Zákon gangu (TV seriál)

Sons of Anarchy

Zákon gangu

Drama / Krimi

USA, 2008 - 2014, 79 h 33 min (Minutáž: 42–81 min)

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera, Jeff Wincott, Sprague Grayden, Ryan Hurst, William Lucking, McNally Sagal, Drea de Matteo, Ally Walker, Rockmond Dunbar, Adam Arkin, Henry Rollins, Kristen Renton, Nicholas Guest, Jay Karnes, Mitch Pileggi, Tory Kittles, Glenn Plummer, Judith Hoag, Stevie Long, Olivia Burnette, Keir O'Donnell, Taryn Manning, Tom Everett Scott, Tom Arnold, Liana Liberato, Kenny Johnson, Michele Boyd, Titus Welliver, Arie Verveen, Q'Orianka Kilcher, Robin Weigert, Sarah Jones, Holt Boggs, Cameron Goodman, Joseph Runningfox, Danny Trejo, Stephen King, Cleo King, Paula Malcomson, David Labrava, Will Coffey, Sherrie Rose, Michael Shamus Wiles, Fernanda Andrade, Jim Cody Williams, Dayton Callie, Roman Mitichyan, Jeff Kober, Chris Coy, Dominic Keating, Dimitri Diatchenko, Ruben Garfias, Kurt Sutter, Damion Poitier, Noah Watts, Aldo Gonzalez, Mike Cochrane, Douglas Tait, Callard Harris, Lyle Kanouse, Eileen Grubba, Jason Rodriguez, Walton Goggins, Jimmy Smits, Randolph Mantooth, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Chuck Zito, Mike Pfaff, David Hill, David J. Wright, David Hasselhoff, Michael Fairman, Scott Lawrence, Bruno Gunn, Jose Pablo Cantillo, Jenny Gago, Jon Gries, Bridget Regan, Ronnie Gene Blevins, Derek Ray, Patrick Brennan, Sarah Domin, Kimberly Estrada, Casey Sander, Chris Browning, Rachel Rud, Blake Robbins, Clint Culp, Timothy V. Murphy, Daniel Moncada, Lea Michele, Exie Booker, Hayley McFarland, Darin Heames, Dendrie Taylor, Steve 'Lips' Kudlow, Robb Reiner, Jocelyn Osorio, Natalina Maggio, Rachel Miner, Zoe Boyle, Merle Dandridge, Monique Gabriela Curnen, Jenna Jameson, Kenneth Choi, Alicia Coppola, Erica Duke, Jaye Razor, Bruno Amato, Matt Riedy, Jamie McShane, Tammy Klein, Glenn Keogh, Tim DeZarn, Annabeth Gish, Winston James Francis, Donal Logue, Chad Michael Ward, David Fernandez Jr., Brad Carter, Jaime Zevallos, Liane Curtis, Tom Virtue, David Grant Wright, James Harvey Ward, Michael Chiklis, Julien Cesario, Eddie J. Fernandez, Anthony James Whitewolf, Dave Navarro, Bobby Reed, Karina Logue, Dan Hildebrand, Joel McHale, Kelly Galindo, Harold Perrineau, Ashley Tisdale, Tony Perez, Andre Brooks, Jesse Garcia, Ron Yuan, Jerome Ro Brooks, Robert Patrick, Carlos E. Campos, Joey Sagal, Lobo Sebastian, Kevin Moon, Brian Goodman, Ray Haratian, Gregory Sporleder, Jason Yorker, Stephen Mendel, Niko Nicotera, Ramon Fernandez, James Moses Black, Allan Graf, David Aranovich, Patrick St. Esprit, Michael O'Neill, Christopher Backus, Hank Cheyne, LaMonica Garrett, Marisa Quintanilla, Marcello Thedford, Mathew St. Patrick, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Carla Jimenez, Courtney Love, Kevin Chapman, Mircea Monroe, Eric Michael Cole, Brian Van Holt, Kevin Alejandro, Francis Capra, Tommy Gunn, Chad Lindberg, Dennis Keiffer, Michael Bentt, Dorian Missick, Vicellous Reon Shannon, Hal Holbrook, James Cosmo, Michael Beach, Andy McPhee, Frances Fisher, David Marciano, Leo Fitzpatrick, Marco Morales, Joel Tobeck, Matthew Alan, Keith Szarabajka, Christopher Goodman, Ray McKinnon, David Rees Snell, Ramon De Ocampo, Kerris Dorsey, Benito Martinez, Marianne Jean-Baptiste, Khleo Thomas, Elise Robertson, Steve Wilcox, Steffany Huckaby, Billy Brown, Wanda De Jesus, Kurt Yaeger, Mo McRae, Amin Joseph, Jack Conley, Reynaldo Gallegos, Marshall Allman, Bruce Gray, Kurt Caceres, Antonio D. Charity, Peter Onorati, Tara Summers, Peter Weller, Kim Dickens, Anthony Azizi, Samaire Armstrong, Hal Ozsan, Chasty Ballesteros, CCH Pounder, Steve Howey, C. Thomas Howell, David Warshofsky, Jacob Vargas, Dwayne Adway, Jamal Duff, John Hensley, Derek Mears, Yeniffer Behrens, Doug Jones, Ryan Cutrona, Vincent Duvall, Patrick Hume, Adrienne Barbeau, Israel Broussard, Hugo Medina, Mario Cortez, Brandon Molale, Jill Johnson, Anastasia Baranova, David Haley, Tim Abell, Malcolm-Jamal Warner, Marilyn Manson, Chris Chalk, Michael Flores, Tanc Sade, Puma Swede, April Grace, Arjay Smith, Tony Denison, Inbar Lavi, Tony Curran, Don Swayze, Dale Dickey, Luke Massy, Charisma Carpenter, Kevin Gage, Jason Barry, Derek Graf, Lyle Kanouse (a.z.), Nicholas Guest (vyp.), Geraldine Keams, Michael Ornstein, Evan Londo, Ryder Londo, Dohn Norwood, Eddie Perez, Marco Morales, Anthony Martins, Ashley Monique Clark, Julie Ariola, Ivo Nandi, Bellina Logan, Jason Matthew Smith, Marya Delver, Bjorn Johnson, Keone Young, Kanin Howell, Jeremy Denzlinger, James Carraway, Tara Macken, Joseph Julian Soria, Christopher Douglas Reed, Frank Potter, Lester Keefe, Senen Reyes, Carl McDowell, John Bishop, Brad Grunberg, Jorge-Luis Pallo, John Lewis, Colin Hoffmeister, Timothy Lee DePriest, Scott Anderson, Mario Perez, Douglas Bennett, Rusty Coones, Bobby Nish, Rich Paul, Diane Marshall-Green, Devan Long, Marcos A. Ferraez, Walter Addison, Hadrian Howard, Bee-Be Smith, Rolando Molina, Bob McCracken, Erik Aude, Brandon P Bell, Pamela Gray, Robert Neary, Madeleine Wade, Paul Darrigo, Ryan Van de Kamp Buchanan, Jim Lau, Jon Jon Briones, Patrick Clement, Mia Allan, Jazzmun, Lynn Adrianna, Steven Koller

Jeden z nejlepších seriálu co běží. Když jsem viděl první upoutávky, řekl jsem si, že tomu dám šanci a zkusím to. To jsem však netušil, jak hluboko pod kůži se mi seriál vryje. V každém díle se přenáším do světa grázlů na motorkách, kteří mají na každý problém jedno účiné řešení "pobijeme je všechny". Děj má spád, akci a postavy jsou skutečně dobře zahrané. Prostě a jednoduše jsem už od pátku jako na trní a čekám, do jakých sra**k se Synové dostanou. Vřele doporučuji všem. Seriál roste díl od dílu a serii od série, ted začla 5. a pořád mě překvapuje jaký to je nářez a jak je možné, že májí Synové stále rostoucí tendenci.......... proboha kam až se mohou dostat?(1.7.2011)

Ač je to k tomuto seriálu možná trošku nefér, nemohu jinak, než ho srovnat s dnes už troufám si tvrdit kultovním Shieldem (ostatně FX se nijak netají tím, že Sons of anarchy by měl být jeho nástupcem). V tomto srovnání však bohužel SoA prohrává na všech frontách. Postavy jsou dost šablonovité a od začátku je Vám naprosto jasné, kam seriál směřuje a kdo se jak v které situaci zachová. Navíc když se nad tím zamyslíte, tak i samotný děj je dost naivní a pochybuju, že by nějaký gang mohl takhle fungovat. I přes tyhle výhrady je to ale skvělý pořad, hrdinové jsou správný drsňáci, dobře hláškujou a s násilím si moc servítky neberou. Chyba bude asi hlavně na mé straně, protože jsem od SoA jakožto velký fanoušek Shieldu očekával příliš mnoho… Rozhodně jsem zvědav na 2. sérii. S02 Tak teď už musim zvýšit na 5*, druhá série ve všech ohledech lepší, absolutní nářez!(6.12.2008)

Velké překvapení...charisma druhého muže ve vedení Sons of Anarchy - Jaxe (hraje Charlie Hunnam) - člověka vtáhne a nepustí:-) Obrovsky mne také překvapila Katey Sagal a její ztvárnění šedé eminence gangu - matky Jaxe. Netušil jsem že "Peggy" z "Married with Children" je tak skvělá herečka a vypočítavou a manipulativní svini dokáže zahrát tak úžasně. Klobouk dolu. The Shield to rozhodně není...ale na druhou stranu Shield je naprostý unikát a dal laťku možná až moc vysoko:-)(20.8.2011)

Jestliže máte alespoň nějaký vztah k prostředí divoké motorkářské zločinnosti, pak vás tenhle seriál chytne a nepustí. Trochu mě tam serou pravidelné užvaněné pasáže (porodnice, rodinné problémy atd.), ale to už je asi nutnost, vyplnit vatou hluchá místa, aby pak silné pasáže měly na diváka náležitý dopad. Ron Perlman je jako vždy výbornej, tentokrát ale zůstává trochu ve stínu Charlieho Hunnama a mého oblíbence Tommyho Flanagana.(10.3.2011)

Sons of Anarchy považuji za svojí srdeční záležitost - a to i přesto, že rozhodně to nebyla láska na první pohled :-) Přiznám, že skrz první tři řady jsem se musela občas až prokousávat. Pamatuji chvíli, kdy jsem "synáčky" snad na měsíc úplně položila k ledu s tím, že tohle není můj šálek čaje a zřejmě se k tomu nevrátím. Ale prostě nějak mi to nedalo a dala jim druhou šanci. Díky bohu, že jsem to udělala! Úderem prvního dílu čtvrté řady se spustí tak neskutečná smršť, že jsem se nestačila divit a jela jeden díl za druhým. Když to vezmu zpětně, tak Sons of Anarchy na to jde pomaloučku, polehoučku. O dramatické chvíle není nouze ani v těch prvních sériích, ale rozhodně se to nedá srovnat s tím, co přijde. Zákon gangu - ačkoliv by se mohlo zdát - není seriálem, který by primárně stavěl na akci, je to hodně (možná hlavně) o vývoji téměř všech postav, které se v seriálu objeví. Nikdo nezůstal takový, jaký byl na začátku. Sledovat přerod postav - na pozadí gangsterských válek, půtek, intrik, zrad, krveprolití, rodinných sporů, nenávisti, lásky - to je pastva pro oči! Sons of Anarchy - seriál, který gradoval a gradoval, vyloženě až do posledních vteřin posledního dílu, kdy jsme naposledy s Jaxem sedli na tu vymazlenou motorku, za zvuků písničky Come join the murder , se vydali vstříc fantastickému finále.....(13.3.2017)

• - Na rozdíl od Synů Anarchie jezdí Lincoln "Linc" Potter (Ray McKinnon) na motocyklu značky Triumph. (Chibs)

• - Kurt Yaeger, který ztvárnil jednoho z Nomádů, ve skutečnosti přišel při nehodě na motocyklu o nohu, místo níž má protézu. (Chibs)

• - Syny Anarchie založili bývalí vojáci působící ve Vietnamu. (Chibs)