Reklama

Reklama

Na zdraví

(seriál)
  • USA Cheers (více)
Komedie / Drama
USA, (1982–1993), 110 h 7 min (Minutáž: 22–47 min)

Hudba:

Craig Safan

Hrají:

Ted Danson, Shelley Long, Kirstie Alley, Nicholas Colasanto, Rhea Perlman, Woody Harrelson, Kelsey Grammer, Bebe Neuwirth, George Wendt (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(272)

Obsahy(1)

"Na zdraví" je bar, který převezme Sam Melone, playboy se slabostí na letušky. Bar pravidelně navšťevují jeho kamarádi s nudným životem, aby si ho zpestřili a odpoutali se od problémů (s alkoholem). Mezi zaměstnanci baru je poměrně jednoduchý, a proto vtipný Woody a také místy protivná číšnice, která pase po majiteli domu, ve kterém se bar nachází. A taky Rebecca, která sice v baru pracuje, ale nikdy nikdo ji pracovat neviděl. (masw)

(více)

Recenze (64)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jeden z lepších amerických sitcomů. U nás svého času běžely dvě první série, ale faktem je, že ten sitcom se točil asi dvanáct let, takže si netroufám hodnotit to, co přišlo potom (v pozdějších dílech hráli např. Kirstie Alleyová nebo Woody Harrelson). Ovšem to, co jsem viděl, se mi dost líbilo. Vynikající byla především Shelley Longová (Doktor T. a jeho ženy) jako Diana. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Na zdravie“ nie je len tak nejaký sitkom. Je to krásny seriál s nezameniteľnou atmosférou starých zafajčených čias, kedy sa slopalo z iných dôvodov, ako dnes. Svižné dialógy, skvelá výprava krčmičky, pestrá galéria postáv (Perlmanová, Grammer, Wendt) a z rád štamgastov i personálu (mojim favoritom bol poštár), nádherná úvodná pesnička a vynikajúci Ted Danson v hlavnej úlohe. P.S. Rolu mladučkého Woodyho Harrelsona mal pôvodne hrať Timothy Treadwell. ()

Reklama

anderson 

všechny recenze uživatele

Sledoval som prvé 2. série vysielané v začiatkoch TV NOVA. A keďže NOVA CINEMA nemám, hodnotím len to čo som videl v podvečerných časoch za Železného éry. Navyše ten pôvodný dabing bol vynikajúci: Danson (MARTIN ZOUNAR), Longová (VERONIKA ŽILKOVÁ), Wendt (ANTONÍN MOLČÍK), Perlmanová (MARTINA MENŠÍKOVÁ), Colasanto (JAN PŘEUČIL). No a NORMove hlášky, ktorými sa dožadoval ďalšieho pivka sú absolútne nesmrteľné. :-) (10.2.2009) ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Kultovní Burrowsův sitcom Cheers v tuzemsku nikdy - Zjevně dík tomu časovému odstupu, s nímž se seriál u nás vysílal.. - nedisponoval větší diváckou základnou, podobně jako v USA během svých prvních krůčků, nicméně dáte-li mu šanci, rozhodně neuděláte chybu.. Paradoxně na seriál výhradně se odehrávající v baru se jedná možná až překvapivě o velmi inteligentní záležitost s vtipnými dialogy, ukázkově užitými running joky a parádním obsazením na čele s mým favoritem Woodym Harrelsonem v nezvykle civilně uchopené roli pitomce.. A ta, hádám nezáměrná, až samozřejmá atmosféra osmdesátek se jinde jen dost těžko hledá.. Podobně jako byste jen dost těžko hledali někoho, kdo si ty osmdesátky prožil, a o Cheers by minimálně neslyšel.. Zkrátka takoví starší a klidnější osmdesátkoví Přátelé, jednoduše fenomén.. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Velice bych uvítala komplet v nějaké rozumné podobě (ideálně s dobře přeloženými titulky). V počátcích Novy jsem to sledovala společně s Křídly, ale pochybuju, že jsem tehdy docenila kromě domácky příjemné atmosféry všechny vtípky. Až v posledních letech jsem navíc objevila pozdější série s Kirstie Alley, které jsou skutečně pikantní, ale chybí mi kompaktní zážitek se seriálem jako celkem. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (35)

  • Pôvodne sa mal celý seriál odohrávať v hoteli a nie v bare. (martincba)
  • V 2. díle 9. série Frasier Crane (Kelsey Grammer) mluví o tom že když mu bylo 30, přišel o oba rodiče, přičemž ale celý seriál Frasier (od r. 1993), jenž je spin-off sitcomu Na zdraví mimo jiné pojednává o vztahu Frasiera a jeho otce, se kterým bydlí. (fleker)
  • Postava Cliffa nebola pôvodne v scenári. John Ratzenberger bol na konkurze na postavu Norma a keď bol odmietnutý, spýtal sa tvorcov, či majú v plane postavu “krčmového vševeda”. Urobil rýchlu improvizáciu, ako by postava mohla vystupovať a tvorcom sa nápad zapáčil. (martincba)

Související novinky

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že…

Reklama

Reklama