Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál)

Sabrina, the Teenage Witch

Sabrina - mladá čarodejnica

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1996 - 2003, 59 h 27 min (Minutáž: 163x21–22 min)

Melissa Joan Hart, Nick Bakay, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane, David Lascher, Mary Gross, Jon Huertas, Alimi Ballard, Michelle Beaudoin, Andrew W. Walker, Paul Feig, Paul Hoen, China Jesusita Shavers, Dylan Neal, George Wendt, Donald Faison, Henry Gibson, Penn Jillette, Beth Grant, Jason James Richter, Robby Benson, Barbara Eden, Erik Estrada, Donna D'Errico, Teller, Billy West, Robert Picardo, Eddie Cibrian, Fred Stoller, Corbin Allred, Eric Jungmann, Tim Thomerson, Bryan Kirkwood, Charles Shaughnessy, Essence Atkins, Matt Battaglia, Mindy Burbano, Avril Lavigne, Douglas Sills, Ron Lester, Cary-Hiroyuki Tagawa, Geoff Pierson, Brian Gross, Greg Vaughan, Sophia Bush, Michael Trucco, Loni Anderson, Christopher Rich, Paul Sand, Alley Mills, David Sederholm, Jane Sibbett, Victor Raider-Wexler, Jerry Springer, Peter Scolari, Victoria Jackson, Blake Clark, Nicole Scherzinger, Jeff Witzke, Kel Mitchell, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Cristine Rose, Arturo Gil, Chuck McCann, Jay Michael Ferguson, Ginger Williams, Scott Gurney, Robert Torti, Diane McBain, Beverly Johnson, DaNae West, Dave Allen, Jim Hanks, Robert Chapin, Corey Large, Randy Travis, Morwenna Banks, William O'Leary, John Ratzenberger, Caroline Williams, Douglas Tait, Marcus Folmar, David Starzyk, Alan Sues, Natalia Nogulich, Walter Jones, Louise Sorel, Austin Peck, Thad Luckinbill, David Garrison, Len Lesser, Gregg Binkley, Shirley Jones, Jacob Witkin, Sonny King, David O'Donnell, Aaron Carter, Nick Carter, Sean Moran, J.G. Hertzler, Sarah Lancaster, Mark L. Taylor, Andrea Savage, Mary Ann Mobley, Tom Poston, Valente Rodriguez, Britney Spears, Lisa Darr, David Alan Graf, Jesse Plemons, Tara Buck, Ryan Francis, Robin Riker, Richard Kline, Dorie Barton, Larry Thomas, Elyse Ashton, Naomi Grossman, Alastair Duncan, Morgan Brittany, Leslie Stevens, Richard Grove, Rosalind Ayres, Riley Schmidt, Dennis Fimple, Raquel Welch, Danny Bonaduce, Dave Madden, Dave Engfer, Maria Menounos, Natalia Cigliuti, Clement von Franckenstein, Jennifer Hall, Tom McGowan, Wayne Duvall, Joel Michaely, Kasan Butcher, Carol Ann Susi, Diana Maria Riva, Alice Ghostley, Andy Roddick, Jerry Lambert, Greg Baker, John Salley, John Ducey, Steven Anderson, Sara Ballantine, William Bassett, Lisa Kaminir, Hallie Todd, Lillian Adams, Ellen Albertini Dow, Brian Donovan, Teddy Lane Jr., Faith Prince, Michael Deak, Alex Rocco, Trevor Lissauer, Tom Virtue, Bryan Cuprill, David Wells, Estelle Harris, Suzanne Krull, Cork Hubbert, Steve Allen, Kato Kaelin, Dennis Lipscomb, Carmen Filpi, Joel Brooks, Ritch Brinkley, Isaac C. Singleton Jr., Mary Hart, Frankie Avina, Matt Winston, E.J. Callahan, Jane Carr, Brian Cousins, John Durbin, Myra Turley, Dion Anderson, John Griffin, Kevin Moon, Susan Angelo, Elizabeth Hart, Ming Lo, Barry Livingston, Phillip Glasser, Aria Noelle Curzon, Ric Sarabia, Phil Nee, Edie McClurg, Patrick Bristow, Robert Bauer, Johnny Mathis, Kerry Norton, Michael Dempsey, Annie O'Donnell, Robert Noble, Patrick Cronin, Charles Walker, Luck Hari, Shirley Prestia, Greg Lewis, Ed Gale, Beth Howland, Dan Desmond, Mark Sivertsen, Peggy Miley, Matt Boren, Doug Sheehan, Mark Lonow, Annie Little, Tom Beyer, John O'Brien, Greg Cromer, Manu Intiraymi, Gary Stockdale, Ruth Buzzi, Larry Dorf, Dale Raoul, Danny Goldman, Cameron Bender, Sisqó, Gary Sandy, Tim Haldeman, Beverly Sanders, Kay E. Kuter, Alexandra Johnes, Jorge-Luis Pallo, John O'Hurley, Alex Greenwald, Jeanette Miller, Van Epperson, Christopher Darga, Shaun Weiss, Mark Blankfield, Wendy Worthington, Gary Owens, Bob Vila, Berlinda Tolbert, Jeff Austin, Ahmad Stoner, Aeryk Egan, David L. Lander, Ivan Borodin, Linda Kash, Susan Yeagley, Dona Hardy, Charles Rahi Chun, Jossie Thacker, Curtis Andersen, Joe Howard, Jonathan Ames, Darlene Hunt, Bumper Robinson, Harrison Young, Kyli Santiago, Danny Breen, Anthony Russell, Alexander Folk, Jo Anne Worley, Ian Lyons, Steven M. Porter, Richard Tanner, Ella Joyce, Beth Kennedy, Milo Ventimiglia, Jay Kogen, Brian Austin Green, Thomas F. Wilson, Andrew Keegan, Paul Provenza, Brian K. Roberts, Coolio, Dana Gould, Seth Adkins, Kathy Ireland, Ed Begley Jr., Steve Bannos, Jack Wagner, Bubba Smith, Chris Elliott, David Chokachi, Alan Young, Dann Florek, Bill Fagerbakke, Harold Sylvester, Mika Boorem, Kevin Nash, Bryan Cranston, Richard Moll, Teri Garr, Paul Dooley, Michael Irpino, Daniel Hagen, Gary Grubbs, Drew Carey, Danny Lux, Bobcat Goldthwait, Shelley Long, Ezra Buzzington, Sherman Howard, James Michael Tyler, Buddy Hackett, Philippe Bergeron, Brent Hinkley, RuPaul, Kenan Thompson, Fred Willard, Jenna Leigh Green (a.z.), Lindsay Sloane (a.z.), Rick Cramer, Dom DeLuise, Tara Strong, William Finley, Ringo Starr, Edward Albert, Angell Conwell, Keith Alexander, Dick Clark, Jason Schwartzman, Jacques Brautbar, Josh Holland, Buddy Lewis, Daveigh Chase, Justin Jon Ross, Sheryl Lee Ralph, Julia Duffy, Lance Bass, Emile Hirsch, Frankie Muniz, Glenn Shadix, Jim Wise, Roz Witt, Roger Clinton, Kellye Nakahara, Lisa K. Wyatt, Jordan Belfi, Tara Lipinski, Audrey Wasilewski, Ed McMahon, Billy Blanks, Paula Abdul, George Katt, Bebe Neuwirth, Deborah Harry, Nancy Linari, George Wyner, Dick Van Dyke, Vincent Schiavelli, Corey Michael Blake, Carina N. Wiese, Monty Sopp, Richard Riehle, Emily Hart, Tim Bagley, Andrew Tsao, Christopher Emerson, Kal Penn, Keri Lynn Pratt, Tisha Campbell-Martin, Hunter Garner, Delaina Mitchell, Gedde Watanabe, Leslie Jordan, Molly Cheek, Craig Zimmerman, Mari Weiss, Holly Maples, Matt McCoy, Valarie Pettiford, Linda Kim, Frankie Avalon, Nathan Anderson, Steven Barr, Kyle Gibson, Nate Richert (a.z.), Michael Trucco (a.z.), Patricia Belcher, Larry Poindexter, Alan Blumenfeld, Rosanna Tavarez, Megahn Perry, Nakia Burrise, Parry Shen, Usher Raymond, Jere Burns, Simon Helberg, Kathleen Noone, James Read, Conchata Ferrell, Lindsay Parker, Brandy Norwood, Masi Oka, Amanda Tosch, Kelly Clarkson, Chyna, Howard Hoffman, Sean Cw Johnson, Carson Daly, Ashanti, Damon Standifer, Da Brat, Sean Whalen, Mark Craig, JoNell Kennedy, Clare Kramer, Christa Campbell, Verne Troyer, Garry Marshall, Brian Patrick Wade, Kate Jackson, Mike Siegel, Sandra McCoy, Sally Struthers, Deborah Zoe, Anson Williams, Don Most, Shelley Malil, Bridget Flanery (herec, a.z.), Paul Rae, Christina Vidal, Joel David Moore, Tami Roman, Mario, David Leisure, Louisa Abernathy, P.J. Marino
  • Zevon

Nevím, zda mohu hodnotit seriál, viděl jsem jen asi půlku jednoho dílu, potom jsem to vypnul. Komedie, fantasy, rodinný, scifi, drama a horor, vše v jednom pytli ode všeho trochu a vůbec žádné riziko, americký vyplňovač nudy. Zbytečné neúčelné dialogy, vykonstruovaný děj, prostě strašlivý oser. Hnus.(29.3.2009)

• BoPo

Kocúr Salem, začarovaný čarodej, bol jasným ťahúňom. Pre mňa, v tom čase návštevníka ZŠ, išlo o sprievodcu k predškolským raňajkám. Pobehovala tam, v tom čase s ešte dobrou postavou disponujúca, Melissa Joan Hart, ktorá sa často objavovala na zozname žien/dievčat, ktoré by moji rovesníci určite dali, keby sa teoretická pravdepodobnosť 0,01 % premenila na 100% realitu. Z dnešného pohľadu samozrejme seriálový výgrc, ktorý však vzhľadom na nostalgiu nemožno kruto zdrbať.(26.12.2017)

Když jsem byla malá, milovala jsem Sabrinu a hlavně ty její modrofialové paprsky, které se jí vždycky vyhrnuly z ukazováčku a udělaly ze Salema plechovku, ale jak Sabrina rostla a já s ní, spousta věcí se změnila. S odchodem od tet to ztratilo prvních dvacet procent svého půvabu, s dočasným zmizením Harveyho dalších dvacet. Podobně jako spousta jiných seriálů, patří tenhle k mému dětství, nebo spíše rannému dospívání, takže má plusové body, ale nápady došly, kvalita klesla. Promiň Saleme...(16.6.2011)

Lituji toho, že jsem tak vynikající seriál objevil takhle pozdě. Na našich obrazovkách se vysílá už docela dlouho a já jsem se na něj poprvé podíval až letos a velice jsem si tento seriál oblíbil a naprosto jsem mu propadl. Každý den se těším na další díl a každý díl si velice užívám. Co mě na tomto seriálu velice zaujalo, to jsou mnohdy výborné hlášky, úžasné postavy a především originalita. A musím se přiznat, že představitelka Sabriny je velice pěkná a dobře se na ní dívá, obzvláště od doby, kdy se ocitne na vysoké a už se obléká a chová tak nějak dospěleji. Ale oblíbil jsem si také Sabrininy tety. Hilda a Zelda se v tomto seriálu starají o vtipnou složku a jejich chování a hlášky u mě mnohdy způsobí obrovský výtlem. Pan Kraft a Harvey jsou potom docela nevýrazné postavy, ke kterým jsem si nějaký zvláštní vztah nevybudoval. Ale co je na tomto seriálu asi bezesporu nejlepší a nejoriginálnější, to je mluvící černý kocour Salem, který to vždycky rozřízne nějakým vtipným konstatováním nebo hláškou. Díky němu se stal tento seriál tak originálním a kvalitním. A na tomto seriálu je samozřejmě zajímavé i účinkování některých slavných hvězd. No kdo z vás by nechtěl, aby vám ve vašem pokoji zazpívali N´Sync nebo aby vám v obýváku zazpívala Britney Spears? Tenhle seriál je tedy podle mého názoru úžasný, geniální, originální a neskutečně vtipný. A za to mu ode mne náleží plné hodnocení v podobě pěti hvězdiček.(2.6.2009)

V prvních řadách šlo o velmi sympatický sitcom, který na vyšší hodnocení dosahoval díky Sabrininým tetičkám, sarkastickému kocouru Salemovi a trhlému sympaťáku Harveymu. Postupem času se jeho kvalita snižovala, ale přesto i po odchodu obou tet a zredukování Harveyho role si seriál zachoval alespoň průměrnou kvalitu. A celkové zakončení kvituju s povděkem, opravdu se mi tenhle konec líbil...(28.3.2009)

• - Nate Richert v tomto seriálu debutoval. (Pumiiix)

• - Námet vznikol v komiksovej ríši, následne sa v roku 1971 na obrazovky dostala animovaná Sabrina, a až potom, o 25 rokov neskôr, vznikol seriál, ktorý vydržal 7 sérií s hlavnými postavami Sabrinou Spellmanovou a kocúrom Salemom. (Greenpeacak)

• - Iba Sabrina (Melissa Joan Hart) a Salem (Nick Bakay) sa objavia vo všetkých epizódach každej série. (rador)