Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (více)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Režie:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (více)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (více)

Série(13) / Epizody(196)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (38)

Dobře naladěná kytara (2006) (S07E07)

Já byl odjakživa rocker, takže nějaký drnkálista Karel Zich... ale měl velmi zajímavý hlas a na mě působil jako takový český Elvis, ovšem s odlišným repertoárem. Noo ale já jsem si nedávno pustil nějaký jeho výběr na ytb a docela se mi to líbilo. ()

Široká duše (2006) (S07E10)

Kdo by to byl řekl, že měl v 48i infarkt, v 50i první mozkovou a v 52 druhou mozkovou a následně se musel učit všechno znovu, chodit, mluvit, jíst. Vrchol jeho kariéry strávil v pražském Činoheráku, kde byl jeho parťák a kámoš Petr Čepek. ()

Kluk z Louky (2006) (S07E15)

Někteří jsou opravdu jedineční a nenahraditelní a po Ivanovi zůstala velká mezera hlavně v Českém hokeji nejmíň další 2 desetiletí. Věděl jsem, že vystudoval obor trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, ale nevěděl jsem, že zároveň vystudoval ekonomii na VŠE. ()

Povolání: Vladimír Dvořák (2006) (S07E16)

Vladimír Dvořák byl tak zajímavá osobnost rozhlasu a televize, že mi je vyloženě líto, že to udělali tak strašně nudně. ()

Mít štěstí na rendez-vous (2007) (S08E03)

Smutný klaun, jak zde zmínila jeho dcera. Jako jeden z mála mě možnost i lehce pocestovat po světě, ale stačilo to? Když nehrál nebo nedostával role, tak začal psát a dokonce 2 jeho povídky byly zfilmované pro televizi. To jsem ani nevěděl. Nevím o žádném jiném dokumentu o něm. ()

Tiché kroky (2007) (S08E04)

Živelná Libuše Geprtová, jednoznačně jedna z našich nejkrásnějších hereček, ztvárnila nezapomenutelně Viktorku v televizním zpracování Babičky od Božky, ale jinak se jí hlavní a jiné výrazné role před kamerou, pro mě zcela nepochopitelně, spíš vyhýbaly, takže její doménou byla prkna, co znamenají svět. Ale jinak je to celkově dost smutný příběh. 6/10 ()

Chlap (2007) (S08E12)

Vlado Müller byl neuvěřitelně charismatický herec a mě je až líto, že jako děcko jsem ho si ho zapamatoval jako hajného Horynu a dlouho jsem ho v jiných rolích v podstatě neznal, protože Slováci se odtrhli a slovenské filmy a seriály se tu v podstatě přestaly vysílat na spoustu let. Přitom, jak říkal jeho syn, ho divadlo ani film nebavil, on si chtěl vyřezávat ze dřeva, vařit apod. a taky si na jevišti způsobil vážný úraz kyčle, kvůli kterému skončil na prknech, co znamenají svět, nakonec jako invalida. ()

Mefistův rytíř (2008) (S09E05)

Natočeno rok po smrti Karla Svobody a bohužel je to plné emočních výblitků Venduly, které fakt nevěřím ani slovo. Naštěstí to narovná Karel Gott a Jiří Černý. ()

Bouše, Bendl, Cvach a další (2008) (S09E09)

On byl ten, který nebyl velkého vzrůstu, ale za to měl daleko větší charisma než měl Kostka, Němec a hlavně Haničinec nebo Munzar. ()

Žízeň po životě (2008) (S09E10)

Haničinec nepatří mezi mé nejoblíbenější herce, i když hrát bezesporu uměl a to zejména ty charakterní role. Přitom, jak se tu divák dozví, já to třeba ani něveděl, ve svém životě byl docela dost na holky a dost to střídal. Zároveň zářil v československých seriálech, ale ve filmech ty hlavní role zrovna nedostával. Ale co už. Důležité je, že jeho kamarádi herci i neherci o něm mluvili docela hezky. 7/10 ()

Nakloněná rovina Karla Hály (2009) (S10E04)

Bez pochyby měl dar od boha, o tom žádná. Ale netušil jsem, že byl tolikrát ženatý a že se vždycky v někomu nasomroval/přiženil. A když zrovna ženatý nebyl, spal po známých nebo v divadle. A taky mě překvapilo, začínal po pražských kavárnách, dostal se do hudebních divadel i do televize, ale prý mu chyběly ambice se posouvat ještě dál na vrchol a po roce 90 prostě šel do důchody a profesně skončil. ()

Poslední leč Josefa Langmilera (2010) (S11E06)

Josefa Langmilera mám nejvíc spojeného ještě s tou starou dobrou školou českého dabingu. Prosadil se i před kamerou, byť většinou jen ve vedlejších rolích. Ale dostal se do fáze, že i ty přestal dostávat, takže ani jeho konec nebyl zrovna slavný. To je tak, když myslivec prodá všechny svoje flinty. Je to další příběh muže, který celý život věnoval své práci a dostal se do fáze, že už ho nikdo nepotřeboval. ()

Všeuměl (2011) (S12E01)

Řada lidí, stejně jako já, nedovede přesně říct, proč je to ten méně oblíbený z dvojice Svěrák-Smoljak nebo Smoljak-Svěrák. Na rozdíl od Svěráka, který vydržel celý život s jednou ženou, to měl Smoljak pestřejší. Více žen, to je také více potomků, na otce tu zavzpomínají jeho 2 dcery a také syn a dnešní senátor David. ()

Smrt o Vánocích (2011) (S12E07)

Je to zvláštní, Mileně se ve 26i letech narodila dcera, kterou víceméně odložila u rodičů v Prostějově, aby mohla hrát v Praze. A to je tak citlivá věc, která dokáže zamotat zbytek života jí i dceři Lucii, která taky trochu šla slepou cestou. A taky už bych byl býval zapomněl, že byla celkem aktivní v listopadu 89 a po jako aktivistka OF. Celkově z toho mám takové ty pomíchané pocity, její život vlastně byl pravý opak její filmové a divadelní kariéry, takže z dokumentu mám spíš takový hořký pocit a to většinou u jiných dílů tohoto cyklu nemívám. ()

Zatloukat, zatloukat, zatloukat! (2011) (S12E09)

MUDr. Miroslav Plzák má své zásluhy pro naši společnost a vždy na mě působil jako milý a vlídný člověk. Mám rád jeho knížky, i když už byly napsány spíš pro moje rodiče. ()

Janinka (2011) (S12E10)

No vidiš, já ani nevěděl, že to byla manža mého oblíbeného Zdeňka Duška. Velmi působivý díl. ()

Ritz, nebo nic (2011) (S12E14)

Nedůstojný až zprasený díl série. ()

Malá hvězda nezapadá (2013) (S13E12)

Ty filmy s TH nežeru až tak jako třeba můj otec, ale tohle tě vážně dojme. Jen pozn., všude se uvádí, že TH zemřel, 8.3.1990, ale tady se mluví o tom, že zemřel 13.3.1990. ()