Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

ProNotor

První 2 série mě zcela nadchly, to se bohužel nedá říct o 3. sérii, kde se pro mě zápletka stala mírně nezajímavá a spíš jsem to sledoval z důvodu, že nejsem typ co něco načne a už to nedokouká, 4. série je naopak zase celkem zajímavá, ale už to postrádá ten šmrnc, co jsem viděl v prvních sériích. ()

O´Neill

Hodně slušná podívaná, která má slušný námět, vynikající zpracování a naprosto úžasné herce. Prakticky až do posledního dílu (mám na mysli 11ty) si Michael Cuesta s diváky jen hraje, až pak se rázem všechno změní. David Harewood je naprosto perfektní, a s Morenou jim to pěkně sedí. Ta vypadá úžasně a měla ku mé radosti prvních několik episod delší vlasy, ale pak si opět (pozdrav "V") nechala ostříhat - hergot, asi by j uži měl někdo říct, že s delšími ji to sekne ještě více. Seriálu na plný počet něco chybí, ale horní hranici čtyř hvězd si rozhodně zaslouží. ()

nick003

Posledni dil prvni serie (doufam, ze bude dalsi) byl famozni a hodnoceni 4,5/5 pro prvni radu je na miste. Posledni dil druhy serie (urcite bude dalsi) byl ultimatni mega narez 5/5 pro druhou radu. Třetí serie byla lehce slabší, ale druhá půlka už byla zase docela dramatická. Takže to vytáhla na 4/5. Na konci byl docela dobrej cliffhanger. ()

Nach

Homeland je geniální špionážní krimi thriller, kde do cca osmé epizody (první série) si říkáte, kdo je terorista a od devátého dílu zase zjišťujete, že nic není jen černé a bílé, ale že i zdánlivě špatná strana má dostatečně silné argumenty pro své činy. Jednoduše tento seriál je stavěn na skvěle budovaném scénáři, jenž ví, kde divák zrovna stojí, co chce vidět a co mu naopak až do závěru musí zůstat utajeno. Na počátku jsme na tom jako agentka CIA Carrie Mattison, jenž tápe v temnotách po tom, kdo je zrádce. Jak díl od dílu míjí, náš pohled se více a více protíná s druhou hlavní postavou, Brodym, jenž je pro celý děj klíčový (není to spoiler, neboť je vám od prvního dílu jasné, že krom Carrie se příběh bude točit hlavně okolo Brodyho) a teprve až skrze něho začneme odhalovat nitky, které jsou jiným postavám odepřené. Když to shrnu, tak Homeland je ten typ seriálu, u něhož nedoporučuji prošvihnout jediný díl. Každý má důležité informace a scénář je tak komplexní, že vynechat třeba jedinou epizodu by mohlo znamenat přijít o důležitý kousek skládačky, která do sebe zapadne až v samotném závěru, a to tak, aby posléze mohla být otevřena skládačka nová (pro další sérii). Po první řadě: 85%! ()

BarryLyndon

Mandy Potěmkin hraje Mandyho Potěmkina, záplatce přitažené za vlasy jsem nevěřil ani minutu. Claire Danes střídala brilantní momenty s nepříjemným přehrávání. Průměrná záležitost vyhajpovaná do nablíštěného hovna. ()

TommyLeeJape

Showtime! To je záruka kvality. Damian Lewis jako voják, který se po 8 letech v zajetí vrací do své domoviny a Claire Danes jako trošičku psychicky narušená agentka CIA, která ve válečném hrdinovi vidí hrozbu. Homeland může na první pohled vypadat hodně jednoduše, opak je však pravdou. Jsou zde nádherně rozehrány motivy kolem vedlejších postav a samotný děj hlavní se každým dílem vyvíjí zajímavějším a překvapivějším směrem. Nejvíce ze všeho mě ale překvapil fakt, že jsem to doslova hltal i přesto, že filmy/seriály s podobnou tématikou určitě nevyhledávám. Co mě trošičku naštvalo byl závěr první řady, protože si seriál (nebo tedy první řada) doslova říkal o mnohem drsnější (výbušnější) zakončení. Na druhou stranu se máme alespoň na co těšit. Věřím, že nás pánové ze Showtime nezklamou. 1. série - 90% ()

Agoran

Nejlepší televizní drama posledních let. Graduje, přilepí vás do sedaček (ano, i v kině bych si to dokázal představit), zmate, že nebudete mít jasno kdo jsou ti dobří a kdo ti zlí, uběhne jako voda. Je vidět, že čím méně dílu televizní série má, tím je lepší. Realističtější bratříček 24 hodin. EDIT: Druhá série o mnoho slabší, třetí už raději sledovat nebudu. Hodnocení 5* patří první sérii. ()

wohna

Homeland je jeden z nejlepších seriálů, co jsem měl tu možnost vidět. Všechny tři série jsou plné napětí, zvratů. Showtime prostě umí! Na tomto seriálu jsou ale neskutečné herecké výkony všech hlavních postav, ať už Damian Lewis, Claire Danes nebo Mandy Patinkin. Tito tři táhnou seriál za slávou. Skvěle propracovaný scénář, výtečná kamera a ty kulisy? Klobouk dolů. Jen škoda, že seriál bude pokračovat čtvrtou sérií. Osobně bych to viděl, že třetí a konec. Nebudu spoilerovat. Ale prostě to tak má být! ()

laik_60

dobrý serial, ale prečo je tak strrrrašne strašidelne dlhyyyyy !!!! skúste to pozerať v kuse (aspoň jednu sériu - vydržíte tak dva tri dni) a potom uvidíte, že je to len všetko o tom ako zarobiť !!!! do kelu !!! ()

magnolia

zrzaví hrdinové na showtimu vedou. a u mě taky. bezkonkurenční vítěz letošních podzimních novinek - i když to měl docela lehké, vzhledem k tomu běsnému zástupu pseudositcomů, pokoušejících se navázat na první řady how i met (včetně samotného how i met). jo a lewis má neuvěřitelné charisma. ()

danecek24

Zlatý glóbus - cena (5) - 69. ročník (za rok) 2011 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Claire Danes, 70. ročník 2012 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Claire Danes, *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Damian Lewis + nominace (2) - 69. ročník 2011 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Damian Lewis, 70. ročník 2012 - Nejlepší herec ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo TV filmu - Mandy Patinkin ()

Andre3000

Překvapivě se mi vyplatilo neustoupit od sledování po prvních dvou dílech, vytrval sem a ejhle, ono mě to začalo mnohem více bavit. ()

agathon

První sezóna je vynikajícím portrétem rozháraných myslí (snad to není spoiler) a studií současné Ameriky poznamenané nekončícím "bojem s terorismem". Sice to přiznává vlastní smyšlenost a žánrovou polohu, ale neodbytného pocitu bolesti pod nehty se po tom jen tak nezbavíte. Skvělé herecké výkony (vede u mne Mandy Patinkin) a vynikající formální zpracování. Fascinuje to zatím podobnými věcmi, jakými dříve fascinoval jinak už dlouho nudný Dexter. Uvidíme na podzim... ()

Wormboy

Homeland je thrillerodramaticky klenot, ktory ma chytil hned pri prvej epizode, napatie pripravoval v primeranych davkach tak, ze pri jednej z poslednych epizod (Saul pred nastenkou) som si myslel, ze si poobhryzavam cele prsty. Vyborni herci, vyborna rezia, scenar bez vacsich logickych preslapov. Co viac si od takehoto serialu priat? Aspon letmu pritomnost Jacka Bauera? Ale to by Homeland posunulo trosku do ineho zanru ;) Po prvej serii 4,5/5* Druha seria privadza k dokonalosti cely zivot okolo Homelandu a moje hodnotenie nemoze byt ine ako 5/5* Tretia seria drzi latku celeho serialu a moje hodnotenie zostava na najvyssom stupienku - 5/5* Stvrtou seriou defacto zacina uplne novy serial so starymi postavami...vysledok je rovnako skvely - 5/5* ()

Flynn

Po shlédnutí dvou sérií nezbývá než dát plné hodnocení. Naprostá pecka. Takhle mě seriál nevtáhl pěkně dlouho. Hlavní dvojice je vynikající a ceny, které za své role obdrželi si po právu zaslouží. Prostě super... snad to nebudou natahovat na x sérií a nechají z toho pro mě kultovní záležitost. Ale ještě jednu sérii zvládnu :o) po 3. serii dávám šestou hvězdu... a na další serie odmítám koukat, pro mě kultovka, kterou si nenechám zkazit nastavováním kaše.... ()

spygirl

Zatím velká spokojenost, řadím mezi oblíbené a jen tak dál... Ta nejistota je vzrušující... EDIT: Bohužel, opět je nutno natočit aspoň 20 řad a kvalita jde hodně dolů... ()

zette

Videl jsem jen prvni serii a neubranil jsem se lehkemu zklamani. Namet dobry, ma to i napeti... Celkove mi to ale prijde hodne neverohodne, v cele s agentkou Mathisonovou. Zaver zbytecne natahovany. Urcite nemam chut na dalsi serii. Podle uspesnosti serialu je asi chyba u me, ale myslim, ze je cela rada lepsich serialu s podobnou tematikou. ()

blitzer

Parádní seriál se spoustou nečekaných zvratů a skvěle vykreslenými postavami. První půle je rozjezdová, ale nenudil jsem se ani vteřinu; druhá je potom dost napínavá a překvapivá, přičemž při sledování posledního dílu jsem ani nedutal. Těším se na druhou sérii ;-) * * * 4. 2. 2014 2. série: Paráda, napětí funguje, takže člověk musí hltat jeden díl za druhým. Na druhou stranu mi v této sérii vadilo několik nelogičností a taky se nemůžu zbavit dojmu, že závěr - ač bezesporu kvalitní a atraktivní podívaná - je trochu nastavovaná kaše a seriál mohl klidně skončit předposledním dílem. Doufám, že Homeland nezabředne dalším nastavováním do nějaké rozplizlé rutiny, ale nechám se překvapit :-) * * * 8. 2. 2014 3. série: Začátek série, ač dosti naturalistický, byl pro mě docela zklamáním - moc mi nevyhovovalo, že seriál přešel úplně do jiného žánru. Po pár dílech se to naštěstí začalo otáčet a konec byl naprosto grandiozní. Touto sérií se kompaktně uzařel jeden příběh, další plánovaná řada s ním už bohužel nebude mít s nic společného a půjde tak jen čistě o komerční využití značky. Pozn.: Ještě nikdy jsem v anglosaské produkci neslyšel, že by někdo zmiňoval nebo dokonce vychvaloval slivovici :-) ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace