaný, tak vše výše jmenované rád odpustím. ()

kokofek

Hrozně moc se těším na každý díl, který nepostrádá nic, co má dobrý seriál mít.Bavím se ,jsem napjatá a potěšená hereckými výkony. ()

VLADEK

Tohle v kuse nedám, tedy pravidelně dávám na ČT2 a celkové hodnocení si zatím nechám. Ale to neustálé koulení očima co předvání Claire Danesová je únavné. Doplnění: 23.1.2014. Aha takže koulení očima asi má být přehrávání Bipolární afektivní poruchy. Celkově předvídatelná nuda./2.série - nemám důvod měnit hodnocení, Polovina z 12 dílů 2.série je příšerná užvaněná kabinetní akce a vata. ()

pan_ponozka

Kdepak druhá, ale třetí série stojí za to. Vypiplané momenty, napětí, které diváka donutí se chvílemi nedívat, vynikající cliffhangery, jasně definované nepřátelské strany. Ano, občas se tam mihnou v-poslední-vteřině-záchranné momenty, ale jako celek seriál funguje velmi dobře. Kolego, dej mu ještě šanci. ()

atms

Po finále 3. série už musím konečně napsat nějaký komentář. Nevím kde začít. Pravděpodobně od Claire Danes, do které jsem se úplně zamiloval. Úžasná herečka. Snad jako by se Claire stala herečkou jen pro roli Carrie. Samotný seriál si divákem, hlavně v třetí sérii, celkem hraje a nabízí spoustu zvratů, ale žádné béčkové cliffhangery se nekonají, což se seriálu daří splňovat snad po všechny tři série. Zdá se být dosti inteligentním a "antiteroristicky", americky správným. To někdo snést nemusí, stejně jako několik vedlejších postav typu Dana nebo Lockhart. Rozhodně je to ale seriál pro dospělé, nabízí lásku, akci i napětí, co víc si přát? Snad jen brzký příchod čtvrté řady. ()

Honzad007

Bezkonkurenčně jedna z nejlepších záležitostí současnosti, stavěná nejenom na napínavé a přitom velmi překvapující zápletce, ale na hereckých výkonech, které si sakra zaslouží několik pozlacených sošek. Famózní Damian Lewis s jednou z nejkontroverznějších seriálových postav vůbec, tajemný a záhadný Mandy Patinkin a hlavně královna celého seriálu Claire Danes, jíž výkon je jako z úplně jiné planety. První série: 95 %, druhá série: 95 %, třetí série: 90 %, čtvrtá série: 9 0%. Čtvrtá řada dokázala očekávané, tedy že i bez jednoho z tahounů dosavadní dějové linie si umí poradit více než dobře. Děsivý Islamabád nenudil ani na chvilku, pletence vztahů a sil uvnitř CIA navíc zanechávají výrazné otazníky, jež si říkají o odpovědi vstříc páté sérii. Jen tedy škoda slabého finále. Pátá série: 90 % Úchvatná berlínská atmosféra, výborné propojení několika dějových linií, silný závěr. Pátá série byla sice úplně jiná než všechny předešlé, přesto ale aspiruje na to nejlepší, co jsme od Homelandu zatím viděli. Před pár lety jsem si říkal, že si takový seriál nezaslouží nekonečná pokračování, která by mu zkazila reputaci. Mýlil jsem se. Šestá série: 95 % Homeland začíná silně kombinovat s House of Cards a vůbec ničemu to neškodí. Geniální hra tvůrců s aktuálností, politikou, tíživou atmosférou a nedůvěrou mezi všemi, kdo se na obrazovce objeví. Závěr mě emocionálně vyrval, nečernobílost světa kvituji stoprocentně a zírám nad tím, jak kvalitních šest řad jsme už viděli. Proč by to tedy mělo končit? ()

Muso

Ak som sa doteraz nevyjadril, tak Homeland jednoznačne patrí v rámci seriálu k tomu najzaujímavejšiemu, čo som mohol od roku 2011 vidieť. Prepracovanosť charakterov, ich herecké stvárnenie, budovanie napätie, dialógy, proste väčšina vecí na špičkovej úrovni a nad tým všetkým kraluje môj obľúbenenec D.Lewis, ktorý, aj keď nepatrí k hereckej špičke, role rozpoltených a mierne vyšinutých postáv zvláda s veľkým prehľadom a ja mu to hltám aj bez návnady:) Samozrejme sa väčšina takýchto dlhšie trvajúcich seriálov (momentálne natočených 36 častí) nevyhne slabším chvíľam, niektorým nudnejším epizódam a závadzaniu diváka do slepej uličky, Homeland však nespadá v žiadnom prípade do stereotypu, nesnaží sa opakovať, je len veľmi málo čitateľný a určite Vám nedovolí zaspať v porovnaní s inými seriálmi pýšiacimi sa nálepkou ´krimi´. Z prvých troch sérií je každá iná, všetky však spolu kompaktne sedia a určite sa budem tešiť na tú štvrtú. Trochu sa síce aj obávam, keďže zakončenie 3. série je síce odvážne, ale trochu až moc jednoznačné. Takže bude zaujímavé sledovať, ako sa z tohto chcú tvorcovia vysekať :) 90-95 %. Update po 4-tej sérii. Bohužiaľ, moje očakávania boli väčšie, keďže laťka bola asi nastavená privysoko. Pokus o reštart seriálu beriem a preto som tomu dával šancu, ale kompaktne táto séria nedrží. Záveru chýba gradácia, a pri poslednej časti som skoro zachrnel..Proste tu chýba taká tá húpačka, ktorá bola v predošlých sériach oveľa citelnejšia a Carrie (pozor SPOILER!!) nezvláda túto sériu sama. Postavy Quinna a Serensona sa snažia, ale bohužiaľ ani Haqqani neni taký protivník, ako Abu Nazir! (koniec SPOILERU!!!) Takže za poslednú sériu znižujem hodnotenie a keďže sa na 5-iatu sériu v tomto momente moc neteším, môže ma len prekvapiť a hádam v tom dobrom slova zmysle:) 80% ()

esmoke

▐1. série (12 dílů) - 90%.▐ 2. série (12 dílů) - 80%.▐ 3. série (12 dílů) - 70%.▐ 4. série (12 dílů) - 60% i přes to, že je 4. série celkem dobrá mělo se skončit po 3. sezóně a neprotahovat. Mohl to být nezapomenutelný konec. Ale Claire Danes jako producentka asi potřebuje jinak. ()

Tomik00

Tak jsem dokoukal první sezónu a musím říct, že to je naprostá pecka! Ten seriál na konci tak vygradoval, až mě to překvapilo. Konec byl zajímavý a ta agentka s bipolární poruchou byla chudák. Ona měla skoro ve Všem pravdu a schytala to na konci elektrošoky. Lež je ve společnosti nezbytný faktor k přežití. Já být tím seržantem, zachovám se stejně. ()

Ironhead

Vybornej serial na odvazny tema, ze ani ten terorismus neni uplne cernobily tema a neni to, jak tady casto ctu, ciste boj tech dobrych proti tem zlym resp. neni uplne jasne kdy je ktera strana ta dobra a kdy ta zla. Shazuje to jen neuzavreny konec, ketry sem ovsem i tak nejak cekal, aby mohly vznikat dalsi a dalsi serie. protoze to ma vysoky hodnoceni/sledovanost potazmo je to dojna krava pro studio. Zrovna tomuhle serialu by myslim velmi sluselo poradny uzavreni a vyvrcholeni deje uz v prvni serii a nedelat z toho pomoci nahod a oslich mustku nekonecnej "sitcom". A nebo kdzy uz to natahovat tak to vzit trosku po vzoru GoT a nechat klidne hlavni postavy umirat nebo opoustet pribeh postupne a nahrazovat je v prubehu deje novymi nemene zajimavymi postavami a nezdimat XY serii po sobe jen jednu ustredni dvojici. EDIT: Tak prvni dil druhe serie mi prisel vylozene jako jeden velikej a naprosto predvidatelnej osli mustek o tom, jak dostat vsechny zname postavy z5 do hry, celkem zklamani :_( ()

Kenji

Tak niekde uprostred tretej série som si uvedomil, že tento seriál funguje aj bez Brodyho. A šup máme tu štvrtú sériu a on funguje a je ešte lepší. Najskôr to bolo za 4* ale v polovici štvrtej série mením na 5* ()

hufnagel

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov vôbec.Po tretej sérii som si myslel,že to už bude len nahrážka,ale hlboko som sa mýlil.To čo predvádzajú Claire Danes a Mandy Patinkin v štvrtej sérii je hotová herecká mágia.Klaniam sa scenáristom za majstrovské dielo.Piata séria sa rozbiehala pomalšie,ale postupne to nabralo tie správne obrátky.Páči sa mi seriálová blízkosť realite.6.séria 90%.7.séria 100%.8.séria 90% ()

ElFifo

1. série je hustá - hodnocení 4* | 2. série je stále hustá - hodnocení 4* | 3. série je spíš takový průměr čajíček - hodnocení 3* | 4. série...olalá, to je mazec - hodnocení 5* | 5. série - hodnocení 4* ()

Tribe

Právě jsem dokoukal čtvrtou řadu a co o tomto seriálu můžu po těch čtyřech letech zatím říct? Nejluxusnější drama, které se na plný koule věnuje nejkontroverznějšímu tématu současnosti - terorismu. A věnuje se mu sakra dobře! Claire Danes? Brutální vývoj její postavy, smekám. Damian Lewis? Výkon hodný nejvyššího uznání, prostě borec. Mandy Patinkin? Neznal jsem ho.... už ho znám a rozhodně jeho jméno nezapomenu. No a nesmím vynechat mého nejnovějšího koně - Rupert Friend! Protože co předvedl ve čtvrté řadě, to je prostě masaker. Taky jsem v Homelandu rád viděl vůdkyni armády Ori :))) Morena je prostě boží, na tu stačí jen koukat, nemusí ani nic říkat :-) A vůbec, všichni, kdo se v tomto seriálu objevili, mě bavili, 5* bez rozmyslu, ať si říká kdo chce co chce, tohle je prostě kvalita! ()

Klaricicinka

První dvě série jsou naprosto geniální, třetí mě však vzhledem k tehdejšímu politickému dění dostala do kolen (a je očividné, že poslední scény musely být natočené znovu, aby dodrželi reálné dění). Nicméně i ve třetí sérii tvůrci alespoň měnili jména od reálných postav (např. velitel IRGC). To ve čtvrté už šli bez okolků napřímo a nejenom že naprosto přesně ukázali, jak to chodí mezi USA a Pákistánem (vševystihující hláška od šéfa CIA velvyslankyni USA v Pákistánu: "Nechápu, jak se s těma zmrdama můžete bavit, vždyť nám chtějí akorát bodnout dýku do zad"), ale ještě se neobtěžovali ani vymyslet teroristickou skupinu - prostě vzali existující, která je v reálu opravdu podporovaná pákistánskou rozvědkou. Kdo se vyzná v oblasti Středního východu a politickém dění, musí nad geniálností seriálu jenom nechápavě kroutit hlavou. O neskutečných hereckých výkonech a realističnosti fungování CIA ani mluvit nemusím... ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace