Dva a půl chlapa (TV seriál)

Two and a Half Men

Dva a pol chlapa

Komedie / Romantický

USA, 2003–2015, 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner, Ming-Na Wen, Megan Fox, Blythe Danner, Lucy Lawless, Krista Allen, Suzanne Whang, Valerie Azlynn, Kay Panabaker, Josie Davis, Brian Patrick Wade, Alicia Coppola, Kristin Bauer van Straten, Melanie Lynskey, George Katt, Denise Richards, Jodi Lyn O'Keefe, Jenna Elfman, Gail O'Grady, Tricia O'Kelley, Ren Trella, Eric Allan Kramer, Kate Luyben, Enrique Iglesias, Susse Budde, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Kimberly Oja, Justine Eyre, Teri Hatcher, Jennifer O'Dell, Diane Sellers, Mikki Padilla, Martin Sheen, Janeane Garofalo, Camryn Manheim, Susan Blakely, Allison Janney, Sandra Purpuro, George Eads, Jeri Ryan, Dale Waddington, Laura McLauchlin, Michael Clarke Duncan, Deena Dill, Ana Alexander, Orson Bean, Ted Garcia, Christopher T. Wood, Sandra McCoy, Cazzy Golomb, Kevin Sorbo, Nectar Rose, Nikita Ager, Ken Jeong, Juliette Goglia, Chris O'Donnell, Sean Penn, Harry Dean Stanton, Liz Vassey, Missi Pyle, Judy Greer, Richard Lewis, Susan Sullivan, Heather Locklear, Jake T. Austin, Byrne Offutt, Lee Garlington, Brittney Powell, Ion Overman, Mike Connors, Katherine LaNasa, Irena A. Hoffman, Emilio Estevez, Maria Tornberg, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Aja Evans, Lori Lively, Amanda Gallo, Noel Fisher, Cristine Rose, Arturo Gil, Annie Potts, Sara Rue, Stacey Travis, Carol Kane, Lisa Jay, Joe Dietl, Diane Delano, Natalie Zea, Annie Mumolo, Thomas Gibson, Lilli Birdsell, Courtney Thorne-Smith, Darryl Stephens, Alana De La Garza, Kelly King, Sophie Winkleman, Diora Baird, Sonia Rockwell, Jud Tylor, Bob Levitan, Elise Robertson, Helena Mattsson, Patton Oswalt, John Amos, Stacy Keach, Joel Murray, Will Sasso, Mark Deklin, Joe Manganiello, David Starzyk, Marisa Tayui, Jack Plotnick, Kathy Bates, Christopher Neiman, Iqbal Theba, Jessica Hall, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Brooke Shields, Michael Lowry, Miley Cyrus, Stephanie Jacobsen, Jaime Pressly, Rib Hillis, Chloe Webb, Nicole Forester, Amanda Swisten, Andrea Savage, Emily Osment, Hilary Duff, Natalie Denise Sperl, Brooke D'Orsay, Amanda Musso, Skyler Caleb, April Betts, Amber Tamblyn, Candace Kita, Georgia Engel, Johanna Black, Danielle Bisutti, Lynda Carter, June Squibb, Aly Michalka, Sab Shimono, Angelique Cabral, Tiffany Panhilason, Dylan Minnette, Jessica Lundy, Jamie Rose, Elle Evans, Ken Lerner, Mila Kunis, Brian George, Steven Tyler, Bre Blair, Stephanie Brown, Sofia Mattsson, Abbie Cobb, Jeff Probst, Odette Annable, Clark Duke, Elizabeth Ho, Kimberly Hebert Gregory, Brian Thomas Smith, Jackie Debatin, Nicole Travolta, Jon Lovitz, Valery M. Ortiz, Clint Culp, Jen Lilley, Brad Paisley, Brooke Mackenzie, Ashley Edner, Steven Krueger, Jennifer Ann Massey, Billy Gibbons, Amelia Brantley, Tara Perry, Carrie Stevens, Jelly Howie, Larry Cedar, Shiloh Nelson, Amanda Detmer, Elizabeth Bogush, Jamie Luner, Erinn Hayes, Kimberly Quinn, Cloris Leachman, Paget Brewster, Elvis Costello, Bobby Cooper, Lindsay Price, Kristen Miller, Myndy Crist, Jennifer Aspen, Kristin Richardson, Kimberly Williams-Paisley, Aisha Tyler, Kristin Dattilo, Alex Kapp Horner, Christina Chambers, Tammy Lauren, Tinashe, Bruno Amato, Michele Boyd, Spencer Locke, Ping Wu, Tina Morasco, Raymond Ma, Morgan Fairchild, Tricia Helfer, Rachele Brooke Smith, Tonita Castro, D.B. Sweeney, Gigi Rice, Maggie Lawson, Dusty Hill, Julia Campbell, Paula Marshall, Sam Lerner, Caitlin Elizabeth Baunoch, Amy Pietz, Lilah Richcreek, Arnold Schwarzenegger, Christian Slater, Lillian Adams, Jeff Clarke, Tammy Tavares, Hope Allen, Anastasia Roark, Charles Malik Whitfield, John Stamos, Tom Virtue, Steffani Brass, David Grant Wright, Henry Dittman, Kate Miner, Michael Bolton, Lamont Thompson, Richard Riehle, Christina Scherer, Ludi Delfino, Andy Mackenzie, Rebecca McFarland, Bradley Snedeker, Dan Gordon, Judith Drake, Kelly Rohrbach, Tabitha Morella, Richard Whiten, Shane Woodson, Laura M. Beamer, Jane Carr, Stephanie Erb, Brandon Killham, Sara Erikson, Jim Piddock, Caroline Bielskis, Nayo Wallace, Abigail Mavity, Madison Mason, Bellamy Young, Meagen Fay, Barry Livingston, Mikaela Hoover, Coby Ryan McLaughlin, Edie McClurg, Sarayu Blue, Steve Hytner, Molly Morgan, Robert Clotworthy, Wayne Wilderson, Julie Berman, Rodney J. Hobbs, Vernee Watson, Deanna Russo, Brenda Koo, Frank Beard, Macey Cruthird, Sergio Kato, Charlie Dell, Matt McKenzie, Patricia Bethune, John O'Brien, Rachel Cannon, Isabella Kai Rice, Malea Rose, John Pirruccello, Grady Lee Richmond, Thomas F. Wilson, Eugene Byrd, J.D. Walsh, Mark Roberts, Marco Sanchez, Grant Geissman, Izabel Goulart, Alicia Hannah, Jon Polito, Gary Busey, Sophie Guest, John Vance, Loren Lester, Nadine Ellis, Jim Meskimen, Jamison Haase, Kathryn Gordon, Hayley Erin, Melanie Abramoff, Stefan Umstead, Shon Little, Daniel Benson, Steven Shaw, Kris Iyer, Julie Berlin, Nicole J. Butler, Phil Abrams, Nancy Linari, Monica Young, Brian Turk, Bridget Flanery, Andrew Pifko, Jim Lau, Caitlin O'Connor, Ciera Foster, Rhyon Nicole Brown, JJ Snyder, Cheryl White, Christine Dunford, Chris Jacobs, George Wyner, Daniel Escobar, Elena Lyons, Amanda Tosch, Jenna Gering, Kelly Sry, Desi Lydic, Marc Grapey, Meeghan Holaway, Ernie Grunwald, Christina Moore, Cerina Vincent, Eve Gordon, Sandra Dee Robinson, Richard Kind, Alexandra Gold Jourden, Steven V. Silver, Terry Rhoads, Adamo Palladino, Nikki Novak, Nicholas Wayne Thompson, Michael Patrick McGill, Chet Grissom, Jenny Robinson, Alem Brhan Sapp, Helen Greenberg, Jenn Liu, Clint Carmichael, Ingrid Rogers, Jennifer Kathreen Larson, Angela Lin, Mimi Rogers, Lynn A. Henderson, Alessandra Torresani, Edan Alexander, Jessica Lu, Gwendoline Yeo, Kari Klinkenborg, Alex Rose Wiesel, Katie Cleary, Bill Smitrovich, David Denman, Nikki Leigh, Gary Anthony Williams, James Edson, David Mattey

Komentáře uživatele waits k tomuto TV seriálu

Když to běželo poprvé, měl jsem to za lepší průměr, pak jsem se párkrát fakt pobavil, posunul jsem si to na čtyři a ted mi to časově vychází ta, že se dívám dost často a váhám, jestli to neposunout ještě výš, poněvadž nemůžu narazit na slabší díl....Bez dílů s Kutcherem bych posunul na pět, ty poslední díly jsou prostě, ke konci se hodně opakují, působí unaveně a konečně, i závěr mohl být lepší. (Takže tedy díly se Sheenem 4,5, s Kutcherem 3,5) U sitcomu, který závisí na hláškách a ve kterých musíte mít ideálně několik desítek alespoň ucházejících forů za díl, to snad ale ani jinak nejde. Jinak ale Cryer udržel latku celou dobu a Sheen do doby svého odchodu taky, jejich postavy (a postava jejich matky) byly ve svých charakterových vlastnostech dotaženy téměř k dokonalosti. Pro lehce cynické chlapy ideální televizní zábava před spaním (nebo odchodem do postele k partnerce, jak je libo:)) Viděny téměř všechny díly ze všech šesti serií.(21.10.2014)

Charlie: "Rozumím". Judith: "Děkuju, že jsi mě vyslechl.". A jako bonus Kristin Dattilo, kterou, jakožto donašečku pizzy. sváděl Ross v Přátelích.(11.5.2018)

Pikantni dil, ve kterem vystupuje v roli Lisy Sheenova tehdejsi manzelka okouzlujici Denise Richards. Cloveku prijde, ze jim to v realu muselo klapat, a asi to tak bylo, vsak se taky rozvedli az o dva roky pozdeji:).(10.5.2018)

"Charlie pro sebe: Jsi fajn chlap. A pusa na tvář. Proč mě rovnou nekopne do koulí?" První serie se většinou vždycky hledají (S výjimkou třeba Simpsonů nebo Červeného trpaslíka, které jsou dokonalí od prvního dílu) a tenhle díl už ukazuje správnou cestu. Ještě ne tak cynický, ještě ne tak vybroušený jako v seríích 2-5, ne tak přehnaný jako v 6, ne tak nudný jako s Kutcherem. Ale i tak super.(29.11.2018)

Smoke on the water:)(18.2.2019)

Žena: "Ty se nikdy neoženiš?" Jake: "Nechci přijít o polovinu majetku.". Dva a půl chlapa jsou jasně nejlepší, když v podstatě přehrávají obvyklé vztahové situace (partnerská komunikace, vztahy dětí s rodiči aj.) V tomhle dílu je výtečně konfrontována militantní skupina žen naštvaných na muže vs rozvedený otec, se závěrečným bonbonkem, kdy Charlieho kritizovaný životní styl slaví u oné skupiny naštvaných žen neočekávané úspěchy.(15.5.2018)

Jacku, jedl jsi někdy šneky? Ano. Myslím v restauraci. To ne.(23.9.2018)

Není tu zapsaná, tak ji dopíšu. Pokus Charleyho i Alana o Paget Brewster (Joeyho a pak Chandlerova známost Kathy z Přátel).(18.5.2018)

Prvotřídní díl! "Kdyby tak existoval kouzelný nápoj, který by dokázal vymazat pamět"(5.11.2017)

Třetí serie našla přesně ten stupen cynického humoru, který pohrdá korektním mainstreamem,ale přitom nepřekračuje míru. A v onom ryze machistickém humoru vymáchá ve zvýrazněném měřítku všechny základní situace, se kterými se může standardní nebohý muž setkat - od peněz, přes vztahy s matkou až po potíže se synem. A je až neuvěřitelné, jakou kadenci smrtelných gagů dokáží scénáristé přes Sheena a Cryera divákovi servírovat.(10.12.2018)

"Nahradit vztah bezduchým skupinovým sexem? Jsi dobrej brácha"(10.12.2018)

Charlieho rafinovaný pokus o krásnou Emmanuelle Vaugier. "Můj synovec zbožnuje balet. Talentovanej chlapec, pohyby gazely."(7.11.2017)

Neuvěřitelná kadence vypointovaných scének! (Charlie: Our mother always said: Oh, that reminds me, she called and invited us for Christmas. - Alan: You told her yes, right? - Charlie:Absolutely. Sandy: You and I were going to spend Christmas together. Alan: We are. Sandy: But you're going to your mother's. Alan: What gave you that idea? Charlie: You see, Sandy, it's kind of a family tradition. Our mother invites us even though she doesn't want us to come. We say yes even though we don't wanna go. When we don't show, though she's relieved she gets to complain about what horrible children she has. It's the perfect gift. Sandy: Christmas is supposed to be about spending time with your loved ones. Charlie: Yeah, going to our mother's would cut into that.")(28.2.2019)

"Upřímnost je naprosto zásadní. Upřímnost musiš předstírat naprosto dokonale"(28.2.2019)

Brutálně přímočarý díl se smrtelnými hláškami, kadence hlášek pro dospělé je fantastická. Alan:" Kandi není taková" Charlie: "Jen počkej. První mrtvice a bude šoustat s kardiologem než zvládneš načmárat na tabulku Co se stalo?"(24.5.2018)

April Bowlby jako Kandi, Katherine LaNasa jako Lydia a spousta dialogů, které by kdekoli jinde vyzněly sprostě a přihlouple, ale s Cryerem se Sheenem je to prostě ono.(13.11.2017)

Víš určitě, že nejsi gay? Jsem sečtělý a ohleduplný. Nejsi první, koho to mate.(14.11.2017)

Judy Greer, která hraje Herbovu mladší sestru, se později, v 9.serii, objeví v roli exmanželky Waldena Schmidta.(1.6.2018)

Alan (sitting in coffeehouse, writing script at his laptop) : "|An unconventionally handsome man pounds away at his lonely laptop, writing the summer blockbuster that will lift him from poverty and put him in a home of his own." Kromě smrtících dialogů opět pastva pro oči - Jennifer Taylor jako Chelsea proti Emmanuelle Vaugier jako Mia.(28.11.2017)

" Beep! Hello, Charlie? It's your mother. Remember me? The woman who carried you in her womb for roughly seven and a half months? Anyway, I'd say call me, but what's the point? I've long since given up expecting any kind of consideration or.."(29.11.2017)

"Pořád je to levnější než manželství"(30.5.2019)

Zakončení mohlo být mnohem lepší, ale aspon se vytáhlo s dobrým cameo (Schwarzenegger, Stamos z Full House, Christian Slater) a se sympatickým a výrazným pomrkáváním k divákovi, že už je opravdu konec (včetně přehledu nejdůležitějších žen sitcomu a Jakem). Škoda, že na samém konci Chuck Lorre neudržel svoje ego víc pod kontrolou, a že ten opravdový Charlie ..no však víte.(9.5.2018)