Dva a půl chlapa (TV seriál)

Two and a Half Men

Dva a pol chlapa

Komedie / Romantický

USA, 2003 - 2015, 91 h 42 min (Minutáž: 250x21 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner, Ming-Na Wen, Megan Fox, Blythe Danner, Lucy Lawless, Krista Allen, Suzanne Whang, Valerie Azlynn, Kay Panabaker, Josie Davis, Brian Patrick Wade, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Melanie Lynskey, George Katt, Denise Richards, Jodi Lyn O'Keefe, Jenna Elfman, Gail O'Grady, Tricia O'Kelley, Ren Trella, Eric Allan Kramer, Kate Luyben, Enrique Iglesias, Susse Budde, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Kimberly Oja, Justine Eyre, Teri Hatcher, Jennifer O'Dell, Diane Sellers, Mikki Padilla, Martin Sheen, Janeane Garofalo, Camryn Manheim, Susan Blakely, Allison Janney, Sandra Purpuro, George Eads, Jeri Ryan, Dale Waddington, Laura McLauchlin, Michael Clarke Duncan, Deena Dill, Ana Alexander, Orson Bean, Ted Garcia, Christopher T. Wood, Sandra McCoy, Cazzy Golomb, Kevin Sorbo, Nectar Rose, Nikita Ager, Ken Jeong, Juliette Goglia, Chris O'Donnell, Sean Penn, Harry Dean Stanton, Liz Vassey, Missi Pyle, Judy Greer, Richard Lewis, Susan Sullivan, Heather Locklear, Jake T. Austin, Byrne Offutt, Lee Garlington, Brittney Powell, Ion Overman, Mike Connors, Katherine LaNasa, Irena A. Hoffman, Emilio Estevez, Maria Tornberg, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Aja Evans, Lori Lively, Amanda Gallo, Noel Fisher, Cristine Rose, Arturo Gil, Annie Potts, Sara Rue, Stacey Travis, Carol Kane, Lisa Jay, Joe Dietl, Diane Delano, Natalie Zea, Annie Mumolo, Thomas Gibson, Lilli Birdsell, Courtney Thorne-Smith, Darryl Stephens, Alana De La Garza, Kelly King, Sophie Winkleman, Diora Baird, Sonia Rockwell, Jud Tylor, Bob Levitan, Elise Robertson, Helena Mattsson, Patton Oswalt, John Amos, Stacy Keach, Joel Murray, Will Sasso, Mark Deklin, Joe Manganiello, David Starzyk, Marisa Tayui, Jack Plotnick, Kathy Bates, Christopher Neiman, Iqbal Theba, Jessica Hall, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Brooke Shields, Michael Lowry, Miley Cyrus, Stephanie Jacobsen, Jaime Pressly, Rib Hillis, Chloe Webb, Nicole Forester, Amanda Swisten, Andrea Savage, Emily Osment, Hilary Duff, Natalie Denise Sperl, Brooke D'Orsay, Amanda Musso, Skyler Caleb, April Betts, Amber Tamblyn, Candace Kita, Georgia Engel, Johanna Black, Danielle Bisutti, Lynda Carter, June Squibb, Aly Michalka, Sab Shimono, Angelique Cabral, Tiffany Panhilason, Dylan Minnette, Jessica Lundy, Jamie Rose, Elle Evans, Ken Lerner, Mila Kunis, Brian George, Steven Tyler, Bre Blair, Stephanie Brown, Sofia Mattsson, Abbie Cobb, Jeff Probst, Odette Annable, Clark Duke, Elizabeth Ho, Kimberly Hebert Gregory, Brian Smith, Jackie Debatin, Nicole Travolta, Jon Lovitz, Valery M. Ortiz, Clint Culp, Jen Lilley, Brad Paisley, Brooke Mackenzie, Ashley Edner, Steven Krueger, Jennifer Ann Massey, Billy Gibbons, Amelia Brantley, Tara Perry, Carrie Stevens, Jelly Howie, Larry Cedar, Shiloh Nelson, Amanda Detmer, Elizabeth Bogush, Jamie Luner, Erinn Hayes, Kimberly Quinn, Cloris Leachman, Paget Brewster, Elvis Costello, Bobby Cooper, Lindsay Price, Kristen Miller, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Kristin Richardson, Kimberly Williams-Paisley, Aisha Tyler, Kristin Dattilo, Alex Kapp Horner, Christina Chambers, Tammy Lauren, Tinashe Kachingwe, Bruno Amato, Michele Boyd, Spencer Locke, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, Morgan Fairchild, Tricia Helfer, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, D. B. Sweeney, Gigi Rice, Maggie Lawson, Dusty Hill, Julia Campbell, Paula Marshall, Sam Lerner, Caitlin Elizabeth Baunoch, Amy Pietz, Lilah Richcreek, Arnold Schwarzenegger, Christian Slater, Lillian Adams, Jeff Clarke, Tammy Tavares, Hope Allen, Anastasia Roark, Charles Malik Whitfield, John Stamos, Tom Virtue, Steffani Brass, David Grant Wright, Henry Dittman, Kate Miner, Michael Bolton, Lamont Thompson, Richard Riehle, Christina Scherer, Ludi Delfino, Andy Mackenzie, Rebecca McFarland, Bradley Snedeker, Dan Gordon, Judith Drake, Kelly Rohrbach, Tabitha Morella, Richard Whiten, Shane Woodson, Laura M. Beamer, Jane Carr, Stephanie Erb, Brandon Killham, Sara Erikson, Jim Piddock, Caroline Bielskis, Nayo Wallace, Abigail Mavity, Madison Mason, Bellamy Young, Meagen Fay, Barry Livingston, Mikaela Hoover, Coby Ryan McLaughlin, Edie McClurg, Sarayu Blue, Steve Hytner, Molly Morgan, Robert Clotworthy, Wayne Wilderson, Julie Berman, Rodney J. Hobbs, Vernée Watson-Johnson, Deanna Russo, Brenda Koo, Frank Beard, Macey Cruthird, Sergio Kato, Charlie Dell, Matt McKenzie, Patricia Bethune, John O'Brien, Rachel Cannon, Isabella Kai Rice, Malea Rose, John Pirruccello, Grady Lee Richmond, Thomas F. Wilson, Eugene Byrd, J.D. Walsh, Mark Roberts
  • Pethushka

Charlie Sheen je hodně nesympatický a naprosto asexuální. Proto, když se pokouší (velice trapně pokouší) být vtipný, dopadá to tak katastrofálně. Paradoxem je, že tento seriál miluje tolik lidí. Já naštěstí nejsem davová a a přikláním se k menšině, která tenhle seriál nesnáší. Moje hodnocení visí nad odpadem!(23.5.2011)

Stejně pohodový jako Přátele a na to jaká je to ve skutečnosti, slále dokola se opakující ptákovina má Two and a Half Men neskutečně dobré hlášky a scény u kterejch člověk padá ze židle a dobře napsané charaktery hlavních postav, díky tomu si dokáže udržet sledovanost i u 7 série. Lepší díl střídá horší, slabě nadprůměrný sitcom s vynikajícím Charlie Sheenem a spoustou pěkných slečen, občasná vulgarita a 100% sarkazmus. Výborná záležitost na odreagování, která ovšem nemusí padnout do oka každému. 70 %(4.9.2009)

"Vieš aký je rozdiel medzi tebou a mnou? Že ja mám zdravú pečeň a ty budeš mať večer sex." Seriál ktorý som si nikdy nesťahoval a nepozeral vo veľkom, ale vždy ma dokázal zabaviť keď som na neho náhodne natrafil v TV (aj keď sa hanbím za to slovo), aj napriek dabingu. Ten humor dáva facku na prebudenie všetkým klasickým, nechutne patetickým, rodinným sitcomom. Alebo prípadne ich fanúšikom.(30.4.2013)

Na tento seriál se dívám od doby, co to koupila nova a pořád mě to neomrzelo. Kdo viděl alespoň jeden díl, tak asi ví o čem to je. No, mladší bratr Alan bydlí u zazobaného staršího bratra Charlieho v Malibu. Je rozvedený, ma víkendy přijíždí jeho syn Jake. Každý má samozřejmě své specifické vlastnosti, např Alan je skrblík, co navíc odvádí vysoké alimenty a Charlie je sukničkář, který má problémy s matkou, což je další důležitá postava. Charlie v pozdějšího sériích dává najevo, že u sebe Alana nechce a nebojí se to na něj kdykoli vytáhnout. Myslím si, že všechny série jsou na stejné úrovni, akorát ten Jake už není tak dobrý, jako když byl v pubertě. Zásadní zvrat přišel v deváté sérii, kdy kvůli problémům s alkoholem a neshodám se studiem odstoupil ze seriálu Charlie Sheen a nahradil ho Ashton Kutcher. Což byla nemilá zpráva, protože Charlie byl výbornej. Na druhou stranu tvůrci v deváté sérii přišli s novými nápady a dokázali pobavit. Nyní pokračuje seriál 10. sérií, která prozatím na kvalitě neztrácí, tedy vzhledem k sérii deváté. 11. série už ale byla bída...100%(18.11.2012)

Seriál mojej mladosti. Seriál v ktorom hrala hlavná postava v podstate svoj život. Ironický, cynický až vulgárny, ale parodujúci sám seba. Poukazuje na svoje chyby a poklesky a zároveň neschopnosť sa zmeniť. Charlie je bohatý patologický sukničkár, ktorý miluje alkohol, povaľovanie sa a rád experimentuje. Jeho brat Alan je rozvedený otec malého chlapca, zároveň je lakomec a neschopný sa postaviť na vlastného nohy, je to veľký tragéd v každej situácii svojho života, zároveň veľmi naivný. Dopĺňa ich dospievajúci Alanov syn Jake, ktorý miluje sa prežierať, nedbá na svoje vzdelanie a vývoj a skôr preberá správanie svojho strýka Charlieho. Vedľajšie postavy sú napríklad sebecká matka dvoch hlavných postáv Evelyn, bývalá manželka Alana Judith, ktorá sa správa ako sekera, Rose chorobne zamilovaná susedka do Charlieho, Berta obézna pani domáca v dome Charlieho, ktorá je svojím spôsobom šialená, nedáva si servítku pred ústa, tiež miluje uletený spôsob života, ale zároveň ho u Charlieho kritizuje. Niekedy som mal pocit, že sledujem súčasnú realitu sveta. Strata hodnôt a zamenenie si ich s vlastnými. Bohatého lenivca, ktorý si len užíva a všelijaké iné chorobné povahy účinkujúcich. Niekedy som v tom videl situáciu Slovenska, situáciu kapitalizmu, situáciu života dneška. V seriály sa už tradične objavilo veľa známych postáv, prebralo sa mnoho tém a prešiel dlhým vývojom, avšak zanechal si svoje črty. Milujem ho sledovať popoludní po škole, ale ani v hociktorú inú dobu ma nenudí. Naviac sa tam vystriedalo veľa krásnych žien. Nesúhlasím s konaním postáv, ale tým, že sparodovali samých seba a urobili zo seba komické postavy a občas poukázali na svoje priestupky a neobhajovali ich, len poukázali na svoju slabosť, ma presvedčili. Je to akoby ukážka slabostí moderného človeka. Veľmi sa na tom bavím. Naozaj nemusím rôzne moderné iné ironické seriály, ale tento je akýsi iný. Prebieha síce tak, ako mnohé iné v prostredí domu, tu Charlieho na pláži v Malibu, ale má svoje čaro, je až naturalistický. Priame, nekašle sa to, ide na vec, nič trápne, len to neskončilo akoby som chcel, je to však pre mňa kultový seriál. Nové diely s Kutcherom už sú pre mňa iný seriál, Dva a pol chlapa pre mňa skončili s Charliem. Ach, Charlie kedy sa zmeníš? Držím ti palce, je ťa škoda, mal si na to možnosť v tomto seriály, bol by to nádherný koniec so zmenou patologicky chorého človeka na skutočného silného chlapa.(17.9.2012)

• - Arnold Schwarzenegger ve svém camau v sériálu pronese ironicky větu: "Jasně, a já jsem guvernér Kalifornie." Ve skutečnosti Arnold tento post skutečně zastával. (Lucasion)

• - V epizóde 05x09, keď Charlie (Charie Sheen) a Courtney (Sylvia Fishman) sedia spolu v aute, si môžeme všimnúť, že Charlie pri telefonovaní drží mobil naopak. (marciano)

• - Ve 4. díle 11. řady "Clank, Clank, Drunken Skank" se Walden (Ashton Kutcher) a Jenny (Amber Tamblyn) dívají na video z noci, kdy se opili a vyspali ve Waldenově pokoji, ze sledovací kamery v pokoji. Když Walden řekne: "Je to James Franco?" Jenny odpoví: "Ten chlápek se objevuje ve všem." Tato věta může být narážka na spolupráci herečky Amber Tamblyn a Jamese Franca na snímku z roku 2010 127 hodin (2010). (Shadowspark)