Dva a půl chlapa

(TV seriál)
Komedie / Romantický
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, (více)

Série(12) / Epizody(261)

Charlie je bohatý starý mládenec s domem na pláži, který s lehkostí dostane každou ženu. Jeho spokojený život v Malibu je ale narušen, když se k němu nastěhuje jeho bratr Alan, který se právě rozvádí. Alan navíc není sám - má osmiletého syna Jakea. A ten dá Charliemu teprve zabrat... (TV Nova)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (216)

Dva a půl chlapa (2003)

"Kdyby byla příživnická síň slávy, táta by tam bydlel.. Zadarmo !!" ;) Tak se mi konečně podařilo zdolat kultovní americký sitcom Dva a půl chlapa ve všech jeho dvanácti sériích, které jasně naznačují, o jak velký držák se jedná, když jeho vysokou kvalitu potvrzuje především fakt, jak dokázal ustát ztrátu své největší hvězdy, totiž Charlieho Sheena, zlobivého děcka - No, vlastně spíš zlobivého dědka !! ;) Hollywoodu, který však všem svým špatným vlastnostem navzdory platí za jedinečně komediálně nadaného herce.. A právě celý seriál lze vystihnout podobně jako právě Sheena několika slovy coby jednoduchého a vulgárního, leč nesmírně vtipného pošuka, Lorreho další velmi úspěšný projekt totiž staví především na jednoduchosti a nekonečné variaci zápletky, která však omračuje svou úderností, přesným timingem a cynickými dialogy plnými černého humoru a bizarnosti na samé hraně únosnosti, nelze se proto divit, že v něm mnozí vidí spíš sexismus, trapnost již mnohokrát viděného či přízemnost.. Já si však seriál zamiloval, myslím, že se není třeba brát tolik vážně, a byť jsem se tedy zprvu, když byl Charlie odejit, dost o Dva a půl chlapa obával, musím říct, že oceňuji odvahu tvůrců nesnažit se Sheena nahradit, ale raději se vydat jiným směrem s Ashtonem Kutcherem, jemuž však mnozí nemohou přijít na jméno.. Osobně mám Willisova syna - Díky, Ricky, za tu hlášku !! - Ashtona moc rád, a ačkoliv skutečně střízlivým okem viděno nepatří mezi opravdová herecká esa, právě sitcom je pro něj jako stvořený, a tak pro mě tedy seriál rozhodně neskončil osmou řadou, jak tu mnozí blábolí.. Přiznám, že se seriál ke svému konci skutečně vydával na hodně tenký led, žonglujíce s těmi hodně nečekanými homozápletkami, nicméně až do samotného finále si držel laťku kurevsky vysoko a já rozhodně tu drzou originalitu vnímám jako plus.. No, a samotná závěrečná epizoda ?? To byla opravdu kulervoucí jízda, až tedy na tu hrozivě trapnou animovanou pasáž, s tolika metafyzickými joky a odkazy, až jsem valil bulvy, a ačkoliv se vlastně celý děj nijak uspokojivě a očekávanou sentimentalitou plnou flashbacků nikam neposunul, ani neuzavřel, a ani Charlieho jsem se nakonec nedočkal - Celkem zarážející mi však právě připadala skutečnost, že se tu vůbec neobjevil Jake, jehož představiteli definitivně hráblo, ani Louis, kolem něhož se vlastně poslední dobou seriál točil.. - vše mi egoista Lorre, který očividně Sheenovi jen tak neodpustí, vynahradil třeba už jen hostující hvězdou v podobě Arnieho Schwarzeneggera - Díky čemuž se vlastně v seriálu objevili snad dva "největší" hollywoodští herci.. Nezapomeňte na Duncana !! - v roličce detektiva.. Mimochodem nenajdete moc seriálů, kde by se objevilo tolik hvězd, nejen v cameu, a nádherných žen.. II Viděno kompletně celé !! ()

Rozchod (2003) (S01E01)

"Nech si ty debilní rady !!" - "Řekl jsi debilní, strejdo !! Musíš dát dolar do kasičky !!" - "Tady máš dvacku !! Jako předplatný.. A už mlč !!" ;) ()

Velcí létající bastardi (2003) (S01E02)

"Jake tě využívá, protože jsi nezodpovědný a nedůsledný !!" - "Tak vidíš !! Zná mě líp než ty.." ;) ()

První úkol splněn (2003) (S01E09)

"Jsme jako dvě ponožky, který hrozně touží zahřívat něčí nohy, ale nehodí se s žádnou do páru, a tak jsou dobrý akorát k tomu dělat prachovku.. Nebo maňáska.." ;) ()

Šťastné díkůvzdání (2003) (S01E10)

"Tys jim to neřekla ??" - "Ne, Alane, zdálo se mi lepší, když jim, že jsem lesba, oznámí tvoje matka !!" ;) ()

Sarah a zakrslý Alan (2004) (S01E13)

"Když chcete mluvit o sexu, měli byste jít pryč vy.." ;) ()

Na hyeny nemám prachy (2004) (S01E14)

"Tak co se stalo, Charlie ?? Udělal jsi nějaký holce dítě ?? Jsi gay ?? Bereš drogy ??" - "Deset babek na dítě !!" - "Jdi do svýho pokoje, Jakeu !!" ;) ()

Jako bizoni (2004) (S01E23)

"Chudák Satan !! Přijde si pro duši, a odejde s prázdnou.." ;) ()

Dej pokoj, Mary Poppinsová (2004) (S02E01)

"Tak co, Alane ?? Půjdeš za náma nebo tě mám vytahat za ty tvý plandavý opičí uši ??" - "No tak, Alane !! Slyšíš, jak prosí ?!" ;) Výtečná epizoda s několika guest star s výtečným Seanem Pennem na čele.. ()

Dej si česnekové kuličky (2004) (S02E02)

"Přišel účet od pediatra.." - "Jake je nemocnej ??" - "Ne, pediatr musel k fyzioterapeutovi.." ;) ()

Vrať mamince podprsenku (2004) (S02E04)

"Tohle je brzda a tohle je plyn.." - "Není to náhodou na elektřinu ?!" - "Dostal tě, Alane !!" ;) ()

Špatné zprávy z nemocnice (2004) (S02E05)

"Jakeu, proč pořád jen lžeš ??" - "Protože jsem myslel, že mi věříš.." ;) ()

Jatka ve Fontaně (2004) (S02E07)

"Je to tvoje matka !!" - "Tvoje snad taky, ne ?!" - "Možná jsem adoptovanej !!" - "To bys chtěl ??" - "Co myslíš ??" ;) ()