Na zdraví (TV seriál)

Cheers

Na zdravie

Komedie / Drama

USA, 1982 - 1993, 110 h 7 min (Minutáž: 271x23–25 min)

Kenneth Peach

Craig Safan

Ted Danson, Shelley Long, Kirstie Alley, Nicholas Colasanto, Rhea Perlman, Woody Harrelson, Kelsey Grammer, Bebe Neuwirth, George Wendt, Paul Willson, John Cleese, Tom Skerritt, Dan Hedaya, Roger Rees, Corey Feldman, Mitchell Lichtenstein, Alan Blumenfeld, Frances Bay, Michael Mann, Ken Foree, John Finn, P. J. Soles, Larry Brandenburg, Eric Allan Kramer, Mark Harelik, Cameron Watson, Leah Remini, Melendy Britt, Kim Johnston Ulrich, Amanda Wyss, Troy Evans, Kenneth Tigar, Larry Blamire, Kevin Sorbo, Judith Barsi, John Fiedler, Don Perry, Anne Pitoniak, Kevin Conroy, Daniel Davis, Ann Morgan Guilbert, James Karen, Deborah Shelton, Jane Sibbett, Mike Hagerty, Tom Everett, Melanie Kinnaman, Harry Guardino, Edan Gross, Marcia Cross, Pamela Bach Hasselhoff, Alexis Smith, Barbara Feldon, Mary Ellen Trainor, Sada Thompson, Willie Garson, Tim Dunigan, John Paragon, E.E. Bell, Patricia Morison, Richard Young, Steve DeVorkin, Deke Anderson, Brent Spiner, Cady McClain, Peter Van Norden, John Ratzenberger, Janet Brandt, Barbara Babcock, Bobbie Eakes, Patricia Huston, Joseph Kell, Anthony Starke, Jay Thomas, Jonathan Terry, Rick Berman, Wendy Wells-Gunkel, Deborah Richter, J. Eddie Peck, Jay Robinson, Alan Autry, Robert Gallo, Harry Anderson, John McMartin, Michael Fairman, Tasia Valenza, Annie Golden, Joanna Barnes, Rob Moran, Dick O'Neill, Rob Neukirch, Sandahl Bergman, Alison La Placa, Sheldon Leonard, Lisa Kudrow, Robyn Peterson, David Wiley, Robert Gossett, Martin Ferrero, Peter Keleghan, Jeana Keough, Stack Pierce, Richard Erdman, Carol Ann Susi, Ian Wolfe, Timothy Williams, George DelHoyo, Robert Pescovitz, Cynthia Songé, Francis X. McCarthy, Spencer Grammer, Jennifer Gatti, J. Kenneth Campbell, Walter Olkewicz, Stefan Gierasch, Macon McCalman, Severn Darden, Dante Di Loreto, Angela Aames, Jana Robbins, Timothy Scott, Anne Schedeen, George McFarland, Billie Bird, Lance E. Nichols, Sy Richardson, Ellen Gerstein, Joel Polis, Hawthorne James, Robert Symonds, Time Winters, Anne De Salvo, Bruce French, Ralph P. Martin, John Posey, Jim Norton, Isa Jank, Chip Zien, Bette Ford, Lila Kaye, Bradford English, Ron Frazier, Ebbe Roe Smith, Jack O'Leary, J.C. Quinn, Michael McGuire, Nick Dimitri, Jordan Lund, Charles Esten, Miriam Flynn, Glen Vernon, Julia Montgomery, Ray Stricklyn, Peter Henry Schroeder, Andrew Lowery, Eric Christmas, Robert O'Reilly, Renata Scott, Joseph David Whipp, Frances Sternhagen, Mel Stewart, Jarrett Lennon, Eric Menyuk, Christopher Lloyd, James Ingersoll, Rebecca Staab, Kenneth Kimmins, Joseph V. Perry, Nancy Stephens, Tony DiBenedetto, Stephen Keep Mills, Jack Lindine, Stephen Rowe, Alan Fine, Tegan West, Brian Bedford, Hal Landon Jr., Cec Verrell, Michael Wiseman, Jackie Swanson, Tom Rosqui, Gretchen Corbett, Helen Page Camp, Kim Waltrip, Sam Scarber, Patrick Cronin, Erik Holland, Charles Walker, Fred Asparagus, Shirley Prestia, Deanna Oliver, Rick Podell, Matthew Glave, Richard Roat, Bernie Kuby, Jonathan Stark, Doug Sheehan, Mark Kubr, Nathan Davis, Donald Hotton, Cheryl Lynn Bruce, Keone Young, Tessa Richarde, Greg Collins, Jack Knight, Gilbert Lewis, Laurie Walters, Cyd Strittmatter, Kim Lankford, Melinda Cordell, Stuart K. Robinson, Rex Ryon, Christopher Darga, Thomas Ryan, Alex Trebek, Victoria Barrett, Paul Lukather, Cameron Thor, Richard Neil, Derek McGrath, Anne Haney, Thomas Tulak, Frank Schuller, Tom Troupe, Charles Noland, Walter Addison, Hamilton Camp, Josh Clark, Donnelly Rhodes, Keenen Ivory Wayans, Fred Dryer, Allyce Beasley, Julia Duffy, James Read, Christopher McDonald, Rick Hill, John Furey, Glynis Johns, Steve Vinovich, Gerald Berns, Jack Murdock, Leonard R. Garner Jr., Gordon Hunt, Jayson Kane, Ron Karabatsos, Paddi Edwards, David Wohl, Kristi Somers, Jayne Modean, Calvin Jung, Daniel Gerroll, Ernie Sabella, Jeffrey Richman, Warren Munson, Eric Bruskotter, Lois De Banzie, Camila Ashland, Russ Marin, Eve Smith, Douglas Seale, Harvey Evans, Monty Ash, Adam Carl, Gerald Hiken, Robert Benedetti, Clive Rosengren, Gary Beach, Bill Wiley, Arthur Taxier, Alex Nevil, Doug MacHugh, Vaughn Armstrong, Ron Barker, Colleen Morris, Michael B. Silver, Hal Havins, Ola Ray

Dlho som sa odhodlával pozrieť seriál Cheers aj preto, že Frasier je môj obľubený seriál a chcel som vedieť ako to celé vzniklo. Napriek počiatočnému skepticizmu, keď som sa v prvých častiach vyslovene nudil už koncom 1 série som prišiel na chuť prepracovaným postavám, ktoré poväčšine sedia v bare Cheers, ktorý je ich druhým domovom a žijú svoje "malé - veľké životy" jeden pri druhom s pohárom piva a filozofujú na oko o veciach prízemných, ale dotýkajúcich sa každého človeka. Cheers ma uchvátil vyspelosťou a prepracovanosťou jednotlivých charakterov postav a ľudskosťou.(5.12.2017)

Tento seriál treba chápať v kontexte doby a vtedajšieho filmového jazyku, štýlu, humoru... Z tohto hľadiska je skvelý a kultový! Ak poznáte seriál Frasier, tak by ste mali vedieť, že postava Frasier Crane vznikla a existovala dávno predtým - a to práve v tomto seriáli Cheers! ;) Frasier Crane teda existuje na obrazovke okolo 20 rokov :) Psychiater pôvodom zo Seattle, žije v seriáli Cheers v Bostone. V spin-off seriáli Frasier sa vracia domov.(13.5.2015)

K tomuto serálu si musíte najít cestu - jak jsem mnohokrát slyšel, buď ho máte rádi nebo pravý opak. Není to o tom, že se bude smát celý díl, ale najdete si své hlášky, na kterých to stojí, a těm se zasmějete. Každému, kdo v tom seriálu hraje výraznější roli, se nedá nic vytknout, ti jsou skvělí a zmiňovat každého by chvíli trvalo - ale nezapomenutelným je především Norm a jeho nezapomenutelné hlášky při vstupu do hospody // ,,Mám optimální váhu na tři metry výšky". //(25.1.2015)

Klasika, co člověka vždycky povzbudí a rozesměje. Poslední 3 serie byly zkopce ale i tak je to seriál, na který člověk dlouho vzpomíná. Vždycky se mi vybaví ta nezapomenutelná scéna, kdy člověk přijde do toho baru poprvé za 30 let a řiká: "Dokonce vyměnili obložení" "Kde?" "Támhle jak sedí Norm" Navíc se v něm poprvé objevila nepřekonatelně kouzelná postava Frasiera Crana(18.10.2011)

Tento seriál je podle mě naprosto perfektní, trvalo mi však trochu déle než jsem mu přišel na chuť. Po prvních pár epizodách se mi začal malinko líbit, a po dalších a dalších dílech jsem se stal naprostým závislákem. A proč se mi seriál Cheers líbil ? Není to ten tipický, podle mého trapný americký sitcom, kterých je hromada. Je tu prvek inteligentního humoru (Frasier, Diana), ale i "prostého" sarkasmu a ironie (Carla). Je tu fenomén jménem Cliff Clavin, který si myslí, že pošťák je nejdůležitější profese na světě a jeho vysvětlení opravdu všeho mě vždy dostalo. Potom Norm Petterson, ten největší štamgast ze všech štamgastů, který vždy když vstoupil do baru, ozvalo se hlasité "NORME!". Je tu spousta báječných rolí a situací (hádky Sama a Diany, Rebbečina touha po bohatém manželovi, věčně těhotná Carla...). Prostě a jednoduše tento seriál by neměl být zapomenut, protože je podle mého názoru vyjímečný.(14.8.2014)

• - Hlas, který občas zazní v seriálu, patřící nikdy neviděné manželce Věře štamgasta Norma (George Wendt), je jeho skutečné ženy herečky Bernadette Birkett. (hrona)

• - Postavu Sama Maloneho měl původně ztvárnit herec Ed O'Neill (pozdější Al Bunda v Ženatý se závazky), nakonec si však producenti vybrali Teda Dansona. (hippyman)

• - V 2. díle 9. série Frasier Crane (Kelsey Grammer) mluví o tom že když mu bylo 30, přišel o oba rodiče, přičemž ale celý seriál Frasier (od r. 1993), jenž je spin-off sitcomu Na zdraví mimo jiné pojednává o vztahu Frasiera a jeho otce, se kterým bydlí. (fleker)