Reklama

Reklama

Policie Chicago

(seriál)
  • USA Chicago P.D.
Ukázka z filmu 2
Akční / Drama / Krimi
USA, (2014–2023), 147 h 12 min (Minutáž: 40–45 min)

Hrají:

Jason Beghe, Jesse Lee Soffer, Patrick John Flueger, Marina Squerciati, Laroyce Hawkins, Amy Morton, Elias Koteas, Jon Seda, Sophia Bush (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(209)

Detektiv Hank Voight bere ochranu Chicaga jako své poslání a při vymáhání spravedlnosti se sám pohybuje na hranici zákona. Svými svéráznými metodami budí respekt nejen u svých podřízených, ale i ve světě zločinu. Ne každý ale jeho praktiky schvaluje. (TV Nova)

Videa (12)

Ukázka z filmu 2

Recenze (43)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pilot: Vzhledem k zabijácké "konkurenci" ostatních zámořských TV stanic totální zbytečnost a kriminální nuda roku (ano, a to jsme teprve na jeho začátku). Požárníci jsou hodně fajn adrenalinovým pop-cornem, od Voightova rádoby drsného týmu ale klidně dejte ruce pryč. Ani fešný cliffhanger neskryje žalostnou zívačku, a to je vzhledem k S01E01 co říci. UPDATE: Po sedmi dílech regulérní závislák, je to nářez... ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Wannabe The Shield, který se po úvodní bezmála až směšné fázi "jsme všichni jakože echt drsní, echt zlí, echt ambivalentní a jsme v echt nekompromisní kriminálce, ale pod drsně drsnou slupkou skrýváme srdéčka na pravém místě" překvapivě rychle (cca v polovině úvodní série) najde. Nikdy se sice nevymaní ze stínů svých neskrývaných předobrazů, ale překvapivě často se v těch stínech neztrácí. Je to zcela prosté komplexity oněch předobrazů i jakékoli hloubky postav, ale aktuálně tolik drsných kriminálek, které by si (u)držely kvalitu, aby se nad touto dal ohrnovat nos, není. Ano, je to spotřební krimi zábava o drsných poldech z ulice (hraných modely a modelkami), kteří dělají ramena, vyhrožují, rvou se, okrádají zločince a lžou sami sobě. Nebavíme se tu o úrovni sofistikovanosti na jaké operují Don Winslow, James Ellroy, Shawn Ryan či Sidney Lumet. Ovšem Dick Wolf a jeho tým nepředstírají, že by o něco takového vůbec usilovali. Chtějí po náročném dni na tři čtvrtě zabavit a u(spo)kojit žánrového diváka drsných kriminálek z ulice, na kterého se poslední roky poněkud zapomínalo. A to se jim daří více než solidně. Když nic jiného, tak mají v hlavní roli Jasona Begheho, který to mohutně táhne; a to i když se to zrovna poněkud táhne. | S1: 4/5 | ()

Reklama

italka63 

všechny recenze uživatele

Po sedmi dílech si troufám ohodnotit, ale i přes veškerou snahu tvůrců to víc jak za tři nebude, to by mě musel ten osmý hodně nadchnout. Přitom ale to tak špatné není. Děj zároveň malým kouskem zasahuje do Chicago fire, neboť jeden z detektivů je bratr Dawson ze záchranky a viděli jsme ho již v jejich seriálu, taktéž nově dosazený, ve Fire též vystupující Voight, jenž má podivnou, nečistou minulost, se zde stává velitelem celého kriminálního týmu a přivádí si s sebou svoji kmotřenku. Všichni se musí naučit sžít. Příběhy nejsou špatné, nechybí přiměřeně humoru, nikde se netlačí na pilu, ale přesto tam pro mně kousek něčeho chybí.Ještě,že se někdy všichni sejdou v hasičské hospodě U Molly:-) po dalších dílech přidávám zaslouženou čtvrtou hvězdu. Tak , shlédnuta další řada v jednom zátahu a velmi ráda přiznám, že na výši bodového hodnocení rozhodně nic měnit nebudu. ()

mad_ness 

všechny recenze uživatele

Po všetkých detektívkach a kriminálkach, kde 50% času zaberali detailné zábery na odlepovanie odtlačkov prstov a rozbor balistiky je fajn pozrieť si echt policajnú robotu, kde sa rieši surový a aktuálny zločin. Serióznosť, nenútené twisty a fakt pozerateľné napätie na čele s jedným s najkrajšie sa vyvíjajúcim charakterom. Aj Fire aj Med majú vo vedúcich pozíciách výborné postavy, ale Hank Voight je proste nádhera. Gúd džob Chicago! ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Kriminální pohodovka. 1) Tvůrci očividně vědí, jak na diváka. Nezatěžují ho přílišným balastem, přemisťováním z místa na místo nebo z kanceláře do kanceláře. Svižný střih přeskakuje etapu zjišťování fakt a hned je prezentuje. Velmi milá změna oproti spoustě jiných podstatně nudnějších kriminálek._____ 2) Nicméně i zde si tvůrci tak tochu naběhli a nedokázali se vyhnout stereotypům. Seržant Hank Voight chápavě přikyvuje, rozkročen naslouchá referujícím členům svého týmu a pak vydává akční rozkazy, o jejich povaze lze říci, že by koně nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Jednotka zvaná bůhvíproč Rozvědka (Intelligence Section) posedává v autech při sledovačkách a pak naklusává s beranidlem ke dveřím podezřelého bytu. Zadržené si pak seržant bere na projížďku a vrací se už s obviněnými (v jednotlivých případech i odsouzenými)._____ 3) Postupně se tvůrčí potence scénáristů vyčerpala a sedmá řada (poslední, kterou jsem viděl) už nic nového nepřinesla._____ 4) To nejpěknější byli urostlí až trochu umělovecky působící chlapi: 54letý charismatický Jason Beghe (seržant Hank Voight), 44letý mladistvě vyhlížející Jon Seda (Antonio Dawson), 30letý Jesse Lee Soffer (Jay Halstead), 31letý Patrick John Flueger (Adam Ruzek), 28letý Samuel Hunt (ajťák v první řadě Greg Gerwitz) či například 39letý Brian Geraghty (pochůzkář blonďák Sean Roman). Věk protagonistů se vztahuje k první řadě seriálu._____ 5) Chicago Fire jsem neviděl. ()

Galerie (2 675)

Zajímavosti (3)

  • V čase 30:59 přijíždí Adam Ruzek (Patrick John Flueger) a Kevin Atwater (Laroyce Hawkins) ve voze Aston Martin Vantage (generace 2005–2018), ovšem v jiných záběrech používají vůz Aston Martin DB11. (DBlitz)

Související novinky

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los…

Reklama

Reklama