Dva a půl chlapa (TV seriál)

Two and a Half Men

Dva a pol chlapa

Komedie / Romantický

USA, 2003–2015, 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner, Ming-Na Wen, Megan Fox, Blythe Danner, Lucy Lawless, Krista Allen, Suzanne Whang, Valerie Azlynn, Kay Panabaker, Josie Davis, Brian Patrick Wade, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Melanie Lynskey, George Katt, Denise Richards, Jodi Lyn O'Keefe, Jenna Elfman, Gail O'Grady, Tricia O'Kelley, Ren Trella, Eric Allan Kramer, Kate Luyben, Enrique Iglesias, Susse Budde, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Kimberly Oja, Justine Eyre, Teri Hatcher, Jennifer O'Dell, Diane Sellers, Mikki Padilla, Martin Sheen, Janeane Garofalo, Camryn Manheim, Susan Blakely, Allison Janney, Sandra Purpuro, George Eads, Jeri Ryan, Dale Waddington, Laura McLauchlin, Michael Clarke Duncan, Deena Dill, Ana Alexander, Orson Bean, Ted Garcia, Christopher T. Wood, Sandra McCoy, Cazzy Golomb, Kevin Sorbo, Nectar Rose, Nikita Ager, Ken Jeong, Juliette Goglia, Chris O'Donnell, Sean Penn, Harry Dean Stanton, Liz Vassey, Missi Pyle, Judy Greer, Richard Lewis, Susan Sullivan, Heather Locklear, Jake T. Austin, Byrne Offutt, Lee Garlington, Brittney Powell, Ion Overman, Mike Connors, Katherine LaNasa, Irena A. Hoffman, Emilio Estevez, Maria Tornberg, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Aja Evans, Lori Lively, Amanda Gallo, Noel Fisher, Cristine Rose, Arturo Gil, Annie Potts, Sara Rue, Stacey Travis, Carol Kane, Lisa Jay, Joe Dietl, Diane Delano, Natalie Zea, Annie Mumolo, Thomas Gibson, Lilli Birdsell, Courtney Thorne-Smith, Darryl Stephens, Alana De La Garza, Kelly King, Sophie Winkleman, Diora Baird, Sonia Rockwell, Jud Tylor, Bob Levitan, Elise Robertson, Helena Mattsson, Patton Oswalt, John Amos, Stacy Keach, Joel Murray, Will Sasso, Mark Deklin, Joe Manganiello, David Starzyk, Marisa Tayui, Jack Plotnick, Kathy Bates, Christopher Neiman, Iqbal Theba, Jessica Hall, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Brooke Shields, Michael Lowry, Miley Cyrus, Stephanie Jacobsen, Jaime Pressly, Rib Hillis, Chloe Webb, Nicole Forester, Amanda Swisten, Andrea Savage, Emily Osment, Hilary Duff, Natalie Denise Sperl, Brooke D'Orsay, Amanda Musso, Skyler Caleb, April Betts, Amber Tamblyn, Candace Kita, Georgia Engel, Johanna Black, Danielle Bisutti, Lynda Carter, June Squibb, Aly Michalka, Sab Shimono, Angelique Cabral, Tiffany Panhilason, Dylan Minnette, Jessica Lundy, Jamie Rose, Elle Evans, Ken Lerner, Mila Kunis, Brian George, Steven Tyler, Bre Blair, Stephanie Brown, Sofia Mattsson, Abbie Cobb, Jeff Probst, Odette Annable, Clark Duke, Elizabeth Ho, Kimberly Hebert Gregory, Brian Thomas Smith, Jackie Debatin, Nicole Travolta, Jon Lovitz, Valery M. Ortiz, Clint Culp, Jen Lilley, Brad Paisley, Brooke Mackenzie, Ashley Edner, Steven Krueger, Jennifer Ann Massey, Billy Gibbons, Amelia Brantley, Tara Perry, Carrie Stevens, Jelly Howie, Larry Cedar, Shiloh Nelson, Amanda Detmer, Elizabeth Bogush, Jamie Luner, Erinn Hayes, Kimberly Quinn, Cloris Leachman, Paget Brewster, Elvis Costello, Bobby Cooper, Lindsay Price, Kristen Miller, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Kristin Richardson, Kimberly Williams-Paisley, Aisha Tyler, Kristin Dattilo, Alex Kapp Horner, Christina Chambers, Tammy Lauren, Tinashe, Bruno Amato, Michele Boyd, Spencer Locke, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, Morgan Fairchild, Tricia Helfer, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, D.B. Sweeney, Gigi Rice, Maggie Lawson, Dusty Hill, Julia Campbell, Paula Marshall, Sam Lerner, Caitlin Elizabeth Baunoch, Amy Pietz, Lilah Richcreek, Arnold Schwarzenegger, Christian Slater, Lillian Adams, Jeff Clarke, Tammy Tavares, Hope Allen, Anastasia Roark, Charles Malik Whitfield, John Stamos, Tom Virtue, Steffani Brass, David Grant Wright, Henry Dittman, Kate Miner, Michael Bolton, Lamont Thompson, Richard Riehle, Christina Scherer, Ludi Delfino, Andy Mackenzie, Rebecca McFarland, Bradley Snedeker, Dan Gordon, Judith Drake, Kelly Rohrbach, Tabitha Morella, Richard Whiten, Shane Woodson, Laura M. Beamer, Jane Carr, Stephanie Erb, Brandon Killham, Sara Erikson, Jim Piddock, Caroline Bielskis, Nayo Wallace, Abigail Mavity, Madison Mason, Bellamy Young, Meagen Fay, Barry Livingston, Mikaela Hoover, Coby Ryan McLaughlin, Edie McClurg, Sarayu Blue, Steve Hytner, Molly Morgan, Robert Clotworthy, Wayne Wilderson, Julie Berman, Rodney J. Hobbs, Vernee Watson, Deanna Russo, Brenda Koo, Frank Beard, Macey Cruthird, Sergio Kato, Charlie Dell, Matt McKenzie, Patricia Bethune, John O'Brien, Rachel Cannon, Isabella Kai Rice, Malea Rose, John Pirruccello, Grady Lee Richmond, Thomas F. Wilson, Eugene Byrd, J.D. Walsh, Mark Roberts, Marco Sanchez, Grant Geissman, Izabel Goulart, Alicia Hannah, Jon Polito, Gary Busey, Sophie Guest, John Vance, Loren Lester, Nadine Ellis, Jim Meskimen, Jamison Haase, Kathryn Gordon, Hayley Erin, Melanie Abramoff, Stefan Umstead, Shon Little, Daniel Benson, Steven Shaw, Kris Iyer, Julie Berlin, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Nancy Linari, Monica Young, Brian Turk, Bridget Flanery, Andrew Pifko, Jim Lau, Caitlin O'Connor, Ciera Foster, Rhyon Nicole Brown, JJ Snyder, Cheryl White, Christine Dunford, Chris Jacobs, George Wyner, Daniel Escobar, Elena Lyons, Amanda Tosch, Jenna Gering, Kelly Sry, Desi Lydic, Marc Grapey, Meeghan Holaway, Ernie Grunwald, Christina Moore, Cerina Vincent, Eve Gordon, Sandra Dee Robinson, Richard Kind, Alexandra Gold Jourden, Steven V. Silver, Terry Rhoads, Adamo Palladino, Nikki Novak, Nicholas Wayne Thompson, Michael Patrick McGill, Chet Grissom, Jenny Robinson, Alem Brhan Sapp, Helen Greenberg, Jenn Liu, Clint Carmichael, Ingrid Rogers, Jennifer Kathreen Larson, Angela Lin, Mimi Rogers, Lynn A. Henderson, Alessandra Torresani, Edan Alexander, Jessica Lu, Gwendoline Yeo, Kari Klinkenborg, Alex Rose Wiesel, Katie Cleary, Bill Smitrovich, David Denman, Nikki Leigh, Gary Anthony Williams, James Edson, David Mattey

Možno je pre niekoho tento seriál trocha nudný, ale podľa mňa tu nejde o dej ani hlbokomyselné dialógy, aj keď v konečnom dôsledku je niekedy seriál poučný. Seriál pozerávam hlavne kvôli nesmrteľným hláškam, ktorých tu je ako maku. Musím však poznamenať, že odkedy tvorcovia vymenili Sheena za Kutchera tak projekt ide dolu vodou. Stále si však drží veľmi vysoký štandard.(15.3.2013)

__Two and a Half Men: kompletná 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,993,989 //počet predaných kusov 148,852║ __Two and a Half Men: kompletná 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,831,413 //počet predaných kusov 60,363 ║ __Two and a Half Men: kompletná 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,446,777 //počet predaných kusov 101,555 ║ __Two and a Half Men: kompletná 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,979,930 //počet predaných kusov 68,297 ║ __Two and a Half Men: kompletná 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,786,374 //počet predaných kusov 96,115 ║ __Two and a Half Men: kompletná 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,822,475 //počet predaných kusov 144,591 ║ __Two and a Half Men: kompletná 7.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,317,866 //počet predaných kusov 74,794║ Charlie Sheen je tu na mieru ušitý, pre zmenu Jon Cryer čoraz viac otravný ako vred na riti, niekedy až na hranici únosnosti. Po siedmu sériu si to drží zábavnú úroveň, potom to začne upadať. Zmena v 9.série moc neprospela tam to už doslova bolo moc silené. /70%/(18.1.2011)

Sitcom, ktorý ale utrpel odchodom Charlieho Sheena, hodnotím priemerne. Pozeral som sem tam aj ďalej, ale už to nie je úplne ono. Vlastne som to snáď ani nikdy priamo nesledoval, len občas kúsky, ukážky a niektoré hlášky, ale nie pravidelne. Hlavní dvaja herci boli super už keď sa stretli vo filme Horúce strely, ale tu pre mňa hrali nesympatické postavy. Česť a sláva starému dobrému Toperovi Harleymu.(11.2.2015)

Sheena v takýchto polohách naozaj nemusím. Začal som to pozerať vlastne len preto, lebo väčšinu vtipných seriálov čo by vzbudili môj záujem som si už pozrel. Nie som veľmi seriálový typ, ale pri jedle si vždy rád pozriem niečo vtipné a krátke. A pravdou je, že keď som si na to zvykol tak sa viem na tom dobre zabaviť. Nie všetky diely sú hviezdne, ale udržuje si to už po tri série( čo som mal možnosť vidieť) svoj štandard. Nie je to ani horšie, ani lepšie a v konečnom dôsledku je mi to vďaka tomu omnoho sympatickejšie. Vládne hlavne postava Jakea. A každý krát poteší skvelé cameo nejakej slávnej šťavnatej celebrity. Tretia séria posúva celú pred tým naznačenú rovinu na novú úroveň. Dej niekde smeruje a nie je len epizodickou príbehovou výplňou. Plus April Bowlby je neuveriteľná kosť. 1 séria 80%, 2 séria 80% 3. séria 100% Je to sranda.. Baví ma to pozerať, hoci sa to často drží určitej schématickosti. Na druhú stranu to dokáže vždy milo prekvapiť. 4. séria -80% 5.séria 80%.6 séria 80% 7. séria 80%.8 séria 60% 9 séria - kupodivu to nabralo svižnejší a zaujímavejší nádych. Koncept sa síce zmenil, ale aj tak sú tu diely na ktorých som sa dosť zasmial. Kutcher mi vôbec nevadil. 9. séria 80% 10. séria - 80% Pomalý ale istý úpadok. Stále je tam pár vtipov ale celá séria ťaží z odkazov na iné filmy a projekty hercov a celá séria je doslova nacpaná citáciami.. ale už to akosi nie je ono. 11. séria - 60% Konečne koniec! 12. Séria - 30%(7.9.2014)

Jeden z mojich najobľúbenejších. Ani stopy po inteligentnosti humoru v štýle FRASIERA, ale u mňa na rovnakej úrovni. Možno nie také vtipné ako PRIATELIA, ale Charlie Sheen našiel svoju tamer životnú úlohu (občas mi pripomína Duchovneho a jeho CALIFORNICATION) a vďaka tomu tento sitcom vytŕča nad stovkami iných...(9.1.2011)

• - Ačkoliv je klavír funkční, Charlie Sheen ve skutečnosti neumí hrát. (Scelleton)

• - V 20. epizóde 6. série Charlie (Charlie Sheen) spomína Československo. (marciano)

• - V 1.epizodě 1.série "Rozchod" v čase cca 0:06:40 si Charlie (Charlie Sheen) nalejvá Coronu Extra do skleničky a láhev položí na stůl. Ta je poté pořád v pohybu v podstatě při každém záběru na Charlieho. Nejdřív je vidět zadní etiketa a poté přední a pak znovu do kola. (PatrikP4)