Robot Chicken (TV seriál)

Animovaný / Komedie

USA, 2001, 80x11 min

Eric Adkins

Seth Green, Breckin Meyer, Abraham Benrubi, Sarah Michelle Gellar, Mila Kunis, Alex Borstein, Macaulay Culkin, Scarlett Johansson, Mark Hamill, Emma Caulfield, Rachael Leigh Cook, Jordan Ladd, Christian Slater, Ashton Kutcher, Amy Smart, Hulk Hogan, Stuart Townsend, William Mapother, Erika Christensen, Phil LaMarr, Matthew Lillard, Dax Shepard, Kurtwood Smith, Bill Farmer, Peter Gallagher, Sarah Silverman, Michelle Trachtenberg, Ginnifer Goodwin, Kristin Chenoweth, Kelly Hu, Alfonso Freeman, Weird Al Yankovic, Corey Feldman, Donald Faison, Danny Masterson, Patrick Warburton, Nathan Fillion, James van der Beek, Holly Madison, Bridget Marquardt, Kendra Wilkinson, Hugh M. Hefner, Seth MacFarlane, Scott Adsit, Dave Coulier, Stan Lee, Michael Chiklis, Mindy Sterling, Jimmy Kimmel, Wayne Brady, Jessica Landon, Matthew Wood, Adrianne Palicki, Mario López, Hayden Panettiere, Clare Grant, James Marsden, Scott Porter, Robin Bain, David Hasselhoff, Zachary Gordon, Gregory Itzin, Adam Reed, Conan O'Brien, Don Knotts, Joel McHale, Alfonso Ribeiro, Joss Whedon, Diablo Cody, Diora Baird, Josh Cooke, Josh Groban, Clark Duke, Simon Pegg, Freddie Prinze Jr., Jon Hamm, Jena Malone, Emmanuelle Chriqui, J.K. Simmons, Affion Crockett, Shawn Patterson, Phyllis Diller, J.B. Smoove, Sarah Chalke, Rhea Perlman, Ronald D. Moore, Melanie Griffith, Herbert Russell, Dustin Diamond, Jennifer Field, Yaniv Schulman, Randall Park, Robert Kirkman, Michael Benyaer, Lauren Ambrose, Shane McRae, Max Charles, Vicki Davis, Spencer Grammer, Dennis Haskins, Pete Wentz, Maribeth Monroe, CeeLo Green, Patrick Stump, Joel McCrary, Chris O'Donnell, Rachel Bloom, Rosa Tran, Patrick Stewart, Page Kennedy, Zeb Wells, Steve Aoki, Kevin Shinick, Candace Bailey, Sebastian Bach, T-Pain, Jeri Ryan, Katherine Von Till, Jeremy Renner, Laura Ortiz, Todd Grinnell, Jermaine Fowler, Brittany Furlan, Hugh Davidson, Robert Kazinsky, Danny Goldman, Jon Bernthal, Ke$ha, Daniel Radcliffe

Garret Elkins

Některé díly, zejména dva Star Wars speciály, hraniční s genialitou parodie a jsou zároveň i výbornou poctou tomu, co parodují. Bohužel ale u některých jiných jsem se zasmála poskrovnu, možná i kvůli tomu, že mi chybí znalosti a přehled v tom, co zrovna parodují (popkultura, politika, atd. - všechno ale zejména z americké scény). Takže místy jde opravdu o nehoráznou srandu k popukání, originální nejen animací ale třeba i tím, že skeče trvají obvykle jen pár sekund, místy ale o velkou nudu, takže 70%.(30.5.2009)

Dobrá animovaná komedie ze začátku si řikáte: jéžišmarja to je nějaká blbost ale pak se všechno zmnění najednou třeba: hele kámo já nemůžu dávaj mi Robot Chicken, je to dobrý seriál sfilmovaný neni ale je zábavný a geniální tvůrce Seth Green si dal hodně záležet každopádně kdo uvidí aspoň 2 - 3 díli už prostě nepřestane koukat možná přestane ale protože je to už moc dlouhý, já to dokoukal celý ale mně se to zdálo dobrý ale třeba ten co to moc nevydrží nebo ten co nemá moc rád dlouhý seriáli nebo ten komu vadí dlohý příběh to možná nedokouká protože ten seriál trvá moc dlouho nebo bych spíš řek že to má hodně protáhlí příběh ale mně se to líbí doporučuji hlavně pro lidi kolem, tento seriál už nedávají snad nikde ale jak mile začne tak se rozhodně rád kouknu(21.1.2012)

Škoda tolik veletrapných scén. Ty pak utopí ty neuvěřitelně geniální skeče. Na spoustu z nich asi jen tak nezapomenu, ale jako celek Robot Chicken občas pokulhává a je to velká smůla. 10 minut brutálního výmazu mi bude časem asi chybět, ale bohužel rozloučení v podobě třetí řady se moc nepovedlo, třeba to čtvrtá napraví, Sethu Greenovi budu novou šanci dávat stále a stále. Nejlepší je stejně závěrečná znělka a tu chci slyšet ještě mnohokrát. Inu další série můj dojem moc nenapravily. Najít geniální skeče čím dál častěji připomíná pověstnou jehlu v senu.(27.10.2010)

Hodně ale fakt hodně ulítlá věc, pokud někdo rozumí a je šílencem do filmů a seriálů a zná je tak se u RC stopro neztratí. Něco tak neuvěřitelně šílenýho dokáže vymyslet jendině blázen. Grafika je dost neobviklá a to nejspíš přidává seriálu tu správnou atmosféru. Nechtěl sem věřit že i 3 vteřinová scénka mě rozesměje na 10 minut.(24.5.2009)

Sice je to minimálně z půlky absolutně nevtipné a debilní, ale druhá půlka je velmi kvalitní. K tomu je v seriálu +- 10-15 skečů, které jsou tak dokonalé, že si je pouštím opakovaně (vědci u tabule, krmení ptačích mláďat,...). Kdyby člověk znal veškeré reference, tak by to bylo ještě lepší, ale i tak je to velká retardovaná paráda. 90%(14.12.2016)

• - Uvažovalo sa o viac ako 60 názvoch pre tento seriál, vrátane "Junk in the Trunk", "ADD TV", "Gold Dust Gasoline", "Toyz in the Hood", "Vegetable Fun Fest", "S&M Presents", no všetky boli zamietnuté kvôli ochrannej známke, alebo iným právnym dôvodom. Z mnohých titulov tvorcovia schválili iba "Robot Chicken" - názov jedla miestnej čínskej reštaurácie. Niektoré zamietnuté názvy boli neskôr použité ako názvy epizód. (dexter)

• - Záverečná hudba je kotkodákajúcou verziou The Gonk - hudba hraná v nákupnom stredisku vo filme Dawn of the Dead, ktorý bol tiež použitý v záverečných titulkoch. (dexter)

• - Les Claypool je skladateľom hudby v seriáli. Tiež zložil a naspieval hudbu pre seriál "South Park" a je lídrom skupiny Primus. (dexter)