Slečna Marplová (TV seriál)

Agatha Christie's Marple

Agatha Christie: Slečna Marpleová

Krimi / Drama

Velká Británie, 2004–2005, 6 h 17 min (Minutáž: 94–95 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Geraldine McEwan, Julia McKenzie, Joanna Lumley, Herbert Lom, Griff Rhys Jones, Ian Richardson, Christian Coulson, James D'Arcy, Timothy Dalton, Julian Wadham, Laura Michelle Kelly, Julian Sands, Juliet Stevenson, Steve Pemberton, Sean Biggerstaff, Elliot Cowan, Lindsay Duncan, Sharon Small, Tom Hughes, Kimberley Nixon, Tara Fitzgerald, David Warner, Cherie Lunghi, Ken Russell, Denis Lawson, Dan Stevens, Zoë Tapper, Laura Haddock, Shirley Henderson, Emma Griffiths Malin, Toby Stephens, Aneurin Barnard, Charity Wakefield, Tim McInnerny, Robert Pugh, Anthony Andrews, Frances de la Tour, Robert Hardy, Sophia Myles, Paul Nicholls, Alison Steadman, Kenneth Cranham, Sylvia Syms, Joan Collins, Claudie Blakley, Martin Compston, Robert Webb, Ben Daniels, Siobhan Hayes, Keeley Hawes, Laurence Fox, Aidan McArdle, Greta Scacchi, Richard Armitage, Richard E. Grant, Greg Wise, Benedict Cumberbatch, Penelope Wilton, JJ Feild, Edward Fox, Joanna Page, Warren Brown, Vic Reeves, Joanna Vanderham, Charlie Creed-Miles, Florence Hoath, Rachael Stirling, Zoë Wanamaker, Clare Holman, Jessica Hynes, James Murray, Harry Treadaway, Saffron Burrows, Stephanie Leonidas, Neil Pearson, John Hannah, Neil Stuke, Bobby Smalldridge, Michael Maloney, Brennan Brown, Jenny Howe, Adam Smethurst, Hannah Waddingham, Emilio Doorgasingh, Jody Halse, Greg Bennett, Ian Hallard, Alan Bond, Nigel Harman, Guy Williams, Christian Rubeck, Amy Manson, Pip Torrens, Angela Curran, Hugh Dennis, Joe Vaz, Jamie Theakston, Jonny Coyne, Lynda Baron, Helen Lederer, Elizabeth Rider, Eleanor Turner-Moss, Russ Abbot, Graeme Garden, Caroline O'Neill, Matt Willis, Michael Attwell, David Calder, Jason Durr, Bonnie Langford, Miriam Karlin, Montserrat Lombard, Will Young, Amelda Brown, Johnny Briggs, Mary Healey, Georgia Allen, Michele Dotrice, Robin Soans, Bruce Mackinnon, Simon Callow, Ben Miller, Jack Davenport, Marc Warren, Adam Garcia, Emma Williams, James Fox, David Walliams, Mary Stockley, Jason Flemyng, Stephen Tompkinson, Emily Bruni, Jane Asher, Ruth Sheen, Robert Powell, Julian Morris, Miriam Margolyes, Janet McTeer, Angela Pleasence, Christina Cole, Mark Gatiss, Julie Cox, Derek Jacobi, Pam Ferris, Michael Landes, Jenny Agutter, Niamh Cusack, Tasha Bertram, Celia Imrie, Rob Brydon, Ciarán McMenamin, Neve McIntosh, Amanda Holden, Claire Skinner, Catherine Tate, Matthew Goode, Sienna Guillory, Frances Barber, Richard Dixon, Alexander Armstrong, Elaine Paige, Virginia McKenna, Lesley Nicol, Michael Feast, James Lance, Hugh Ross, Sean Hughes, Paul Hawkyard, Steven Williams, Kurtis O'Brien, Stephen Churchett, Rufus Jones

Komentáře uživatele Morien k tomuto TV seriálu

Další laškovná adaptace, která je podle mého vedle ostatních dílů s Geraldinou trošku méně zábavná. Figurky nejsou tak zajímavé, stejně jako herci, kteří se skrz ně ksichtí. A to je vlastně docela divné, když vezmeme, že je tam Tara Fitzgerald, James Fox, Jack Davenport nebo Marc Warren, o kterých mám docela vysoké mínění a navíc jsou to většinou staří harcovníci Agátina detektivkového světa.(16.6.2010)

Velice příjemná adaptace. Svérázné postavičky ztvárněné zajímavými, neokoukanými herci, sem tam nějaký vtip, krásná příroda a anglická venkovská architektura. Dokonce se i vcelku povedl český dabing, díky bohu za to. Rachael Stirling je hrozně roztomilá. Do takovýchto končin já můžu vždycky.(16.6.2010)

Pravděpodobně moje nejoblíbenější část série marplovek s Geraldinou McEwan, o toto místo nicméně velmi těsně soupeří s Ohlášenou vraždou. Jedna z těch věcí, jejichž hlášky po sobě se sestrou házíme, kdykoliv nás napadne. -"Mám přehodit sako přes kaluž, aby její výsost mohla projít?" -"Nemám chuť zašpinit si boty o tvoje sako, Alfréde." ♥♥♥(22.8.2010)