Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

mi-ib

Hodnocení první serie: Líbí se mi protiamerický duch, který se občas objeví. Líbila se mi postava Brodyho dcery Dany a výkon Morgan Saylorové. Nelíbila se mi Claire Danesová a její přehrávání? TRAILER: Nelíbil se mi konec. Jakoby tvůrci nakonec vysrabili jen proto, aby mohly být další série. Proč se dívat na další serie. Nevysrabí zas? ()

Ivo

Až na tu příšernou úvodní znělku a rekapitulaci (to jsem vždycky hned převíjel) hodně strhující a od druhé série lehce drogově závislé ... První čtyři série skvělé (100%). Pátá série měla trošku pozvolnější rozjezd, ale pak si to vynahradila dechberoucím finále (110%) ()

papaguy

Velmi návyková záležiost. Špionský seriál, u kterého si říkáte, že takhle nějak by to mohlo klidně být. Bullshity tam samozřejmě nějaké jsou, ale pro člověka naznalého praxe je tento seriál jako zjevení. S přibývajícími epizodami a možností sledovat vývoj postavy Carrie ztvárněnou herečkou Claire Danes, která hraje jako o život, dávám 5*... // Aktualizace: Mezitím konkurence na poli špiónských seriálů "přitvrdila". Objevily se kvalitní počiny, jako například izraelská Fauda, nebo Chalífát ze Švédska... a změnila se politická situace... na kterou se Homeland vždycky snažil reagovat. Látky ke zpracování tak bude mít Homelad vždycky dost. Hlavní deviza značky Homeland je tak stále stejná - komplexnost. Prolíná se politika, vč. jejího zákulisí, zpravodajství, akce v terénu... Po druhém dílu 8. série si ale říkám, jestli autoři neztratili soudnost... Maybe it's time to retired. ()

ktL

Zásluhou Damiana Lewise, Claire Danes a Mandy Patinkina je Homeland populárním seriálem o terorismu dotaženým k dokonalosti. To, co předvádí Brody aka Lewis v posledních dvou dílech první série, mě přimělo k němému úžasu. Fantastická gradace napětí! Druhá série dává ještě více prostoru Brodymu, Carrie a skvělému Saulovi, kteří seriál táhnou do velkolepa. 95 % // 95 % // 100 % // 85 % ()

Melvej

Takže, co si myslím o Homeland? Rozhodně zajímavý seriál, který stojí za to vidět. Výborný nápad, zajímavé zvraty a velice pěkné herecké výkony. Na druhou stranu mi to celé připadalo tak trochu studené a u prvních dílů mi chybělo vtažení diváka do děje. To se však v dalších epizodách změnilo a poslední díl byl doopravdy super. ()

Joseph4

Strhující dramatický seriál, který je nasáklý intrikami, nedůvěrou a všudy přítomnou spikleneckou atmosférou. Pro mě to byla, i přes pomalejší začátek, jízda od začátku až do konce navrch korunovaná skvělými hereckými výkony Claire Danes a Damiena Lewise. Už se těším na druhou sérii jako malý kluk. (95%) ()

alienemo

Pozrel som si prvú seriu a nie je to zlé. Ale aby ma to priklincovalo do stoličky? (čo som čakal podľa hodnotení a po prečitaní obsahu) Tak to určite nie. Pritom si nie som celkom istý čo mi vadí. Dejovo je to dobré, výkonmi tiež. A aj napriek tomu to pôsobí strašne rozťahane a nezaujímavo, všetky informáci su podávane spôsobom "len tak mimochodom" Som zvedavý na ďalšiu sériu ale aby som bol z toho nejako vzrušený a nemohol dovtedy spať - tak to určite nie. EDIT: Po siedmom diele druhej série pridávam hviezdičku. Druhá séria je totiž minimálne o polovicu lepšia ako prvá. Dojem rozťahanosti sa zmenšil, aj keď úplne nezmizol. Dejovo je to lepšie a hlavne o dosť lepšie výkony predstaviteľov hlavných postáv. ()

Oonika

Tak tentokrát jsem si počkala s hodnocením, až to celé dokoukám. Bylo to super, skvělý, napínavý... ale ten závěr první série se mi vůbec nelíbil. Čekala jsem trochu větší gradaci, nebo tak nějak. A ke konci už mi začala šílená Carrie pěkně lézt na nervy, pak už mi přišla skoro zbytečná. Zato Saul, to je jiný kafe ;-) ()

mrtn

tak po 7 mesicich dokoukana 1. sezona, kterou bych nazval nejhorsi sezonou 24, ale jinak Claire a Mandy (mozna i Damian:) rulezz ()

Shakaar

překvapivě povedený seriál. Nevěřil jsem že Clair Danes dokáže zahrát něco jiného než princezničky a oběti...Damian Lewis je pěkné hovado /co Clair provádí :)/ ale jako postava se mi líbí. Jediná Morena snad nevybočila ze svého stereotipu šlapky...chudera, asi nikdy kvůli své zevnějšku nedostane lepší roli, ale i tady to má svůj účel...všechno tedy dobře zapadá. Vedle Person of interest další seriál na který se stojí dívat. Některé věci mi sice připadají až příliž průhledné, ale co už....těžko se totiž uspokojí všichni diváci. ()

Jaxx84

Za půlkou první série musím uznat, že Damian Lewis zase nezklamal. Ale nejen on, scénář je pořád dost opatrný, neodkrývá zbytečně moc najednou a tak mě nechává pořád v napětí, jak jen to s tím seržantem Brodym vlastně je a hlavně, jak to s ním dopadne. Stíhačka CIA Carrie je také zatím dost zajímavý charakter a tak nezbývá než se těšit na další díly a btw DĚKUJI za Morenu Baccarin z Firefly, která je pořád stejně okouzlující i s krátkými vlasy =D Po první sérii musím zvýšit na 5 hvězdiček. Seriál nemá žádnou chybu, napětí, zápletky, nečitelný děj, sympatické postavy, skvělé herecké výkony. Především dva si budu pamatovat dlouho 1) šílenství bipolární Carrie bez sedativ a napětím monitor a mé nervy drásající scéna z bunkru těsně před tím než Brody zmáčkne nefunkční iniciátor. Tak poslední díl je za mnou a já tleskám dvou sériím výjimečného seriálu, který zaplaťpanbůh nekončí happy endem a nekončí vlastně vůbec. Tleskám i úžasným hereckým výkonům Damina Lewise a Claire Danes. Kdyby některé díly byly natočeny jako samostatný film, tak sbírají ocenění po celém světě. Závěrem si dovolím přát, ať takové seriály vznikají dál, ať lidem otvírají oči , ať nejsme jen tupé stádo věřící masmédiím, ať láska, která si nevybírá ani mezi islámským teroristou a ateistickou agentkou CIA, vítězí, nebo ať za ní alespoň stojí bojovat. ()

Mira90

Bomba! Na náměstí amerického města... Jsem nadšen. Co je lepší? Scénář? Herecké výkony? Jak bylo finále první série napínavé, zakončení té druhé ho dokonale trumflo svojí nečekaností. Už se těším na další sérii, protože bomba to bude takřka určitě zase. ()

matt85

Brutální, napínavé a návykové. Claire Danes odvádí jeden z nejlepších výkonů, co jsem KDY viděl a Damian Lewis se pomalu a jistě stává nejcharismatičtějším mužem televize. ()

ExpertAsie

1. Série: 95%, člověk se více seznamuje s bojem terosismem pod záštitou CIA, obzvláště Carrie, která má velice o tom velký přehled, i když ostatní jí považují za fanatičku ... ()

danny_21

Dal jsem na chvalozpěvy a dobře jsem udělal. Homeland je zajímavě postavený seriál, tak trochu a lá Jack Bauer, s už trochu zprofanovaným, přesto momentálně aktuálním ( bombový útok viděn jen pár dní po Bostonském maratonském útoku ) tématem. Nic není černobílé, líbí se i ten netradičně sebekritcký, americký pohled na věc. Co se týče obsazení, především s Damianem velká spokojenost ( moc dobře si ho pamatuju z Band of Brothers ), trochu problému mám s místy přehrávající Claire a ne moc čitelnou Mandyho postavou. Na druhou sérii jsem se moc těšil, ale musím říct, že moc nenadchla. Samá politická manichace, zápletka nic moc, z Claire se stala ufňukaná, hysterická postava a Nick toho moc nepředvedl. Zakončení dobré, ale nevím nevím jestli půjdu do další série. Srážím hodnocení z původních čtyř na 3 hvězdy - 70 % ()

amim

"My name is Nicholas Brody and I'm a Sergeant in the United States Marine Corps. " Seriál pro lidi, kteří mají stejně jako autoři zvrácenou radost, když jsou hlavní hrdinové mácháni v tom nejhnusnějším blátě, jaké se dá najít. Ne, zcela upřímně seriál, který vyniká hlavně parádními složitými postavami, které jsou brilantně zahrány. Přeci jenom na zahrání chlápka, který strávil 8 let někde v díře, a ženy, která trpí bipolární poruchou, se dá hodně získat, ale také hodně ztratit. Scénáristé nikdy nepřestanou překvapovat a téma terorismu a všudypřítomného boje Četníka světa proti zástupům terorismu vykreslují do nejmenšího detailu a neupadají do repetitivnosti. Chci rozhodně víc, doufám, že v třetí sérii (zatím 2. série v žíle) seriál neupadne a já se budu moct dále kochat tím, jak se nic nedaří. ()

Franc1s

Po všech ohlasech od kamarádů jsem se an to vrhnul, jsem teď u 3.série. Amíci a jejich terorismus je látka na věky, naštěstí zde je využita dobře. Zvraty jsou zde parádní, kdy člověk zůstane čumět s otevřenou pusou, ale ty díly kde se jen kecá a žvástá o ničem je mnoho..Hlavně tedy několik prvních dílů, poté se to rozjelo a pak zase nic, prostě taková houpačka. Do toho extrémně labilní a naivní Carrie (hraje to výborně), která vybrečela tolik slz kolik má litrů Středozemní moře a pak "nejchytřejší" magor dcera, no a to už se občas musím chytat za hlavu, ne - li přetáčet... Prostě to u mě není takovej hype, jak slýchám a dočítám se. 7/10 ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace