Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

beckham-

Nečekané a stěží uvěřitelné, že by seriál o právnících mohl být tak svěží, vtipný a zároveň plný emocí, kterých se mi dostávalo v každém díle více než dosti. Harvey je u mě neuvěřitelnej bourák a role byla ušitá přímo na něj, vlastně všechny herci a jejich role k sobě perfektně pasovaly. ()

h4k

Četl jsem tady, že seriál je super, ale nikdo tak nějak nevyjádřil proč, zkusím hodit něco do placu :) Myslím, že seriál má velmi vydařené dialogy, které dobře zapadají do odehrávajícího se prostředí, což je právnická firma. Najdete v nich humor a sarkasmus, takový dr. House v dobře padnoucím obleku bez hole (řečeno s velkou nadsázkou!). Takže kdo si zamiloval dr, House a má rád filmy a seriály z prostředí právníků, celkem lehko si zamiluje i tohle. Další plus vidím v hercích, kteří si své role náramně užívají. Harvey Specterem začínaje a Louisem Littem konče. A pokud by vám náhodou chyběla troška romantiky a nějaké ty vedlejší příběhové linie, i těch se tu dočkáte a ani ty nejsou nijak odbyté, takže i na ty se můžete těšit. Abych to shrnul: seriál nábízí velmi kvalitní podívanou z hlediska promyšlených dialogů, postav i vedlejších příběhových linek. Za sebe můžu jen doporučit :) ()

ozeki

Suverénně nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Na druhou stranu nejsem seriálový divák a při seriálech typu Přátelé, HYMIM, My name is Earl nebo Bing bang mi naskakuje kopřivka a to jsem neviděl jedinej díl. Na třetí stranu, tohle nejsou seriály, ale sitcomy :) Trávit ale čas při sledování tohoto "ironického skvostu", to je jiná. Harvey s Mikem je dvojka k pohledání a charaktery jednotlivých postav jsou celkově hodně pečlivě propracovaný. Scény s Luisem Littem rozesmějí díky kouzlu nechtěného snad i hrobníka. Těžko říct, jestli to jenom hraje nebo je takový "tele" i v životě :) K celkové atraktivitě přispívají vedle právnického prostředí New Yorku také přesně padnoucí obleky kravaťáků i kravaťaček. ()

VerenaLord

Můj bože, tohle je prostě dokonalé! Mike a Harvey je neskutečně vyladěná, urejpaná dvojka, která si potrpí na výhře. Jsem ráda, že jsem tenhle seriál objevila. ()

hulinsky

Ukazkovy priklad serialu, ktery mel skoncit po prvni bezchybne, ci druhe, stale jeste nadstartni, rade. Takovy kvalitativni pokles je smutny.Charakterovy progres hlavniho hrdiny je tez ponekud nestastny a Mike ze treti serie aspiruje na nejnesympatictesi serialovou postavu poslednich let ()

Lachyc

Jako malý jsem měl velkou slabost pro seriály z právního prostředí, ale už dlouho jsem žádný neviděl, takže je to pro mě taková příjemná nostalgie. Jde o neuvěřitelně sympatický počin, takže dokážu cítit s téměř každou postavou, a v klidu dokážu přehlížet spoustu aspektů, které jsou i několikrát za díl notně přitažené za vlasy (nejvíc mě dostávala dcerka klienta bojující proti bezohlednému otci, která je chemická expertka a ještě hackerka na úrovni Lisbeth Salander). Každopádně je to ale parádní oddechovka, na kterou se rád podívám. P.S.: Rick Hoffman zasluhuje medaili, protože fakt netuším, kdo by dokázal Louise zahrát takhle dokonale slizce :) ()

redwik

Do Suits sa človek veľmi ľahko dostane, prvé časti priam sršia humorom a dobrým a zaujímavým príbehom. Prakticky celä prvá séria je stále o tom istom, no diváka to baví a dostáva to, čo chce. Druhá séria sa točí okolo Daniela Hardmana a tretia okolo Darbyho a Hessington Oil. Ale to sa dalo iba čakať, seriál nemôže žať úspech z príbehu o ničom. A ako aj v Stargate SG-1, kde prišli série venujúce sa Oriom, aj tu to všetkému iba pridalo. Vďaka tomuto seriálu som sa naučil kopec nových slov, ako je subpoena alebo affidavit. Na Suits je ešte vtipné to, že dve najčastejšie vety zo seriálu sú "Can you give us a minute Mike/Donna/Luis?" a "Don't Harvey/Jessica/Donna me!". P.S. moja najobľúbenejšia postava je Donna. Gabriel Macht - Harvey Specter /:/ Patrick J. Adams - Mike Ross /:/ Rick Hoffman - Louis Litt /:/ Meghan Markle - Rachel Zane /:/ Sarah Rafferty - Donna Paulsen /:/ Gina Torres - Jessica Pearson /:/ Max Topplin - Harold Gunderson /:/ David Costabile - Daniel Hardman /:/ Vanessa Ray - Jenny Griffith /:/ Michelle Fairley - Ava Hessington /:/ Gary Cole - Cameron Dennis /:/ Tom Lipinski - Trevor /:/ Max Beesley - Stephen Huntley /:/ Abigail Spencer - Dana Scott /:/ Conleth Hill - Edward Darby /:/ Amanda Schull - Katrina Bennett /:/ Adam Godley - Nigel Nesbitt /:/ Eric Close - Travis Tanner /:/ Rachael Harris - Sheila Sazs /:/ Wendell Pierce - Robert Zane ()

PavelZava

Metrosexuál Harvey, chlapeček s geniální pamětí Mike a baleťák slizkej Louis ... Krásné a vtipné ženy, pihatá Rachel, sexy a okatá Donna a šéfová Jessica ! Láska, vztahy. Sice úplně nerozumím právnickým kličkám a fintám a spíše dohodám než soudním přím, důvodům pro vyloučení z komor, ale je to úžasný. No možná moje úchylka, že se mi to líbí in English. Dozvěděl jsem se plno věcí až přeqapivých, například nikdy neříkaj I understand, ale I got it. Dál už vím co znamená Wednesdays at 9/8c on USA, systém časových pásem v USA, což se mi ve Střední Evropě náramně hodí. Vím co je Harvard. I love it and enjoy it Právě rozjíždím sledování čtvrté série ... P.S. Jsem kancelářskej, vzpomínám na Michaela (býv. interim šéf, pravý Angličan), když jsme seděli v jedné kanceláři a tehdá jsem si doplnil s ním slovní zásobu (nejdříve) o slůvko the puncher děrovačka ()

Narayan

Akční pecka z prostředí nelítostné džungle amerického práva, kde neustále někdo někomu hází na stůl nějaké papíry! Vážně, zaměřte se na to, je to neuvěřitelný. Když už zrovna výjimečně nikdo na stůl papíry nehází, tak někdo po někom nějaké papíry alespoň chce, nebo někdo nějaké papíry usilovně hledá. Obecně se ale bez papírů žádná větší scéna neobejde. Dále je každý, ale fakt každý díl plný dramatických odchodů. Speciálně odchody z restaurací ještě předtím, než si kdokoliv cokoliv objedná, patří ke specialitě seriálu. Mezi nejčastější scény v Suits vůbec patří asi tato: Přichází postava A - hází na stůl papír postavě B, pronáší s vážnou tváří nějakou debilní rádoby chytrou právnickou repliku, načež postava A rychle odchází, následuje záběr na postavu B, jak dramaticky čumí před sebe. Papír - vážné pohledy - dramatické odchody, to je asi tak ve zkratce děj většiny dílů. Občas přijde zvrat, kdy postava B vytáhne svůj papír, a hodí ho zpět po postavě A, ještě předtím, než ta stihne odejít, načež tentokrát postava B zahláškuje a dramatický pohled vysílá do kamery postava A. Uznávám, že takhle ten seriál nezní jako něco, co by chtěl člověk sledovat, ale je to kupodivu docela dobrá zábava. Jen vám nesmí vadit, že největší akcí v celém seriálu je pohazování papíry. ()

Torpid

Komentář k 1. sérii. Dokonale namíchaná televizní droga pro všechny ambiciózní, po úspěchu snící a pracovité diváky. Neuvěřitelně krásní, geniálně inteligentní, charismatičtí, vtipní, bohatí, sebevědomí právníci zde svádí boje v krvavé aréně bez krve, kdy pokaždé zvítězí hrdina , který si svůj meč inteligence smočí i v lektvaru morálních hodnot. Aby si kancelářské hospodyňky přišli na své, je zde poměrně značná plocha věnována krutopřísné červené knihovně, v které se řeší jedno políbení a další pubertální erotika, především na dámských toaletách. Mozkové závity nahrazují bicepsy, ale jinak stejný koncept jako v sérii Rychle a zběsile. Silně návyková záležitost pro všechny , kteří sní o zlaté medaili. 1 série 60%. Komentář k ostatním sériím. Musím uznat, že tvůrci sezónu od sezóny zvyšují kvalitu. Křečovité , harlekýnově dojímavé řešení vztahů dokolečka, chaos v ději, fraškovité přehrávání, problémy k "neuvěření" se sice sem tam objevují, ale už neopakují. Zřejmě velmi dobře fungovala zpětná vazba scénárista - diváci. Vývoj postav a dramatická linie jdou, především od poloviny 4. série, silně nahoru. Celkově se jedná o špičkovou televizní zábavu v kategoriích drama, komedie a "pohádka". 2. série 80% 3. série 70% 4. série 80% 5. série 90% Jako náhled do skutečného světa elitní právnické firmy, korporátního kapitalismu vůbec a matrixu přemotivovaných androidů - odpad. ()

Ivo

Ordinace v advokátní zahradě aneb veselé a v každé epizodě stejně schématické rutinní panoptikum nagelovaných týpků a namalovaných plastových týpic vzor E55 (v čele s Ms. Superbotox ve funkci vedoucí celého spolku) předstírajících kúlově povrchní řešení vážně se tvářících umělých pitomostí se svištícími milióny tolarů všemi směry. Zároveň i určitá smutná reálná reflexe převažující části dnešní civilizace, kdy hlavním (ne)smyslem života se stává "kariéra" a oddaná práce pro "firmu" doplňovaná večerním ožíráním se v barech a pobytem v posteli, to vše na závěr následováno bezprostředním a nečekaným zpopelněním (v rámci celoživotního útěku od sebe sama). Ale pár dílů této telenovelovité ptákovinky o něco zkrátilo dlouhý přesun na druhý konec světa, takže díky. Na pevnině se už k tomu asi vracet nebudu .... ()

MEW2

typicky serial o pravnicich se vsemi neduhy (nelogicke chovani nekterych postav, misty hloupe dialogy). natocene je to ale hezky svizne, takze kazdy dil rychle utece, herecky jsou pekne a obcas se objevi zajimavy napad. zamrzi ovsem fakt, ze se tvurci drzi zbytecne pri zemi a nekladou si vetsi cile. prumerne 3* edit: v druhe serii tvurci vyslyseli muj komentar a serial se vyrazne zlepsil. druhou serii tedy hodnotim slabyma 4* a celkove hodnoceni "zvedam" z prumernych 3* na silne 3* :). edit: tak finale druhe serie zkazilo dobry dojem a jsme zase na prumernych 3*. nebyl prilis dobry napad nechavat si nejslabsi dil serie na zaver. ()

Mira90

Obývám privát se dvěma právníky-studenty, takže sledování Suits byl docela zážitek. O právo tu totiž v prvé řadě nejde. Právní problémy jsou však velice dobrý koncept, na kterém může být postaven příběh. O co tu jde především je ale přehlídka toho, kterak je potřeba přemýšlet alespoň tři kroky kupředu. Abychom nakonec zjistili, že i pět kroků je málo. A samozřejmě desítky variací na téma ,,Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá", ,,Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá", či ,,Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne". S Game Of Thrones rozhodně to nejlepší, co se letos urodilo. ()

Oonika

Vtipný, svěží a pohotový seriál z právnického prostředí. Milé překvapení tohoto roku, čekala jsem něco na způsob Ally McBeal, ale tohle je úplně jiná dimenze. Výborné vtipy, zajímavé zvraty a neobvyklé právnické případy a jejich řešení. Uvidíme, jestli s postupem času hodnocení ještě nezvednu :-) ()

Melvej

To jsem si takhle jednou pustil televizi a co nevidím, seriál z právnickýho prostředí, u kterýho jsem si po dvaceti minutách řekl, že na tohle by mělo cenu se podívat. A ono to opravdu stálo za to. Nápad výborný, povedené obsazení (především Gabriel Macht) a velice zdařilé vykreslení postav. Nicméně druhá řada se mi zdála o něco horší než ta první, ale to už tak většinou u seriálů bývá, nicméně i tak moc podařený seriál. ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku