Na zdraví

(TV seriál)
Komedie / Drama
USA, (1982–1993), 110 h 7 min (Minutáž: 22–47 min)

Craig Safan

Ted Danson, Shelley Long, Kirstie Alley, Nicholas Colasanto, Rhea Perlman, Woody Harrelson, Kelsey Grammer, Bebe Neuwirth, George Wendt, (více)

Série(11) / Epizody(272)

"Na zdraví" je bar, který převezme Sam Melone, playboy se slabostí na letušky. Bar pravidelně navšťevují jeho kamarádi s nudným životem, aby si ho zpestřili a odpoutali se od problémů (s alkoholem). Mezi zaměstnanci baru je poměrně jednoduchý, a proto vtipný Woody a také místy protivná číšnice, která pase po majiteli domu, ve kterém se bar nachází. A taky Rebecca, která sice v baru pracuje, ale nikdy nikdo ji pracovat neviděl. (masw)

anderson

Sledoval som prvé 2. série vysielané v začiatkoch TV NOVA. A keďže NOVA CINEMA nemám, hodnotím len to čo som videl v podvečerných časoch za Železného éry. Navyše ten pôvodný dabing bol vynikajúci: Danson (MARTIN ZOUNAR), Longová (VERONIKA ŽILKOVÁ), Wendt (ANTONÍN MOLČÍK), Perlmanová (MARTINA MENŠÍKOVÁ), Colasanto (JAN PŘEUČIL). No a NORMove hlášky, ktorými sa dožadoval ďalšieho pivka sú absolútne nesmrteľné. :-) (10.2.2009) ()

Oskar

Jeden z lepších amerických sitcomů. U nás svého času běžely dvě první série, ale faktem je, že ten sitcom se točil asi dvanáct let, takže si netroufám hodnotit to, co přišlo potom (v pozdějších dílech hráli např. Kirstie Alleyová nebo Woody Harrelson). Ovšem to, co jsem viděl, se mi dost líbilo. Vynikající byla především Shelley Longová (Doktor T. a jeho ženy) jako Diana. ()

NinadeL

Velice bych uvítala komplet v nějaké rozumné podobě (ideálně s dobře přeloženými titulky). V počátcích Novy jsem to sledovala společně s Křídly, ale pochybuju, že jsem tehdy docenila kromě domácky příjemné atmosféry všechny vtípky. Až v posledních letech jsem navíc objevila pozdější série s Kirstie Alley, které jsou skutečně pikantní, ale chybí mi kompaktní zážitek se seriálem jako celkem. ()

BoPo

V 90. rokoch k nám vo veľkom valili americké seriály z rokov osemdesiatych. Cosby Show, Ženatý se závazky, Na zdraví a spol. Iróniou je, že práve Na zdraví zožalo v Amerike najviac cien a chváli, a pritom sa jedná o pomerne dosť nezáživný počin. Úvodná znelka je najvýraznejší vnem a patrí medzi klasiky. Ale predovšetkým sa tu odštartovala púť skvelej postavy menom Frasier. ()

tron

„Na zdravie“ nie je len tak nejaký sitkom. Je to krásny seriál s nezameniteľnou atmosférou starých zafajčených čias, kedy sa slopalo z iných dôvodov, ako dnes. Svižné dialógy, skvelá výprava krčmičky, pestrá galéria postáv (Perlmanová, Grammer, Wendt) a z rád štamgastov i personálu (mojim favoritom bol poštár), nádherná úvodná pesnička a vynikajúci Ted Danson v hlavnej úlohe. P.S. Rolu mladučkého Woodyho Harrelsona mal pôvodne hrať Timothy Treadwell. ()

• Cliff (John Ratzenberger) mal byť pôvodne povolaním policajt, ale nakoniec sa scenáristi rozhodli, že poštár sa jednoduchšie dostane k informáciám, ktorými zaujme osadenstvo baru. (martincba)
  • Sitcom skončil v diváckej sledovanosti na poslednom a zároveň aj na prvom mieste. Pilotný diel skončil v sledovanosti na poslednom 77. mieste. Deviata séria bola práve tou najsledovanejšou. (martincba)
  • Ve 12. díle 8. série jde Cliff (John Ratzenberger) do americké verze pořadu Riskuj (od r. 1994). Při poslední soutěžní otázkce má jeho soupeřka na kontě 3 300 amerických dolarů a odpoví špatně, načež jí zůstane jen 400. V dalším záběru má odpovídat Cliff, avšak na kontě soupeřky svítí stále 3 300 místo 400. (cariada)