Všechnopárty (TV pořad)

Talk-show

Česko, 2005, 42 min

Viktor Polesný

Karel Šíp, František Ringo Čech, Karel Gott, Helena Vondráčková, Miroslav Plzák, Aleš Ulm, Petra Janů, Bolek Polívka, Eva Holubová, Jaroslav Brabec, Jana Štěpánková, Jiří Mádl, Ondřej Neff, Michal Pavlata, Valérie Zawadská, Barbora Munzarová, Michal Dlouhý, Eva Pilarová, Luba Skořepová, Vladimír Páral, Josef Mladý, Zora Jandová, Lubomír Lipský st., Jan Čenský, Zdeněk Zelenka, Jiří Pomeje, Jitka Čvančarová, Kateřina Brožová, Sabina Laurinová, Boris Hybner, Marta Kubišová, Ivan Vyskočil, Marek Vašut, Jaroslav Uhlíř, Fero Fenič, Marek Eben, Jan Kašpar, Petr Novotný, Waldemar Matuška, Yvonne Přenosilová, Vilma Cibulková, Maroš Kramár, Michaela Badinková, Milan Kňažko, Jiří Suchý, Jakub Kohák, Pavol Habera, František Filip, Lucie Bílá, Vilém Čok, Jiří Bartoška, Jiřina Bohdalová, Bohumil Klepl, Helena Štáchová, Juraj Jakubisko, Olga Sommerová, Miroslav Žbirka, Jiří Grygar, Martina Preissová, Jan Budař, Lucie Vondráčková, Richard Krajčo, Halina Pawlowská, Josef Alois Náhlovský, David Suchařípa, Tereza Kostková, Kristýna Frejová, Miroslav Donutil, Hana Zagorová, Aleš Cibulka, Ivo Šmoldas, Ester Janečková, Zdeněk Izer, Luděk Sobota, Zdeněk Troška, Ondřej Suchý, Hana Hegerová, Ester Kočičková, Szidi Tobias, David Navara, Pavel Taussig, Iveta Bartošová, Danica Jurčová, Václav Moravec, Andrea Verešová, Jana Bobošíková st., David Koller, Michal Pavlíček, Rudolf Desenský, Filip Remunda, Vít Klusák, Jožka Šmukař, Pavel Šporcl, Peter Nagy, Vladimír Mišík, Petr Kolář, Ewa Farna, Daniel Hůlka, Jan Kačer, Nora Fridrichová, Emanuel Ridi, Tonya Graves, Michal David, Janek Ledecký, Chantal Poullain-Polívková, Soňa Červená, Sandra Pogodová, Matouš Ruml, Michal Kavalčík, Petr Štěpánek, Tereza Brodská, Ondřej Brzobohatý, Aleš Háma, Petr Jablonský, Kateřina Kaira Hrachovcová, Milan Pitkin, Karel Fiala, Jan Cimický, Igor Chaun, Radoslav Brzobohatý, Jana Stryková, Michal Dvořák, Milena Vostřáková, Kamila Moučková, Alexander Hemala, Filip Renč, Arnošt Goldflam, Antonín Procházka, Markéta Irglová, Marta Jandová, Eliška Balzerová, Petr Spálený, Tomáš Töpfer, Hana Gregorová, Hana Vávrová-Heřmánková, Pavel Soukup, Pavel Rímský, Soňa Dvořáková, Stanislav Hložek, Pavlína Filipovská, Iva Janžurová, Petr Janda, Josef Dvořák, Petr Brukner, Naďa Konvalinková, Pavla Beretová, Veronika Žilková, Alena Antalová, Iva Kubelková, Rostislav Novák ml., Vojtěch Dyk, Anna Polívková, Tomáš Klus, Radka Vranková, Jaroslav Hutka, Nela Pocisková, Ivo Niederle, Ludmila Zábršová-Molínová, Jan Kuželka, Zuzana Lapčíková, Iva Hüttnerová, Zlata Adamovská, Ondřej Brousek, Barbora Kodetová, Ondřej Vetchý, Petr Jákl ml., Radek John, Tomáš Beroun, Ladislav Špaček, Yvetta Simonová, Jitka Zelenková, Heidi Janků, Juraj Herz, Jan Vlasák, Iva Pazderková, Leona Machálková, Jiří Langmajer, Marek Daniel, Jan Přeučil, Miroslav Etzler, Filip Tomsa, Igor Timko, Hana Ulrychová, Monika Absolonová, Roman Vojtek, Václav Noid Bárta, Vladimír Zábrodský, Dan Bárta, Jana Krausová, Veronika Bromová, Kamil Střihavka, Josef Klíma, Marek Wollner, Pavlína Wolfová, Magda Vášáryová, Stanislav Motl, Martin Kratochvíl, Vojtěch Kotek, Tomáš Řehořek, Václav Marhoul, Filip Rajmont, Zdeněk Srstka, Kristýna Hrušínská, Dušan Klein, Petra Černocká, Laďa Kerndl, Pavel Mang, Filip Antonio, Petr Malásek, Petr Bende, Olga Lounová, Richard Tesařík, Jolana Voldánová, Luděk Munzar, Ondřej Pavelka, Barbora Poláková, Andrej Hryc, Zdeněk Mahler, Jan Nedvěd, Viktor Preiss, Ladislav Chudík, Vlasta Redl, Radim Uzel, Roman Šebrle, Josef Váňa, Josef Fousek, Lukáš Pavlásek, Josef Krofta, František Nedvěd, Albert Černý, Slavomil Hubálek, Eva Urbanová, Jan Prušinovský, Daniela Písařovicová, Jan Ruml, Lucie Konášová, Petr Kolečko, Roman Vaněk, Ivan Douda, Věra Nerušilová, Gabriela Soukalová, Petr Šmolka, Ivo Plicka, Adam Mišík, Arnošt Vašíček, Jan Skopeček, Miloš Knor, Dagmar Zázvůrková, Irena Obermannová, Václav Chaloupek, Cyril Höschl, Miloslav Zapletal, Sámer Issa, Václav Kopta, Petr Rezek, Libor Vojkůvka, Ladislav Frej st., Karol Polák, Vanda Hybnerová, Jiří Stivín, Leoš Noha, Diana Kobzanová, Jiří Krejčík, Václav Vorlíček, Karel Janák, Ilja Hurník, Dalibor Janda, Michal Malátný, Vladimír Franz, Vlasta Horváth, Marek Epstein, Arnošt Lustig, Karel Holas, Jitka Němcová, Klára Melíšková, Ladislav Županič, Milena Holcová, Patrik Děrgel, Aňa Geislerová, Jan Zadražil, Markéta Poulíčková, Adam Ondra, Ondřej Ládek, Miroslava Pleštilová, Josef Melen, Jiří Zonyga, Josef Formánek, Ondřej Slanina, Eduard Krečmar, Petr Nečas, Václav Hudeček, Milan Cais, Štěpán Mareš, Martin Procházka, Kristína Peláková, Milan Knížák, Anna Stropnická, Biser Arichtev, Radek Jaroš, Helena Zeťová, Pavel Lohonka, Vladivojna La Chia, Michal Hrůza, Jiří Štěpnička, Petr Salava, Martin Písařík, Martin C. Putna, Mnislav Zelený, Anna K., Hana Vagnerová, Otakar Černý, Petra Kvitová, Lucie Černíková, Dominik Hašek, Jan Smetana, Iveta Radičová, Jaroslav Plesl, Svatopluk Karásek, Karel Janeček, Marie Doležalová, Marek Ztracený, Ladislav Jakl, Filip Kaňkovský, Robert Vano, Mariana Prachařová, Monika Bagárová, Marie Poledňáková, Ondřej Kepka, Natálie Kocábová, Alena Zárybnická, Tono Stano, Jan Pirk, Alena Bazalová, František Straka, Tomáš Berdych, Michel Fleischmann, Matěj Převrátil, Jan Neckář, Laco Deczi, Leoš Šimánek, Marian Vojtko, Dagmar Pecková, Imrich Bugár, Miloslav Stingl, Jeroným Klimeš, Radoslav Banga, Bohouš Josef, Věra Martinová, Dana Morávková, Blanka Matragi, Ilona Csáková, Vincent Navrátil, Osmany Laffita, Libor Pešek, Igor Bukovský, Slávka Kopecká, Ivana Andrlová, Jitka Ježková, Jaroslava Obermaierová, Jana Paulová, Simona Postlerová, Nela Boudová, Hana Igonda Ševčíková, Yvetta Blanarovičová, Markéta Konvičková, Květa Fialová, Dagmar Patrasová, Vavřinec Hradilek, Taťjana Medvecká, Kateřina Klausová, Kamila Magálová, Petr Fejk, Eva Salzmannová, Jiří Šlégr, Jan Čmejla, Andrea Kalivodová, Uršula Kluková, Míra Nosek, Jarmila Šuláková, Karel Heřmánek ml., Radim Schwab, Eva Josefíková, Juraj Kukura, Bořek Šípek, Daniela Kolářová, Zdena Studenková, František Segrado, Deborah Kahl, Ladislav Hampl, Emma Drobná, Anna Linhartová, Radim Špaček, Anna Fialová, Petr Vichnar, Blanka Bohdanová, Vlastimil Harapes, Ondřej Malý, Lukáš Krpálek, Roman Skamene, Richard Samko, Zdenka Procházková, Aleš Briscein, Ivo Mathé, Lenny, Dagmar Bláhová, Zuzana Stivínová, Eliška Mrázová, Petr Čadek, Ali Amiri, Ladislav Zibura, Lukáš Vácha, Martina Sáblíková, Martin Chodúr, Alena Doláková, Vladimír Beneš, Věra Špinarová, Rozálie Havelková, Veronika Khek Kubařová, Šimon Pánek, Petr Jan Juračka

Scénografie:

Štěpán Kuklík

10/10 Naprosto nedostizny skvost obrazovky Ceske televize. Sip uz od dob Sarady dokazuje, ze je naprosto jina liga nez drtiva vetsina bavicu a je jedno jestli na stojaka nebo na lane po hlave... Pravda nekteri hoste jsou tak tupi - Kostkova, Veresova, Kotek,... ze opravdu musi ze sebe vymacknout maximum, aby je jeste vic nezesmesnil a bylo to pro divaky jeste zabavne - klobouk dolu!(27.8.2010)

Náhodou, Karel Šíp také umí...Jeho talk-show má zcela jiný ráz než (S)show Jana Krause a nemohu říct, že by Všechnopárty s humorem Šípa seděl méně. Jeho vtipy jsou takové..řekl bych lidské a nevyšperkované. Jeho komické poznámky a otázky jsou hodně podobné těm, které můžeme slyšet v denním kolotoči.(31.10.2010)

Karel Šíp šel vždy nějak kolem mě a měl jsem ho jen moderátora "zábavných" pořádů, který je dávno za zenitem. Až jednoho večera jsem přepínal a zaujal mě polsky mluvící host- měl vtipný přízvuk a... naprosto jsem propadl, teď nedám na Všechnopárty dopustit. Šípovi skvěle sedí role (!) "burana", který nic neví a podivuje se a co je důležité- nechává mluvit své hosty, které ne vždy splní předpoklady, za což samozřejmě nemůže a občas vše odlehčí.(24.11.2010)

Jasně, nic převratného. Moderátor si zve zajímavé hosty (nebo jsou mu zváni) a pak si s nimi povídá, případně se jich na něco ptá. Něco je domluveno předem, něco jaksi vyplyne z diskuse. Zbytek záleží na moderátorovi - v tomto případě Karlu Šípovi. Ten ,,zbytek'' někdy může být zcela zásadní. Šíp si našel pozici, která ho baví, kde je mu dobře a kterou bravurně ovládá. Navíc řadu hostů osobně zná a tak to někdy působí jako by divák poslouchal dva kámoše co se spolu baví a vzpomínají na skopičiny z mládí. Šíp tam nerve to své JÁ a všechnu energii věnuje hostům na rozdíl od Krause. Ten nejprve prezentuje sebe, pak své názory na všehno a pak teprve někoho vyzpovídá nebo zesměšní... Proto jej taky Šíp převálcoval. Alespoň u mne. * * * *(1.1.2015)

• Véča

Komentář k dílu s Alešem Cibulkou, Ondřejem Suchým a kulatou rozteklou. Ze dvou výše jmenovaných "spisovatelů" nemám ani jednoho rád, natož pak i jejich prezentaci jako opravdových tvůrčích umělců, provádějících náročný výzkum nebo předkládajících obyčejným čtenářům zajímavé informace o jejich hereckých oblíbencích. Obsah knih Aleše Cibulky ani zdaleka neodpovíídá tomu, jak je prezentoval, množství faktografických chyb, rozhodnutí autora, který upřednostnil bulvárnější způsob tvorby před držením se faktů a tím i přispěl k dalšímu šíření nesmyslů a blábolů týkajících se českého filmu. Jeho snaha pouze přispívá ke glorifikaci Nataši Gollové, na úkor ostatních velmi kvalitních hereček české kinematografie, za pomoci naprosto nesmyslných argumentů o éteričnosti osobnosti zmíněné herečky, což se dalo zcela jasně vypozorovat již v dokumnetu na jehož tvorbě se Aleš Cibulka podílel - Naška, slečna z dobré rodiny. Povídání o pátrání po hřbitovech a hrobu Nataši Gollové je také poněkud podivné a pravděpodobně ne tak složité jak bylo líčeno. Pan Ondřej Suchý nepůsobí sice tak průbojně jako Aleš Cibulka, ale jeho knihy v mnoha případech nejsou o mnoho hodnotnější. Povětšinou se soustředí na marginální události prakticky nedůležité a nevýznamné pro tvůrčí vývoj a memoárová literatura vzešlá z jeho pera se pak zabývá věcmi jako například, co ráda Ljuba Hermanová vařila, kolik měla manželů a že si v 80 letech byla schopná strčit nohu za krk. Nemohu mluvit například o TV pořadu Kavárnička dříve narozených, který jsem neměl možnost vidět, ale jeho literární tvorba se stejně jako knihy Aleše Cibulky veze po povrchních faktech naoko přitažlivých pro neznalého čtenáře. Nehledě na to, že takovému člověku bych se na sebe bál cokoliv prozradit, kdoví kdy to pak dá k lepšímu někde jinde, jako to bylo například se zmínkoou o vztahu Oldřicha Nového a Ljuby. Nedá se ale tvrdit, že by tito dva spisovatelé byli ojedinělými případy v literatuře zabývající se českým filmem a herci, existuje celá řada dalších, ať méně či více chybujících.(19.6.2009)

• - Cena Týtý 2009: pořad roku. (zdeny99)

• - Pořad byl natáčen v divadle Semafor a jako pravidelný týdeník bavil diváky nejen v sále, ale i na obrazovkách České televize. (konvax)