Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál)

Sabrina, the Teenage Witch

Sabrina - mladá čarodejnica

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1996–2003, 59 h 27 min (Minutáž: 21–22 min)

Melissa Joan Hart, Nick Bakay, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane, David Lascher, Mary Gross, Jon Huertas, Alimi Ballard, Michelle Beaudoin, Andrew W. Walker, Paul Feig, Paul Hoen, China Jesusita Shavers, Dylan Neal, George Wendt, Donald Faison, Henry Gibson, Penn Jillette, Beth Grant, Jason James Richter, Robby Benson, Barbara Eden, Erik Estrada, Donna D'Errico, Teller, Billy West, Robert Picardo, Eddie Cibrian, Fred Stoller, Corbin Allred, Eric Jungmann, Tim Thomerson, Bryan Kirkwood, Charles Shaughnessy, Essence Atkins, Matt Battaglia, Mindy Burbano, Avril Lavigne, Douglas Sills, Ron Lester, Cary-Hiroyuki Tagawa, Geoff Pierson, Brian Gross, Greg Vaughan, Sophia Bush, Michael Trucco, Loni Anderson, Christopher Rich, Paul Sand, Alley Mills, David Sederholm, Jane Sibbett, Victor Raider-Wexler, Jerry Springer, Peter Scolari, Victoria Jackson, Blake Clark, Nicole Scherzinger, Jeff Witzke, Kel Mitchell, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Cristine Rose, Arturo Gil, Chuck McCann, Jay Michael Ferguson, Ginger Williams, Scott Gurney, Robert Torti, Diane McBain, Beverly Johnson, DaNae West, Dave Allen, Jim Hanks, Robert Chapin, Corey Large, Randy Travis, Morwenna Banks, William O'Leary, John Ratzenberger, Caroline Williams, Douglas Tait, Marcus Folmar, David Starzyk, Alan Sues, Natalia Nogulich, Walter Jones, Louise Sorel, Austin Peck, Thad Luckinbill, David Garrison, Len Lesser, Gregg Binkley, Shirley Jones, Jacob Witkin, Sonny King, David O'Donnell, Aaron Carter, Nick Carter, Sean Moran, J.G. Hertzler, Sarah Lancaster, Mark L. Taylor, Andrea Savage, Mary Ann Mobley, Tom Poston, Valente Rodriguez, Britney Spears, Lisa Darr, David Alan Graf, Jesse Plemons, Tara Buck, Ryan Francis, Robin Riker, Richard Kline, Dorie Barton, Larry Thomas, Elyse Ashton, Naomi Grossman, Alastair Duncan, Morgan Brittany, Leslie Stevens, Richard Grove, Rosalind Ayres, Riley Schmidt, Dennis Fimple, Raquel Welch, Danny Bonaduce, Dave Madden, Dave Engfer, Maria Menounos, Natalia Cigliuti, Clement von Franckenstein, Jennifer Hall, Tom McGowan, Wayne Duvall, Joel Michaely, Kasan Butcher, Carol Ann Susi, Diana Maria Riva, Alice Ghostley, Andy Roddick, Jerry Lambert, Greg Baker, John Salley, John Ducey, Steven Anderson, Sara Ballantine, William Bassett, Lisa Kaminir, Hallie Todd, Lillian Adams, Ellen Albertini Dow, Brian Donovan, Teddy Lane Jr., Faith Prince, Michael Deak, Alex Rocco, Trevor Lissauer, Tom Virtue, Bryan Cuprill, David Wells, Estelle Harris, Suzanne Krull, Cork Hubbert, Steve Allen, Kato Kaelin, Dennis Lipscomb, Carmen Filpi, Joel Brooks, Ritch Brinkley, Isaac C. Singleton Jr., Mary Hart, Frankie Avina, Matt Winston, E.J. Callahan, Jane Carr, Brian Cousins, John Durbin, Myra Turley, Dion Anderson, John Griffin, Kevin Moon, Susan Angelo, Elizabeth Hart, Ming Lo, Barry Livingston, Phillip Glasser, Aria Noelle Curzon, Ric Sarabia, Phil Nee, Edie McClurg, Patrick Bristow, Robert Bauer, Johnny Mathis, Kerry Norton, Michael Dempsey, Annie O'Donnell, Robert Noble, Patrick Cronin, Charles Walker, Luck Hari, Shirley Prestia, Greg Lewis, Ed Gale, Beth Howland, Dan Desmond, Mark Sivertsen, Peggy Miley, Matt Boren, Doug Sheehan, Mark Lonow, Annie Little, Tom Beyer, John O'Brien, Greg Cromer, Manu Intiraymi, Gary Stockdale, Ruth Buzzi, Larry Dorf, Dale Raoul, Danny Goldman, Cameron Bender, Sisqó, Gary Sandy, Tim Haldeman, Beverly Sanders, Kay E. Kuter, Alexandra Johnes, Jorge-Luis Pallo, John O'Hurley, Alex Greenwald, Jeanette Miller, Van Epperson, Christopher Darga, Shaun Weiss, Mark Blankfield, Wendy Worthington, Gary Owens, Bob Vila, Berlinda Tolbert, Jeff Austin, Ahmad Stoner, Aeryk Egan, David L. Lander, Ivan Borodin, Linda Kash, Susan Yeagley, Dona Hardy, Charles Rahi Chun, Jossie Thacker, Curtis Andersen, Joe Howard, Jonathan Ames, Darlene Hunt, Bumper Robinson, Harrison Young, Kyli Santiago, Danny Breen, Anthony Russell, Alexander Folk, Jo Anne Worley, Ian Lyons, Steven M. Porter, Richard Tanner, Ella Joyce, Beth Kennedy, Milo Ventimiglia, Jay Kogen, Brian Austin Green, Thomas F. Wilson, Andrew Keegan, Paul Provenza, Brian K. Roberts, Coolio, Dana Gould, Seth Adkins, Kathy Ireland, Ed Begley Jr., Steve Bannos, Jack Wagner, Bubba Smith, Chris Elliott, David Chokachi, Alan Young, Dann Florek, Bill Fagerbakke, Harold Sylvester, Mika Boorem, Kevin Nash, Bryan Cranston, Richard Moll, Teri Garr, Paul Dooley, Michael Irpino, Daniel Hagen, Gary Grubbs, Drew Carey, Danny Lux, Bobcat Goldthwait, Shelley Long, Ezra Buzzington, Sherman Howard, James Michael Tyler, Buddy Hackett, Philippe Bergeron, Brent Hinkley, RuPaul, Kenan Thompson, Fred Willard, Jenna Leigh Green (a.z.), Lindsay Sloane (a.z.), Rick Cramer, Dom DeLuise, Tara Strong, William Finley, Ringo Starr, Edward Albert, Angell Conwell, Dick Clark, Jason Schwartzman, Jacques Brautbar, Josh Holland, Buddy Lewis, Daveigh Chase, Justin Jon Ross, Sheryl Lee Ralph, Julia Duffy, Lance Bass, Emile Hirsch, Frankie Muniz, Glenn Shadix, Jim Wise, Roz Witt, Roger Clinton, Kellye Nakahara, Lisa K. Wyatt, Jordan Belfi, Tara Lipinski, Audrey Wasilewski, Ed McMahon, Billy Blanks, Paula Abdul, George Katt, Bebe Neuwirth, Deborah Harry, Nancy Linari, George Wyner, Dick Van Dyke, Vincent Schiavelli, Corey Michael Blake, Carina N. Wiese, Monty Sopp, Richard Riehle, Emily Hart, Tim Bagley, Andrew Tsao, Christopher Emerson, Kal Penn, Keri Lynn Pratt, Tisha Campbell-Martin, Hunter Garner, Delaina Mitchell, Gedde Watanabe, Leslie Jordan, Molly Cheek, Craig Zimmerman, Mari Weiss, Holly Maples, Matt McCoy, Valarie Pettiford, Linda Kim, Frankie Avalon, Nathan Anderson, Steven Barr, Kyle Gibson, Nate Richert (a.z.), Michael Trucco (a.z.), Patricia Belcher, Larry Poindexter, Alan Blumenfeld, Rosanna Tavarez, Megahn Perry, Nakia Burrise, Parry Shen, Usher Raymond, Jere Burns, Simon Helberg, Kathleen Noone, James Read, Conchata Ferrell, Lindsay Parker, Brandy Norwood, Masi Oka, Amanda Tosch, Kelly Clarkson, Chyna, Howard Hoffman, Sean Cw Johnson, Carson Daly, Ashanti, Damon Standifer, Da Brat, Sean Whalen, Mark Craig, JoNell Kennedy, Clare Kramer, Christa Campbell, Verne Troyer, Garry Marshall, Brian Patrick Wade, Kate Jackson, Mike Siegel, Sandra McCoy, Sally Struthers, Deborah Zoe, Anson Williams, Don Most, Shelley Malil, Bridget Flanery (herec, a.z.), Paul Rae, Christina Vidal, Joel David Moore, Tami Roman, Mario, David Leisure, Louisa Abernathy, P.J. Marino, Joseph G. Medalis, William Dennis Hunt, Paul Keith, Renn Woods, Lia Johnson, Barry Nolan, Dusty Sorg, Terry Rhoads, Christopher Michael, Emy Coligado, Will Jennings, Nicole Bilderback, Jim Hanna, Elayn J. Taylor, Suanne Spoke, J.P. Manoux, T.J. Hoban, Christopher Rob Bowen, Ted Kairys, Karen Lorre, Alexandra Boyd, Pancho Demmings

Dvě slova: kocour Salem. Tendlecten mluvící, cynickej a lehce zlomyslnej černej kocour je prostě můj ideál. Do toho tu můžete narazit na mluvící nábytek, desetiletýho (nejlepšího a nejprestižnějšího) lékaře čarodějné říše, ulítlý čarodějný tetičky nebo šílenýho (kupodivu nečarodějnýho) republikánskýho ředitele školy, kterej je zároveň zasednutej na hlavní hrdince (a původních ideálech tý krásný Emeriky), a zároveň vesele randí s oběma jejíma šílenejma tetičkama. Tak vysoký hodnocení, protože... Still luv ya, Saleme! :-) http://www.dorkly.com/post/82085/holy-shit-remember-that-robot-cat-from-sabrina-the-teenage-witch(9.4.2018)

sabrina je absolutne skvela zalezitost a ve vysokem hodnoceni mi rozhodne nebrani skutecnost, ze po treti sezone to s ni slo od deseti k peti. Domnivam se , ze smyslem hodnoceni neni zprumerovat vsech sedm sezon, protoze pak by byl vysledek skutecne nevalny, nybrz vyzdvihnout originalitu a vtip slibnych zacatku...(1.1.2009)

Kalsika mého dětství, už jen z nostalgie musím dát 4*. Vždy jsem se u toho zasmála, v podstatě to bylo moje první setkání s kouzly v televizi a filmu, dávno před tím, než přišel Harry Potter. Sabrinu jsem vždy chtěla za kamarádku a Harvey byl asi můj první seriálový crush. Když jsem se začala koukat, tak mi bylo mnohem méně než Sabrině, a teď jsem skoro stejně stará jako je ona v poslední sérii po sedmi letech, a pořád mám ten seriál ráda. To už něco znamená.(12.6.2011)

Je jasné, že všechny epizody nemohou mít stejnou úroveň. Prostě od odpadu až po pět hvězdiček. Oblíbené téma z 90. let o čarodějnictví se už drží pěkně dlouho, asi proto, že je tu docela vtipně a příjemně ztvárněné. Atmosféra starého domu, v němž žije Sabrina a její dvě několikasetleté tety a mluvící kočka. Výborná figurka je teta Zelda a epizody o cestování časem bez jakýchkoli "logických" omezení a hranic! To, že si nedělají starosti s návazností a smysluplností mi nevadí, ale jak odstranili postavu Harweyho a kam, to jsem opravdu "příliš" nepochopila.(5.1.2004)

Skvělej odreagovávací seriál. Je vtipnej, krátkej, nevleče se. A díl s Backstreet boys, kteří umějí zpívat jen proto, že vypili Sabrinin tekutý talent mě vážně dorazil :-) Možná sem si zavařila mozek, že už nebude fungovat. Bude jen sedět na krku a měknout a měknout až mi neudrží vlasy a budu muset nosit klobouk./Víte proč vás sem čarodějnická rada přivolala dámy? Je vám tu smutno?/ Mám sebou zásobu jídla na čtyři měsíce. Bezva, takže když nás zasáhne asteroid, zemřeme s jídlem, které vedle nás vydrží až do dubna./Levitoval někdo z naší rodiny abnormálně? Jo, v šedesátých letech, ale tenkrát byli všichni zkouřeni./ Jau, kousl mě popcorn!/Je to moc velký pán z druhé říše. Kdo je to? Bob. Rodiče asi netušili, že bude důležitý, když hledali jméno.Přivoláme ho jeho písničkou. Bob bob bob booob. Jak si pamatujete slova?/ Přikláněla bych se k Horečce sobotní noci nebo k Pomádě. Nikdy sem o těch filmech neslyšel. Vážně? A víte, že je Hitler mrtvý?/ o čem to mluví? O šedesátých letech. Ooo už chápu, mír, láska a špína./ Ne, nemyslím, že je to dobrý nápad. Myslím, že to je geniální nápad. A kdyby měl Einstain takové úsporné nápady, vydělal by si na holiče.(9.4.2009)

• - Melissa Joan Hart se podílela i na kresleném spin-off seriálu, kde dabovala hlasy Hildy a Zeldy, zatímco její mladší sestra Emily Hart Sabrinu. (Elbarto08)

• - Natáčalo sa v Bostone, Burbanku. Interiéry boli postavené vo Warner Brothers Burbank Studios. (Greenpeacak)

• - Společnost Hartbreak Films, která produkuje tento seriál, je založena představitelkou Sabriny Melissou Joan Hart a její matkou. (Elbarto08)