Všechnopárty

Česko, 2005, 669x42 min

Karel Šíp

Zdeněk Uher

Účinkují:

Karel Šíp (moderátor), František Ringo Čech, Karel Gott, Helena Vondráčková, Miroslav Plzák, Aleš Ulm, Petra Janů, Bolek Polívka, Eva Holubová (více)

Karel Šíp se ptá za vás hostů ze světa kultury, sportu či politiky. A tak je tu pro vás týden co týden ta pravá Všechnopárty a její zajímavá témata. Název Všechnopárty odpovídá stylu pořadu. Ptá se na všechno v rámci daného tématu a slovo párty plní funkci nevázané zábavy, během které je všechno povoleno. Témata jsou dosti ožehavá jako např. alkohol, velké věkové rozdíly, přiměřená sebeobrana, nebo jaké jsou hranice erotiky ve filmu a televizi. Mísí se tu humor získaný vlastními zážitky s profesionálním nadhledem a především glosováním moderátora. Do pořadu, který je defakto televizní poradnou Karla Šípa, jsou zvány osobnosti veřejného a společenského života, které mají s tématem své vlastní zkušenosti. Kromě nich je v pořadu vždy přítomen odborník na slovo vzatý. Pořad je natáčen v divadle Semafor a jako pravidelný týdeník baví diváky nejen v sále, ale i na obrazovkách České televize. (Česká televize)

Lachtaan

Možná zde opravdu panuje neviditelná rozepře, ve které se diskutuje o tom, zda divák raději upřednostní Všechnopárty či Show Jana Krause. Já jsem vlastně oboje začal sledovat až v průběhu letošního roku a mohu se tohoto souboje stranit, protože jsem si našel to "své" v obou talk-show. Nikdy jsem těmto pořadům neholdoval, avšak čím jsem starší, tím více mě těší, když zcela náhodou narazím v televizi na rozhovor s mou oblíbenou osobností a mile rád si vyslechnu jak ho zpovídá více volnomyšlenkářský pan Kraus a stejně na mírně postarší notu hrající pan Šíp. ()

janesX

Toto je jediná talkshow, ktorú mám rád a vôbec jediná, ktorú dokážem pozerať, bez ohľadu na to, kto je práve hosťom. Všetko vďaka Karlovi Šípovi. V Čechách, ani na Slovensku niet lepšieho moderátora ako je on a to isté by som povedal aj pred desiatimi rokmi. Držím palce a prajem ešte veľa veľa epizód. ()

st.verka

Pořad je tak zajímavý, jak zajímaví jsou hosté. A někdy je opravdu na co se dívat. Hvězdičky ale ubírám za Šípovo vystupování. Za jeho věčné skákání do řeči, když hosté něco vyprávějí. Opravdu bych si to často vyslechla do konce, bez věčného přerušování, které odvádí od tématu a pointy se pak nedočkáme. Tím mě pan Šíp opravdu štve. Chci poslouchat, co lidé říkají, od toho tam přece jsou a ne ty jeho vyrušující poznámky. ()

gabin(a)

Ačkoliv mi dřív pan Šíp byl vcelku jedno, čím je starší, zralejší a s velkým nadhledem, tím mi připadá roztomilejší. Líbí se mi, jak se rád nechává poučit (třeba v oblasti módy, to byl kouzelný díl). Někdy si říkám, že to bude stát kvůli hostům za houby, ale on z nich dokáže dostat to nejlepší, aniž by byl agresivní nebo trapný, což se občas při vší úctě třeba Janu Krausovi stává (na jeho omluvu nutno říct, že některé hosty bych rovnou do té pohovky zatloukla). Nejvíc mi ze Všechnopárty v paměti utkvěly díly s panem Pirkem, pak ten o módě s Dušanem Chrástkem (to byl ten případ, kdy jsem nic nečekala a nakonec se fakt bavila) a o dabingu s paní Walló, to byl nářez. Jo a jeden starý díl s Davidem Suchařípou, to byla nádhera! A ještě jeden postřeh: u Šípa se nebojím, že se na mě vytlemí Erbová, Hanychová, Mašlíková, Bendová, a různé další pintrády, missky, podmissky a bezmozky které si nevím proč Kraus na svoji pohovku tak rád zve. ()

Skuby47

Televizní zábavy je v současnosti velmi málo. Estrády s písničkami, scénkami, tanečními a kouzelnickými výstupy nahradily besedy s tak zvanými celebritami všech profesí – talk-show. Tato s Karlem Šípem patří k těm lepším. Trpí však taky častým neduhem těchto pořadů a to přerušováním hosta moderátorem v situaci, kdy něco divácky zajímavého vypráví. Možná je to střihem, možná omezeným časem pořadu. Taky mi vadí, když se moderátor snaží zastínit hosta a být vtipnější než on. Karel Šíp je v tomto směru jako průvodce pořadem v současnosti nejsolidnější. ()

• Pořad byl natáčen v divadle Semafor a jako pravidelný týdeník bavil diváky nejen v sále, ale i na obrazovkách České televize. (konvax)
  • Výběr hostů určuje Karel Šíp, což není běžné. Například u Plovárny (od r. 1998) Marka Ebena výběr hostů určuje produkce. (sator)