Zákon gangu (TV seriál)

Sons of Anarchy

Zákon gangu

Drama / Krimi

USA, 2008 - 2014, 84 h 11 min

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera, Jeff Wincott, Sprague Grayden, Ryan Hurst, William Lucking, McNally Sagal, Drea de Matteo, Ally Walker, Rockmond Dunbar, Adam Arkin, Henry Rollins, Kristen Renton, Nicholas Guest, Jay Karnes, Mitch Pileggi, Tory Kittles, Glenn Plummer, Judith Hoag, Stevie Long, Olivia Burnette, Keir O'Donnell, Taryn Manning, Tom Everett Scott, Tom Arnold, Liana Liberato, Kenny Johnson, Michele Boyd, Titus Welliver, Arie Verveen, Q'Orianka Kilcher, Robin Weigert, Sarah Jones, Holt Boggs, Cameron Goodman, Joseph Runningfox, Danny Trejo, Stephen King, Cleo King, Paula Malcomson, David Labrava, Will Coffey, Sherrie Rose, Michael Shamus Wiles, Fernanda Andrade, Jim Cody Williams, Dayton Callie, Roman Mitichyan, Jeff Kober, Chris Coy, Dominic Keating, Dimitri Diatchenko, Ruben Garfias, Kurt Sutter, Damion Poitier, Noah Watts, Aldo Gonzalez, Mike Cochrane, Douglas Tait, Callard Harris, Lyle Kanouse, Eileen Grubba, Jason Rodriguez, Walton Goggins, Jimmy Smits, Randolph Mantooth, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Chuck Zito, Mike Pfaff, David Hill, David J. Wright, David Hasselhoff, Michael Fairman, Scott Lawrence, Bruno Gunn, Jose Pablo Cantillo, Jenny Gago, Jon Gries, Bridget Regan, Ronnie Gene Blevins, Derek Ray, Patrick Brennan, Sarah Domin, Kimberly Estrada, Casey Sander, Chris Browning, Rachel Rud, Blake Robbins, Clint Culp, Timothy V. Murphy, Daniel Moncada, Lea Michele, Exie Booker, Hayley McFarland, Darin Heames, Dendrie Taylor, Steve 'Lips' Kudlow, Robb Reiner, Jocelyn Osorio, Natalina Maggio, Rachel Miner, Zoe Boyle, Merle Dandridge, Monique Gabriela Curnen, Jenna Jameson, Kenneth Choi, Alicia Coppola, Erica Duke, Jaye Razor, Bruno Amato, Matt Riedy, Jamie McShane, Tammy Klein, Glenn Keogh, Tim DeZarn, Annabeth Gish, Winston James Francis, Donal Logue, Chad Michael Ward, David Fernandez Jr., Brad Carter, Jaime Zevallos, Liane Curtis, Tom Virtue, David Grant Wright, James Harvey Ward, Michael Chiklis, Julien Cesario, Eddie J. Fernandez, Anthony James Whitewolf, Dave Navarro, Bobby Reed, Karina Logue, Dan Hildebrand, Joel McHale, Kelly Galindo, Harold Perrineau, Ashley Tisdale, Tony Perez, Andre Brooks, Jesse Garcia, Ron Yuan, Jerome Ro Brooks, Robert Patrick, Carlos E. Campos, Joey Sagal, Lobo Sebastian, Kevin Moon, Brian Goodman, Ray Haratian, Gregory Sporleder, Jason Yorker, Stephen Mendel, Niko Nicotera, Ramon Fernandez, James Moses Black, Allan Graf, David Aranovich, Patrick St. Esprit, Michael O'Neill, Christopher Backus, Hank Cheyne, LaMonica Garrett, Marisa Quintanilla, Marcello Thedford, Mathew St. Patrick, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Carla Jimenez, Courtney Love, Kevin Chapman, Mircea Monroe, Eric Michael Cole, Brian Van Holt, Kevin Alejandro, Francis Capra, Tommy Gunn, Chad Lindberg, Dennis Keiffer, Michael Bentt, Dorian Missick, Vicellous Reon Shannon, Pamela Gray, Hal Holbrook, James Cosmo, Michael Beach, Andy McPhee, Frances Fisher, David Marciano, Leo Fitzpatrick, Marco Morales, Joel Tobeck, Matthew Alan, Keith Szarabajka, Christopher Goodman, Ray McKinnon, David Rees Snell, Ramon De Ocampo, Kerris Dorsey, Benito Martinez, Marianne Jean-Baptiste, Khleo Thomas, Elise Robertson, Steve Wilcox, Steffany Huckaby, Billy Brown, Wanda De Jesus, Kurt Yaeger, Mo McRae, Amin Joseph, Jack Conley, Reynaldo Gallegos, Marshall Allman, Bruce Gray, Kurt Caceres, Antonio D. Charity, Peter Onorati, Tara Summers, Peter Weller, Kim Dickens, Anthony Azizi, Samaire Armstrong, Hal Ozsan, Chasty Ballesteros, CCH Pounder, Steve Howey, C. Thomas Howell, David Warshofsky, Jacob Vargas, Dwayne Adway, Jamal Duff, John Hensley, Derek Mears, Yeniffer Behrens, Doug Jones, Ryan Cutrona, Vincent Duvall, Patrick Hume, Adrienne Barbeau, Israel Broussard, Hugo Medina, Mario Cortez, Brandon Molale, Jill Johnson, Anastasia Baranova, David Haley, Tim Abell, Malcolm-Jamal Warner, Marilyn Manson, Chris Chalk, Michael Flores, Tanc Sade, Puma Swede, April Grace, Arjay Smith, Tony Denison, Inbar Lavi, Tony Curran, Don Swayze, Dale Dickey, Luke Massy, Charisma Carpenter, Kevin Gage, Jason Barry, Derek Graf, Lyle Kanouse (a.z.), Nicholas Guest (vyp.), Geraldine Keams, Michael Ornstein, Evan Londo, Ryder Londo, Dohn Norwood, Eddie Perez, Marco Morales, Anthony Martins, Ashley Monique Clark, Julie Ariola, Ivo Nandi, Bellina Logan, Jason Matthew Smith, Marya Delver, Bjorn Johnson, Keone Young, Kanin Howell, Jeremy Denzlinger, James Carraway, Tara Macken, Joseph Julian Soria, Christopher Douglas Reed, Frank Potter, Lester Keefe, Senen Reyes, Carl McDowell, John Bishop, Brad Grunberg, Jorge-Luis Pallo, John Lewis, Colin Hoffmeister, Timothy Lee DePriest, Scott Anderson, Mario Perez, Douglas Bennett, Rusty Coones, Bobby Nish, Rich Paul, Diane Marshall-Green, Devan Long, Marcos A. Ferraez, Walter Addison
  • hirnlego

Já to "chápu", ale prostě ne - přece nejde "fandit" kokotům, kteří ani nedovolí kámošovi s krizí středního věku chodit s náctiletou lolitkou, no ne!________Viděn další díl - pani je naprosto zdrcená, když před ní její přítel zastřelí jejího fanatického bývalého, ale vzápětí se se svým současným začne milovat vedle mrtvoly bývalého. Rolf.(31.1.2011)

Zhrniem 1 sériu týchto dosť netradičných synov anarchie... v prvom rade vyzerá to miestami dosť lacne, avšak to mi nevadilo, pretože ako vravím miestami... taktiež som sa párkrát zasmial nad scénarom, ktorý možno ešte nie je tak jasný v prvej sérií, takže stým ešte počkam... inak čo k tomu, motorkársky gang, ktorý funguje ako jedna veľká "rodina" (niečo na spôsob Kmotra)... po 1 sérií som ešte nespozoroval závislosť, takže je to povedzme v štádiu... celkom sa teším na pokračovanie, zatiaľ 7/10... takže po vzhliadnuti doposiaľ vydaných dielov (1.2 séria) konštatujem že 1. séria je vážne len rozjazd a čo sa týka tej druhej ide o Sons of Anarchy so všetkým čo k tomu patrí. To čo nefungovalo v prologu, tuna dokonale rezonuje a stáva sa z toho závislosť... 8/10(5.2.2010)

Asi nejzajímavější věcí na celých SOA je fakt, že tu nenalezneme ani jednu vyloženě kladnou postavu, protože ať se jakýkoli charakter může zpočátku jevit čistě "černě" nebo "bíle", je téměř každá postava dříve či později konfrontována s vlastními zákony motorkářského gangu a chtě nechtě se musí "nějak rozhodnout". Další věcí, kterou je potřeba zmínit, je originalita - podobný seriál neznám a i když téma motorkářů se ve filmu sem tam objeví, takhle komplexní sondu do života fungování podobné skupiny jsem dosud neviděl. Co se týče scénáře - občas může být malinko přitažený za vlasy (obzvlášť v situacích, kdy toho chlapcům prochází až příliš moc), nicméně můj finální dojem z celého seriálu to ani v nejmenším neovlivnilo. Herci perfektní, uvěřitelní, režie lepší než u mnohých celovečerních filmů a sem tam nějaká ta chytlavá hláška. Kvalita navíc nejen zůstává konstantní, ale dokonce stoupá. 1. série - 90% 2. série - 95% 3. série - 95%(5.2.2011)

Hodně netradiční seriál. Ukázka toho, jak funguje jeden motorkářský gang v Kalifornii. Velkou část seriálu táhnou herci. Hunnam je neokoukaný a talentovaný. Dvojice Perlman a Segal ze sebe taky dostávájí maximum. Taktéž pochvala za skvělou hudbu. První řada ale zdaleka není dokonalá, tvůrci se zdá se pořád rozkoukávají a několik věcí by šlo věřešit mnohem lépe. Tak jako tak mi tihle motorkáři přirostli k srdci. 2. série Druhá řada se vyvarovala všech předešlých chyb a těch 13 dílů je naprosto lahůdkový zážitek. Po finále jsem musela ještě hodinu sbírat čelist z podlahy. Silně zasloužených pět hvězd. 3. série Tady kvalita trochu spadla. Ale zase oceňuju, že seriál neusnul na vavřínech a snaží se stále vymýšlet nové věci. Zápletka v Belfastu nakonec vyšla docela obstojně. Finále bylo typicky nejsilnější a z SoA se pomalu začíná stávat drama shakespearovských rozměrů. Jen by si měli tvůrci dát pozor, aby se z antihrdinů nestali naprosté svině bez špetky svědomí a morálky, protože přímo tam postavy směřují a to není dobře. 4. série Už to prostě není ono. Nevím, jestli mám vůbec ještě někomu fandit. Z šedivých postav(ano, dívám se na tebe Jaxi) se vyklubaly hotové svině, které si bez skrupulí vraždí kohokoliv se jim zachce a místní policie je zjevně plná neschopných diletantů. Nehledě na to, že se zápletky neustále opakují(gang proti gangu/policie proti gangu). Budu se dívat dál, ale o velkém těšení se už mluvit nedá. 5. série První polovina série je bomba. 3. díl je jedna z nejsilnějších věcí, co jsem v TV za poslední dobu viděla. SOA má ale v poslední době takový zvyk odfláknout druhou půlku řady, která mě tentokrát opět moc nedostala. Nějak jsem od Jaxe čekala větší vývoj po tom, co se na začátku stalo. Nebo se jen opět odebral jiným směrem, než jsem čekala (jo, pořád je to čím dál větší anti-hrdina). Konec je hezká paralela ke konci 4. řady. Uvidíme, kam s tím příště Sutter pohne.(26.8.2009)

SAMCRO - Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original. Překvapení za všech sedm sérií. Podle mě neprávem mimo povědomí diváků, protože SoA dosahuje té nejvyšší scénáristické kvality. Protagonisté seriálu jsou vcelku netradiční postavy, s nevyzpytatelným chováním a víceméně se fandím těm špatným proti těm špatnějším. I přes počáteční rozpaky divák najde své oblíbence v tomhle motorkářském klubu a díl po dílu doufá, aby právě jeho oblíbenec neskončil na hrobníkově lopatě. Asi bych nečekal nic z toho, co mi SoA a Sutter přichystali. Hodně vymazlený seriál, který je spíše pro otrlejší diváky. Nad touhle, dovolím si říct ságou, by ani Shakespeare neohrnul nos. Komplet: 100% Oblíbené postavy: Opie, Jax, Chibs, Bobby, Tig, Nero, Piney. 1. série - 78%, 2. série - 85%, 3. série - 100%, 4. série - 100%, 5. série - 85%, 6. série - 88%, 7. série - 98% "We fight because we believe."(14.5.2015)

• - Žena, která vyzýva v 1. epizodě 4. série Alvareze (Emilio Rivera) k tanci, je Riverova skutečná manželka. (Chibs)

• - Celé jméno Opieho (Ryan Hurst) je Harry "Opie" Winston, Chibse (Tommy Flanagan) Filip "Chibs" Telford a Tiga (Kim Coates) Alexander "Tig" Trager. Křestní jméno Kozika (Kenny Johnson) je Herman a Milese (Frank Potter) je Eric. Celé jméno "Filthy Phila" (Chrostopher Reed) je Phillip Russel. (Chibs)

• - "Men Of Mayhem" – nášivku smí nosit pouze člen SOA, který za klub prolil krev. (hlavi)