Lovci pokladů (TV seriál)

• Německo

Relic Hunter - Die Schatzjägerin

• Kanada

Relic Hunter

Lovkyňa tajomstiev

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Sci-Fi

Francie / Německo / Kanada / USA, 1999 - 2002, 47 h 44 min (Minutáž: 66x42–45 min)

Tvůrci:

Gil Grant

Tia Carrere, Christien Anholt, Lindy Booth, Hugh Dancy, Thomas Kretschmann, Peter Williams, Roman Podhora, Jeff Wincott, Noah Danby, Greg Bryk, Shaun Majumder, Jennifer Baxter, Katheryn Winnick, Carlo Rota, Tanja Reichert, Peter Mensah, David Sparrow, Michelle Nolden, Aaron Poole, Jonathan Firth, Simon MacCorkindale, Michael A. Miranda, Janaya Stephens, Jeannette Sousa, Louis Ferreira, Mélanie Maudran, Lyriq Bent, Jonathan Aris, Dylan Bierk, Christopher Jacot, Elsa Kikoïne, Sherry Miller, Krista Bridges, Tara Spencer-Nairn, Nancy Anne Sakovich, Mandy Schaffer, Claudia Christian, Roger R. Cross, James Faulkner, Nicholas Rowe, Sean Baek, Louis Mandylor, Alex Reid, Lizzie Brocheré, Malin Åkerman, Max White, Paul Essiembre, Kristi Angus, Jane March, Nicole Lyn, Charlotte Comer, Ed Stoppard, Brett Heard, Ruth Platt, Ari Cohen, Hrant Alianak, Sarah Pratt, Tom Jackson, Lara Daans, Peter Stebbings, Peter O'Brien, Nazneen Contractor, Mark Lutz, Roberta Angelica, Jonah Lotan, Ellen Dubin, Michel Modo, Vernon Dobtcheff, Landy Cannon, Lionel Vitrant, Tacho González, Noam Jenkins, Douglas O'Keeffe, Julie McCullough, Wayne Robson, Lisa Langlois, Michael Culkin, John Novak, Inga Cadranel, Tasha de Vasconcelos, Tim Progosh, George Buza, Pascal Petardi, Kate Trotter, Daniel Fathers, Stephen Billington, Crispin Bonham-Carter, Cassie Steele, Juan Carlos Velis, Miglen Mirtchev, Patrick Albenque, Matthew Delamere, Christine Casarsa, Ian Matthews, Megan Fahlenbock, Kevin Jubinville, Frank Crudele, Jim Thorburn, Matthew Scurfield, Duane Murray, Adolf Hitler (a.z.), Joe Sheridan, Adrian Hough, John Tench, Paulino Nunes, Brian Maya, Jürgen Zwingel, Jeff Pustil, Arnold Pinnock, Régis Ivanov, Andrew Gillies, Demore Barnes, Lorne Cardinal, Russell Yuen, Stephen Bogaert, Richard Yearwood, Julien Lambroschini, Jean Barney, Cedric Smith, Michel Carliez, Frédéric Witta, Stavroula Logothettis, Gerry Mendicino, Rhodri Miles, Joy Tanner, Doug Murray, Dominique Hulin, Saul Jephcott, Steven Gätjen, Richard Eden, Joseph Ziegler, Rémy Roubakha, Dominic Jephcott, Joshua Peace, Claire Rankin, Patrick Médioni, Adrian Griffin, Lucie Jeanne, Vieslav Krystyan, Rob Tinkler, Gilles Conseil, James Binkley, Philip Craig, Ryan Rajendra Black, Richard Ridings, Brian Paul, Rukiya Bernard, Sara Kestelman, Clive Francis, Fadila Belkebla, Michael Copeman, Claude Aufaure, Tony Amoni, Tony Rosato, Virginie Arnaud, Philip Akin, Markus Parilo, Alex Karzis, Miguel Fernandes, Kay Hawtrey, Romane Serda, Geoffrey Pounsett, Aron Tager, Laura Benson, Martin Doyle, Mark Burgess, Jody Racicot, Andreas Apergis, Michael Rhoades, Robert Morgan, Joseph Scoren, Shaun Smyth, Conrad Coates, Carim Messalti, Michael Chow, Robert B. Kennedy, Phillip Jarrett, Chris Gillett, Steven Vincent Leigh, Chyna, Paul Miller, Joanne Vannicola
  • C0r0ner

Lacinost z toho čišela tak mocně, až jsem se divil, že ten seriál vůbec vznikl. Sem tam to sice bylo zajímavé, ale pak přišel díl, při kterém jsem se dost nahlas řehtal. Když ústřední dvojice přijela do nějaké šílené rumunské prdele a všichni místní zaostalí burani jezdící na povozech mluvili plynně anglicky. To byla vážně dobrá sranda. Od té chvíle jsem sledování vzdal. 35%(1.11.2016)

Tenhle seriál je příjemným odpoledním zpetřením, jehož jedinou vadou je stále opakující se schéma jednotlivých dílů. To tento seriál sráží na průměrnost. Sakra, přece se dá vymyslet i něco jinýho než cesta za pokladem o kterej závoděj s někym jinym a nakonci je skolí úžasná hlavní hrdinka. Jinak seriál nepostrádá vtip, dobré výkony, skvělou hudbu a zajímavé prostředí.(20.8.2007)

Super dobrodružný seriál. Všetkých 65 dielov plných zábavy. Videl som určite všetky časti a už po prvom dieli som si ho zamiloval. Samozrejme to bolo niekedy okolo roku 2002 a neviem ako by zaujal publikum dnes. Svojho druhu úplne jedinečný seriál so super výpravou, exteriérmi, veľkou dávkou akcie, srandy a napätia. Niektoré príbehy boli naozaj premakané a veľmi tajomné. Seriál, ako má byť, plus navyše so sexy hlavnou hrdinkou Tiou Carrere. Seriál som mal rád aj z dôvodu, že v tej dobe som mal veľmi rád Indiana Jonesa a podobné dobrodružné filmy, ako Lara Croft a preto sa mi seriál tak páčil.(14.2.2015)

Jedna z mnohých variácií na Indianu Jonesa je vcelku dobrým dobrodružným seriálom, ktorý si síce z reálnej histórie a mytológie ťažkú hlavu nerobí a väčšina dielov je robená podľa jednotnej šablóny, ale pozerá sa naň stále podstatne lepšie než na ktorýkoľvek diel podobne ladeného Flynna Carsena. Tia Carrere je fajn, hudba a úvodná znelka tiež, len škoda otrasne nudného Christiena Anholta v úlohe profesorkinho parťáka.(3.5.2012)

Celkovo vydarený dobrodružný seriál, fungujúci na základom indianajonesovskom motíve, ktorým sa neskôr inšpirovali ešte mnohí (Lara Croft, Flynn Carsen či Lovec pokladov Nicolas Cage), tu z neho ale ešte strieka tá neriedená seriálová hravosť deväťdesiatych rokov a maličký rozpočet. Má to mizerné efekty, je to neoriginálne napísané, ale príjemne zahrané a fajn ohudobnené. Dnes už ma to zďaleka nebavilo, ako kedysi, ale stále je to nadpriemer. (60%)(11.9.2010)

• - Trinity College, teda univerzita, v ktorej pracuje Sydney sa nachádza v areáli University of Toronto v Kanade. (Greenpeacak)

• - Filmový štáb zriedkakedy opustil Toronto. (rador)

• - V epizodě "Příběh lásky" si lze v tajné komoře, v níž se nachází prsten, všimnout obrazu "Dáma s hranostajem" malíře Leonarda da Vinciho. (fifox)