Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

Bosh1207

Jedním dechem jsem sesmráknul čtvrtou sérii a vrátilo se mi nadšení z první a druhé (po trochu jalovější třetí). Nevěděl jsem zpočátku, jestli mi nebude scházet zamordovanej Nicholas Brody ale záhy jsem zjistil, že vlastně ne! Líbil se mi námět a nová linka z Pákistánu. Jak mě z počátku celého seroše nějak zvlášť nepřesvědčovala Claire Danes, tak teď se fakt herecky "pochlapila" a začal jsem jí konečně víc věřit, a nakonec jí začal i baštit. Jinde je mi trochu protivnej Mandy Patinkin ale tady (a to už od začátku) je věrohodnej a dobrej. Atmosféra i dějová linie moc dobrá, výborná kamera a muzika. Na závěr pěkně otevřená vrátka pro pátou sérii a už se na ní zase těším! Good Luck! ()

Hadrian

Já nevím...jako ono to není špatné, ale já už jsem asi trochu odolný proti těm nelogickým chujovinám, co chvilkama fakt bijou do očí...Navíc se nemůžu srovnat s jednou věcí a to je to, že mě všecky postavy nehorázně serou svýma morálníma hodnotama...Carrie by přefikla půlku Langley a druhou půlku Al-kaidy kdyby se díky tomu mohla na konci smát teroristům do xichtu...ta Saulova hra ve třetí řadě taky byla docela slátanina a upřímně Brodyho konec taky nic moc..jediná postava, která mi neleze na nervy je Quinn..a svým způsobem ještě Mike, protože na jeho místě bych si šel hodit mašli.. Po Dextrovi, Californication a Ray Donovanovi jsem od Showtimu čekal malinko víc..Po čtvrté a páté řadě je to ještě větší slátanina, ale zase Saulův únos a smrt Allison...jo dobré.. ()

trojkolka

Propadnout seriálu je snadné, ale propadnout HOMELANDU je ještě jednodušší. Naprosto strhující seriál, který ani po páté sérii neztrácí svůj šarm a děj. Po zakončení třetí série, jsem se strašně bála, jaké bude pokračování, jestli vůbec bude o čem točit a bude to mít nějakou hlavu a patu, ale díky bohu sem se bála zbytečně. Carrie je neuvěřitelný tahoun a její postava je promakaná do posledního detailu. Takže uvidíme, kolik toho ještě pro nás připraví, ale doufejme, že skončí dřív, než to začne být nudné a o ničem. ()

MarekT.

Musím krotit počáteční nadšení hlavně z první série a ubrat pár hvězdiček. Dramatický seriál, který stojí především na tom že do poslední chvíle není jasné jestli je hlavní postava terorista nebo ne, nemůže tento kontrast udržovat při životě věčně. Tvůrci o to ale usilují, a daří se jim to v podstatě až do konce třetí série. Mimo to totiž seriál nemá moc co nabídnout, jako špionážní thriller z prostředí tajných služeb a vysoké politiky neobstál. Nutno ale vyzdvihnout excelentní herecký výkon Claire Danes, která si nepochybně zaslouží veškeré ceny Emmy a Zlaté glóby jež za účinkování v Homelandu posbírala. ()

v0jt1s3k

Výborné, každá serie si nese vlastní rukopis, jiný pohled na Carrye a její boj proti nepřátelům venkovním i vnitřním. Její nevyrovnanost, labilita, dělání chyb jak osobních tak profesních - to vše dává seriálu velkou dávku realističnosti. A to se týká všech postav, žádné namydlené stroje a co se u blackops může pokazit, to se pokazí. Herecky perfektní práce všech, prostě špička, co nutí dát další a další díl ten samý večer :). ()

Snakefinger

Tak možná v Americe super. Ale mně to přišlo zdlouhavé místy liché, ploché .... herecké výkony občas hooodně pokulhávají. Na druhou sérii už to fakt nevidím :( ()

Neel

Showtime má takový nepříjemný nešvar a to ždímat prachy, co to dá. Stejně jako v případě Dextera, ani tady neumí tvůrci přestat v nejlepším. Po čtvrté sérii už seriál opravdu nemá co nového nabídnout a zpočátku slušně rozehrátou postavu hlavní hrdinky už mám sto chutí majznout po hlavě. Její vyšinutost a nelogické jednání v dalších sezónách už je napřesdržku... Claire sice zezačátku předvádí životní výkon, postupem sérií ale její póza už nudí. Ještěže má seriál Mandyho a Ruperta. V posledních seriích už to táhnou jen oni. ()

shinlove

Za mě nadhodnocený seriál. Nadprůměrný ano, ale na víc jak 70% to není. Některé série lepší než jiné, některé díly vyloženě žalostné. První a poslední série mě bavily nejvíc. 4* ()

Rozmarýna

Damian Lewis se mi moc líbil v Miliardách a proto jsem zkoukla i Homeland. První dvě série se mi líbily nejvíc. Ale seriál je skvělý celý - všech 6 řad. Ale tady mě Damian Lewis moc nenadchnul. Zato Claire Danes byla fantastická, obzvlášť, když hrála zhoršení bipolární poruchy. ()

pavelpetr

První série nás prikovala k sedackam snad každý večer. Pak už si na ten zážitek člověk zvykne a i laťka začne klesat. Ale jeden ze seriálů, který mohu velmi vřele doporučit. Pro mě prostředí špionáže je přitažlivé. Tak o to to bylo víc zajímavé. ()

Doudy01

Jeden z mála pilotů, co splnil očekávání. Spousta otázek a možností, plus nějaká ta akce. Ideální kombinace. Mile mě překvapilo, že "hrdina" neni nedotknutelnej, a účast Patinkina. Víc se rozepisovat nebudu, abych někomu nezkazil překvapení. :-) Řekněme, že je to kombinace Rubiconu a né tak akčních 24 hodin. Dávám čtyři, člověk musí mít rezervy, kdyby se to ještě zlepšilo. :-D Po druhym díle zvedám na maximum, nevidim žádnou slabinu. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace