Reklama

Reklama

Dynastie

(seriál)
  • USA Dynasty
USA, (1981–1989), 173 h 59 min (Minutáž: 45–95 min)

Hrají:

John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins, Gordon Thomson, John James, Emma Samms, Al Corley, Pamela Sue Martin, William Beckley, Bo Hopkins, Heather Locklear (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(219)

Obsahy(1)

Sekretárka Krystle sa vydáva za svojho šéfa Blakea Carringtona, majiteľa denverskej ropnej spoločnosti. Milionársky život však nie je prechádzka ružovou záhradou. Krystle si musí získať dôveru služobníctva i nevlastných detí - prefíkanej Fallon a homosexuála Stephena. Okrem toho musí byť stále v strehu pred zákernou Carringtonovou ex-manželkou Alexis. (arkis)

(více)

Recenze (122)

Marrianna 

všechny recenze uživatele

Pamatuji si, že jako malá jsem tento seriál doslova "žrala" né kvůli příběhu - či příběhům já už vážně nevím oč tam vlastně šlo či mělo jít. Ale nepřekonatelná Joan Collins jako Alexis ta mě přímo uhranula. Krásnější mrchu jsem snad nikdy neviděla. No a když k tomu přidám to, že teď hltám knihy její sestry Jackie Collins mám nutkání dát 3*, ale to sem nepatří a já mám nějakou soudnost :) ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Konflikty, rozepře, podrazy a intriky byly na denním pořádku seriálu ve kterém šlo hlavně o ropný byznys. Dva znepřátelené klany respektive korporace - Denver Carrington versus ColbyCo - a v každé epizodě nejméně jeden podraz, jedna hádka nebo chladné zneužívání něčích citů. Seriál bohatě zaplavený postavami. Zřejmě se jednalo o nějaký vzorek americké populace, protože své zastoupení tady měl gay, rozmazlená nána, charismatický boháč, atraktivní panička, sličná blondýnka a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Stejně by to nepřineslo žádný výsledek. Tohle se u nás vysílalo ve špatnou dobu. Kdyby se to k nám dostalo na televizní obrazovky před revolucí to by byl panečku teprve souboj socialismu s kapitalismem. V době, kdy seriál běžel měl už divák s americkými milionáři a jejich osudy natrénovano u spřízněného seriálu "Dallas". V podstatě se u obou dynastií jedná o stejnou slátaninu ve kterém se protagonisté přetahovali o mamon, krásné ženy a ega jen s tím rozdílem, že na Southforku svého času byla větší legrace pokud jde o frekventovanou stupiditu hlášek a k dispozici bylo nesporně atraktivnější a "nesmrtelnější" herecké obsazení. Tahle dynastie už byla pro některé jen taková nástavba zůstávající ve stínu svého slavného předchůdce, která svým stále stejným rytmem vyprávění na monogamní téma s chladně vycizelovanými osudy postav, divácky unavovala. Není se co divit, že seriál skončil v černých číslech. Někdo si dal pro posouzení pár dílů jako vzorek, aby uznal, že se to nedá sledovat celé avšak našli se i tací "šílenci", kteří nevynechali jediný díl. Co jim to dohromady přineslo, co do diváckého zážitku, se neodvažuji odhadovat. I nějaké klady by se našly. Jedním z nich je Joan Collins, která byla výborná a také dabing, který k postavám hlasově sedl, pokud si tedy nepustíte originální znění. Jenže tohle je pořád dost málo na to, aby se u toho dalo vydržet. Američané u toho zkysli několik let a dobře jim tak. Mé hodnocení: 20% ()

Reklama

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (5) - 39. ročník (za rok) 1981 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Linda Evans, 40. ročník 1982 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Joan Collins, *Nejlepší herec v seriálu (drama) - John Forsythe, 41. ročník 1983 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - John Forsythe + nominace (20) - 39. ročník 1981 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Joan Collins, Nejlepší herec v seriálu (drama) - John Forsythe, 40. ročník 1982 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Linda Evans, 41. ročník 1983 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Joan Collins, Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Linda Evans, 42. ročník 1984 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Joan Collins, Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Linda Evans, Nejlepší herec v seriálu (drama) - John Forsythe, 43. ročník 1985 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Joan Collins, Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Linda Evans, Nejlepší herec v seriálu (drama) - John Forsythe, Nejlepší herec ve vedlejší roli - John James, 44. ročník 1986 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Joan Collins, Nejlepší herec v seriálu (drama) - John Forsythe, 45. ročník 1987 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Gordon Thomson ()

Drom odpad!

všechny recenze uživatele

Památné dny když po Dallasu přišla náhrada v podobě Dynastie. Ale nebylo to ono, nějaký ten nádech a ozvy, ale vyklubala se z toho telenovela, ač ten termín jsem tenkrát neznal. Buchty oproti Dallasu žádná změna, žádný charismatický J. R., jen prachy, intriky, smilstvo a hlavně kecy, všechno naprosto nezajímavý. Slabota a naprostá ztráta času. Jediný, co mi z toho seriálu zbylo, je Alexis je mrcha. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle seriál mě dost zaujal a viděl jsem pěknou řádku jeho řad. Vzdal jsem to, až když se většina hlavních představitelů pomocí plastických operací po "smrtelných" nehodách úplně proměnila, když se hlavní hrdina po několikáté oženil s vlastní manželkou a přibyla mu kupa všemožných levobočků. Nevím, jak byly v tehdejším SSSR vnímány díly, jež se měly konat v jakémsi Moldavském království, ale mě to tehdy přestávalo bavit. Každopádně, dnes už to dávají jenom v ranních hodinách na německých kabelových stanicích. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (22)

  • Během 5. série bylo odhaleno, že hostující Rock Hudson je HIV pozitivní. Protože měl v seriálu několik líbacích scén s Lindou Evans, spekulovalo se, zda nemohla být ohrožena. V reakci zavedly herecké odbory pravidlo, které vyžaduje od herců pravdivé informování o zdravotním stavu. (kenny.h)
  • Al Corley odešel ze seriálu na konci druhé série. Nelíbilo se mu, že jeho postava Stevena Carringtona, jedna z prvních otevřeně homosexuálních postav v americké televizi, se po nátlaku náboženských organizací a obavách studia o sledovanost začala měnit v nevyhraněného bisexuála. Od třetí série byl jako Steven obsazen Jack Coleman a změna vzhledu byla vysvětlena plastickou operací po výbuchu na ropné plošině. (kenny.h)

Reklama

Reklama