Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

bagetka007

Původně to není mů cup of tea, ale přesto se dívám dál...jak již tady někdo zmínil, "sexuální chtíč podpořený vzájemnou nebezpečností, paranoiou..." mě prostě láká. 8) Je pravda, že napětí by se v průběhu jednotlivých epizod dalo krájet a člověk ani nedutá a netroufá se odtrhnout od obrazovky. PS: Občas mi přijde, že Damian Lewis má hlas jako Patrick Dempsey, což je docela znejisťující. Jinak za chemii Carrie a Brodyho nemůžu nepřidat 4. * Btw. Cliffhanger prakticky na konci každé epizody? Yay! Co se týče druhé sezóny - ano, existuje spousta nezodpovězených otázek - SPOILER ALERT - Co všechno si Carrie bude pamatovat? Kdo má to video? Kdo je ta krysa? Kde je ta vesta? Ale stejně to mohli zvládnout během jedné sezóny...druhá bude, myslím, uměle natahována a přesto, že se mi tento seriál líbí, rozhodně to není materiál na mnoho sezón...Proto jsem si prakticky jistá, že hodnocení půjde nadále dolů. První polovina sezóny byla skvělá, pak se to ke konci začalo natahovat (i když mi z Carrie "off meds" a "zrazená" nahazovala husí kůži) a obávám se, že s druhou sezónou bude tempo nadále minimálně stagnovat... PPS: Pvní sezóna zhlédnuta v jeden den. ()

figliar

Hmmm, Damian Lewis sa už nejako dokázal divákovi vryť do pamäti ako vojnový hrdina. Podobne ako jeho predchádzajúci seriál Life, celú sériu som pozrel za dva dni. Dej a napätie sa stupňuje z diela na diel a seriál prichádza stále s nejakým prekvapením. Ak by som mal vytvoriť rebríček roku 2011, toto dielko by určite figurovalo na poprednom mieste. ()

Wargoo

Dokonalé... Od úvodného zoznamovania a poznávania seržanta Brodyho, cez hľadanie si cesty k nemu a porozumenie jeho stavu až po záverečné nervydrásajúce vyvrcholenie, tento seriál má všetko to, po čom srdce filmového/seriálového fanúšika túži. Nevedel som, do čoho idem, ale Damian Lewis ma upokojil, potešil a nadchol. Teroristické téma v americkom seriály je zvláštne spojenie, ale tu funguje na 100%. Michael Cuesta je pán,a k svojej práci si pozval rozumne vybrané herecké hviezdy, spomínaný Damian Lewis a Claire Danes, ktorá ma o svojom talente presvedčila už v Temple Grandin. 5+***** a 94,911% ()

Raziel_cz

Po zhlédnutí sedmého dílu finální zakotvení na pěti hvězdách. Seriál konečně pořádně graduje a Claire Danes pořád předvádí oscarový výkon. Mimochodem u hlášky: "Hey Carrie... Fuck you!" jsem smíchy málem spadl ze židle. ()

bundaboy

1. série - 95% (trošku to pokazilo finále), 2. série - 80%, 3. série - první půlka rozvláčná a poměrně nudná, druhá o dost lepší, ale celkově tak 65%, 4. série - vynikající restart, v který jsem už nedoufal - 80%, 5. série - opět menší restart, který se zase povedl, téma velmi aktuální, až z toho jde mráz po zádech - 85%. ()

char_t

Po čtyřech dílech jsem spokojen (4*), konečně někdo dokázal pojmout téma terorismu dostatečně civilně, bez patosu amerického patriotismu... Všechno zatím dává smysl a postupně odhalované další a další kousky mě nutí sledovat dál a dál... Jestli to takhle půjde dál, na konci série zvednu na pět :-) Po třech sériích (4*) jsem sice nenašel důvod pro pátou hvězdu, ale když trochu přimhouřím oči, tak ani pro odebrání té čtvrté ;) Chvílemi už to byla trochu nuda, ale celkově je to pořád obstojný kousek, který stojí za zhlédnutí. Ke konci čtvrté sezóny snižuju na 3* - politický thriller je ten tam, a věrné zachycení práce špiona v Pakistánu v podobě byrokracie, keců, a sem tam střílení je od původního stylu seriálu pekelně daleko. Nebaví! ()

aslavey

Častokrát se v něm opakuje věta.. "It's fucked up!!!!" ... a je to fucking pravda. Po každým díle, po každým zvratu, po skoro každé akci si člověk fakt může říct.. to je v prdeli.. zas se to posralo.. tohle není možný.. co s tím asi potom budou dělat.. a milion dalších frází, vět a otázek. Pravdou je, že dlouho jsem neviděl něco tak realistickýho (nemluvím o pravdivosti všech konspirací atd, ale o ztvárnění jak hereckým, tak režijním). Dialogy nejsou nesmyslné, naopak jsem si několikrát uvědomil, že přesně takhle by to řek, nebo se takhle tvářil i já sám.. (za jistých okolností of course :) ). Neuvěřitelně poutavý, akční, dramatický a hlavně upřímný.. Fucking awesome!!!!! ()

jochanan

Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Všechno podstatné už je napsáno v komentářích pode mnou, takže jen stručně: seriál má skvělé obsazení, scénář neustále překvapuje novými, více či méně neočekávanými zápletkami, které ač se mnohdy zdají být vedlejší, nejsou nikdy zbytečné. Aktuální téma války proti terorismu je zde podané tak, že vás na rozdíl od jiných zpracování nes**e. Al Kaida a spol. tady nejsou proto, aby je seriál pomlouval, pošpiňoval a odsuzoval, terorismus prostě bere takový, jaký je, a čerpá z něj jen situace, které nastávají. A co je zdaleka nejlepší: zapomeňte na politickou korektnost! Osobně dávám 95 %. Pět procent ubírám proto, že druhá série je prý ještě lepší a musím si nechat nějaké těšení ještě na tu. ()

Páně

Na dřeň aktuálních politických, mezikulturních ale i čistě lidských témat? Proč ne. Homeland jako nekompromisně nadprůměrný žánrový výtvor vás zkrátka nemůže zklamat a je výbornou i vkusnou volbou. Seriál působí téměř filmově čemuž dopomáhá výborné technické audiovizuální zpracování, ale hlavně excelentní herecké výkony Claire Danes a Damiana Lewise. Byť musím popravdě říct, že na konci první řady jsem měl té rozklepané úzkostné bradičky Claire Danes už trochu plné zuby, ale na kvalitě herectví to nic nemění. Homeland je sázka na jistotu. ()

hazaba

Viděla jsem dva díly, takže bych asi neměla hodnotit, ale mě tenhle počin nezaujal. Nemůžu upřít zajímavý scénář, nicméně mě to do děje nevtáhlo. ()

Lyžař

Konečně zase po dlouhé době seriál s nábojem. Seriálů detektivního ražení moc není. A tenhle je navíc tolik reálný. Claire Danes je v hlavní roli neuvěřitelná. Stejně tak jako ostatní herci. Jednou jim fandím, jindy zase naopak. Skvěle napsané i natočené a odehrané. ()

petokucho

Kvalitných seriálov je v dnešnej ponuke veľmi veľa, no na ich sledovanie je potrebné mať kopec času, a preto som na ten správny do ktorého sa naplno pustím, dlho čakal. Keď som sa dozvedel o Homelande, vedel som, že ten čas prišiel. Očakávania sa nielenže potvrdili, ale boli výrazne prekročené - dostal som ešte oveľa viac ako som dúfal. Toto dielo má všetko čo ma obsahovať špičková filmová zábava. Dej je zasadený do atraktívneho sveta tajných služieb, politiky a terorizmu. Jeho hlavným tromfom je geniálny scenár, kde všetko do seba zapadá a prináša mix napätia, tajomna, prekvapivých zvratov a emócií. Výsledkom je totále vtiahnutie a ponorenie sa do deja, keď ste v dileme, že na jednej strane nemôžete prestať pozerať a na druhej nechcete mať takýto klenot hneď za sebou. Pre mňa seriál bez slabiny kde všetky série udržujú vysoko nastavenú latku a už teraz sa neskutočne teším na piatu (do času kým vyjde je hlavným kandidátom na ďalší seriál House of the cards). ()

BeranSon

Můžu jen chválit. Upřímně jen málo co mě dokáže takto efektivně oprostit od okolního světa. Přesně tohle tento seriál dokázal. Budu hodnotit pouze první tři série, protože čtvrtá mě příliš nenadchla a tak se jí budu věnovat někdy příště. Musím říci, že první dvě řady bych ohodnotil každý díl bez škrábnutí čistých pět hvězd. Zvraty, dostatečná dramatičnost, kvalitní herecké výkony, excelentní scénář, který v každém díle nabízí nové a zcela dech beroucí rozuzlení, tak to já můžu. Třetí řada začala po masivním finále té druhé více vlažně a já jsem nebyl dějem tak polknut jako dříve. Ovšem někde během toho jsem do seriálu opět vklouzl a žil s ním. Nestává se tak často, aby každá postava se mi zalíbila, no zde tomu tak bylo. Takže maximální možná spokojenost s Homeland , který mě dokázal při každém díle strhnout a přinutit na nic jiného nemyslet, za což jsem vděčný. - 10/10 - ()

Sorry

Prvni serie byla skvela, napinava. Druha se zhorsila. Zbytek uz velmi priserny. Posledni (pata) serie? Odpad. ()

yvona

Hodnotím pouze první tři série, které byly vynikající, prostě strhující, úžasný po všech stránkách.4.série nic moc a 5. bohužel téměř odpad.6. série se k odpadu dostala a není tady uvedená 7. série ( *** ) a to je škoda. Je důležité, že jsem se konečně dočkala toho, že "Za všechno může Putin" :-))))))8. řada ( ****) trochu napravuje pošramocenou reputaci, i když ani zde jsem nebyla ušetřena antiruské propagandy. ()

Hapretor

... no, málokterý seriál mě donutil koukat na všechny série ... první dvě excelentní ... pak to jde z kopce, ale Claire to jistí a ztráta času to není - konec ovšem dost debilní ... ()

oli009

Slovy Carrie Mathison: "... in between the black and white, there is a lot of gray. A lot." A zase má ta holka pravdu. Stejně jako Claire Danes, která v jednom z rozhovorů označila seriál za zrcadlo naší doby. A nemýlil by se ani Shrek, kdyby Homeland přirovnal k cibuli, protože má taky spoustu vrstev. Především zpočátku jsem tím nepřestávala být ohromená. Tolik paralelních témat, dějových linek, společenských otázek, zajímavých postav a u žádné nemáte pocit, že by byla na úkor jiné upozaděná, nedokončená nebo naopak uspěchaná, každé se dostává přesně tolik prostoru, kolik vyžaduje a práce s nimi je pokaždé stejně kvalitní. A to všechno nepřetržitě po dobu osmi (!) sezón. Homeland je se svojí neklesající kvalitou skutečná fata morgána seriálů. A tenhle fakt je třeba zvlášť ocenit zejména proto, že si na mušku vzal témata rezonující současným světem (terorismus, americký vývoz demokracie, ochrana soukromí, whistleblowing, fake news, rozpolcená společnost nebo pochopitelně fungování bezpečnostních a informačních složek), ačkoli se jedná o fikci, vskutku pojednává o naší době a reflektuje (mnohdy dokonce předvídá) skutečné události, problémy a otázky. A dělá to sakra dobře, protože z něj vůbec není cítit politická agitka, naopak vytváří různorodé postavy bez klišovitých šablon, které jistou rukou vede po jejich uvěřitelné cestě až ke smysluplnému, byť často bolestnému závěru. Skoro se mi ani nechce věřit vyjádření tvůrců Alexe Gansy a Howarda Gordona, že vždycky plánovali jen jednu sezónu dopředu, protože upřímně takhle dobře naplánovaný seriál, který se nezačal točit v kruhu, nedošli mu nápady, nepřestalo to někoho bavit a ani nepřestal dávat smysl jsem ještě nikdy neviděla. Práce s detaily, které se tvůrci nebojí připomenout nebo pořádně využít třeba i dvě nebo tři sezóny poté, co o nich padla první zmínka, je vážně brilantní a nádherně ukazuje, že Alex a Howard ani na chvíli neztratili vypravěčskou nit. Zároveň i v těch na první pohled bezvýchodných situacích dokáží přijít s řešením, které je pro diváka uvěřitelné a kontroverzní politická témata zobrazují s empatickým náhledem. A pak tady samozřejmě máme herecké výkony. Tři ceny Emmy a tři Zlaté glóby jsou za představení, které nám herci po dobu osmi let předváděli vážně trestuhodně málo. Především výkon Claire Danes se zapsal do historie televizní tvorby. I když na to nikdy nebyla sama a měla skvělé společníky, utáhla osm sezón seriálu naprosto s přehledem. Nakonec snad jen dodám, že jsem se tak dlouho chystala na Korunu, až jsem se nakonec podívala na Homeland. A ani na vteřinu toho nelituju. ()

GOREGASM

1. série - ***** (100%) Krimithriller z prostřední C.I.A. a islámského terorismu, který nemá na televizní a možná ani filmové půdě konkurenci (Noooo, málem jsem zapomněl na Parkovu Little Drummer Girl :-). 12 epizod napínavých jako řemen, které nepustí a to nejenom díky gradovanému napětí v jednotlivých epizodách, které se line napříč celým seriálem, ale díky vynikající formální stránce seriálu a především exkluzivním hereckým výkonům, kterým dominuje trio Danes/Lewis/Pantikin, z nichž musím vytáhnout do světel reflektorů naprosto autentickou Claire, která to umí rozhýbat na povel. Neuvěřitelně silný výkon, který v televizních projektech, a říkám to s radostí sobě vlastní, vídávám čím dál častěji. Je moc dobře, že scénáristi nedávají na konec každého dílu ukrutný cliffhanger, ale pracují s očekáváním diváka mnohem sofistikovaněji a dělají tak z Homelandu seriál, jehož jednu sérii dokážete a budete chtít dát na jeden zátah, tedy pokud vám to okolnosti dovolí ;-). 2. série - ***** (100%) Parádní gradace z konce první série je vytěžena do celé druhé sérky, která dále rozvíjí komplikované postavy, zamotává, ale nepřekombinovává našlapaný děj, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout a udrží vás v na seriálovou tvorbu nezvykle intenzivním napětí. Homeland je regulérní filmové řemeslo na televizní obrazovce a téma terorismu ještě nikdy nedostalo tak komplexní a kvalitativně brutální výstup jako v případě Homelandu. Nechápu, kam až chtějí tvůrci s kvalitou a intenzitou svého majstrštyku zajít. 3. série - ** (100%) Po velkém a devastujícím finále druhé série vyvstalo více než mnoho otazníků ve smyslu... Co bude dál? Odpověď je vlastně velmi jednoduchá. Nezměnilo se vůbec nic. Terorismus je tady stále a seriálový Homeland provádí své diváky rozervanými životními osudy postav na obou stranách barikády. Homeland bez příkras zobrazuje komplikovanost současného světa v úzké perspektivě CIA vs. islámský terorismus a dělá to to důsledně s intelektuálním ocasem, který nutí diváka nejet konzumovat, ale také přemýšlet. Po všech stránkách špičková záležitost s již do třetice po všech stránkách vygradovaným finále. 4. série - ***** (100%) Upřímně by mně nenapadlo, že jde aby byl Homeland ještě lepší, dvojnásob když Brodyho příběh skončil. Problematika terorismu a institucionálních válek uvnitř Ameriky je tady dále rozpracována do hloubky, na kterou nejsme úplně zvyklí a ze které mnohdy mrazí. Claire Danes je ve své roli čím dál více fenomenální, čím více vnitřně rozervaná její agentka CIA je. Už v minulé sérii uhranul, ale zde už definitivně získal moji pozornost Rupert Friend, který svým svěžím charismatem nenechává odmakat všechnu hereckou dřinu pouze Claire. Velkou devízou Homelandu je celý herecký tým, kde nenajdete slabý článek, protože tento projekt ho od začátku na žádné úrovni nemá. Takže počtvrté jde u neskutečnou dvanácti epizodovou jízdu, během které si pod návalem intenzivního špiónského a konspiračního dramatu mnohokrát řeknete, v jak složitém světě všichni žijeme a jak neřešitelné otázky musí někteří řešit. Mindblowing. () (méně) (více)

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace