Milénium (TV seriál)

Millennium

Milénium

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

USA, 1996 - 1999, 66 h 43 min (Minutáž: 67x45 min)

Mark Snow

Lance Henriksen, Megan Gallagher, Terry O'Quinn, Brittany Tiplady, Stephen E. Miller, Bill Smitrovich, Kristen Cloke, Peter Outerbridge, Natassia Malthe, Željko Ivanek, Karin Konoval, Michael Hogan, Juliet Landau, Harriet Sansom Harris, Michael Weaver, John Finn, Guy Fauchon, CCH Pounder, Floyd 'Red Crow' Westerman, Jeffrey Donovan, Sarah Strange, Dean Norris, Gwynyth Walsh, Andrew Francis, Kate Luyben, A. J. Buckley, Glenn Morshower, Tanja Reichert, Ingrid Kavelaars, Jason Gray-Stanford, Lisa Marie Caruk, Keegan Connor Tracy, Michael O'Neill, Patrick Fabian, Kaitlyn Burke, Louis Ferreira, John Hawkes, Chris Ellis, Ryan Robbins, Merrilyn Gann, Missy Crider, Kett Turton, Eric Mabius, Jeremy Guilbaut, Françoise Yip, Sam Anderson, Jorge Vargas, Roger R. Cross, Hrothgar Mathews, Hiro Kanagawa, Greg Anderson, James Morrison, Ashlyn Gere, Kimberley Warnat, Shayn Solberg, Donny James Lucas, Kevan Ohtsji, Gregory Itzin, Melinda McGraw, Glynn Turman, Jarred Blancard, Kristi Angus, Rachel Victoria, Barbara Bain, John Pyper-Ferguson, Jessica Tuck, James Marsters, Mark Humphrey, Stephen Macht, Tracy Middendorf, Sam Vincent, Jade Malle, Tom Braidwood, Rob Freeman, Barbara Williams, Tom McBeath, Dan Shea, Steve Rankin, Brian Downey, Brian Markinson, Joe Chrest, C. Ernst Harth, Wally Dalton, Paul Simon, April Telek, Kim Hawthorne, Ted Marcoux, Jonathan Silver Scott, Susan Hogan, Sarah-Jane Redmond, Ocean Hellman, Van Quattro, Christian Hoff, Eric Keenleyside, William Lucking, William MacDonald, Benz Antoine, Robert Moloney, Derek Hamilton, Brendan Fehr, Adam Harrington, Robin Gammell, A.J. Bond, Demetri Goritsas, Michael Bofshever, Lucia Walters, Richard Cox, Brent Butt, David Lewis, Kevin McNulty, Peter Bryant, Dan Zukovic, Barbara Howard, Tom McCleister, Michał Anioł, Michael Buie, Chris Owens, John B. Lowe, John Dennis Johnston, Jim Thorburn, Tom Heaton, Alf Humphreys, Michael Coleman, Jim Pirri, Alex Zahara, David Jean Thomas, D. Neil Mark, Paul Jarrett, Scott Sowers, Jason Diablo, Don MacKay, Angela Moore, Gillian Barber, Ted Cole, Bonnie Hay, Ally Warren, Steve Makaj, Colleen Winton, Beverley Elliott, Gabe Khouth, Tom Pickett, Scott Heindl, Howard Siegel, Jim Shield, Paul Chevreau, Elizabeth McCarthy Meek, Bill Dow, Michael Roberds, Rick Dobran, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Kerry Sandomirsky, Rick Tae, Henri Lubatti, Sean Campbell, Richard Stroh, Richard Bakalyan, Lorena Gale, Sheila Moore, Bernie Coulson, Arthur Corber, Bill Marchant, Terence Kelly, Lachlan Murdoch, Ricky Harris, Daryl Shuttleworth, Ron Selmour, Alec Willows, Stefan Arngrim, Dominique Abel, Brian Jensen, Philip Anglim, Judy Norton, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Sarah Koskoff, Shelley Owens, Deryl Hayes, Andrew Johnston, Michael Puttonen, Terry David Mulligan, Fred Henderson, Garry Davey, Ron Sauvé, Tim Dixon, David Barrera, Tonja Kahlens, Mary Black, Bruno Verdoni, Michelle Joyner, Frida Betrani, Tamsin Kelsey, Colleen Rennison, Jeff Gulka, Greg Michaels, Ron Halder, Darcy Laurie, Marie Stillin, Fulvio Cecere, Marshall Bell, Lindsay Crouse, John Fleck, Lynda Boyd, Deanna Milligan, Paul Dooley, Chris Carter, Heather McComb, Ryan Cutrona, Doug Abrahams, Brad Dourif, Morgan Woodward, Timothy Webber, Glen Morgan, James Wong, Jay Underwood, Steve Bacic, Nicole Oliver, Andrew Airlie, Rodney Eastman, Donnelly Rhodes, Bill Nunn, Mike Starr, Ken Pogue, Doug Hutchison, Badja Djola, Clarence Williams III, Robert Wisden, Amy Steel, Michael Greyeyes, Garry Chalk, Dean Winters, Philip Baker Hall, Gottfried John, Richard Steinmetz, Darren McGavin, Brion James, Tobias Mehler, Matthew Walker, Rachel Hayward, Michael Massee, Vivian Wu, Tzi Ma, Ed Lauter, R. Nelson Brown, Brendan Fletcher, Christopher Masterson, Bill Macy, Gabrielle Rose, David Palffy, Katy Boyer, William Richert, Garret Dillahunt, Paul Stanley, Gene Simmons, Arye Gross, Jon Polito, Amanda Tapping, Jacinda Barrett, Laura Mennell, Jay Brazeau, Art Hindle, Andreas Katsulas, Camyar Chai, James Hong, Mike Dopud, Brad Loree, Kate Robbins, Donna White, Laurie Murdoch, Alison Matthews, Michael Tiernan, Daniel Bacon, Frank Cassini, G. Patrick Currie, Jeffrey Vincent Parise, Jo Anderson, Alex Diakun, Matthew Glave, Cindy Girling, Kevin Blatch, Simon Longmore, Paul Magel, Mark Houghton, Patrick J. Phillips, John Moore, Anthony Ulc, Ralph Alderman, Jeremy Roberts, Trevor White, Tucker Smallwood, Marya Delver, Chad Todhunter, Lloyd Berry, Paul Dillon, Linda Sorensen, Ron Small, Tim Henry, Josh Clark, Michael Cram, Lesley Ewen, Karen Kruper, Campbell Lane, Tyronne L'Hirondelle, Winnie Hung, Jim Lau, Kurt Max Runte, Anastasia Bandey

Tento seriál ve své době tak trochu konkuroval Aktám X. Však úvodní melodie, stejně jako ta od Akt, se hodně proslavila. A jméno, Mark Snow, znal snad každý. Mnohé díly byli až depresivně temné a o napětí z počátku nebylo nouze. Bohužel ho postihl stejný osud jako Akta. Později se každým dalším dílem začal seriál utápět v neskutečném patosu a nudnosti, takže musel být posléze ukončen. Pro Lance Henriksena to byla vcelku na výsost excelentní role. Jeho tvář byla se seriálem navždy spojena a bez něj by nemohl vůbec existovat. Těžko říci, jestli dokáže dnes někoho ještě oslovit. Na dnešní dobu je tempo vyprávění pro mnohé hodně pomalé. Každopádně seriál má něco do sebe a i když se nestal kultem, jako již několikrát zmíněné Akta X, stojí určitě za povšimnutí. I když už jen jednou.(22.1.2014)

Další dítě pana Cartera. V několika ohledech i povedenější než X-Files. Carterovo rukopis je tu cejtit prakticky z každýho dílu a stejně jako X-Files i tady je nutný překousnout pár vycpávkových až trapných dílů. Některé zločiny sou lepši, jiné horší ale to nejlepší přichází s hlavní zápletkou týkající se nadcházejícího milenia. Pro mě osobně je vrcholem seriálu dvou-epizoda 2x15-16 Sovy a Kohouti zabývající se prknem z kříže na kterém byl přibit Ježíš. Nejvíc nechápu zdejší hodnocení 68% a podle IMDB 82%, čekal bych to spíš obráceně.(23.9.2008)

Zapomenutý seriál, "levnější" bráška Akt X, hororový nášup.Případy drsný, scénář někdy až zvrhlý.Dokonalý produkční počin, který nemohl vydržet věčně, za A) pro nevděčnou a těžkou látku, za B) pro vyčerpání možností, které by z něj udělali další sterilní slabotinu ( Akta X od páté výš ).Když sem občas ve tři v noci vzhůru, nevynechám.75%.(21.2.2014)

První série mě nadchla. Nebojí se ukazovat zabitá, zmrzačená a znetvořená zavražděná těla a to celkem detailně. Ale co je mnohem zajímavější, tak studuje pohnutky vraha a jeho metody a úchylky. Do toho ta mysteriozní rovina, která se sice nevyrovná Aktům X, ale zas je o to víc uvěřitelnější a vy nevíte, jestli to má být realita nebo jenom něčí halucinace. Frankovy vize to už jenom doplňují a dobré je, že se s nima zbytečně nepřeplácává každej díl, ale jsou použity střízlivě. Prostě mě ten seriál nadchl a teď mě potěšilo, když jsem zjistil, že to má i další série.(6.11.2009)

Carter & Snow strikes back. Po megaúspěšných Xfiletech se nám dvojka vrací(vrátila!) s vlastní vizí světa po Aktech. A není to svět určený pro Teletubís. Koncentrace masových, sériových a jiných vrahů je v jejich světě vskutku vražedná....Mystická omáčka nám sice ke konci seriálu houstne, až je téměř nepoživatelná, ale to, že seriál má opravdu KONEC a účast Lance Henriksena v hlavní roli vyšetřovatele Franka Blacka (kam se hrabe inšpektór Kolumbus) vyvažuje ten drobný "paranormální" nedostatek. Jen víc vyřezaných jazyků v poštovních zásilkách!(1.7.2010)

• - Úvodní znělka, kterou složil Mark Snow, je inspirována tradiční irskou skladbou, kterou mu zaslal Chris Carter. Tento motiv je slyšet i v písni od Kylie Minogue "Confide in Me". (TomikZlesa)

• - Frank Black a Lara se v pozdějších epizodách přihlašují do svého PC pomocí hlasu. Jedná se o odkazy na filmy. Frankova věta "Soylent Green is people" je z filmu Soylent Green (1973) a Lara používá větu "Open the pod bay doors please, Hal", která odkazuje na film Stanleyho Kubricka 2001: A Space Odyssey (1968). (TomikZlesa)

• - Úvod první sezony doprovázely slogany "Wait", "Worry" a "Who Cares?". V druhé sezoně to byly slogany "This is Who We Are" a "The Time is Near". Třetí sezona zkombinovala předešlé slogany - "Wait", "Worry" a "The Time is Near". (TomikZlesa)