Dva a půl chlapa (TV seriál)

Two and a Half Men

Dva a pol chlapa

Komedie / Romantický

USA, 2003–2015, 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner, Ming-Na Wen, Megan Fox, Blythe Danner, Lucy Lawless, Krista Allen, Suzanne Whang, Valerie Azlynn, Kay Panabaker, Josie Davis, Brian Patrick Wade, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Melanie Lynskey, George Katt, Denise Richards, Jodi Lyn O'Keefe, Jenna Elfman, Gail O'Grady, Tricia O'Kelley, Ren Trella, Eric Allan Kramer, Kate Luyben, Enrique Iglesias, Susse Budde, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Kimberly Oja, Justine Eyre, Teri Hatcher, Jennifer O'Dell, Diane Sellers, Mikki Padilla, Martin Sheen, Janeane Garofalo, Camryn Manheim, Susan Blakely, Allison Janney, Sandra Purpuro, George Eads, Jeri Ryan, Dale Waddington, Laura McLauchlin, Michael Clarke Duncan, Deena Dill, Ana Alexander, Orson Bean, Ted Garcia, Christopher T. Wood, Sandra McCoy, Cazzy Golomb, Kevin Sorbo, Nectar Rose, Nikita Ager, Ken Jeong, Juliette Goglia, Chris O'Donnell, Sean Penn, Harry Dean Stanton, Liz Vassey, Missi Pyle, Judy Greer, Richard Lewis, Susan Sullivan, Heather Locklear, Jake T. Austin, Byrne Offutt, Lee Garlington, Brittney Powell, Ion Overman, Mike Connors, Katherine LaNasa, Irena A. Hoffman, Emilio Estevez, Maria Tornberg, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Aja Evans, Lori Lively, Amanda Gallo, Noel Fisher, Cristine Rose, Arturo Gil, Annie Potts, Sara Rue, Stacey Travis, Carol Kane, Lisa Jay, Joe Dietl, Diane Delano, Natalie Zea, Annie Mumolo, Thomas Gibson, Lilli Birdsell, Courtney Thorne-Smith, Darryl Stephens, Alana De La Garza, Kelly King, Sophie Winkleman, Diora Baird, Sonia Rockwell, Jud Tylor, Bob Levitan, Elise Robertson, Helena Mattsson, Patton Oswalt, John Amos, Stacy Keach, Joel Murray, Will Sasso, Mark Deklin, Joe Manganiello, David Starzyk, Marisa Tayui, Jack Plotnick, Kathy Bates, Christopher Neiman, Iqbal Theba, Jessica Hall, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Brooke Shields, Michael Lowry, Miley Cyrus, Stephanie Jacobsen, Jaime Pressly, Rib Hillis, Chloe Webb, Nicole Forester, Amanda Swisten, Andrea Savage, Emily Osment, Hilary Duff, Natalie Denise Sperl, Brooke D'Orsay, Amanda Musso, Skyler Caleb, April Betts, Amber Tamblyn, Candace Kita, Georgia Engel, Johanna Black, Danielle Bisutti, Lynda Carter, June Squibb, Aly Michalka, Sab Shimono, Angelique Cabral, Tiffany Panhilason, Dylan Minnette, Jessica Lundy, Jamie Rose, Elle Evans, Ken Lerner, Mila Kunis, Brian George, Steven Tyler, Bre Blair, Stephanie Brown, Sofia Mattsson, Abbie Cobb, Jeff Probst, Odette Annable, Clark Duke, Elizabeth Ho, Kimberly Hebert Gregory, Brian Thomas Smith, Jackie Debatin, Nicole Travolta, Jon Lovitz, Valery M. Ortiz, Clint Culp, Jen Lilley, Brad Paisley, Brooke Mackenzie, Ashley Edner, Steven Krueger, Jennifer Ann Massey, Billy Gibbons, Amelia Brantley, Tara Perry, Carrie Stevens, Jelly Howie, Larry Cedar, Shiloh Nelson, Amanda Detmer, Elizabeth Bogush, Jamie Luner, Erinn Hayes, Kimberly Quinn, Cloris Leachman, Paget Brewster, Elvis Costello, Bobby Cooper, Lindsay Price, Kristen Miller, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Kristin Richardson, Kimberly Williams-Paisley, Aisha Tyler, Kristin Dattilo, Alex Kapp Horner, Christina Chambers, Tammy Lauren, Tinashe, Bruno Amato, Michele Boyd, Spencer Locke, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, Morgan Fairchild, Tricia Helfer, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, D.B. Sweeney, Gigi Rice, Maggie Lawson, Dusty Hill, Julia Campbell, Paula Marshall, Sam Lerner, Caitlin Elizabeth Baunoch, Amy Pietz, Lilah Richcreek, Arnold Schwarzenegger, Christian Slater, Lillian Adams, Jeff Clarke, Tammy Tavares, Hope Allen, Anastasia Roark, Charles Malik Whitfield, John Stamos, Tom Virtue, Steffani Brass, David Grant Wright, Henry Dittman, Kate Miner, Michael Bolton, Lamont Thompson, Richard Riehle, Christina Scherer, Ludi Delfino, Andy Mackenzie, Rebecca McFarland, Bradley Snedeker, Dan Gordon, Judith Drake, Kelly Rohrbach, Tabitha Morella, Richard Whiten, Shane Woodson, Laura M. Beamer, Jane Carr, Stephanie Erb, Brandon Killham, Sara Erikson, Jim Piddock, Caroline Bielskis, Nayo Wallace, Abigail Mavity, Madison Mason, Bellamy Young, Meagen Fay, Barry Livingston, Mikaela Hoover, Coby Ryan McLaughlin, Edie McClurg, Sarayu Blue, Steve Hytner, Molly Morgan, Robert Clotworthy, Wayne Wilderson, Julie Berman, Rodney J. Hobbs, Vernee Watson, Deanna Russo, Brenda Koo, Frank Beard, Macey Cruthird, Sergio Kato, Charlie Dell, Matt McKenzie, Patricia Bethune, John O'Brien, Rachel Cannon, Isabella Kai Rice, Malea Rose, John Pirruccello, Grady Lee Richmond, Thomas F. Wilson, Eugene Byrd, J.D. Walsh, Mark Roberts, Marco Sanchez, Grant Geissman, Izabel Goulart, Alicia Hannah, Jon Polito, Gary Busey, Sophie Guest, John Vance, Loren Lester, Nadine Ellis, Jim Meskimen, Jamison Haase, Kathryn Gordon, Hayley Erin, Melanie Abramoff, Stefan Umstead, Shon Little, Daniel Benson, Steven Shaw, Kris Iyer, Julie Berlin, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Nancy Linari, Monica Young, Brian Turk, Bridget Flanery, Andrew Pifko, Jim Lau, Caitlin O'Connor, Ciera Foster, Rhyon Nicole Brown, JJ Snyder, Cheryl White, Christine Dunford, Chris Jacobs, George Wyner, Daniel Escobar, Elena Lyons, Amanda Tosch, Jenna Gering, Kelly Sry, Desi Lydic, Marc Grapey, Meeghan Holaway, Ernie Grunwald, Christina Moore, Cerina Vincent, Eve Gordon, Sandra Dee Robinson, Richard Kind, Alexandra Gold Jourden, Steven V. Silver, Terry Rhoads, Adamo Palladino, Nikki Novak, Nicholas Wayne Thompson, Michael Patrick McGill, Chet Grissom, Jenny Robinson, Alem Brhan Sapp, Helen Greenberg, Jenn Liu, Clint Carmichael, Ingrid Rogers, Jennifer Kathreen Larson, Angela Lin, Mimi Rogers, Lynn A. Henderson, Alessandra Torresani, Edan Alexander, Jessica Lu, Gwendoline Yeo, Kari Klinkenborg, Alex Rose Wiesel, Katie Cleary, Bill Smitrovich, David Denman, Nikki Leigh, Gary Anthony Williams, James Edson, David Mattey

Sitcom, ktorý ale utrpel odchodom Charlieho Sheena, hodnotím priemerne. Pozeral som sem tam aj ďalej, ale už to nie je úplne ono. Vlastne som to snáď ani nikdy priamo nesledoval, len občas kúsky, ukážky a niektoré hlášky, ale nie pravidelne. Hlavní dvaja herci boli super už keď sa stretli vo filme Horúce strely, ale tu pre mňa hrali nesympatické postavy. Česť a sláva starému dobrému Toperovi Harleymu.(11.2.2015)

Bylo nebylo, 1. série ještě vzdáleně připomínala klasické nudné americké sitcomy, ale tu a tam už cosi naznačovalo, že pokud se zvládne vstřebat základní rodinná zápletka, může to začít být opravdu vtipné. Takže zatím bylo možné si jen pomalu zvykat na Rose a Bertu a kochat se hostujícími kráskami: Kristin Bauer van Straten, Denise Richards, Megan Fox, Jennou Elfman, Teri Hatcher nebo Heather Locklear. 2. série vygradovala už do absolutně odvázaného humoru. Hlavně díky matce Charlieho a Alana. Z Jakea se stalo nejšílenější dítě televizní historie a z ženských hvězd se bylo možné pokochat Camryn Manheim, Lucy Lawless a Jeri Ryan. 3. série je pro změnu čím dál tím ujetější sonda do Oidipovského komplexu. A užívám si to čím dál tím víc. S hostovačkou Kevina Sorbo došlo i na doposud nejdokonalejší díl vůbec aneb Kandi, Mandi a Andy. Každý souloží s každým. O svatbě s Miou mi ale nemluvte. To byl eklhaft.(7.2.2009)

Seriál mojej mladosti. Seriál v ktorom hrala hlavná postava v podstate svoj život. Ironický, cynický až vulgárny, ale parodujúci sám seba. Poukazuje na svoje chyby a poklesky a zároveň neschopnosť sa zmeniť. Charlie je bohatý patologický sukničkár, ktorý miluje alkohol, povaľovanie sa a rád experimentuje. Jeho brat Alan je rozvedený otec malého chlapca, zároveň je lakomec a neschopný sa postaviť na vlastného nohy, je to veľký tragéd v každej situácii svojho života, zároveň veľmi naivný. Dopĺňa ich dospievajúci Alanov syn Jake, ktorý miluje sa prežierať, nedbá na svoje vzdelanie a vývoj a skôr preberá správanie svojho strýka Charlieho. Vedľajšie postavy sú napríklad sebecká matka dvoch hlavných postáv Evelyn, bývalá manželka Alana Judith, ktorá sa správa ako sekera, Rose chorobne zamilovaná susedka do Charlieho, Berta obézna pani domáca v dome Charlieho, ktorá je svojím spôsobom šialená, nedáva si servítku pred ústa, tiež miluje uletený spôsob života, ale zároveň ho u Charlieho kritizuje. Niekedy som mal pocit, že sledujem súčasnú realitu sveta. Strata hodnôt a zamenenie si ich s vlastnými. Bohatého lenivca, ktorý si len užíva a všelijaké iné chorobné povahy účinkujúcich. Niekedy som v tom videl situáciu Slovenska, situáciu kapitalizmu, situáciu života dneška. V seriály sa už tradične objavilo veľa známych postáv, prebralo sa mnoho tém a prešiel dlhým vývojom, avšak zanechal si svoje črty. Milujem ho sledovať popoludní po škole, ale ani v hociktorú inú dobu ma nenudí. Naviac sa tam vystriedalo veľa krásnych žien. Nesúhlasím s konaním postáv, ale tým, že sparodovali samých seba a urobili zo seba komické postavy a občas poukázali na svoje priestupky a neobhajovali ich, len poukázali na svoju slabosť, ma presvedčili. Je to akoby ukážka slabostí moderného človeka. Veľmi sa na tom bavím. Naozaj nemusím rôzne moderné iné ironické seriály, ale tento je akýsi iný. Prebieha síce tak, ako mnohé iné v prostredí domu, tu Charlieho na pláži v Malibu, ale má svoje čaro, je až naturalistický. Priame, nekašle sa to, ide na vec, nič trápne, len to neskončilo akoby som chcel, je to však pre mňa kultový seriál. Nové diely s Kutcherom už sú pre mňa iný seriál, Dva a pol chlapa pre mňa skončili s Charliem. Ach, Charlie kedy sa zmeníš? Držím ti palce, je ťa škoda, mal si na to možnosť v tomto seriály, bol by to nádherný koniec so zmenou patologicky chorého človeka na skutočného silného chlapa.(17.9.2012)

• Frajer42

Váhám, zda mám dát odpad i tomuto seriálu, jelikož v něm, i přesto jak moc je špatný, nespatřuji takové to pomyslné seriálové dno. Každopádně se musím přiznat, že mi kokainový pojídač Charlie Sheen nikdy a v ničem k srdci příliš nepřirostl a je jen otázkou času, která ta jeho dávka bude u něj rovněž dávkou poslední. Veškerý humor se tu točí kolem utahování si z něžného pohlaví, a to považuji minimálně za volbu příliš snadnou a lehce zbabělou. Takže v zájmu zachování mezipohlavní rovnováhy a asi i proto, že jsem se u tohoto seriálu nikdy nezasmál se k tomu odpadu přeci jen uchýlím.(25.12.2011)

Charlie Sheen tu nemusí nic hrát. Hraje v podstatě sám sebe, slavnou hvězdu. Občas se objeví nějaký hodně dobrý vtip. Jeho bratr Alan ale moc důvtipu nepobral. Škoda, že ho vyhodili. "Chodím na kurzy vaření, jako každé úterý. Ty tu v úterý nejsi?" :D A ještě je tu Alanův syn Jake, ktrerý během seriálu docela vyrostl. Charlieho nahradil Ashton Kutcher.(7.2.2013)

• - V 1. epizóde 4. série s názvom "Working for Caligula", keď v úvode kráča Alan (Jon Cryer) do kuchyne, je možné v pozadí zbadať člena štábu. (RatBoj)

• - Pred začiatkom natáčania 11. série podpísal herec Angus T. Jones zmluvu, podľa ktorej bude jeho postava Jakea Harpera už len vedľajšia. (evita1523)

• - V 15. epizóde 6. série s názvom "I'd Like to Start with the Cat" sa počas toho, keď je Charlie (Charlie Sheen) v kaviarni s Chelsea (Jennifer Taylor), mení poloha slamky i vzory vytvorené karamelom v jeho pohári a takisto poloha jej šálky. (NST13)