Kravaťáci

USA, (2011–2019), 98 h 27 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Aaron Korsh

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Sarah Rafferty, Gina Torres, Andrea Parker, David Costabile (více)

Série(9) / Epizody(134)

Košoun

Pilot: Mám rád filmy/seriály z právnického prostředí, mám rád prostředí bohatých a úspěšných z Manhattanu a mám rád, když mají herci charisma, seriál má spád, vtip a pozitivní atmosféru, která vás odreaguje a zároveň příjemně nutí ke zhlédnutí dalších dílů. Patrick J. Adams a Gabriel Macht jsou skvělí, stejně tak i zbytek obsazení (jen Rick Hoffman je na pěst, ale to přesně sedí k jeho roli). Již teď se těším na další díly... 5* 1. série: Vysoce nastavená laťka pilotem vydržela a ani jeden díl nenudil. I když se seriál drží schématu "případ týdne", tak není případ v centru dění, ale především jednotlivé postavy a jejich jednání. Geniální slizoun Luis, přísná šéfová, sexy Rachel a především ústřední dvojice. Hlavními klady jsou dobře napsané dialogy s lehkým vtipem a skvělá chemie mezi herci. Seriál si rozhodně udrží pozornost a patří k tomu nejlepšímu, co se dá vidět. 5* 2. série: V druhé sérii se Suits z mého pohledu razantně změnili. Již se nejedná o jednotlivé týdenní případy, ale souvislý dramatický seriál. S příchodem Hardmana nabere seriál úplně nový dech, což je na jednu stranu dobře, na druhou stranu, proč měnit něco, co funguje? Jakoby tvůrci chtěli dokázat, že dokáží vyrobit pořádné drama. Inu, dokáží. Ke konci sérii už toho dramatu bylo trochu moc, nechyběl ani obligátní nudný flashbackový díl (seriously, už v druhé sérii?) a odlehčení by se hodilo. Přeci jen, tento seriál byl a je především o odreagování a zábavě. Každopádně zůstává vše dobré - skvělí herci, chemie, svižný děj, atraktivní prostředí... Jen bych osobně raději přivítal více duchu z první série. 4*, ale nemůžu dospat další série! ()

Fifer

Na odreagování je to skvělej seriál. Jen o něm raději člověk nesmí moc přemýšlet, protože to je opravdu přehlídka stříkajícího testosteronu. Snad v každém díle si postavy neustále "měří péra" či "řeší, kdo dočůrá dál". Je zcela běžné, že vrchní šéf IT bezpečnosti vám poskytne soukromá data, protože prohrál sázku. Zkrátka nedočůral dost daleko. A ty stereotypní figurky: Šéfkou (a spolumajitelkou) prestižní právnické firmy na Wall Street je samozřejmě stále celkem mladá, krásná, černoška, modelka. Jaktože není ještě lesba, ptám se já, abychom se více přiblížili realitě? Dále tu máme inženýra týmu formulí, který sám šroubovákem montuje s dělníkama motory, protože svět kravaťáků ho nezajímá. Anebo mladíka, který dealuje drogy, aby zachránil nemocnou babičku(ach to klišé, stokrát viděné, existuje v USA vůbec nějakej dealer, kterej to nedělá pro nemocné příbuzné?). ()

Honny2

Tento seriál mě osobně vážně nabíjí pozitivní energií. Ihned po zhlédnutí prvních epizod jsem se stal doslova závislým. Ve zkratce Suits je stylový seriál plný inteligentního humoru a charismatických postav. ()

Mallyyy

Výborný seriál. O právech vím prd, ale tenhle seriál mě do nich trochu zasvětil. No drugs, no alcohol. :( Hlavní dvojice je perfektní. Louis taky výborný. V podání žen je to taky super kromě šéfky, trošku mi připomíná rybu. Doporučuji všem. ()

Azuko

Dokonalost sama. Seriál jsem si ihned zamilovala. Prostředí kraváťaků nemělo chybu a propracovaný příběh do puntíku u kterého jsem se ani na chvilku nenudila. Mike mě okouzlil prvním vstupem na scénu a to samé Harvey. Donna je prostě Donna, tu si oblíbí každý a to i Rachel. Hlášek nespočet tudíž nehrozí, že by se člověk za díl aspoň jednou nerozesmál nebo aspoň neuchechtnul. ()

kacirek_

****Po shlednutých dvou dílech, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, ale zatím se mi to líbí. Právnické prostředí a skvělé dialogy. Sem zvědavá, jestli si seriál udrží moji pozornost celou první sérii:-)/po první sérii: pozornost si seriál sice udržel, ovšem něco tomu prostě chybí, kdybych se nezamilovala do Harveyho, tak už na to dávno nekoukám:-). Každý díl je stejný, všechny případy se vyhrávají a Mike pořád řeší zda tu či onu.... ()

rekkky

Po shlédnutí třetí série jen potvrzují nadšení, protože Suits v sobě skrývají kvalitní scénář, soundtrack, uhlazený až perfekcionistický vzhled herců, kostýmů, interiérů, exteriérů a vůbec všechno se jeví být velmi realistické. Seriál má svými zaručenými způsoby schopnost vtáhnout do děje. Hlavní postavy jsou svým smyslem pro humor, nadsázkou a distingovaným stylem sympatické natolik, že všechno kolem do sebe zapadá a hraje. ... I can't wait for a next season ... ()

koniklecka

Tak teda Kravaťáci :D Suits - láska na první pohled. Nebo spíše na druhý, pilotní díl jsem si pustila ale nedokoukala. Nějak mi ta kancelářská atmosféra nebyla po chuti. Když jsem tomu po pár zamilovaných proslovech svých kamarádů (právníků) dala druhou šanci, rozhodně jsem nelitovala. A teď už jen závislácky slintám při každém díle. Harvey je borec a kdo by něchtěl být jako on. Jenže vše má i svou druhou stránku. Pokud chcete být úspěšní v byznysu, nemůžete mít téměř žádný soukromý život. Což zjišťuje i Mike Ross. Uvidíme, co z toho ještě bude jsem u konce první série a těším se na druhou. ()

Luk Skywalker

Podařený seriál z právnického prostředí, zajímalo by mě kolik je z toho seriálu pravdivého, co se týče toho právnického procesu. Českého diváka může odrazovat to, že právní systém v USA je jiný než u nás. Seriál má jednotlivé epizody (každý případ=jedna epizoda), které spojují postavy a jejich vztahy, které naštěstí nejsou prioritou a pouze doplňují jednotlivé případy, někdy je to komické, jindy vážné. Navíc nejsou tady důležité jen hlavní postavy, ale i ty vedlejší (např. sekretářka Donna). Ve druhé řadě nastává změna a díly na sebe více navazují, vztahy se derou do popředí; seriál přichází o vtip a přidává drama. A třetí řada je série na sebe navazujících případů, takže jde o jeden monstrproces, který se ukončí několik dílů před koncem řady a pak se řeší nejvíce Mike - jeho minulost i budoucnost. ()

char_t

Nečekal jsem, že bude chemie mezi dvěma kravaťáky (doplněnými o další kravaťáky) takhle pěkně šlapat. Parádně fungují hlavně vedlejší postavy ("záporák" Louis, sekretářka Donna...), doufejme, že se na ně seriál zaměří víc, než v první sérii. Zatím velmi těsných a opatrných pět. Ve druhé sérii už je to silných pět, ale jak ke konci série přibývá právničiny a ubývá srozumitelnosti, začíná se trochu vytrácet zábava... Možná brzy půjdu o jednu dolů. ()

Hogo Fogo

Sprvu zábava, ktorá síce nemá s právnickou realitou nič spoločné (kto kedy videl právnika v nepokrčenom saku?), no po dvoch sériách už pôsobí ako obohratá platňa, ktorá sa neustále opakuje, bez akýchkoľvek nových nápadov a po 4. sérii som to vzdal ()

Author

Je to pecka, i když mám pár výtek. Je to příliš povrchní, postava Mikea není úplně vytěžená, občas mám pocit, že logika kapku pokulhává, a celá ta Ross - Rachel analogie je už trochu únavná. (See what I did there?) Ale skromnější počet epizod tomu rozhodně prospívá. 80% ()

JirkaLexa

Jsem velmi rád, že jsem na základě doporučení narazil na tento seriál zrovna v období, kdy jsem hledal něco nového, něco, co by vyplnilo prázdno po seriálu Dr. House. Faktem je, že tomuto seriálu se to až nečekaně povedlo. Po pilotním díle jsem byl natolik zaujat, že jsem ihned začal sledovat díly další a od té doby u seriálu Suits sedím téměř nepřetržitě. Výborný příběh, na kterém si celá tato série dramatických a originálně komických událostí a scenérií zakládá, je opravdu kreativní a nápaditý. Výběr herců do rolí je přesně dle mého gusta. Konkrétně Gabriel Macht mě velice sedí a charakterově připomíná právě onoho House, pouze však s jediným rozdílem, že Harvey pracuje v právnickém prostřecí, nikoli nemocničním. Místo týmu specialistů má geniálního Mika Rosse v podání úchvatného Patricka J. Adamse. Kdo by takový život nechtěl? Já tedy chtěl! Jsou to prostě epizody plné naprosto dechberoucích a výmluvných událostí z prostředí inteligentních, poutavých a vychytralých právníků, které si rozhodně zamilujete... 100% ()

tepi91

Dělat bych to nemohl, ale baví mě se na to dívat a hodně rychle jsem si je oblíbil. A to ne úplně rád nosím oblek. ()

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku