Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (více)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Režie:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (více)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (více)

Série(13) / Epizody(196)

Recenze uživatele bohemia_regent k tomuto seriálu (32)

Zemřel mlád 24 let (2000) (S01E04)

Film je z cyklu Nevyjasněná úmrtí (nikoli Příběhy slavných). ()

Holubí andante (2000) (S01E07)

Ani úvodní, ani závěrečné titulky neobsahují sebemenší zmínku o tom, že by se jednalo o film z cyklu Příběhy slavných (ani z jakéhokoli jiného). ()

Občan Karel Kryl (2000) (S01E16)

Proč chyběly titulky se jmény vypovídajících? ()

Světák Jan Libíček (2000) (S01E17)

Film je z cyklu Nevyjasněná úmrtí (nikoli Příběhy slavných). -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 1999. ()

To byl Jiří Sovák (2000) (S01E24)

Ani úvodní, ani závěrečné titulky neobsahují sebemenší zmínku o tom, že by se jednalo o film z cyklu Příběhy slavných (ani jakéhokoli jiného). -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2001. ()

Lásko prokletá (2003) (S04E05)

Souhlasím se satorem (20. 12. 2013), že film je povedený. Snad by se dalo souhlasit i s tím, že „jakožto většina od Lazarové“ - ale neznám od ní ani většinu, natožpak všechno. Vím jen, že (slovy klasika) „je to milá holka“, a nevím, jestli „už tři roky po sobě bere 600 000 každý rok“. Ale úplně stoprocentně vím, že s filmem Lásko prokletá nemá nic společného - režíroval ho totiž její manžel, původně střihač a v posledních letech stále častěji i režisér Allan Lazarov. A proto, i když nemám váhu Haliny Pawlowské, dovolím si, milý satore, dát Ti radu: Věř vlastním očím víc, než často nespolehlivým sekundárním zdrojům. -------- V titulcích filmu uvedeno: režie Allan Lazarov. ()

Já jsem ta země tma (2003) (S04E06)

Film je z cyklu Předčasná úmrtí (nikoli Příběhy slavných). ()

Tichý muž (2004) (S05E03)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2003. ()

Osudové opojení Františka Vláčila (2004) (S05E09)

Filmy Františka Vláčila se vždycky vyznačovaly výtvarnou vytříbeností. Jako výsměch potom působí, když kameraman dokumentu o tomto velikánovi české kinematografie není schopen ve většině záběrů „mluvících hlav“ zaostřit na vypovídajícího. Potom ani nepřekvapí nevídaně ledabylé nasnímání archivních fotografií, kde ve dvou případech jsou dokonce vidět prsty ruky, která přidržuje fotku před objektivem kamery. ()

Lehkou chůzí (2005) (S06E02)

Film je z cyklu Předčasná úmrtí (nikoli Příběhy slavných). ()

Tak tohle je ten svět... (2005) (S06E04)

Film je z cyklu Předčasná úmrtí (nikoli Příběhy slavných). ()

Velká holka (2005) (S06E09)