Robot Chicken (TV seriál)

Animovaný / Komedie

USA, 2005, 80x11 min

Seth Green, Breckin Meyer, Abraham Benrubi, Sarah Michelle Gellar, Mila Kunis, Alex Borstein, Macaulay Culkin, Scarlett Johansson, Mark Hamill, Emma Caulfield, Rachael Leigh Cook, Jordan Ladd, Christian Slater, Ashton Kutcher, Amy Smart, Hulk Hogan, Stuart Townsend, William Mapother, Erika Christensen, Phil LaMarr, Matthew Lillard, Dax Shepard, Kurtwood Smith, Bill Farmer, Peter Gallagher, Sarah Silverman, Michelle Trachtenberg, Ginnifer Goodwin, Kristin Chenoweth, Kelly Hu, Alfonso Freeman, Weird Al Yankovic, Corey Feldman, Donald Faison, Danny Masterson, Patrick Warburton, Nathan Fillion, James van der Beek, Holly Madison, Bridget Marquardt, Kendra Wilkinson, Hugh M. Hefner, Seth MacFarlane, Scott Adsit, Dave Coulier, Stan Lee, Michael Chiklis, Mindy Sterling, Jimmy Kimmel, Wayne Brady, Jessica Landon, Matthew Wood, Adrianne Palicki, Mario López, Hayden Panettiere, Clare Grant, James Marsden, Scott Porter, Robin Bain, David Hasselhoff, Zachary Gordon, Gregory Itzin, Adam Reed, Conan O'Brien, Don Knotts, Joel McHale, Alfonso Ribeiro, Joss Whedon, Diablo Cody, Diora Baird, Josh Cooke, Josh Groban, Clark Duke, Simon Pegg, Freddie Prinze Jr., Jon Hamm, Jena Malone, Emmanuelle Chriqui, J.K. Simmons, Affion Crockett, Shawn Patterson, Phyllis Diller, J.B. Smoove, Sarah Chalke, Rhea Perlman, Ronald D. Moore, Melanie Griffith, Herbert Russell, Dustin Diamond, Jennifer Field, Yaniv Schulman, Randall Park, Robert Kirkman, Michael Benyaer, Lauren Ambrose, Shane McRae, Max Charles, Vicki Davis, Spencer Grammer, Dennis Haskins, Pete Wentz, Maribeth Monroe, CeeLo Green, Patrick Stump, Joel McCrary, Chris O'Donnell, Rachel Bloom, Rosa Tran, Patrick Stewart, Page Kennedy, Zeb Wells, Steve Aoki, Kevin Shinick, Candace Bailey, Sebastian Bach, T-Pain, Jeri Ryan, Katherine Von Till, Jeremy Renner, Laura Ortiz, Todd Grinnell, Jermaine Fowler, Brittany Furlan, Hugh Davidson, Robert Kazinsky, Danny Goldman

Směsice humoru - vtipného a to hodně; méně vtipného; založeného na popkulturních odkazech od jejichž znalosti se odvijí míra zábavy; odkazujícího na něco neznámého, nebo pouze povědomého, ale zároveň neztrácejícho pointu. Hodně záleží na tom, jak je který díl série namixován. Občas člověk nestíhá vše pojmout, občas se spíše nudí. Když se však scénka "povede", tak je to neskutečně dobrá zábava. Osobně je mi velmi sympatické vizuální zpracování a animace, proto i přes "rozporuplnost" univerzální zabavy dávám 4*(7.8.2010)

Tento seriál v mých očích vyzdvihuje Setha Greena o několik pater výš do kultovního nebe. Desetiminutové epizodky, u kterých je NUTNÉ znát dokonale USA pop-kulturu. Bez její znalosti je tento seriálek pro běžné obyvatelstvo takřka nestravitelnou brutalitou klepající na hranici dobrého vkusu každým dalším dílem... totálních 100%... P.S.: Výpis známých celebrit zde není ani zdaleka kompletní. Člověk musí smeknout, že je spousta z nich ochotna se účastnit na tak odvážném a nekorektním projektu...(4.8.2009)

Výborný nápad takhle parodovat filmy, seriály, reklamy, pořady, osobnosti i sebe sama. Akorát se mi bohužel sem tam stává, že nedocením vtipy, o kterých evropský střed nic neví (Beastman, apod.). Některé gagy Vás dostanou do kolen, jiné nepochopíte, někdy je to až ubohé, ale za shlédnutí to rozhodně stojí. 85% = 4/5(14.9.2010)

Zatím jen první série. Kdybych znal americkou scénu líp, tak bych se zasmál, bohužel se nevyznám ani v té české, tudíš mi většina skečů nepřijde vtipná a často ani nepochopím o co jde. Star wars speciály jsem ohodnotil zvlášť, tak je nepočítám do hodnocení tohohle seriálu, jinak bych hvězdu přidal. Třeba mě další série osloví víc a přidám jí sem stejně.(6.7.2014)

Sice je to minimálně z půlky absolutně nevtipné a debilní, ale druhá půlka je velmi kvalitní. K tomu je v seriálu +- 10-15 skečů, které jsou tak dokonalé, že si je pouštím opakovaně (vědci u tabule, krmení ptačích mláďat,...). Kdyby člověk znal veškeré reference, tak by to bylo ještě lepší, ale i tak je to velká retardovaná paráda. 90%(14.12.2016)

• - V úvodných titulkoch dostane kura kybernetické diely presne ako tie od Victora "Cyborga" Stona z "Teen Titans" od DC Comics. (dexter)

• - Hoci väčšina stop-motion animovaných figúrok je vyrobených z hliny, figúrky v tomto seriáli sú hybridy plastických končatín bábik a polystyrénových trupov alebo hračiek, ktoré sú kompletne vyrobené z plastu. Veľmi málo malých figúrok, ako sú lumíci v Animal Kingdom, je vyrobených z hliny. (dexter)

• - Záverečná hudba je kotkodákajúcou verziou The Gonk - hudba hraná v nákupnom stredisku vo filme Dawn of the Dead, ktorý bol tiež použitý v záverečných titulkoch. (dexter)