Hrdinové

Z natáčení 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (více)

Série(4) / Epizody(78)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiální text distributora)

Z natáčení 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg

novoten

Genesis - 80% - Budoucnost, nevyhnutelnost, osudovost, konec světa a Hayden Panettiere. Velmi nadprůměrná a osobitá podívaná, kde se tvůrci co se týče schopností velmi okatě inspirují v komiksových předlohách a občas je dokonce přímo citují. Škoda ale je, že se postupem času vytratí odbočky a náznaky, které napovídaly mnoho skrytých triumfů, někteří hrdinové nesplní potenciál do nich vložený a bohužel začnou v závěrečných dílech téměř otravovat. Ten mírně negativní pocit je ale způsoben hlavně nevydařenou gradací závěrečných dílů a úplného konce série. První ústřední linie ohledně Sylara skončila silně neuspokojivě a překvapivě hodně rozpačitě, druhá s katastrofou pak výtečně. Proto mám tendenci kritizovat a nespokojeně komentovat dění, přestože mi Heroes do seriálového programu vstoupili takřka neoddělitelně. Save the cheerleader, save the world. Generations - 85% - Přesně opačný efekt než minule. Zatímco na začátku jsem trpěl u Putování s Kenseiem a marně hledal komiksově-filozofickou omamnou atmosféru, od čtvrtého dílu chytne scénář neskutečné tempo. Představí mnohé zákruty nitek vedoucích od Společnosti a ukáže nám nového a naprosto perfektního záporáka. Některé postavy stále zůstávají pouze ve druhém sledu, ale na rozdíl od minule svým občasným zapojením do hlavního dění víc prospívají než aby zdržovaly. A ten drajv je opravdu neskutečný. Odpustil jsem tak Kringovi všechna zaváhání a od třetí série očekával seriálovou událost následujícího roku. Klopýtání ale neměl být konec. Villains - 70% - Udrželi si svou tvář, dokázali zápletku přetočit do odlišné roviny, ale nakonec mi Hrdinové při konfrontaci se Zloduchy připravili neodvratné zklamání. Ale bráním se všelijakým hanlivým označením, protože až do Zatmění všechny dějové linky šlapaly v obdobné kvalitě jako dřív. Gabrielův vzestup, kouzelný nováček Daphne, Claiřina nevyhraněnost nebo mlžení kolem hlavního záporáka mě pořád dokážou udržet v napětí, ale jakmile se začala motivace nejrůznějších postav měnit z dílu na díl a hlavní hrdinové střídaly strany podle momentální nálady, bylo zle. S očekáváním Uprchlíků se tak dostavila trochu rozmrzelá skepse, nějaké zanevření ale jistě ne. Fugitives - 80% - Vydařená dobrodružná jízda, dostatečný psychologický podtext, návrat ke kořenům a Kringovo menší pokání. Kdyby Hiro neodbočoval do nesmyslných indických odboček a Claire potisící nemluvila o tom, že neví, kdo vlastně je (na což jí Noah potisící odpoví, že všechno dělá jen a jen pro ni), šlo by snad i o vrchol seriálu. Emile Danko je totiž parádní záporák, který umí držet v šachu i obyčejně neomylné hrdiny a na kobylku se mu těžko dostává i Nathan s Angelou dohromady. Takže i když mytologie se znovu a znovu prohlubuje na místech zdánlivě vybrakovaných a ve finále rozhodují hlavně náhody, panuje u mě překvapivá spokojenost. Dramaticky-thrillerovou sérii jsem totiž opravdu nečekal. Příště už ale prosím ukázat nějaký závěrečný souboj. Napodruhé konfrontaci (doslova) za zavřenými dveřmi neodpustím. Redemption - 80% - Ubralo se na tempu a do (neplánovaného) finiše se míří ve velmi poklidném, ale naštěstí i poutavém duchu. Celí Hrdinové se překlopili do velmi skromné roviny, kde se Claire vrací ke studijním povinnostem, Peter chce pomáhat lidem a psychika postav hraje roli větší než několik sezón dozadu. Sice se všechno zamotá obvyklým (chvílemi až moc obvyklým - viz Parkman nebo Hiro) způsobem, ale nové postavy Emmy a Samuela dodávají příběhu potřebnou šťávu, návraty starých známých potěší a závěrečný díl paradoxně právě díky nenápadnému cliffhangeru působí jako pointa celého seriálu. P.S.: Jen mě trochu mrzí, jak moc se na Hrdiny po jejich odchodu plive. Neříkám, že některá období netrpěla nejrůznějšími neduhy, ale i tak zamrzí, že ti samí lidé, kteří při prvních dvou sériích znali jenom Heroes, jsou o rok později nade všechno povznesení a naoko znechuceni. U mě tak seriál odchází stejně tak jako přišel. Bez závratných fanfár, ale jako spolehlivá dobrodružná zábava, která dodržuje komiksové zásady, vrací se vždy k osvědčeným postavám a ty nové někdy dost necitlivě odpravuje. Přesto si svou tvář nakonec udržela až do samotného konce. () (méně) (více)

Djkoma

Hrdinové. Tak majestátní název, který v sobě schovává spojení několika různých námětu využitých hlavně ve filmech. Tim Kring autor seriálu si toho opravdu hodně "půjčil" to nelze popřít. Stejně jako fakt, že dokázal z mixu několika témat vytvořit poutavý seriál, který ve své první sezoně byl zázrakem, který zkazilo až jeho vlastní finále, které bylo extrémně levné, kulisové a neakční. Nejde o dokonalý seriál, protože potenciál postav a možných akčních scén je vysoký, ale stále nevyužitý (a to už máme konec 2 sezony). Přes vše špatné jsou zde postavy, které jsou zajímavé, mají skvělé schopnosti a vše v první sezoně směřuje k svému grandióznímu závěru, jenž nepřijde. V druhé sezoně přichází trochu zlom, kdy je patrný nedostatek originálních nápadů a seriál v úvodu upadá do nudy a stereotypu. Z toho je však naštěstí vytažen a vše vynahrazuje posledními cca 5 díly, v kterých je konečně, na co se dívat. Samotné finále konečně naplňuje předpoklady a vytahuje i druhou sezonu do nadprůměru, ne tak vysokého jako v případě první, ale i tak to stačí a divák se těší na další sezonu. Resumé po 3 sezonách, resp Volume 4: Seriál se bojí změn, jako upír svěcené vody. Čas od času přijde nová postava, aby opět rychle odešla a nechala vše na starých známých charakterech. Když řeknu, že po třech sezonách (prakticky) žádná hlavní postava, nebudu lhát. Tohle ale nemá být telenovela ani nic podobného, ale chová se tak. Ani sebelepší první sezona nezachrání jeden seriál, který klesá ke dnu (čti k třem hvězdičkám) velmi rychle. Podle všeho to nezachrání už ani Peter.... (Seriál viděn celý) ()

Deimos

TV/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +námět, postavy, některé zvraty, zajímavé schopnosti hrdinů, je to krvavé, slušná atmosféra -slabý záporák, délka jednotlivých dílů (42min), rozvleklost, téměř žádné efekty, málo akce/// Už když jsem o seriálu poprvé slyšel se stal jedním z nejočekávanějších seriálů na které si jen vzpomenu. A byl k tomu důvod: první čtyři díli byly excelentní, každou chvíli jsem říkal "wow, to je úžasný" a byl jsem totálně ohromen (viděl jsem to na 95%). Záhy jsem však prokoukl slabiny seríálu. Sice každá část byla výborná a něčím zajímavá a hlavně ze začátku jsem si říkal, že zde je využita každá minuta seriálu a že tady nejsou žádné zbytečné obkecávačky nebo nuda. Jenže první problém je ten, že jednotlivé díli jsou dost krátké na to, aby nám odvyprávěli něco zásadního. Postav je tolik, že by na to byla potřeba přinejmenším hodina. Takhle se třebas jen uvidíme s určitou skupinou. Jedna část je dokonce jen věnována Hirovi a jeho cestě do budoucnosti. No a tímto vlastně zjišťujete, že se příběh nikam moc neposunul. Občas jsem měl pocit, že stojí na místě. Je pravdou že časem se přeci jen dostanete k velkému finále (které poravdě není moc velké), ale taky si uvědomíte, že už je nějaký patnáctý či dvacátý díl a zase vám dojde, že tohle by šlo zhrnout do dvou částí. Což mě mrzí, opravdu jsem si představoval, že hrdinové se během tří, čtyř částí dají dohromady a budou spolu bojovat proti zlu. Nestalo se tak. X-meny tedy vžádném případě nečekejte. Seriál je spíše zaměřen na psychologii postav, na jejich psychyku a fakt jak se vyrovnávají s tím, že mají určitou schopnost, kterou třebas ani nechtějí nebo ji neumějí používat. To je sice velice zajímavé, ale jak už jsem zmínil, není na to dost prostoru (kvůli délce epizod a množství postav) a na to dojíždí právě příběh. Po téhle stránce by seriál potřeboval aspoň 5 sezón. Když ale upustím na chvilku od kritiky. Nejvíce mě asi zaujala postava (a budete se asi divit), kterou ztvárnil Adrian Pasdar. Nathan Petrelli, starší bratr Petra Petrelliho, který se chce stát významným politikem má dar létání. Ale rozhodně nestojí o to stát se dalším Supermanem a tak svoji schopnost tají, nenej před veřejností, ale i před mladším bratrem, který má asi nejužitečnější schopnost ze všech hrdinů. Umí přebírat schopnosti jiných. Z počátku moc nechápe, a neví jak na ně. Ale učí se a využívá je. Což je velké plus, někdy je s tím sranda a dost často dochází na zajímavé scény. Ovšem já jsem se na seriál chtěl dívat především proto že tam hraje Hayden Penettiere. Tu jako jednu z mála jsem znal ještě před začátkem seriálu a tak jsem byl zvědavej. Její schopnost je rozhodně zajímavá. Umí se regenerovat. Díky ní je v průběhu celého sriálu o efekty postaráno a taky scény s ní jsou jedny z nejzajímavějších. Mimojiné její hrdinka je mi simpatická a točí se kolem ní hlavní dějová línie seriálu. ///Celkem 86%///PS: nevešel se mi sem celí komentář, kdo má tedy zájem, ať napíše. ()

Arachneuss

1. série: 85% 2. série: 60% 3.série - 1.část: 60% 3.série - 2.část: 40% 3.série - 3.část: 50% Hrdinové začínali tak slibně! Nyní se pouze jedná o scénáristicou rychlokvašku, jenž už ani nemá smysl sledovat. Po třetí série se seriálem končím. ()

k212

Zajímavé ... rozhodně jsem nečekala, že v tak nedynamickém a pozvolném ději mohou fungovat komplexně a hladce nějaké zvraty ... inu fungují a rozhodně ne šokantně. Rovněž mě zaskočila přehnaná brutalita, která se přelévá až do úchylnosti - viz rozcupovaná těla, vykuchané mozky ... Ale tak nějak jsem si zvykla. Zatím pouze 4 za mile originální aneb perfektně a propracovaně vykořistěný svébytný komixový svět a-lá X-men, ten prostě já ráda. I po shlédnutí všech natočených dílů druhé série ponechám hodnocení neměnné, byť filnále první sezóny nebylo tak očekávaně bombastické a rozjezd druhé sezónny byl víceméně vlažný. Kolem pátého dílu už má všechno své místo a jednotlivé dějové linie do sebe hladce pasují, postavy jsou provázané. 80% ()

• V Bennetovom (Jack Coleman) vodičskom preukaze je jeho dátum narodenia 6. 8. 1962. Rovnaký rok, kedy bola založená spoločnosť Primatech Paper. (klayman)
  • Okolo osmé minuty lze zahlédnout dravce na větvi. Při bližším pohledu je však vidět, že dravec je ve skutečnosti k větvi přivázán. (Franta)

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (více)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)