Reklama

Reklama

Milénium

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor
USA, (1996–1999), 66 h 27 min (Minutáž: 43–60 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Hrají:

Lance Henriksen, Klea Scott, Megan Gallagher, Terry O'Quinn, Brittany Tiplady, Stephen E. Miller, Bill Smitrovich, Kristen Cloke, Peter Outerbridge (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(67)

Obsahy(1)

Seriál z pera Chrise Cartera. Bývalý agent a profilista FBI Frank Black (Lance Henriksen) se stěhuje se svou dcerou z Washingtonu DC do Seattlu. Frank má schopnost dostat se do myslí vrahů a vidět jejich očima. Ve Washingtonu se připojuje do tajné organizace-Millennium. Společnými silami bojují proti vrahům. Ve vedlejší linii také sledujeme osud Frankovi ženy, kdy se dozvídáme, že byla unesena neznámým únoscem...

Celkem 3 sezóny. (djtoko)

(více)

Recenze (49)

anderson 

všechny recenze uživatele

Touto sériou Chris Carter prekročil tieň Aktov X. Frank Black ako otec rodiny zatiahnutý skupinou MILÉNIUM do siete brutálnych a časom aj mystery príbehov, sa objavil tiež v jednej z epizód zmienených X Files. Takýto slaboduchý crossoverový epilóg si ale nezaslúžil. Epizódu MIKÁDO považujem ja osobne za to najlepšie (netvrdím, že najoriginálnejšie, iba najlepšie) čo v oblasti televíznych sérií vzniklo. (19.10.2004) ()

Tyler 

všechny recenze uživatele

Chris Carter po "Aktech X" ukázal, že patří mezi nejtalentovanější televizní tvůrce, a že jeho arcidílo není náhoda..."Millennium" staví na zlu v lidském rodu, na těch nejhnusnějších zločinech, které lidé páchají...S postupem času se v seriálu objevují carterovské náznaky "mytologie", které se postupně prohlubují a v pozdějších sériích se stávají nosnou kostrou vyprávění. Lance Henriksen je v roli Franka Blacka vynikající a v podstatě to samé se dá říci i o ostatních...Mark Snow odvádí svou standardní (tzn. na televizi špičkovou) práci a především úvodní melodie je překrásně melancholická a naléhavá. "Millennium" si rozhodně nezasluhuje být zapomenuto, vyjmenovávat všechny výtečné díly (které mám ještě teď nahrané) nemá cenu. Ale musím souhlasit s andersonem - epizoda "Mikádo", která je inspirována skutečným případem nikdy nepolapeného vraha Zodiaca (ano, to je ten, o němž David Fincher zrovna natáčí film), mezi ně určitě patří... ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Celkem povedená záležitost od duchovního táty Akt X. Kvalit tohoto díla sice Milénium nedosahuje, ale zase má jiné klady. Především má Lance Henriksena, který v hlavní roli exceluje a jehož velmi dobře nadaboval Spock Plachý. A když jsme u herců, za zmínku určitě stojí v první řadě Terry O´Quinn a docela i Megan Gallagher. Ale k seriálu - už úvodní znělka je bezvadná (Mark Snow) a zápletky jsou také dobré. Milénium je sice spíše detektivní, ale ty zápletky jsou někdy fakt dost psycho a už od začátku jsou neskutečně kvalitní, atmosférické a napínavé. Nádech mysteriózna je tu znát od první chvíle, ale ve druhé sérii se to prý rozjede víc. Takže těch několik prvních dílů mě fakt neskutečně překvapilo, výborný mix velmi chytré, kvalitní detektivky a Akt X se skvělou hudbou a obsazením. Co dodat, Cjris Carter je holt king. A i když se radši podívám na Muldu a Danu, tohle začínám taky mít rád. A navíc jsem se do seriálu ponořil už při prvním dílu a to je co říct.. Fakt dobré mystery. 85%, zatím. EDIT: Jak byla první série o sériových vrazích, ve druhé už nejsou a nastupují mysteriózní zápletky. Pro některé tím seriál Milénium klesnul, ale podle mého názoru je druhá série úplně nejlepší a právě ty nejpovedenější a mnou nejoblíbenější epizody celého seriálu pocházejí právě z ní (v topce mám takové klenoty jako vynikající Prokletí Franka Blacka Chungova obrana soudného dne (návrat legendární postavy z Akt X) a samozřejmě epizodu s čajovým dýchánkem démonů, který do Milénia tak úplně nezapadá, mnohem víc by se uplatnila v Aktech, protože tam by zapadla dokonale, jak hodně je aktovská, ale aspoň celý seriál osvěžila). Ale jak byla druhá série výborná, třetí byla vskutku slabá. Bylo tam sice hodně OˇQuinna a Outerbridge, ale už tam bylo až příliš překonspirováno a to hodně pomalé, rozvleklé tempo mě začínalo unavovat, ale naštěstí mě to na zhruba posledních osm dílů dokázalo uhranout tak jako na začátku... A i když to vždycky bude seriál číslo 2 (po Xech), já jsem si ho oblíbil, líbil se mi a musím říct, že za pozornost rozhodně stojí a je škoda, že není tak znamý. Úvodní melodie je vynikající a minimalně ta druhá série se vyrovná těm nejlepším případům Muldera a Scullové. Jako celek za 78% a třeba se někdy zase podívám, protože kdyby ne, byla by to škoda. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Solidní mysteriózní seriál z tradičně kvalitně hrajícím Lance Henriksenem v hlavní roli. Asi akorát trošku doplácí na fakt, že byl v televizi k vidění ve stejné době, jako tehdy velmi populární Akta X nebo Krajní meze a žánrově je to trochu podobné. I když pravda určitou specifickou depresivní atmosféru a tvůrčí styl si to udržuje, ale po pravdě po shlédnutí zhruba poloviny dílů jsem měl pocit, že se to začíná trošku opakovat.60% ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Zapomenutý seriál, "levnější" bráška Akt X, hororový nášup.Případy drsný, scénář někdy až zvrhlý.Dokonalý produkční počin, který nemohl vydržet věčně, za A) pro nevděčnou a těžkou látku, za B) pro vyčerpání možností, které by z něj udělali další sterilní slabotinu ( Akta X od páté výš ).Když sem občas ve tři v noci vzhůru, nevynechám.75%. ()

Galerie (125)

Zajímavosti (18)

  • Chris Carter pojmenoval hlavní postavu Frank Black po zpěvákovi kapely The Pixies. (TomikZlesa)
  • Lance Henriksen dal své postavě Franka Blacka definitivní sbohem nikoliv v poslední sérii z roku 1999, ale v sedmé řadě seriálu Akta X (od r. 1993) z roku 2000, konkrétně v dílu nazvaném "Millennium". (ČSFD)
  • Frank Black a Lara se v pozdějších epizodách přihlašují do svého PC pomocí hlasu. Jedná se o odkazy na filmy. Frankova věta "Soylent Green is people" je z filmu Soylent Green (1973) a Lara používá větu "Open the pod bay doors please, Hal", která odkazuje na film Stanleyho Kubricka 2001: A Space Odyssey (1968). (TomikZlesa)

Reklama

Reklama