Zákon gangu (TV seriál)

Sons of Anarchy

Zákon gangu

Drama / Krimi

USA, 2008 - 2014, 79 h 33 min (Minutáž: 42–81 min)

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera, Jeff Wincott, Sprague Grayden, Ryan Hurst, William Lucking, McNally Sagal, Drea de Matteo, Ally Walker, Rockmond Dunbar, Adam Arkin, Henry Rollins, Kristen Renton, Nicholas Guest, Jay Karnes, Mitch Pileggi, Tory Kittles, Glenn Plummer, Judith Hoag, Stevie Long, Olivia Burnette, Keir O'Donnell, Taryn Manning, Tom Everett Scott, Tom Arnold, Liana Liberato, Kenny Johnson, Michele Boyd, Titus Welliver, Arie Verveen, Q'Orianka Kilcher, Robin Weigert, Sarah Jones, Holt Boggs, Cameron Goodman, Joseph Runningfox, Danny Trejo, Stephen King, Cleo King, Paula Malcomson, David Labrava, Will Coffey, Sherrie Rose, Michael Shamus Wiles, Fernanda Andrade, Jim Cody Williams, Dayton Callie, Roman Mitichyan, Jeff Kober, Chris Coy, Dominic Keating, Dimitri Diatchenko, Ruben Garfias, Kurt Sutter, Damion Poitier, Noah Watts, Aldo Gonzalez, Mike Cochrane, Douglas Tait, Callard Harris, Lyle Kanouse, Eileen Grubba, Jason Rodriguez, Walton Goggins, Jimmy Smits, Randolph Mantooth, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Chuck Zito, Mike Pfaff, David Hill, David J. Wright, David Hasselhoff, Michael Fairman, Scott Lawrence, Bruno Gunn, Jose Pablo Cantillo, Jenny Gago, Jon Gries, Bridget Regan, Ronnie Gene Blevins, Derek Ray, Patrick Brennan, Sarah Domin, Kimberly Estrada, Casey Sander, Chris Browning, Rachel Rud, Blake Robbins, Clint Culp, Timothy V. Murphy, Daniel Moncada, Lea Michele, Exie Booker, Hayley McFarland, Darin Heames, Dendrie Taylor, Steve 'Lips' Kudlow, Robb Reiner, Jocelyn Osorio, Natalina Maggio, Rachel Miner, Zoe Boyle, Merle Dandridge, Monique Gabriela Curnen, Jenna Jameson, Kenneth Choi, Alicia Coppola, Erica Duke, Jaye Razor, Bruno Amato, Matt Riedy, Jamie McShane, Tammy Klein, Glenn Keogh, Tim DeZarn, Annabeth Gish, Winston James Francis, Donal Logue, Chad Michael Ward, David Fernandez Jr., Brad Carter, Jaime Zevallos, Liane Curtis, Tom Virtue, David Grant Wright, James Harvey Ward, Michael Chiklis, Julien Cesario, Eddie J. Fernandez, Anthony James Whitewolf, Dave Navarro, Bobby Reed, Karina Logue, Dan Hildebrand, Joel McHale, Kelly Galindo, Harold Perrineau, Ashley Tisdale, Tony Perez, Andre Brooks, Jesse Garcia, Ron Yuan, Jerome Ro Brooks, Robert Patrick, Carlos E. Campos, Joey Sagal, Lobo Sebastian, Kevin Moon, Brian Goodman, Ray Haratian, Gregory Sporleder, Jason Yorker, Stephen Mendel, Niko Nicotera, Ramon Fernandez, James Moses Black, Allan Graf, David Aranovich, Patrick St. Esprit, Michael O'Neill, Christopher Backus, Hank Cheyne, LaMonica Garrett, Marisa Quintanilla, Marcello Thedford, Mathew St. Patrick, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Carla Jimenez, Courtney Love, Kevin Chapman, Mircea Monroe, Eric Michael Cole, Brian Van Holt, Kevin Alejandro, Francis Capra, Tommy Gunn, Chad Lindberg, Dennis Keiffer, Michael Bentt, Dorian Missick, Vicellous Reon Shannon, Hal Holbrook, James Cosmo, Michael Beach, Andy McPhee, Frances Fisher, David Marciano, Leo Fitzpatrick, Marco Morales, Joel Tobeck, Matthew Alan, Keith Szarabajka, Christopher Goodman, Ray McKinnon, David Rees Snell, Ramon De Ocampo, Kerris Dorsey, Benito Martinez, Marianne Jean-Baptiste, Khleo Thomas, Elise Robertson, Steve Wilcox, Steffany Huckaby, Billy Brown, Wanda De Jesus, Kurt Yaeger, Mo McRae, Amin Joseph, Jack Conley, Reynaldo Gallegos, Marshall Allman, Bruce Gray, Kurt Caceres, Antonio D. Charity, Peter Onorati, Tara Summers, Peter Weller, Kim Dickens, Anthony Azizi, Samaire Armstrong, Hal Ozsan, Chasty Ballesteros, CCH Pounder, Steve Howey, C. Thomas Howell, David Warshofsky, Jacob Vargas, Dwayne Adway, Jamal Duff, John Hensley, Derek Mears, Yeniffer Behrens, Doug Jones, Ryan Cutrona, Vincent Duvall, Patrick Hume, Adrienne Barbeau, Israel Broussard, Hugo Medina, Mario Cortez, Brandon Molale, Jill Johnson, Anastasia Baranova, David Haley, Tim Abell, Malcolm-Jamal Warner, Marilyn Manson, Chris Chalk, Michael Flores, Tanc Sade, Puma Swede, April Grace, Arjay Smith, Tony Denison, Inbar Lavi, Tony Curran, Don Swayze, Dale Dickey, Luke Massy, Charisma Carpenter, Kevin Gage, Jason Barry, Derek Graf, Lyle Kanouse (a.z.), Nicholas Guest (vyp.), Geraldine Keams, Michael Ornstein, Evan Londo, Ryder Londo, Dohn Norwood, Eddie Perez, Marco Morales, Anthony Martins, Ashley Monique Clark, Julie Ariola, Ivo Nandi, Bellina Logan, Jason Matthew Smith, Marya Delver, Bjorn Johnson, Keone Young, Kanin Howell, Jeremy Denzlinger, James Carraway, Tara Macken, Joseph Julian Soria, Christopher Douglas Reed, Frank Potter, Lester Keefe, Senen Reyes, Carl McDowell, John Bishop, Brad Grunberg, Jorge-Luis Pallo, John Lewis, Colin Hoffmeister, Timothy Lee DePriest, Scott Anderson, Mario Perez, Douglas Bennett, Rusty Coones, Bobby Nish, Rich Paul, Diane Marshall-Green, Devan Long, Marcos A. Ferraez, Walter Addison, Hadrian Howard, Bee-Be Smith, Rolando Molina, Bob McCracken, Erik Aude, Brandon P Bell, Pamela Gray, Robert Neary, Madeleine Wade

Konečně seriál pro mne. Zatím jsem u první série a spokojenost. Není to obyčejný seriál typu přátelé (jak jsem potkal vaši matku, tbbt…) ani klasická kriminálka (kobra 11, odložené případy, kriminálka město…) ani z doktorského prostředí (dr Hause, ordinace). Je to originální seriál o motorkářském gangu. A to se mi líbí. drogy, zbraně, ženský, motorky, msty, policie, úplatky, boj o území.(21.10.2012)

[První série:] Zklamání. Aneb když se tváříte o moc více macho než ve skutečnosti jste... zatímco postavám Shieldu (ze stejné stáje) to vychází perfektně, tak Sons nevěříte ani nos mezi očima. Můžou za to nic moc herci, nezajímavé postavy, slabší akční scény a žádný humor či hlášky. Pár posledních dílů ale ukazuje, že je kam se vydat a další příběhy z tohoto atraktivního prostředí mohou být zajímavé. Možná právě seriál dojíždí na srovnávání s geniální Shieldem. Btw: úvodní titulky a písničkovej soundtrack jsou fajn - s tím správným stylem. První sezóna 55 %(5.5.2009)

Sons of Anarchy považuji za svojí srdeční záležitost - a to i přesto, že rozhodně to nebyla láska na první pohled :-) Přiznám, že skrz první tři řady jsem se musela občas až prokousávat. Pamatuji chvíli, kdy jsem "synáčky" snad na měsíc úplně položila k ledu s tím, že tohle není můj šálek čaje a zřejmě se k tomu nevrátím. Ale prostě nějak mi to nedalo a dala jim druhou šanci. Díky bohu, že jsem to udělala! Úderem prvního dílu čtvrté řady se spustí tak neskutečná smršť, že jsem se nestačila divit a jela jeden díl za druhým. Když to vezmu zpětně, tak Sons of Anarchy na to jde pomaloučku, polehoučku. O dramatické chvíle není nouze ani v těch prvních sériích, ale rozhodně se to nedá srovnat s tím, co přijde. Zákon gangu - ačkoliv by se mohlo zdát - není seriálem, který by primárně stavěl na akci, je to hodně (možná hlavně) o vývoji téměř všech postav, které se v seriálu objeví. Nikdo nezůstal takový, jaký byl na začátku. Sledovat přerod postav - na pozadí gangsterských válek, půtek, intrik, zrad, krveprolití, rodinných sporů, nenávisti, lásky - to je pastva pro oči! Sons of Anarchy - seriál, který gradoval a gradoval, vyloženě až do posledních vteřin posledního dílu, kdy jsme naposledy s Jaxem sedli na tu vymazlenou motorku, za zvuků písničky Come join the murder , se vydali vstříc fantastickému finále.....(13.3.2017)

Je pravda, že herecké výkony nejsou hvězdného typu a že se především hraje na tu strunu, aby si divák vybavil Hell Angels a jejich smrtící praktiky kdy jenom jezdí a zabíjí,,, (realita)je sice pravda že obchodují se zbraněmi a jinými nelegálními věcmi, ale pochybuji, že by to vypadalo nějak jako v tomto seriálu, možná je to ještě děsivější, kdo ví... I přesto musím uznat, že je to chytlavé, tedy když při něčem přivřete oči... HODNOCENÍ: 71% (4*)(29.9.2013)

Po X letech dokoukáno. Sons je fajn seriál. Nehledal bych chyby, je to přeci jen o gangu, ne o partičce motorkářů, to bych mohl koukat na Divočáky, to jsou "motorkáři". SoA je seriál plný intrik, vztahů, násilí, krásných motorek a aut. Akce na výbornou, postavy skvěle napsané, skvěle zahrané. Na konci mi tekly slzy, to se mi fakt nestalo ani nepamatuji.(25.2.2015)

• - V tretej sérii, keď sa gang z Kalifornie presunie do Severného Írska, jazdia motorkári v prvej scéne tak, ako je to bežné v Európe alebo USA – napravo. Pri prestrihu sa už presunú na "správnu" stranu, ako sa jazdí na ostrovoch. (vander19)

• - The One-Niners, běžně známý jako 9'ers, je pouliční gang založený v Oaklandu, Los Angeles a pravděpodobně dalších městech. Laroy (Tory Kittles) je jejich vůdce. Všichni jejich členové jsou Afroameričané a jejich "barvy" jsou fialové. 9'ers se také často objevovali v seriálu Policejní odznak (od r. 2002), na kterém se spolupodílel jako coproducent Kurt Sutter, tvůrce seriálu Zákon gangu. (Chibs)

• - Místní holič v Charmingu, kam chodí šéf policie Unser (Dayton Callie), se jmenuje Floyd. "Floyd the Barber" (Holič Floyd) je píseň kapely Nirvana. Ispirace přitom pochází z amerického sitcomu The Andy Griffith Show (od r. 1960), kde se objevuje postava holiče Floyda Lawsona. (awful)