Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

teddinka1

S tímto námětem jsem neviděla doposud žádný seriál. Na mě to působí místy velmi realisticky, jindy zase trochu přitažené za vlasy. Ale to vůbec nevadí, protože fandíte hlavní hrdince a "hrdinovi" a seriál má spád, zvraty a dobrý děj celé dvě serie. Čeká mě třetí a jsem zvědavá, jak to bude dál. ()

Matt007

Vysoce návykové, pozor na to. Moc se mi líbí, jak je seriál postavený a ukazuje hodně za zákulisí zpravodajských služeb. Co se herců týče, tak abych řekl pravdu, velkého potenciálu Claire Danes jsem si všiml až v tomhle seriálu, no a Damian Lewis je už několika projekty osvědčená stálice, která nezklame. Jeho hraní se mi opravdu hodně líbí. Sleduju dál a jsem zvědav kam se bude seriál ubírat. ()

crackonosh

Vynikající dramatický seriál, ukazující traumata amerických válek a schizofrenii špionážních služeb. Válečný veterán Nicolas Brody mezi dvěma mlýnskými kameny a agentka CIA Carrie Mathison, bojující se svými démony. Dohromady dosti nesourodý pár, procházející nenávistí, přátelstvím a možná i láskou. Mučení, podvody, nevěry, dospívání, média, politika, zoufalství, ale hlavně excelentní drama, které pomalu — ale jistě — spěje k nevyhnutelnému konci. Víc se nesluší prozrazovat. ()

ER

Platí pro I-II.sérii...Excelentní výkony hlavních protagonistů seriálu zvedají seriál k maximálnímu hodnocení. Realita všedních dní se skvěle doplňuje s portréty lidí, zapojených do špionážních akcí,kde hra na pravdu je velmi obtížná,až nemožná. Posuny postav v rámci psychologických "manévrů" pak nabízí mnohem více napětí, než akční scény. Nečekejte přitom nic bombastického či okázalého,spíše naopak. Seriál totiž pracuje se skutečností a tudíž není problém se s mnohými věcmi zcela ztotožnit a je jedno,zda zrovna v tu chvíli někdo lže nebo říká pravdu. Platí pro III.sérii...Tady nastupuje trochu rutina a vazba na rodinný život (dceru) Brodyho již není tak zajímavá,ale vše znovu "ožije" v závěrečných dílech. Partie při střídání stráží v CIA je bravurně rozehraná,děj se stává zajímavější,když opět nastupuje na scénu Brody.. IV.série...Hrátky pokračují v neméně přítažlivém zpracování a seriál pořád dokáže vtáhnout do děje. Jen škoda,že chybí Brody. Ale jeho "náhrada" Petrem,parťák Carrie,taky není špatná,vždyť zamilovat se do své šéfky není zrovna terno. Carrie navíc dostává pozici šéfky,plnící misi v Pakistánu a o dramatické chvíle není nouze. V.série......výbušnost Blízkého východu se tu protíná s "výbušností" afér národních služeb a seriál ukazuje varovný prst nad špinavými praktikami, skrytými pod národní bezpečností. Takže nudit se nikdo nebude,byť určitý stereotyp se začíná již vkrádat.VI. série....Snaha tuto řadu trochu odlišit je vedena více niterně (starost o Petra, dítě) a trochu zdlouhavě, nicméně s každým dalším dílem napětí vzrůstá a "souboj mocných" je výborně podán.K tomu se přidává skvěle napsaná a zahraná postava Petra. ()

AbelXavier

1. a 2. série je jasná. Plné kýble přicházejí s 3. sérií. Doporučuji se nejprve podívat na druhý díl Zeitgeistu resp. část o CIA. Najednou si uvědomíte že 3. série je vlastně mrazivým dokumentem o tom, jaká je dost pravděpodobně pod povrchem skutečnost. ()

prasklinka

po dlouhý době seriál u kterýho si pustím hned další další a ještě další díl... naposledy mě takhle chytnul asi Dexter a Prison Break ()

engman

1. séria -80%, 2-90%,3-80%,4-90%,5. séria ma úplne sklamala. Rozťahané, nudné, a taký rýchly záver som ešte nevidel. Posledná časť mohla byť kľudne o polovicu kratšia. ()

gemi

Dobrý pohled do zákulisí tajných služeb. Zásadní slabinou je ovšem chování postav. Chvíli se nenávidí, potom se zase milují a pak se hned zase nenávidí. A člověk marně vraští čelo a přemýšlí, co mu kde uniklo. Poslední kapkou byla nabídka šéfa vydavatelství pro Carrie na konci páté série. Jeden díl před tím ji označil na labilní a řekl, že byla chyba ji najmout. Pár dní před tím mu přitom zachránila život a udělal by pro ni všecičko na světě... V tom aby se prase vyznalo! ()

Likan7

Nejlepší seriál současnosti? Dost možná. Homeland vypálil první řadou všem oči. Špionážní thriller, jaký se jen tak nevidí, a určitě jaký mezi seriály ještě nebyl. Kvalita šla pak sice trochu dolů, ale stále to byla seriálová špička. Ne náhodou byly nejlepší řady ty, které se odehrávaly na Blízkém východě. Jak jsme se pohybovali kolem Pákistánu, Afghánistánu atp. byl Homeland, a Carrie, jako ryba ve vodě. Strhující herecké výkony, ve kterých vynikal Many Patinkin a poslední řada, která napnula všechny své síly a naservírovala strhující jízdu a jednu velkou rozlučku. Ve jménu vlasti je určitě špička, o tom žádná. Saule, Carrie.. byla jízda vás sledovat! ()

bearmeedek

Díky počáteční nedůvěře k tomuto seriálu jsem se k němu dostal až byl celý "na trhu". A mohl si jej vychutnat postupně dle chuti. V celkovém hodnocení mohu jen konstatovat, že se jedná o hodně výjimečné dílo a to stačí. Ostatní pocity jsem nechal u jednotlivých sérií. ()

johhny007

Je něco lepšího , než když se spojí (znovu) stanice se stvořila můj nejoblíbenější seriál a režisér , který stvořil můj nejoblíbenější serial = DEXTER! TOHLE JE PROSTĚ BOMBA !!! ()

elpidio

Jen se obávám, že kvalita bude klesat úměrně počtu sérií, obdobně jako u Dextera. Škoda, že nezůstalo jen u jedné. Rád se budu mýlit. Tak teď, během sledování série osmé, mohu říct, že jsem měl zbytečné obavy. ()

Marty7CZ

Je to pecka neskutečná!!!! Povinnost vidět!!!! Týká se pouze první serie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Sollozzo

Propracovaný scénář, výborná režie a hlavně výborná atmosféra...prostě dílo ShowTime jak má být. První díl me trošku zklamal. Ale zbytek už jsem nedýchal. V některých momentech mi srdce bušilo víc než Brodymu v bunkru plném...však uvidite...Musím vyzdvihnout výkon Claire Danes a Mandyho Patinkina ...90%. ()

PerG

Showtime jede ve velkým stylu. Po dvou seriích - seriál se stabilním přídělem kontroverze, konspirace a tajemna. To je moje gusto :) ()

alldo.raine

Konečně zase něco nového. Seriál pojatý způsobem, který tu ještě nebyl. Seriál, který vás drží v neustálém napětí, které vygraduje poslední epizodou první série. Velmi mne překvapilo, jak skvěle hraje duo Lewis-Danes, kdy hlavně Claire Danes exceluje. Třetí série, která už musí hnout s každým, moc rád bych dal více jak 5*. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace