Koruna (TV seriál)

The Crown

Drama / Historický

Velká Británie, 2016–2020, 38 h 24 min (Minutáž: 47–62 min)

Tvůrci:

Peter Morgan

Claire Foy, Olivia Colman, Matt Smith, Tobias Menzies, Vanessa Kirby, Helena Bonham Carter, John Lithgow, Jared Harris, Alex Jennings, Ben Miles, Victoria Hamilton, Michael Culkin, Nicholas Rowe, Daniel Betts, John Sackville, Eileen Atkins, Lasco Atkins, Todd Boyce, Andrea Deck, Anthony Flanagan, Robert Nairne, Cory Peterson, Harriet Walter, Greg Wise, Rebecca Benson, Catherine Lamb, Shaun Newnham, Attila G. Kerekes, Jeremy Northam, Simon Chandler, Nigel Cooke, Chris Gordon, Harry Hadden-Paton, Daniel Ings, Will Keen, Rosalind Knight, Jonathan Newth, Ronald Pickup, Patrick Ryecart, Mark Tandy, Pip Torrens, John Woodvine, Paul Leon Bridger, Nick Owenford, Jamie de Courcey, Stephen Dillane, Martyn Mayger, Clive Francis, Lia Williams, Atul Sharma, Philip Philmar, Michael Shelford, Anna Madeley, Nick Hendrix, Ed Stoppard, Paul Thornley, Peter Wight, Nick Davison, Hugh O'Brien, Michael Cochrane, Garrick Hagon, Héléna Soubeyrand, Sara Vickers, Grant Gillespie, Caroline Goodall, John Standing, David Yelland, Amelia Bullmore, Kate Phillips, Rita McDonald Damper, Peter Ellis, James Laurenson, Arthur Nightingale, Richard Price, Simon Poland, Tom Fairfoot, Matt Newman, Catherine Bailey, Ed Cooper Clarke, Chloe Pirrie, David Shackleton, Alan Williams, Michael C. Hall, Yolanda Kettle, Anton Lesser, Nicholas Burns, Lucy Russell, Keenan Arrison, Finn Elliot, Adrian Lukis, Mirrah Foulkes, Leonie Benesch, Simon Paisley Day, Attila Bardóczy, Terrence Hardiman, Richard Elfyn, Matthew Goode, Sylvestra Le Touzel, David Roper, Tom Durant Pritchard, Pip Carter, Paul Clayton, Ryan Sampson, Matthew Marsh, Grace Stone, Gemma Whelan, Bertie Carvel, Miles Jupp, Anne Lambton, Des McAleer, James Greene, Euan Macnaughton, John Heffernan, Paul Sparks, Janet Henfrey, Tristan Sturrock, Stella Gonet, Yves Aubert, Rebecca Saire, Ian Hallard, Matt Rippy, Anna Chancellor, Alice Hewkin, Oliver Maltman, Jodi Balfour, Danny Sapani, Sam Crane, Julian Ovenden, Barnabás Tóth, Jacques Boudet, Elise Lamb, Burghart Klaußner, August Wittgenstein, Eliza Sodró, Maximilian Dirr, Péter Barbinek, Richard Lintern, Clare Holman, Peter Wright, Gala Gordon, Cliff Barry, Sophie Leigh Stone, Martin Marquez, Josh O'Connor, Ben Daniels, Jason Watkins, Clare Foster, Emerald Fennell, Marion Bailey, Dominic Applewhite, Michail Gorevoj, Gillian Anderson, Angus Wright, Paul Longley, Tom Lawrence, Charles Dance, Samuel West, David Rintoul, Simon Kunz, Charles Edwards, Jorge Porras, Erin Doherty, Clancy Brown, Martin McDougall, Penny Downie, Guy Chambers, Verity Russell, Beau Gadsdon, Emma Corrin, Sinead Matthews, Ifan Huw Dafydd, Richard Harrington, Gwyneth Keyworth, Anthony O'Donnell, Hugh Thomas, Dafydd Hywel, Grahame Fox, Simon Nehan, Lorraine Ashbourne, Mark Dexter, Aden Gillett, Simon Armstrong, Nicholas McGaughey, Jane Lapotaire, Colin Morgan, Robert Wilfort, Miltos Yerolemou, Nigel Whitmey, Colin Stinton, John Hollingworth, Rupert Vansittart, Julian Glover, John Finn, Stuart McQuarrie, Mark Lewis Jones, Nia Roberts, Tim McMullan, Andrew Lee Potts, Jonathan Broadbent, William Ellis, Clifford Rose, Kevin Eldon, Jonathan Coote, Andrew Buckley, Simon Connolly, James Sobol Kelly, Derek Jacobi, Geraldine Chaplin, Andrew Buchan, Michael Maloney, Togo Igawa, Pierre Azéma, Mark Field, David Wilmot, Richard Sutton, Richard Walsh, Harry Treadaway, Jessica De Gouw, Richard Teverson, Dan Renton Skinner, Johnny Vivash, Guy Oliver-Watts, Tim Bentinck, Sam Phillips, Nesba Crenshaw

Komentáře uživatele marker023 k tomuto TV seriálu

Keby som mal hodnotiť len technickú stránku, dám tomuto seriálu plnú paľbu a ešte si ho aj strčím do obľúbených. Na prvé miesto. Scenár každej jednej epizódy bol neskutočný. Mne celá kráľovská rodina príde celkom nudná, ale scenáristi ma donútili sa o nich ako-tak zaujímať. Tomuto napomáhali aj vynikajúce herecké výkony, ani neviem koho mám vyzdvihnúť najviac. Zrejme John Lithgow(i keď stále preferujem Oldmanovu verziu) a Claire Foy. Navyše kamerové zábery sú neskutočne nápadité a originálne..jednoducho perfektné. Každý jeden režisér si spravil svoju prácu dokonale(a to doslova dokonale). Rád hľadám vo všetkom chyby, tu som "žiaľ" po technickej stránke nenašiel snáď nič. Výprava, strih, kostýmy-všetko 5* bez mihnutia oka. Ale ako som už spomenul, kráľovská rodina ma jednoducho nezaujíma. Síce som pri epizódach nezaspával, ale tak tretinu času som obdivoval všetko čo som už spomenul a nevenoval sa deju. Dávam prvej sérii 8/10, na druhú tiež pravdepodobne pôjdem. Naj epizóda: Gloriana. Naj postava: Winston Churchil. Naj výkon: Claire Foy. Hodnotenie: 8/10(12.7.2018)

Hmm, Oldmanov Churchil sa mi páčil viac. Tuto najviac oslnil Jared Harris. Je to trocha menej, než som čakal..ale idem na ďalšie diely. 7/10(29.5.2018)

Bola by to dobrá epizóda..keby nebolo Guya Farleyho a Ruperta Gregson-Wiliiamsa. Teraz je to skvelá epizóda. Problém trocha je, že po technickej stránke je tento seriál sto krát lepší, než po dejovej. Každopádne zaujímavejšia epizóda než tá prvá. 8/10(2.6.2018)

Toto je asi najKRAJŠÍ seriál, aký som kedy videl. Úplne nádherne natočené, keď ešte aj hnusná hmla vyzerá dobre. Dejovo zas a znova slabšie. 8/10(3.6.2018)

Obdivujem, ako všetci zúčastnení dokážu z tak nudného príbehu urobiť tak kvalitný seriál. 8/10(17.6.2018)

Suverénne najlepšia epizóda zatiaľ, prvýkrát tam bolo cítiť skutočné napätie. 8/10(30.6.2018)

Nádhera. Trocha mi vadila nudná linka Anthonyho Edena, tá sa na konci ale pekne vyriešila. Najlepší diel série. 9/10(12.7.2018)