Robot Chicken

(TV seriál)
Animovaný / Komedie
USA, (2005–2020), 38 h 3 min (Minutáž: 10–12 min)

Seth Green, Breckin Meyer, Abraham Benrubi, Sarah Michelle Gellar, Mila Kunis, Alex Borstein, Macaulay Culkin, Scarlett Johansson, (více)

Série(10) / Epizody(204)

Satiricko-parodický seriál produkčního týmu okolo Setha Greena si nebere servítky a paroduje nejenom popkulturní fenomény a aktuální aféry, ale i kultovní filmy a seriály. (SaNcHeZ_cz)

Galadriel

Některé díly, zejména dva Star Wars speciály, hraniční s genialitou parodie a jsou zároveň i výbornou poctou tomu, co parodují. Bohužel ale u některých jiných jsem se zasmála poskrovnu, možná i kvůli tomu, že mi chybí znalosti a přehled v tom, co zrovna parodují (popkultura, politika, atd. - všechno ale zejména z americké scény). Takže místy jde opravdu o nehoráznou srandu k popukání, originální nejen animací ale třeba i tím, že skeče trvají obvykle jen pár sekund, místy ale o velkou nudu, takže 70%. ()

Ded@M@tes

Krátké a občas i delší příběhy ( parodie ) na úplně vše co se ve světě děje a obzvlášť na filmové dění. Je to někdy jak na houpačce pár vtípkům se zasmějete a pobaví, ale u záplavy dalších desítek frků ani úsměv. Ale je znát postupem času jemné zlepšování, přecházení v delší úseky a kvalita jde malinko vzhůru. / Viděné epizody z 1-4 série *82.dílů / Zatím nehodlám dál sledovat ( Hodnocení: 7/10 ) ()

playboxguest

„Kate Winslet as ... The washing machine..." Geniální seriál, který paroduje snad všechno podstatné, co se kdy zapsalo do historie (především do té popkulturní a americké), u nějž se budete bavit podle toho, jak parodované předlohy znáte (mě ale samotnou překvapilo, že devadesát procent parodovaného materiálu jsem sama znala minimálně z doslechu, když ne přímo, takže žádný problém). Všechno s parádní hlasovou podporou Mily Kunis, Rosario Dawson, Amy Smart, Setha Greena a dalších celebrit, z nichž mnoho si sem, s pochopením pro ten správně šťavnatý sarkamus, sem tam cameácky zaběhlo nadabovat sama sebe. Během několika dní jsem sjela všechny díly až do devátého páte série (jenž je momentálně poslední) a se slinou na bradě doufám, že se brzy dočkám další várky, v níž se sem tam zase objeví nějaký klenot, jenž se zapíše do mé subjektivní síně parodické slávy Robot Chicken, na jejímž vrcholu prozatím stojí Mario ve Vice city a mix Mario Kart vs The transporter (aneb houbička z nintenda může být daleko drsnější než Statham XD ). ()

B!shop

Z nedostatku novejch dilu mejch oblibenejch serialu jsem zkusil tenhle. A prekvapilo me, proc ma takova kravina tak vysoky hodnoceni. Prvni serie je totiz naprosto mimo, fory jsou bud desne dlouhy a bohuzel nevtipny, nebo naopak naprosto priserne kratky, kdy staci, aby ste zrovna kejchli a prosvihnete dva fory. Navic to zpracovani je fakt priserny, jak kdybych ve skrini vyhrabal plastelinu a stary omlaceny panacky, nalepil na ne z papiru vystrizeny pusy a zanimoval je. Ale tak nak z nudy jsem dokoukal celou prvni serii, ke konci uz jsem si na animaci zvyknul, sice me to furt nijak zvlast nebavilo, ale aspon me to prestalo srat. Jenze pak jsem zacal s druhou serii a to je naprosto jiny kafe, dlouhy fory jsou dlouhy presne akorat a kratky jsou sice kratky, ale ne nejak ultimatne, takze vetsinou kazdej for ma nejakou fajn pointu a i kdyz mi toho samozrejme spousta unika, protoze to je desna hromada narazek na osobnosti, filmy, kulturu atd. a to hlavne americkou a clovek to proste vsechno nemuze znat, vetsinou jsem se aspon parkrat za kazdej dil zasmal. No a nejak me to zaclo bavit, takze ted uz mam v sobe tri serie, pricemz prvni mizerna a druha s treti zhruba na stejny urovni a hodne vtipny. ()

novoten

Komiksy, seriály, aktuální filmy, politická scéna a parádní dávka nekorektnosti v až nesnesitelně rozkývané kvalitě. Jeden díl chci vidět zas a znova, u dalšího se ani nepousměju. Nejnezapomenutelnější jsou samozřejmě ataky do Star Wars či vlastní sebeparodie, protože tam šijí Green a spol. do svých nejmilovanějších kultů, ale mojí srdcovou záležitostí jsou malé role mých oblíbenců z Buffy. Být jich více, vydržím u Kuřete celých úctyhodných devět sezón. ()

• V úvodných titulkoch dostane kura kybernetické diely presne ako tie od Victora "Cyborga" Stona z "Teen Titans" od DC Comics. (dexter)
  • Uvažovalo sa o viac ako 60 názvoch pre tento seriál, vrátane "Junk in the Trunk", "ADD TV", "Gold Dust Gasoline", "Toyz in the Hood", "Vegetable Fun Fest", "S&M Presents", no všetky boli zamietnuté kvôli ochrannej známke, alebo iným právnym dôvodom. Z mnohých titulov tvorcovia schválili iba "Robot Chicken" - názov jedla miestnej čínskej reštaurácie. Niektoré zamietnuté názvy boli neskôr použité ako názvy epizód. (dexter)
  • Les Claypool je skladateľom hudby v seriáli. Tiež zložil a naspieval hudbu pre seriál "South Park" a je lídrom skupiny Primus. (dexter)