Reklama

Reklama

Dva a půl chlapa

(seriál)
Ukázka z filmu 7
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Hrají:

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (více)
(další profese)

Série(12) / Epizody(261)

Obsahy(1)

Charlie je bohatý starý mládenec s domem na pláži, který s lehkostí dostane každou ženu. Jeho spokojený život v Malibu je ale narušen, když se k němu nastěhuje jeho bratr Alan, který se právě rozvádí. Alan navíc není sám - má osmiletého syna Jakea. A ten dá Charliemu teprve zabrat... (TV Nova)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (216)

Dva a půl chlapa (2003) 

"Kdyby byla příživnická síň slávy, táta by tam bydlel.. Zadarmo !!" ;) Tak se mi konečně podařilo zdolat kultovní americký sitcom Dva a půl chlapa ve všech jeho dvanácti sériích, které jasně naznačují, o jak velký držák se jedná, když jeho vysokou kvalitu potvrzuje především fakt, jak dokázal ustát ztrátu své největší hvězdy, totiž Charlieho Sheena, zlobivého děcka - No, vlastně spíš zlobivého dědka !! ;) Hollywoodu, který však všem svým špatným vlastnostem navzdory platí za jedinečně komediálně nadaného herce.. A právě celý seriál lze vystihnout podobně jako právě Sheena několika slovy coby jednoduchého a vulgárního, leč nesmírně vtipného pošuka, Lorreho další velmi úspěšný projekt totiž staví především na jednoduchosti a nekonečné variaci zápletky, která však omračuje svou úderností, přesným timingem a cynickými dialogy plnými černého humoru a bizarnosti na samé hraně únosnosti, nelze se proto divit, že v něm mnozí vidí spíš sexismus, trapnost již mnohokrát viděného či přízemnost.. Já si však seriál zamiloval, myslím, že se není třeba brát tolik vážně, a byť jsem se tedy zprvu, když byl Charlie odejit, dost o Dva a půl chlapa obával, musím říct, že oceňuji odvahu tvůrců nesnažit se Sheena nahradit, ale raději se vydat jiným směrem s Ashtonem Kutcherem, jemuž však mnozí nemohou přijít na jméno.. Osobně mám Willisova syna - Díky, Ricky, za tu hlášku !! - Ashtona moc rád, a ačkoliv skutečně střízlivým okem viděno nepatří mezi opravdová herecká esa, právě sitcom je pro něj jako stvořený, a tak pro mě tedy seriál rozhodně neskončil osmou řadou, jak tu mnozí blábolí.. Přiznám, že se seriál ke svému konci skutečně vydával na hodně tenký led, žonglujíce s těmi hodně nečekanými homozápletkami, nicméně až do samotného finále si držel laťku kurevsky vysoko a já rozhodně tu drzou originalitu vnímám jako plus.. No, a samotná závěrečná epizoda ?? To byla opravdu kulervoucí jízda, až tedy na tu hrozivě trapnou animovanou pasáž, s tolika metafyzickými joky a odkazy, až jsem valil bulvy, a ačkoliv se vlastně celý děj nijak uspokojivě a očekávanou sentimentalitou plnou flashbacků nikam neposunul, ani neuzavřel, a ani Charlieho jsem se nakonec nedočkal - Celkem zarážející mi však právě připadala skutečnost, že se tu vůbec neobjevil Jake, jehož představiteli definitivně hráblo, ani Louis, kolem něhož se vlastně poslední dobou seriál točil.. - vše mi egoista Lorre, který očividně Sheenovi jen tak neodpustí, vynahradil třeba už jen hostující hvězdou v podobě Arnieho Schwarzeneggera - Díky čemuž se vlastně v seriálu objevili snad dva "největší" hollywoodští herci.. Nezapomeňte na Duncana !! - v roličce detektiva.. Mimochodem nenajdete moc seriálů, kde by se objevilo tolik hvězd, nejen v cameu, a nádherných žen.. II Viděno kompletně celé !! ()

Rozchod (2003) (S01E01) 

"Nech si ty debilní rady !!" - "Řekl jsi debilní, strejdo !! Musíš dát dolar do kasičky !!" - "Tady máš dvacku !! Jako předplatný.. A už mlč !!" ;) ()

Velcí létající bastardi (2003) (S01E02) 

"Jake tě využívá, protože jsi nezodpovědný a nedůsledný !!" - "Tak vidíš !! Zná mě líp než ty.." ;) ()

První úkol splněn (2003) (S01E09) 

"Jsme jako dvě ponožky, který hrozně touží zahřívat něčí nohy, ale nehodí se s žádnou do páru, a tak jsou dobrý akorát k tomu dělat prachovku.. Nebo maňáska.." ;) ()

Šťastné díkůvzdání (2003) (S01E10) 

"Tys jim to neřekla ??" - "Ne, Alane, zdálo se mi lepší, když jim, že jsem lesba, oznámí tvoje matka !!" ;) ()

Sarah a zakrslý Alan (2004) (S01E13) 

"Když chcete mluvit o sexu, měli byste jít pryč vy.." ;) ()

Na hyeny nemám prachy (2004) (S01E14) 

"Tak co se stalo, Charlie ?? Udělal jsi nějaký holce dítě ?? Jsi gay ?? Bereš drogy ??" - "Deset babek na dítě !!" - "Jdi do svýho pokoje, Jakeu !!" ;) ()

Jako bizoni (2004) (S01E23) 

"Chudák Satan !! Přijde si pro duši, a odejde s prázdnou.." ;) ()

Dej pokoj, Mary Poppinsová (2004) (S02E01) 

"Tak co, Alane ?? Půjdeš za náma nebo tě mám vytahat za ty tvý plandavý opičí uši ??" - "No tak, Alane !! Slyšíš, jak prosí ?!" ;) Výtečná epizoda s několika guest star s výtečným Seanem Pennem na čele.. ()

Dej si česnekové kuličky (2004) (S02E02) 

"Přišel účet od pediatra.." - "Jake je nemocnej ??" - "Ne, pediatr musel k fyzioterapeutovi.." ;) ()

Vrať mamince podprsenku (2004) (S02E04) 

"Tohle je brzda a tohle je plyn.." - "Není to náhodou na elektřinu ?!" - "Dostal tě, Alane !!" ;) ()

Špatné zprávy z nemocnice (2004) (S02E05) 

"Jakeu, proč pořád jen lžeš ??" - "Protože jsem myslel, že mi věříš.." ;) ()

Jatka ve Fontaně (2004) (S02E07) 

"Je to tvoje matka !!" - "Tvoje snad taky, ne ?!" - "Možná jsem adoptovanej !!" - "To bys chtěl ??" - "Co myslíš ??" ;) ()

Související novinky

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (více)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

V požehnaném věku osmadevadesáti let opustil filmový svět americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Zemřel z přirozených příčin v noci z pondělí na úterý ve svém domě v Beverly Hills, jak… (více)

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (více)

Reklama

Reklama