Dva a půl chlapa (TV seriál)

Two and a Half Men

Dva a pol chlapa

Komedie / Romantický

USA, 2003–2015, 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner, Ming-Na Wen, Megan Fox, Blythe Danner, Lucy Lawless, Krista Allen, Suzanne Whang, Valerie Azlynn, Kay Panabaker, Josie Davis, Brian Patrick Wade, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Melanie Lynskey, George Katt, Denise Richards, Jodi Lyn O'Keefe, Jenna Elfman, Gail O'Grady, Tricia O'Kelley, Ren Trella, Eric Allan Kramer, Kate Luyben, Enrique Iglesias, Susse Budde, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Kimberly Oja, Justine Eyre, Teri Hatcher, Jennifer O'Dell, Diane Sellers, Mikki Padilla, Martin Sheen, Janeane Garofalo, Camryn Manheim, Susan Blakely, Allison Janney, Sandra Purpuro, George Eads, Jeri Ryan, Dale Waddington, Laura McLauchlin, Michael Clarke Duncan, Deena Dill, Ana Alexander, Orson Bean, Ted Garcia, Christopher T. Wood, Sandra McCoy, Cazzy Golomb, Kevin Sorbo, Nectar Rose, Nikita Ager, Ken Jeong, Juliette Goglia, Chris O'Donnell, Sean Penn, Harry Dean Stanton, Liz Vassey, Missi Pyle, Judy Greer, Richard Lewis, Susan Sullivan, Heather Locklear, Jake T. Austin, Byrne Offutt, Lee Garlington, Brittney Powell, Ion Overman, Mike Connors, Katherine LaNasa, Irena A. Hoffman, Emilio Estevez, Maria Tornberg, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Aja Evans, Lori Lively, Amanda Gallo, Noel Fisher, Cristine Rose, Arturo Gil, Annie Potts, Sara Rue, Stacey Travis, Carol Kane, Lisa Jay, Joe Dietl, Diane Delano, Natalie Zea, Annie Mumolo, Thomas Gibson, Lilli Birdsell, Courtney Thorne-Smith, Darryl Stephens, Alana De La Garza, Kelly King, Sophie Winkleman, Diora Baird, Sonia Rockwell, Jud Tylor, Bob Levitan, Elise Robertson, Helena Mattsson, Patton Oswalt, John Amos, Stacy Keach, Joel Murray, Will Sasso, Mark Deklin, Joe Manganiello, David Starzyk, Marisa Tayui, Jack Plotnick, Kathy Bates, Christopher Neiman, Iqbal Theba, Jessica Hall, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Brooke Shields, Michael Lowry, Miley Cyrus, Stephanie Jacobsen, Jaime Pressly, Rib Hillis, Chloe Webb, Nicole Forester, Amanda Swisten, Andrea Savage, Emily Osment, Hilary Duff, Natalie Denise Sperl, Brooke D'Orsay, Amanda Musso, Skyler Caleb, April Betts, Amber Tamblyn, Candace Kita, Georgia Engel, Johanna Black, Danielle Bisutti, Lynda Carter, June Squibb, Aly Michalka, Sab Shimono, Angelique Cabral, Tiffany Panhilason, Dylan Minnette, Jessica Lundy, Jamie Rose, Elle Evans, Ken Lerner, Mila Kunis, Brian George, Steven Tyler, Bre Blair, Stephanie Brown, Sofia Mattsson, Abbie Cobb, Jeff Probst, Odette Annable, Clark Duke, Elizabeth Ho, Kimberly Hebert Gregory, Brian Thomas Smith, Jackie Debatin, Nicole Travolta, Jon Lovitz, Valery M. Ortiz, Clint Culp, Jen Lilley, Brad Paisley, Brooke Mackenzie, Ashley Edner, Steven Krueger, Jennifer Ann Massey, Billy Gibbons, Amelia Brantley, Tara Perry, Carrie Stevens, Jelly Howie, Larry Cedar, Shiloh Nelson, Amanda Detmer, Elizabeth Bogush, Jamie Luner, Erinn Hayes, Kimberly Quinn, Cloris Leachman, Paget Brewster, Elvis Costello, Bobby Cooper, Lindsay Price, Kristen Miller, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Kristin Richardson, Kimberly Williams-Paisley, Aisha Tyler, Kristin Dattilo, Alex Kapp Horner, Christina Chambers, Tammy Lauren, Tinashe, Bruno Amato, Michele Boyd, Spencer Locke, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, Morgan Fairchild, Tricia Helfer, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, D.B. Sweeney, Gigi Rice, Maggie Lawson, Dusty Hill, Julia Campbell, Paula Marshall, Sam Lerner, Cait Fairbanks, Amy Pietz, Lilah Richcreek, Arnold Schwarzenegger, Christian Slater, Lillian Adams, Jeff Clarke, Tammy Tavares, Hope Allen, Anastasia Roark, Charles Malik Whitfield, John Stamos, Tom Virtue, Steffani Brass, David Grant Wright, Henry Dittman, Kate Miner, Michael Bolton, Lamont Thompson, Richard Riehle, Christina Scherer, Ludi Delfino, Andy Mackenzie, Rebecca McFarland, Bradley Snedeker, Dan Gordon, Judith Drake, Kelly Rohrbach, Tabitha Morella, Richard Whiten, Shane Woodson, Laura M. Beamer, Jane Carr, Stephanie Erb, Brandon Killham, Sara Erikson, Jim Piddock, Caroline Bielskis, Nayo Wallace, Abigail Mavity, Madison Mason, Bellamy Young, Meagen Fay, Barry Livingston, Mikaela Hoover, Coby Ryan McLaughlin, Edie McClurg, Sarayu Blue, Steve Hytner, Molly Morgan, Robert Clotworthy, Wayne Wilderson, Julie Berman, Rodney J. Hobbs, Vernee Watson, Deanna Russo, Brenda Koo, Frank Beard, Macey Cruthird, Sergio Kato, Charlie Dell, Matt McKenzie, Patricia Bethune, John O'Brien, Rachel Cannon, Isabella Kai Rice, Malea Rose, John Pirruccello, Grady Lee Richmond, Thomas F. Wilson, Eugene Byrd, J.D. Walsh, Mark Roberts, Marco Sanchez, Grant Geissman, Izabel Goulart, Alicia Hannah, Jon Polito, Gary Busey, Sophie Guest, John Vance, Loren Lester, Nadine Ellis, Jim Meskimen, Jamison Haase, Kathryn Gordon, Hayley Erin, Melanie Abramoff, Stefan Umstead, Shon Little, Daniel Benson, Steven Shaw, Kris Iyer, Julie Berlin, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Nancy Linari, Monica Young, Brian Turk, Bridget Flanery, Andrew Pifko, Jim Lau, Caitlin O'Connor, Ciera Foster, Rhyon Nicole Brown, JJ Snyder, Cheryl White, Christine Dunford, Chris Jacobs, George Wyner, Daniel Escobar, Elena Lyons, Amanda Tosch, Jenna Gering, Kelly Sry, Desi Lydic, Marc Grapey, Meeghan Holaway, Ernie Grunwald, Christina Moore, Cerina Vincent, Eve Gordon, Sandra Dee Robinson, Richard Kind, Alexandra Gold Jourden, Steven V. Silver, Terry Rhoads, Adamo Palladino, Nikki Novak, Nicholas Wayne Thompson, Michael Patrick McGill, Chet Grissom, Jenny Robinson, Alem Brhan Sapp, Helen Greenberg, Jenn Liu, Clint Carmichael, Ingrid Rogers, Jennifer Kathreen Larson, Angela Lin, Mimi Rogers, Lynn A. Henderson, Alessandra Torresani, Edan Alexander, Jessica Lu, Gwendoline Yeo, Kari Klinkenborg, Alex Rose Wiesel, Katie Cleary, Bill Smitrovich, David Denman, Nikki Leigh, Gary Anthony Williams, James Edson, David Mattey, Lucky Vanous, Michael Merton, Wayne Thomas Yorke, Abby Walker, Ronobir Lahiri, Sara Sanderson, Amanda Schull

"Vieš aký je rozdiel medzi tebou a mnou? Že ja mám zdravú pečeň a ty budeš mať večer sex." Seriál ktorý som si nikdy nesťahoval a nepozeral vo veľkom, ale vždy ma dokázal zabaviť keď som na neho náhodne natrafil v TV (aj keď sa hanbím za to slovo), aj napriek dabingu. Ten humor dáva facku na prebudenie všetkým klasickým, nechutne patetickým, rodinným sitcomom. Alebo prípadne ich fanúšikom.(30.4.2013)

Co se stalo? - Ale, spadl jsem ze skříně, rovnou na penis. - Jo, to taky nesnáším. Chalupáři z Malibu aneb - nejzvrhlejší seriál co znám. Dva a půl chlapa, bez Charlieho Sheena, to je jako Velká Pardubická, bez Josefa Váni. Ashton Kutcher sice přináší něco úplně nového a pořad díky jeho přítomnosti dostává nový, svěží náboj, ale nejlepší jsou první série s proutníkem Charliem, který měl víc sexuálních partnerek, než Rocco Siffredi a James Bond dohromady. P.S. Závěrečná dvojepizoda, ve které se objeví Arnold Schwarzenegger, coby poručík Wagner - je však dokonalá. Skvělá tečka.(19.2.2018)

Řek bych, že to vůbec není špatné, na to, že jsem o tom nikdy neslyšel, na Nově to na mě vybaflo z nenadání a ani tady na ČSFD jsem to zprvu nemohl najít, tak mě to překvapilo opravdu dost. Charlie Sheen jenom dokazuje, že na komedie byl on vždycky vysazenej. Vždycky byl a vždycky bude. Každopádně na ty nejlepší komediální seriály to určitě nemá (na který kouknu třeba třikrát za sebou), ale rozhodně to zabaví i tak. (7/10)(11.6.2008)

"Ta krysa mi krade přítelkyni. - Na ni kašli, krade nám polívku." Vždy jsem považoval Dva a půl chlapa za skvělý seriál, když běží v televizi. Když jsem jednou zkoušel čučet na všechny díly po sobě, dost rychle mně to přestalo bavit. Neustálé řešení stejných problémů, sexu, alkoholu a dalších trampot. Letos na začátku roku jsem začal koukat znovu. V originále, bez titulků a víte co? Bože můj jak jsem si to užil! Najednou mi seriál připadá vtipný přímo k popukání. Charlie Sheen jako Charlie Harper je prostě skvělá sitcomová postava. Jeho nezničitelný bratr Alan, Jake a hlavně hospodyně Berta. Sitcom, který mně ani po nějakých sto dílech nepřestal bavit. Naopak. I když je pravda, že první tři řady jsou prostě nejlepší. Docela bych mohl na tyhle první řady koukat pořád dokola a stejně to bude stejná psina. (Zkusím to a pak dám vědět.) Nicméně je vidět, že jiné sitcomy si buď udrží kvalitu až do konce (Přátelé), a nebo je kvalita horší a horší (The Big Bang theory). U Dva a půl chlapa mně celých osm řad bavil snad každý díl. Takže jo, za mně doporučuji. [Viděno prvních 8. sérií] (90 %)(26.12.2016)

Bem bem bem bem bé be be bem bem. Sitcom, kde každý díl zaručeně pobaví. Charlie pro mě představuje toho pravého chlapa, který dokonale dokáže svést ženu svým šarmem a charakterem. Škoda že Angus už není to co dřív a že ho natolik ovlivnilo náboženství a taky že Charlie už v nových sériích nepokračuje. Ashton se své role chopil skvěle, i s ním se dokážu také skvěle zasmát.(5.2.2013)

• - Brooke D'Orsay, ktorá si v 10. a 11. sérii zahrala Waldenovu (Ashton Kutcher) priateľku Kate, sa v seriáli objavila už skôr. Konkrétne v 16. epizóde 4. série, kedy si zahrala Charilieho (Charlie Sheen) mladú milenku Robin. (peto2)

• - V 20. epizóde 6. série Charlie (Charlie Sheen) spomína Československo. (marciano)

• - Oceán, který je vidět z Charlieho (Charlie Sheen) domu, je tvořen plátnem s fotografií oceánu. Za plátnem je několik světel, jejichž pohyb tvoří iluzi vln. (Scelleton)