Robot Chicken (TV seriál)

Animovaný / Komedie

USA, 2005–2018, 34 h 13 min (Minutáž: 10–12 min)

Eric Adkins

Seth Green, Breckin Meyer, Abraham Benrubi, Sarah Michelle Gellar, Mila Kunis, Alex Borstein, Macaulay Culkin, Scarlett Johansson, Mark Hamill, Emma Caulfield, Rachael Leigh Cook, Jordan Ladd, Christian Slater, Ashton Kutcher, Amy Smart, Hulk Hogan, Stuart Townsend, William Mapother, Erika Christensen, Phil LaMarr, Matthew Lillard, Dax Shepard, Kurtwood Smith, Bill Farmer, Peter Gallagher, Sarah Silverman, Michelle Trachtenberg, Ginnifer Goodwin, Kristin Chenoweth, Kelly Hu, Alfonso Freeman, Weird Al Yankovic, Corey Feldman, Donald Faison, Danny Masterson, Patrick Warburton, Nathan Fillion, James van der Beek, Holly Madison, Bridget Marquardt, Kendra Wilkinson, Hugh M. Hefner, Seth MacFarlane, Scott Adsit, Dave Coulier, Stan Lee, Michael Chiklis, Mindy Sterling, Jimmy Kimmel, Wayne Brady, Jessica Landon, Matthew Wood, Adrianne Palicki, Mario López, Hayden Panettiere, Clare Grant, James Marsden, Scott Porter, Robin Bain, David Hasselhoff, Zachary Gordon, Gregory Itzin, Adam Reed, Conan O'Brien, Don Knotts, Joel McHale, Alfonso Ribeiro, Joss Whedon, Diablo Cody, Diora Baird, Josh Cooke, Josh Groban, Clark Duke, Simon Pegg, Freddie Prinze Jr., Jon Hamm, Jena Malone, Emmanuelle Chriqui, J.K. Simmons, Affion Crockett, Shawn Patterson, Phyllis Diller, J.B. Smoove, Sarah Chalke, Rhea Perlman, Ronald D. Moore, Melanie Griffith, Herbert Russell, Dustin Diamond, Jennifer Field, Yaniv Schulman, Randall Park, Robert Kirkman, Michael Benyaer, Lauren Ambrose, Shane McRae, Max Charles, Vicki Davis, Spencer Grammer, Dennis Haskins, Pete Wentz, Maribeth Monroe, CeeLo Green, Patrick Stump, Joel McCrary, Chris O'Donnell, Rachel Bloom, Rosa Tran, Patrick Stewart, Page Kennedy, Zeb Wells, Steve Aoki, Kevin Shinick, Candace Bailey, Sebastian Bach, T-Pain, Jeri Ryan, Katherine Von Till, Jeremy Renner, Laura Ortiz, Todd Grinnell, Jermaine Fowler, Brittany Furlan, Hugh Davidson, Robert Kazinsky, Danny Goldman, Jon Bernthal, Kesha, Daniel Radcliffe, Jean-Claude Van Damme, Rachael MacFarlane, Chris Parnell, Saoirse Ronan, Alyson Hannigan, Christopher McCulloch, Katherine Langford, Mike Henry

Garret Elkins

Parta okolo Setha Greena, stvořila ojedinělou šílenost, která dosahuje geniality. Pro sledování je nezbytné mít co nejlepší popkulturní přehled, jinak spoustu těch kratičkých gagů divák nepochytí. Už teď má tohle robotické kuře našlápnuto ke kultovnímu statusu a určitě neřeklo poslední slovo, v téhle show je totiž možné úplně všechno. Především Star Wars speciál je dokonalým parodickým vrcholem a zároveň úžasnou poctou. It's Alive!(28.9.2008)

Hromada vtípků, občas neskutečně blbých, občas jsou zase ironické, úsměvné, a čas od času se zadaří a jsou opravdu geniální. Vzhledem k tomu že Robot Chicken má pouhých cca deset minut, je to vítaná vypínačka mozku, když už člověk prostě víc nezvládne. Zatím jsem neviděl opěvovaný Star Wars special, takže nemůžu pořádně soudit, ale zatím nemohu říct, že by si robot chicken zasloužil nějakou větší pozornost.(22.3.2009)

Hodně ale fakt hodně ulítlá věc, pokud někdo rozumí a je šílencem do filmů a seriálů a zná je tak se u RC stopro neztratí. Něco tak neuvěřitelně šílenýho dokáže vymyslet jendině blázen. Grafika je dost neobviklá a to nejspíš přidává seriálu tu správnou atmosféru. Nechtěl sem věřit že i 3 vteřinová scénka mě rozesměje na 10 minut.(24.5.2009)

• Beri

Bože ako úboho sa Seth Green snaží vykradnúť seriál Family Guy, až by si zaslúžil nakopať do rozkroku. Síce majú diely len okolo 10 minút, vďaka absenci humoru však máte pocit že omnoho viac. Na jeden poriadny vtip musíte čakať aj niekoľko epizód a keď príde, tak zistíte že ste ho už niekde počuli, navyše vtipnejšie podaný.(21.6.2008)

Presne po tomto som vždy túžil. Čistokrvná paródia až na kosť, ktorá sa neštíti ničoho. Skvelý nápad vynechať z animovaného seriálu akýkoľvek príbeh a servírovať nám čisté parodické sekvencie. Paroduje sa tu úplne všetko, každý film na ktorý si spomeniete, seriály, showky, osobnosti, situácie, proste všetko. Seth Green má odo mňa velikánsku pochvalu a ja len dúfam, že podobných vecí tu bude čo najviac.(28.10.2011)

• - Uvažovalo sa o viac ako 60 názvoch pre tento seriál, vrátane "Junk in the Trunk", "ADD TV", "Gold Dust Gasoline", "Toyz in the Hood", "Vegetable Fun Fest", "S&M Presents", no všetky boli zamietnuté kvôli ochrannej známke, alebo iným právnym dôvodom. Z mnohých titulov tvorcovia schválili iba "Robot Chicken" - názov jedla miestnej čínskej reštaurácie. Niektoré zamietnuté názvy boli neskôr použité ako názvy epizód. (dexter)

• - V úvodných titulkoch dostane kura kybernetické diely presne ako tie od Victora "Cyborga" Stona z "Teen Titans" od DC Comics. (dexter)

• - Hoci väčšina stop-motion animovaných figúrok je vyrobených z hliny, figúrky v tomto seriáli sú hybridy plastických končatín bábik a polystyrénových trupov alebo hračiek, ktoré sú kompletne vyrobené z plastu. Veľmi málo malých figúrok, ako sú lumíci v Animal Kingdom, je vyrobených z hliny. (dexter)