Zákon gangu

• USA Sons of Anarchy (více)
Rozhovor 6 - Kurt Sutter
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvůrci:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (více)

Série(7) / Epizody(92)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

Rozhovor 6 - Kurt Sutter

Attta

"Můj ty Bože",bych řekl, kdybych byl věřící! Co to zase udělali za idiocii v té naší slavné USA!!!! Větší potupu motorkářů jsem ještě neviděl! Jak mám rád choppery a ostatní motorky (přesto, že motorkář nejsem), tak tento seriál si mě teda vůbec nezískal, protože k danému tématu nemá ani trochu úcty a jak už je u takových typů seriálů zvykem vezmou určitou skupinu lidí a pro díváky je hážou všechny do jednoho pytle!! Nezkoumal jsem seriál tak do podrobna, ale tipuju, že to má být něco jako obraz motorkářského gangu Hell Angels, ale nemyslím si, že by se jim to zrovna nějak extra povedlo a to nehledě na realistickou a logickou stránku celého seriálu! ()

Amroth666

Tohle je moje hodnocení mimo názoru na motorkářské gangy a vše s tím spojené. 1. sezóna - 75%.. poznávání klubu, postav, hlavního hrdiny, vlastních zákonů. 2. sezóna - 80%.. První navštívenky věznice. 3. sezóna - 85%.. Jedna velká akce Belfast. 4. sezóna - 90%... Nový šerif, nový prezident, gradující seriál a konečně mě to začalo bavit. 5. sezóna - 90%.. 6. sezóna - 100%... Neskutečný nářez, každý díl, velké zvraty, slušná akce, jediným rušivým elementem byl Nero, ten mě prostě "sere" už od začátku, co se objevil. Jinak seriál nabírá slušné obrátky a bavil mě každým dílem více a více. Uvidíme, co přinese sedmá řada. Každopádně od chvíle, kdy Clay skončil mrtvý, měl seriál prostě spád jako prase. Pochvala. :) 7. sezóna a závěr... 1. díl, probodnutá asijská kebule Jackím, 2. díl Jackího probouzí sekačka, na konec dílu song Till Its Gone od Yelawolfa. 3. díl- Jax vykuchá na konci dílu týpka. 4. díl - mrtvá blondýna. Od pátého dílu už je to jízda až do konce, to se prostě musí vidět. 10. díl - Abel vyzradí Jaxovi tajemství. ()

hroubek

S01 - Už dlouho jsem si říkal, že na Zákon gangu jako Sons of Anarchy začnu koukat, ale teprve před pár dny jsem se k tomu konečně dostal. Měl jsem dost času, takže za necelé tři dny padla první série a já už se nemůžu dočkat další řady. Epizody utíkají velmi rychle, že jsem se nezačal nikdy nudit. Občas mě přišlo, že struktura všech epizod je velmi podobná. Během několika epizod jsem si oblíbil dost postav, což je vždycky velké plus, když to s nějakým seriálem myslíte vážně, plus se mi líbilo, že to správně drsné a nekompromisní viz. epizoda 3 a 12. Po herecké stránce je to zatím bezchybné. S02 - Velmi mě překvapilo jak moc se tvůrci na začátku druhé řady odvázali. Nový záporák, nové problémy a spoustu intrikování. Je toho tady strašně moc, jak postav, tak i pod zápletek a hlavně se řeší problémy s předchozí řady. Navíc se skoro půlku řady připravujeme na konkrétní věc, která odpálí závěrečné, nervy drásající epizody a perfektní finále. Druhá řada je trochu utahanější, ale má velmi zajímavé záporáky a skvělé finále, které hned láká k dalším epizodám. S03 - Po hektickém finále druhé řady muselo přijít nějaké řešení. A já se pomalinku začínám bát, že každá řada bude mít zajímavý začátek, oddechový prostředek a skvělé finále. Třetí řadě hodně pomáhá změna prostředí a taky, že je v sázce něco více, než jen peníze a moc. Na druhou stranu nelogické chování několika postava, zvláště těch ženských je někdy doslova přes čáru. I přes mé drobné výtky, je to pořád hodně kvalitní podívaná. S04 - Zatím nejlepší řada. Tempo je přímo vražedné a konečně se dostaví ten pocit, že ne všichni se dožijí konce řady. Intriky, podrazy, manipulovaní, spousta krve, Danny Trejo a postavy z masa a kostí, které musejí činit těžká rozhodnutí. V každém díle se muže změnit celá situace a divák si nemůže být ničím jistý. Jediná chybička je v tom, že finále mohlo být lepší. S05 - Skvělá čtvrtá řada nakopla příběh do úplně jiné roviny. Úvod je bravurní a během první pěti epizod příjde nejdojemnější okamžik za celou dobu co koukám. Nikdo si nemůže být ničím jisty a uzavřená spojenectví se může velmi snadno rozpadnout. A tady mě seriál trochu zklamává, jelikož se každý podraží a všichni si furt něco slibují. Ženské postavy se opět chovají hloupě, o to více to zamrzí, jelikož tempo je tady perfektní, akce výborná a zvraty opravdu nečekané.Pár chybiček by se našlo, ale za mně druhá nejlepší řada. S06 - Po předchozí řadě moje očekávání byla veliká. A úvod to jen potvrdí. Opět se jede na maximum, alespoň ze začátku. Díky nataženým dílům jsem se v půli trochu nudil. Pořád to byla nadstandardní jízda, jen jsem měl pocit, že má seriál navíc. A pak přišly poslední tři díly, které mě moje tvrzení omlátily pořádně o hlavu. Zvraty, které příjdou jsou perfektně vygradované a nekompromisní, naposledy jsem měl takový to pocit u čtvrté řady Dextra nebo Breaking Bad či Homelandu. Chyběl tomu opravdu kousek, aby to byla nejlepší řada. S07 - Skvělé finále. Prakticky všechno co se v předchozích řadách stalo tady postupně vygraduje a dospěje k svému tragickému konci. Herci podávají vynikající výkony, které jsou prvotřídní ukázkou perfektního hraní. Velmi se mi líbil konec, který byl správně poeticky v rámci celého seriálu a naprosto k němu sedl. Trošku mě vadilo natahování některých zápletek, občas nelogické chování, ale to jsou malé výtky, protože i nudnější epizody byly natočeny skvěle. Sons of Anarchy je výborný seriál, který když Vám sedne, tak Vám připraví spoustu hodin prvotřídní podívané. () (méně) (více)

bartias

Seriál o drsných motorkářích není jen o drsném jezdění na motorce. Kalifornští bikeři sice pašují zbraně (a v druhé řadě dojde i na produkování porna), Sons of Anarchy se ale věnuje hlavně rozdílům mezi starší a mladší generací členů gangu. První řada představuje atraktivní prostředí, v němž hrdinové žijí, a hlavní téma jenom naťukne. Druhá už se naplno věnuje neshodám, které stojí v přímém rozporu s bezmeznou loajalitou ke klubu. Přirovnávání k Hamletovým tragédiím není od cesty, mezi všemi těmi řvoucími motorkami a masivními prsteny se ukrývá hodně zajímavých vztahů a řada skvělých postav. ()

ArsenalEagle

Nakonec moc nevím, co psát. SoA jsem se vyhýbal dost dlouho, důvodem bylo pravděpodobně to, že mě x let zpět neoslovily upoutávky v televizi (což se bohužel dělo často, ale doháním vše zameškané) a český název nejspíš také nepřidal. Jenže pak jsem se k motorkářům dostal, dal jim šanci a doslova je zhltl během pár týdnů. Neuvěřitelně mě to chytlo, až nečekaně jsem se zžil s hned hromadou postav, které jsou výborně napsany a výběr herců je perfektní. Jsem motorkář, ale nejezdím na Harleyi, nemám hezkou koženou vestičku, podle které každý v širém kraji ví, že jsem boss, nemám za opaskem sedmnáctku Glocka a bohužel mi při jízdě na moto fouká do ksichtu tak moc, že bych se v integrálce na televizním plátně zrovna nevyjímal tak hezky jako hezoun Jax. Přesto z toho cítím to kouzlo svobody, i když motorky hrají až druhé housle, možná i třetí, protože seriál není zdaleka jen o tom. Výborný, psychologicky opravdu zajímavý, akcí nabitý a proložený i několika vtipnými vložkami. A jestli těch 80 hodin sledování za to stojí? Stojí. ()

Galerie (2 445)

• Syny Anarchie založili bývalí vojáci působící ve Vietnamu. (Chibs)
  • The One-Niners, běžně známý jako 9'ers, je pouliční gang založený v Oaklandu, Los Angeles a pravděpodobně dalších městech. Laroy (Tory Kittles) je jejich vůdce. Všichni jejich členové jsou Afroameričané a jejich "barvy" jsou fialové. 9'ers se také často objevovali v seriálu Policejní odznak (od r. 2002), na kterém se spolupodílel jako coproducent Kurt Sutter, tvůrce seriálu Zákon gangu. (Chibs)
  • Kim Coates (Tig) a Rockmond Dunbar (šerif Roosvelt) už spolu hráli v Útěku z vězení (od r. 2005). V Zákonu gangu si ale vyměnili role. V Útěku z vězení (od r. 2005) stál Kim Coates na straně zákona a Rockmond Dunbar byl zločinec. V Zákonu Gangu je Rockmond Dunbar šerif a Kim Coates zločinec. (Chibs)

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (více)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (více)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)