Dva a půl chlapa (TV seriál)

Two and a Half Men

Dva a pol chlapa

Komedie / Romantický

USA, 2003 - 2015, 91 h 42 min (Minutáž: 250x21 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner, Ming-Na Wen, Megan Fox, Blythe Danner, Lucy Lawless, Krista Allen, Suzanne Whang, Valerie Azlynn, Kay Panabaker, Josie Davis, Brian Patrick Wade, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Melanie Lynskey, George Katt, Denise Richards, Jodi Lyn O'Keefe, Jenna Elfman, Gail O'Grady, Tricia O'Kelley, Ren Trella, Eric Allan Kramer, Kate Luyben, Enrique Iglesias, Susse Budde, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Kimberly Oja, Justine Eyre, Teri Hatcher, Jennifer O'Dell, Diane Sellers, Mikki Padilla, Martin Sheen, Janeane Garofalo, Camryn Manheim, Susan Blakely, Allison Janney, Sandra Purpuro, George Eads, Jeri Ryan, Dale Waddington, Laura McLauchlin, Michael Clarke Duncan, Deena Dill, Ana Alexander, Orson Bean, Ted Garcia, Christopher T. Wood, Sandra McCoy, Cazzy Golomb, Kevin Sorbo, Nectar Rose, Nikita Ager, Ken Jeong, Juliette Goglia, Chris O'Donnell, Sean Penn, Harry Dean Stanton, Liz Vassey, Missi Pyle, Judy Greer, Richard Lewis, Susan Sullivan, Heather Locklear, Jake T. Austin, Byrne Offutt, Lee Garlington, Brittney Powell, Ion Overman, Mike Connors, Katherine LaNasa, Irena A. Hoffman, Emilio Estevez, Maria Tornberg, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Aja Evans, Lori Lively, Amanda Gallo, Noel Fisher, Cristine Rose, Arturo Gil, Annie Potts, Sara Rue, Stacey Travis, Carol Kane, Lisa Jay, Joe Dietl, Diane Delano, Natalie Zea, Annie Mumolo, Thomas Gibson, Lilli Birdsell, Courtney Thorne-Smith, Darryl Stephens, Alana De La Garza, Kelly King, Sophie Winkleman, Diora Baird, Sonia Rockwell, Jud Tylor, Bob Levitan, Elise Robertson, Helena Mattsson, Patton Oswalt, John Amos, Stacy Keach, Joel Murray, Will Sasso, Mark Deklin, Joe Manganiello, David Starzyk, Marisa Tayui, Jack Plotnick, Kathy Bates, Christopher Neiman, Iqbal Theba, Jessica Hall, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Brooke Shields, Michael Lowry, Miley Cyrus, Stephanie Jacobsen, Jaime Pressly, Rib Hillis, Chloe Webb, Nicole Forester, Amanda Swisten, Andrea Savage, Emily Osment, Hilary Duff, Natalie Denise Sperl, Brooke D'Orsay, Amanda Musso, Skyler Caleb, April Betts, Amber Tamblyn, Candace Kita, Georgia Engel, Johanna Black, Danielle Bisutti, Lynda Carter, June Squibb, Aly Michalka, Sab Shimono, Angelique Cabral, Tiffany Panhilason, Dylan Minnette, Jessica Lundy, Jamie Rose, Elle Evans, Ken Lerner, Mila Kunis, Brian George, Steven Tyler, Bre Blair, Stephanie Brown, Sofia Mattsson, Abbie Cobb, Jeff Probst, Odette Annable, Clark Duke, Elizabeth Ho, Kimberly Hebert Gregory, Brian Smith, Jackie Debatin, Nicole Travolta, Jon Lovitz, Valery M. Ortiz, Clint Culp, Jen Lilley, Brad Paisley, Brooke Mackenzie, Ashley Edner, Steven Krueger, Jennifer Ann Massey, Billy Gibbons, Amelia Brantley, Tara Perry, Carrie Stevens, Jelly Howie, Larry Cedar, Shiloh Nelson, Amanda Detmer, Elizabeth Bogush, Jamie Luner, Erinn Hayes, Kimberly Quinn, Cloris Leachman, Paget Brewster, Elvis Costello, Bobby Cooper, Lindsay Price, Kristen Miller, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Kristin Richardson, Kimberly Williams-Paisley, Aisha Tyler, Kristin Dattilo, Alex Kapp Horner, Christina Chambers, Tammy Lauren, Tinashe, Bruno Amato, Michele Boyd, Spencer Locke, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, Morgan Fairchild, Tricia Helfer, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, D.B. Sweeney, Gigi Rice, Maggie Lawson, Dusty Hill, Julia Campbell, Paula Marshall, Sam Lerner, Caitlin Elizabeth Baunoch, Amy Pietz, Lilah Richcreek, Arnold Schwarzenegger, Christian Slater, Lillian Adams, Jeff Clarke, Tammy Tavares, Hope Allen, Anastasia Roark, Charles Malik Whitfield, John Stamos, Tom Virtue, Steffani Brass, David Grant Wright, Henry Dittman, Kate Miner, Michael Bolton, Lamont Thompson, Richard Riehle, Christina Scherer, Ludi Delfino, Andy Mackenzie, Rebecca McFarland, Bradley Snedeker, Dan Gordon, Judith Drake, Kelly Rohrbach, Tabitha Morella, Richard Whiten, Shane Woodson, Laura M. Beamer, Jane Carr, Stephanie Erb, Brandon Killham, Sara Erikson, Jim Piddock, Caroline Bielskis, Nayo Wallace, Abigail Mavity, Madison Mason, Bellamy Young, Meagen Fay, Barry Livingston, Mikaela Hoover, Coby Ryan McLaughlin, Edie McClurg, Sarayu Blue, Steve Hytner, Molly Morgan, Robert Clotworthy, Wayne Wilderson, Julie Berman, Rodney J. Hobbs, Vernée Watson-Johnson, Deanna Russo, Brenda Koo, Frank Beard, Macey Cruthird, Sergio Kato, Charlie Dell, Matt McKenzie, Patricia Bethune, John O'Brien, Rachel Cannon, Isabella Kai Rice, Malea Rose, John Pirruccello, Grady Lee Richmond, Thomas F. Wilson, Eugene Byrd, J.D. Walsh, Mark Roberts, Marco Sanchez, Grant Geissman, Izabel Goulart, Alicia Hannah, Jon Polito, Gary Busey, Sophie Guest, John Vance, Loren Lester, Nadine Ellis, Jim Meskimen

Charlie Sheen tu nemusí nic hrát. Hraje v podstatě sám sebe, slavnou hvězdu. Občas se objeví nějaký hodně dobrý vtip. Jeho bratr Alan ale moc důvtipu nepobral. Škoda, že ho vyhodili. "Chodím na kurzy vaření, jako každé úterý. Ty tu v úterý nejsi?" :D A ještě je tu Alanův syn Jake, ktrerý během seriálu docela vyrostl. Charlieho nahradil Ashton Kutcher.(7.2.2013)

Jeden z nejoblíbenějších sitcomů a myslím, že si to právem zaslouží, protože má nejen skvělé herce, ale také bláznivé příběhy plné neuvěřitelných hlášek. Dost škoda Charlieho Sheena, ale Ashton Kutcher oživil tenhle seriál geniálně. / Viděné epizody z 1-12 série *261.dílů / Zhlédnuté vše / ( Hodnocení: 9/10 )(10.4.2014)

Je to sranda. Charlie byl super, hlášky lítají jako by je někdo vystřeloval z kulometu a Berta má někdy pořádně ostrý náboje. ALe k sedmé, možná už i šesté sérii to ztrácí šťávu. Začíná to být stereotipní. Ovšem do chvíle kdy nastoupí Ashton Kutcher. Já ho jinak vůbec nemusím, ale tady je fantastickej.(2.9.2013)

Seriál, který svou vytrvalostí v křečovitém držení se jednoho a téhož tématu předčí i bandu sparťanských hooligans u výčepu. Charlie Sheen je už hafo sezón stále stejný prudce úspěšný muž, známý svůdce žen a velký vtipálek, ačkoliv jeho oblečení by si na sebe normální člověk nevzal ani na maškarní bál a jeho páčo pomalu, ale jistě šedne a bicáky atrofují. Naproti tomu John Cryer je stále tentýž ubožák, jehož je škoda popisovat více slovy. Jo a pak je tu ještě ta jejich nesnesitelná matka, "jejich" "malý" Jake, jejich hospodyně dicke Berta a pak už jen davy bezejmenných roštěnek. Taktikou zákopové války vedené stále týmiž prostředky bez jakékoliv znatelné známky postupu na tu či onu stranu si tahle partička získala početný zástup fanoušků, a vzhledem k průměrné metráži osolárkované ženské kůže na jeden díl seriálu je asi jasné, z jakého tábora se tento zástup rekrutuje;) Jednou za čas se na jeden díl mrknu, ale je to prostě jen solidní průměr. 60%(18.8.2008)

"Kdyby byla příživnická síň slávy, táta by tam bydlel.. Zadarmo !!" ;) Tak se mi konečně podařilo zdolat kultovní americký sitcom Dva a půl chlapa ve všech jeho dvanácti sériích, které jasně naznačují, o jak velký držák se jedná, když jeho vysokou kvalitu potvrzuje především fakt, jak dokázal ustát ztrátu své největší hvězdy, totiž Charlieho Sheena, zlobivého děcka - No, vlastně spíš zlobivého dědka !! ;) Hollywoodu, který však všem svým špatným vlastnostem navzdory platí za jedinečně komediálně nadaného herce.. A právě celý seriál lze vystihnout podobně jako právě Sheena několika slovy coby jednoduchého a vulgárního, leč nesmírně vtipného pošuka, Lorreho další velmi úspěšný projekt totiž staví především na jednoduchosti a nekonečné variaci zápletky, která však omračuje svou úderností, přesným timingem a cynickými dialogy plnými černého humoru a bizarnosti na samé hraně únosnosti, nelze se proto divit, že v něm mnozí vidí spíš sexismus, trapnost již mnohokrát viděného či přízemnost.. Já si však seriál zamiloval, myslím, že se není třeba brát tolik vážně, a byť jsem se tedy zprvu, když byl Charlie odejit, dost o Dva a půl chlapa obával, musím říct, že oceňuji odvahu tvůrců nesnažit se Sheena nahradit, ale raději se vydat jiným směrem s Ashtonem Kutcherem, jemuž však mnozí nemohou přijít na jméno.. Osobně mám Willisova syna - Díky, Ricky, za tu hlášku !! - Ashtona moc rád, a ačkoliv skutečně střízlivým okem viděno nepatří mezi opravdová herecká esa, právě sitcom je pro něj jako stvořený, a tak pro mě tedy seriál rozhodně neskončil osmou řadou, jak tu mnozí blábolí.. Přiznám, že se seriál ke svému konci skutečně vydával na hodně tenký led, žonglujíce s těmi hodně nečekanými homozápletkami, nicméně až do samotného finále si držel laťku kurevsky vysoko a já rozhodně tu drzou originalitu vnímám jako plus.. No, a samotná závěrečná epizoda ?? To byla opravdu kulervoucí jízda, až tedy na tu hrozivě trapnou animovanou pasáž, s tolika metafyzickými joky a odkazy, až jsem valil bulvy, a ačkoliv se vlastně celý děj nijak uspokojivě a očekávanou sentimentalitou plnou flashbacků nikam neposunul, ani neuzavřel, a ani Charlieho jsem se nakonec nedočkal - Celkem zarážející mi však právě připadala skutečnost, že se tu vůbec neobjevil Jake, jehož představiteli definitivně hráblo, ani Louis, kolem něhož se vlastně poslední dobou seriál točil.. - vše mi egoista Lorre, který očividně Sheenovi jen tak neodpustí, vynahradil třeba už jen hostující hvězdou v podobě Arnieho Schwarzeneggera - Díky čemuž se vlastně v seriálu objevili snad dva "největší" hollywoodští herci.. Nezapomeňte na Duncana !! - v roličce detektiva.. Mimochodem nenajdete moc seriálů, kde by se objevilo tolik hvězd, nejen v cameu, a nádherných žen.. II Viděno kompletně celé !!(25.8.2015)

• - Jméno Walden Schmidt (Ashton Kutcher) není možná náhodné, šéf představenstva společnosti Google má totožné příjmení. (Z258)

• - V 7. epizóde 5. série uloží Berta (Conchata Ferrell) tanier so servítkou do drezu pravou rukou, v nasledujúcom zábere ho ale drží v ľavej. (3Sissa3)

• - V epizodě Dá se tady surfovat (2010) cca v čase 17:20 Herb (Ryan Stiles) říká před Alanem (Jon Cryer) a Charliem (Charlie Sheen), že Lyndsey (Courtney Thorne-Smith) hrála v lehkém pornofilmu. V epizodě Není nad upřímnost (2011) cca v čase 0:03:00 Alan přepíná televizi na lehký pornofilm a s Waldenem (Ashton Kutcher) v následujících vteřinách zjistí, že je to Lyndsey, ale Alan hraje překvapeného, že o tom vůbec o tom nevěděl, což víme že není pravda. (PatrikP4)