Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál)

Sabrina, the Teenage Witch

Sabrina - mladá čarodejnica

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1996, 163x22 min

Melissa Joan Hart, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane, David Lascher, Mary Gross, Jon Huertas, Alimi Ballard, Michelle Beaudoin, Andrew W. Walker, Paul Feig, Paul Hoen, China Jesusita Shavers, Dylan Neal, George Wendt, Donald Faison, Henry Gibson, Penn Jillette, Beth Grant, Jason James Richter, Robby Benson, Barbara Eden, Erik Estrada, Donna D'Errico, Teller, Billy West, Robert Picardo, Eddie Cibrian, Fred Stoller, Corbin Allred, Eric Jungmann, Tim Thomerson, Bryan Kirkwood, Charles Shaughnessy, Essence Atkins, Matt Battaglia, Mindy Burbano, Avril Lavigne, Douglas Sills, Ron Lester, Cary-Hiroyuki Tagawa, Geoff Pierson, Brian Gross, Greg Vaughan, Sophia Bush, Michael Trucco, Loni Anderson, Christopher Rich, Paul Sand, Alley Mills, David Sederholm, Jane Sibbett, Victor Raider-Wexler, Jerry Springer, Peter Scolari, Victoria Jackson, Blake Clark, Nicole Scherzinger, Jeff Witzke, Kel Mitchell, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Cristine Rose, Arturo Gil, Chuck McCann, Jay Michael Ferguson, Ginger Williams, Scott Gurney, Robert Torti, Diane McBain, Beverly Johnson, DaNae West, Dave Allen, Jim Hanks, Robert Chapin, Corey Large, Randy Travis, Morwenna Banks, William O'Leary, John Ratzenberger, Caroline Williams, Douglas Tait, Marcus Folmar, David Starzyk, Alan Sues, Natalia Nogulich, Walter Jones, Louise Sorel, Austin Peck, Thad Luckinbill, David Garrison, Len Lesser, Gregg Binkley, Shirley Jones, Jacob Witkin, Sonny King, David O'Donnell, Aaron Carter, Nick Carter, Sean Moran, J.G. Hertzler, Sarah Lancaster, Mark L. Taylor, Andrea Savage, Mary Ann Mobley, Tom Poston, Valente Rodriguez, Britney Spears, Lisa Darr, David Alan Graf, Jesse Plemons, Tara Buck, Ryan Francis, Robin Riker, Richard Kline, Dorie Barton, Larry Thomas, Elyse Ashton, Naomi Grossman, Alastair Duncan, Morgan Brittany, Nick Bakay, Leslie Stevens, Richard Grove, Rosalind Ayres, Riley Schmidt, Dennis Fimple, Raquel Welch, Danny Bonaduce, Dave Madden, Dave Engfer, Maria Menounos, Natalia Cigliuti, Clement von Franckenstein, Jennifer Hall, Tom McGowan, Wayne Duvall, Joel Michaely, Kasan Butcher, Carol Ann Susi, Diana Maria Riva, Alice Ghostley, Andy Roddick, Jerry Lambert, Greg Baker, John Salley, John Ducey, Steven Anderson, Sara Ballantine, William Bassett, Lisa Kaminir, Hallie Todd, Lillian Adams, Ellen Albertini Dow, Brian Donovan, Teddy Lane Jr., Faith Prince, Michael Deak, Alex Rocco, Trevor Lissauer, Tom Virtue, Bryan Cuprill, David Wells, Estelle Harris, Suzanne Krull, Cork Hubbert, Steve Allen, Kato Kaelin, Dennis Lipscomb, Carmen Filpi, Joel Brooks, Ritch Brinkley, Isaac C. Singleton Jr., Mary Hart, Frankie Avina, Matt Winston, E.J. Callahan, Jane Carr, Brian Cousins, John Durbin, Myra Turley, Dion Anderson, John Griffin, Kevin Moon, Susan Angelo, Elizabeth Hart, Ming Lo, Barry Livingston, Phillip Glasser, Aria Noelle Curzon, Ric Sarabia, Phil Nee, Edie McClurg, Patrick Bristow, Robert Bauer, Johnny Mathis, Kerry Norton, Michael Dempsey, Annie O'Donnell, Robert Noble, Patrick Cronin, Charles Walker, Luck Hari, Shirley Prestia, Greg Lewis, Ed Gale, Beth Howland, Dan Desmond, Mark Sivertsen, Peggy Miley, Matt Boren, Doug Sheehan, Mark Lonow, Annie Little, Tom Beyer, John O'Brien, Greg Cromer, Manu Intiraymi, Gary Stockdale, Ruth Buzzi, Larry Dorf, Dale Raoul, Danny Goldman, Cameron Bender, Sisqó, Gary Sandy, Tim Haldeman, Beverly Sanders, Kay E. Kuter, Alexandra Johnes, Jorge-Luis Pallo, John O'Hurley, Alex Greenwald
  • Tanmut

Rok zpátky, co jsem to vypálil sestře v přesvědčení, že je to neškodný seriál pro žábu v jejím věku. Teď když ho jede asi podvanácté a já znám průběh většiny dílů, musím s hrůzou konstatovat, že je to mnohem větší brainwashing, než se na první pohled jeví. Zatímco např. v Kroku za krokem číhá kazatelský a moralistický záměr na povrchu (takže si člověk ihned vybere, zda-li se s ním srovná, bude ho ignorovat, nebo ho nesnese), tady je umně maskován za sympatického, sarkastického kocoura a potrhlé tetičky. I když seriál na oko pracuje s nekorektními charaktery, ta poselství jsou vyloženě pro "bárbíny". Navíc mě neustále přepadá chuť kopnout tu holku do koulí, ať si vyčaruje rozum.(3.10.2010)

Když jsem byla malá, milovala jsem Sabrinu a hlavně ty její modrofialové paprsky, které se jí vždycky vyhrnuly z ukazováčku a udělaly ze Salema plechovku, ale jak Sabrina rostla a já s ní, spousta věcí se změnila. S odchodem od tet to ztratilo prvních dvacet procent svého půvabu, s dočasným zmizením Harveyho dalších dvacet. Podobně jako spousta jiných seriálů, patří tenhle k mému dětství, nebo spíše rannému dospívání, takže má plusové body, ale nápady došly, kvalita klesla. Promiň Saleme...(16.6.2011)

• Z0oMb3E

Je bežný školský deň roku 2002 niečo po 14:00, školská taška letí vzduchom do kúta a ja si s niečim pod zub sadám pred telku. Rozplývam sa nad výborne zvládnutými špeciálnymi efektami a zabávam sa na skoro každom fóre. Nemôžem sa vynadívať a uznávam profesionálne odvedenú prácu technikov, ktorí tak dokonale vytvorili realistického hovoriaceho kocúra. Seriálu bez mihnutia oka prideľujem 4*. STRIH! ...o 8 rokov neskôr... Po nudnej prednáške si s plechovkou piva sadám pred komp a chcem si si nostalgicky oživiť seriál, ktorý si do teraz držím v hlave ako výborný. Už po pár minútach mi padá sánka a rozbíja sa mi brada o podlahu kvôli trapasom, ktoré sa ma snažia rozosmiať. Dialógy a efekty dopĺňajúce dejovú sterilnú vatu sú na takej slabej úrovni, že sa blížia k totálnej nude. Na scéne sa objavuje jediná postava, ktorú som si tie roky uchovával v pamäti, animatronický čierny kocúr so svojím vtipom v ničom nevynikajúcim oproti ostatným herečkám. Okamžite prichádza myšlienka: "fuuu toto hádam nie?" Nabieha 72 minútový limit a ja som rád, že 2a pol časti za sebou som prežil v zdraví. Bez mihnutia oka hádžem odpad! Priemer sa rovná 2*(15.2.2011)

Kalsika mého dětství, už jen z nostalgie musím dát 4*. Vždy jsem se u toho zasmála, v podstatě to bylo moje první setkání s kouzly v televizi a filmu, dávno před tím, než přišel Harry Potter. Sabrinu jsem vždy chtěla za kamarádku a Harvey byl asi můj první seriálový crush. Když jsem se začala koukat, tak mi bylo mnohem méně než Sabrině, a teď jsem skoro stejně stará jako je ona v poslední sérii po sedmi letech, a pořád mám ten seriál ráda. To už něco znamená.(12.6.2011)

Je jasné, že všechny epizody nemohou mít stejnou úroveň. Prostě od odpadu až po pět hvězdiček. Oblíbené téma z 90. let o čarodějnictví se už drží pěkně dlouho, asi proto, že je tu docela vtipně a příjemně ztvárněné. Atmosféra starého domu, v němž žije Sabrina a její dvě několikasetleté tety a mluvící kočka. Výborná figurka je teta Zelda a epizody o cestování časem bez jakýchkoli "logických" omezení a hranic! To, že si nedělají starosti s návazností a smysluplností mi nevadí, ale jak odstranili postavu Harweyho a kam, to jsem opravdu "příliš" nepochopila.(5.1.2004)

• - Nate Richert v tomto seriálu debutoval. (Pumiiix)

• - Podla Sabrininho vodičského preukazu z dielov 3-15 vieme, že sa Sabrina narodila 22.4.1981. (rador)

• - První účinkující hvězdou v seriálu, která hrála sama sebe, byl herec Randy Travis. (Elbarto08)