Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Queendom

Souhlasím s komentářem Rogue. S přibývajícími díly si začnete uvědomovat, že to, co se jevilo jako originální zápletka, je ve skutečnosti nedotažená krávovina a logika si co do počtu děr v příběhu s cedníkem nezadá. Jakási politická korektnost úplně zabije původní motiv, Lewis, narozdíl od Band of Brothers spíš nehraje, než hraje a u Claire Daines vám přes počáteční nadšení dojde, že jenom příšerně přehrává. O nevěrohodnosti v obsazení Moreny Baccarin do role matky dvou pubertálních dětí a totální absence chemie mezi ní a jejím manžílkem ani nehovoře, stejně tak o nulové pochopitelnosti soužití/rozchodu páru židovskýho šéfa Carrie a jeho arabský ženy. Na druhou stranu, klobouk dolů - že mě tenhle seriál tahá za fusekli mi došlo až u 8.dílu. ()

Barghest

Oceňuji nesporné kvality tohoto seriálu, projev hereckého ansámblu v čele s ústřední dvojkou a snahu Američanů šlapat sami sobě na kuří oko, což je nejvíce hodno uznání. Ano, docela mě to bavilo, byla jsem napjatá, jak to s Brodym vlastně je a Damiana Lewise žeru, ale přes to všechno jednoduše neskáču nadšením dva metry vysoko a nemám chuť pustit si i druhou řadu, což jsem na začátku tak trochu očekávala. Politika holt není moje oblíbená škatule. ()

G3orgig

Velice originální záležitost, která mi připomněla ty krásné chvíle napětí a zvratů u legendárních 24 hodin. Skvělé herecké výkony v hlavních rolí a propracované charaktery dělají z Homeland opravdu skvělý seriál. Nicméně první řada mně přišla poněkud slabší a hodnotím jí na 3*. Oproti tomu řada druhá je opravdový skvost a dal bych jí 5*. Z toho průměruji na čtyřhvězdičkové hodnocení. *UPDATE* Po shlednutí 3. řady zvyšuji své hodnocení na 5*. Byla to opravdu pecka :) ()

JohnnyBoy

Je to prapodivný mix, který většinou a bohužel přes hlavu nějak asi funguje. Chvíli to hraje na tu psychologickou notu "Návratu domů" a pak to uhýbá někam ke "Spy Game". Baví mě na to koukat, ale pořád cítím, že je to jenom taková hra v překližkách, světě který ve skutečnosti neexistuje a to i přesto, že se ho snaží zuby nehty zobrazit věrně. EDIT: Nakonec se mi to hodně líbilo. Zvyk jsem si na zen mix a sledoval s napětím. Bavilo. ()

MyrnaAlec

Američani potřebovali nějakou filmovou katarzi své války s terorismem a tak je tu HOMELAND. Hlavní obsazení v podobě nevyrovnané agentky a jejího hodného starého kámoše doplňuje hrdinova žena, v rámci klišé si to samozřejmě rozdávající s jeho nejlepším kámošem. Plus dvě děti - spravedlivě v poměru hodný bezproblémový syn a zlobivá puberťačka. No a postava nejhlavnějčí - mariňák Brody, který prochází vývojem od teroristy ve štvance. Schematické a ohrané ztvárnění spiknutí v CIA a nastavovaný konec, kdy místo zabouchnutí dveřmi tvůrci rozjíždějí twistovanou zápletku, aby si pojistili další díl, mě teda nepotěšilo. ()

Izi-Peťan

1. série: Velmi povedený seriál. Od dob Jacka Bauera tu s podobnou tématikou chyběl, proto jsem za něj rád. Hlavním jádrem není akce, která tu vůbec není, ale propracované charaktery a příběh, který vás o všem nechává na pochybách až do konce. Některé díly byly trochu utahané, ale některé mě posadily, až jsem se divil, že má "jen" 60 minut. Poslední díly byly excelentní a jsem hodně zvědav na druhou sérii. 85% ()

anyonecek

První série je prozatím dobré nakopnutí nového seriálu, který se snad na pár let udrží na obrazovkách. Některé pasáže jsou trošičku zdlouhavější a seriál nemá takový spád jaký bych si představoval, ale o to je lepší když se tam stane něco nečekaného co vyloženě člověku vyrazí dech. Damian Lewis spolu s Claire Danes a Mandym Patinkinem vyloženě žijou své role a asi těžko bych hledal herce, kteří by se do jejich rolí hodili více. Uvidíme co přinese 2. série. ()

JK77

Moc som sa tesil na tento serial, ale zatial ho az tak moc nezerem. Neposadilo ma to tak do kresla ako som si myslel Co sa ale koncom prvej, celej druhej serii zmenilo. Tretia seria je zatial naj. Claire Danes je spickova! Sledujem tretiu seriu a musim konstatovat, ze serial zreje ako vino, davam na 5* ()

mirkath1

absolutní spokojenost, nepotřebuji nic víc k pocitu spokojenosti :) Pro úplnost, je mi odporné to kamerové zařízení v domě. Ačkoliv se agentka snaží jako nekoukat, je mi to velmi nepříjemné. Nedokážu si ani představit, že by mě někdo takhle šmíroval a to v jakémkoliv zájmu ()

smatana.sk

Počas brilantných prvých dvoch sérií HOMELAND mi v hlave vírili otázky: Zlomili Brodyho psychiku úplne, alebo sa z toho brainwashingu dokáže vymaniť? Aký je vlastne rozdiel medzi fanatikom a vykonávateľom spravodlivosti? Ako dopadne hra s ohňom medzi hlavnými hrdinami? Je vyššou hodnotou udržanie rodiny, alebo dar spontánneho vzťahu? Udrží si Saul morálnu integritu aj naďalej? Čo vlastne chystá Abu Nazír? Pracoval autor pre tajné služby, alebo je len taký vynikajúci psychológ? Je to viac zásluha scenára, réžie alebo hereckých výkonov, že časté dejové peripetie pôsobia logicky a zákonite, a každodenné scény ako rodinné raňajky sú súčasne prirodzené aj vrcholne dramatické? Po pozretí troch dielov tretej série HOMELAND sa pýtam: Prečo tam už tri diely chýba rodinný priateľ Mike? Prečo to zrazu pôsobí ako odfláknutá telenovela? Kam sa podela autenticita? Čo za nezmyselné problémy to hlavné postavy riešia? Chcú Brodyho holou hlavou evokovať Bruce Willisa? Prečo je akcia Petra Quinna ako opísaná z bondovky? Skončil sa druhou sériou pôvodný izraelský scenár Hatufim a teraz to američania len umelo nadstavujú? Prečo by som si mal vlastne pozrieť aj štvrtý diel? AKTUALIZÁCIA: Vo štvrtom dieli sa to našťastie zlomilo a piaty už je na úrovni prvej série. ()

Kouzelnik7

1. serie : 80% a to jen kvůli závěru, jinak jsem díly hltal jeden za druhým. Rozkoukáno na ČT2, ale ty hlasy mi nějak neseděli, tak jsem přesedlal na originál a je to o moooooc lepší. Těším se na 2.sérií. ()

Ernie_13

Po prvej sérii zatial 5/5....zostal som milo prekvapený ako sa tvorcom podarilo natočiť seriál s veľmi vzácnou tematikou terorizmu bez toho, aby z neho bolo cítiť propagáciu skrz naskrz. Odporúčam hlavne divákom, čo radi krájajú napätie! Tu je ho teda dostatok. ()

Sharleen

Možno práve kvôli prílišným očakávaniam, prišlo nakoniec sklamanie. Som kdesi uprostred 1. série a zatiaľ hodnotím priemerne..uvidíme neskôr. ()

kirmakX6on

1. série na 100%: Za základní znak kvality seriálu jsem vždy považoval obtížnost odtrhnutí se od obrazovky, touhu hned přepnout na další díl. Homeland laťku zvedl na zcela novou úroveň -- je tak dobrý, že po dílu jsem tak na sračky, že na další díl nemám sílu a rád si dám pauzu, ve které právě viděné strávím. Samozřejmě to neplatí na všechny díly, ale už jen fakt, že se takové díly vyskytly, dělají tento seriál výjimečným. Dextera, s nímž se nabízí srovnání, ale i další (v podstatě všechny) seriály tento s přehledem strčí do kapsy (30 cen a 62 nominací hovoří jasně), mimo jiné i díky nesrovnatelně lepším hereckým výkonům (přetvářka herců téměř není znatelná a to i přes to, že se v seriálu vyskytují velmi náročné scény) a díky uvěřitelnosti - seriál (zatím, po 1. sérii) vyniká absencí jakýchkoliv (!) zjevných hloupostí, magorií, absurdit, extra nepravděpodobných náhod i umělých zvratů. Druhá série je trošku horší, přecijen se už sem tam vyskytne nějaká šílená náhodička, která pomůže hlavním protagonistům, agentka CIA navíc až přespříliš začne oplývat nadpřirozeně silným šestým smyslem a stává se tak trochu superagentkou, i tak hodně slušný, taky mi trochu poprvé začala lést na nervy její hysterie a "přehrávání", které je ale záměrné - hraje emočně nevyrovnanou agentku, na to je třeba pamatovat. Celkově 85%. Bohužel, třetí série znamenala výrazné zklamání, které mě donutilo hodnocení snížit z pěti na čtyři hvězdičky. Celkově seriál ztratil dech, hlavní postavy, hlavně tedy Brody, mají značně omezené role, agentka je stále uřvanější, Brody ztratil většinu respektu a obdivu, uvěřitelnost jde do kytek, hlavní ale je, že na diváka je udělán opravdu, ale opravdu velký podraz...a toto se nedělá a díky vysoko nastaveným laťkám minulých sériích neodpouští a nepřehlíží. Navíc konec je velice stupidní a nevyužitý. Třetí série buď neměla vůbec být anebo měly být série alespoň čtyři a látka pořádně propracována. Třetí série na 60% ()

sannyve

Najlepší špionážny seriál.... (snáď všetkých čias?). Postava Carrie je výborne napísaná a pre Claire Danes ušitá priamo na mieru. Niektoré kľučky, ktoré dej vôbec neposunuli dopredu a po pointe zrazu prišlo len rozčarovanie, s radosťou odpustím, ak si aj tretia séria zachová rovnakú dramatickosť a moju dychtivosť za ďalšou vzhliadnutou časťou. Zatiaľ obe série na jednotku. ()

Birgi91

Seriálů z prostředí CIA tu bylo (a zajisté i bude) tolik, že tento počin z kabelové stanice určitě nemohl ničím novým překvapit. Ale chyba lávky! Homeland naprosto válcuje konkurenci díky tomu, že se od ní značně liší ve stylu, jakým je vyprávěn. Nejedné se totiž o další akčními scénami překypující seriál, ale spíše o psychologické drama. Napínavých momentů je tu samozřejmě hodně, ale často se tu najde řešení, v kterém pistole mlčí. Když už dojde na akci, tak jsou scény dynamické a atmosféra by se v nich dala krájet nehlědě na to, že nedojde k zničení několika budov či zabití nebřeberného množství nepřátel. Ústřední herecké trio (Lewis, Danes, Patinkin) odvádí naprosto bezchybnou práci, jejich výkon je strhující a jejich postavy uvěřitelné. Zejména Claire Danes v roli psychicky narušené Carrie odvádí přímo herecký koncert, který se na televizních obrazovkách zase tak často nevidí. S Homelandem zkrátka nemůžete šlápnout vedle a při jeho sledování vás čeká více než zajímavý divácký prožitek. ()

blowup

Tohle mne donutilo sedět do noci a koukat na jeden díl za druhým. Někdo mne na to upozornil - tak se na to podívám, když to vychvalují a stal se ze mne homelanďák se vším všudy - hltáním dílů, po dokoukání třetí série prohlížení diskuzí a přemítání, jak to bude dál. Že by se mi dokonce stýskalo, když skončil poslední díl? To je tedy pěkné zblbnutí, v takovém věku... ()

Hrabovo

Kdo že jsou ti dobří a kdo že jsou ti špatní? Jaké metody používají ti dobří a jaké ti špatní? Nějak nám to splývá....Při pomyšlení, že by organizace s vojenskou strukturou velení byla úspěšná jen díky opakované neposlušnosti svých členů, mě mrazí. Kdo pak asi sedí v Istanbulu, Bůh nás ochraňuj... ()

alpeew

Konečně seriál, který je napínavý, věrohodný, nepřitažený za vlasy a SKVĚLĚ natočený. Jak už někdo napsal, nevařím, neperu a hloavně - nejdu spát :-) Paráda , už aby byl čtvrtek. Nestahuju si to, protože po dávkách je to ještě lepší :-) ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace