Sabrina - mladá čarodějnice

(seriál)
  • USA Sabrina, the Teenage Witch (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, (1996–2003), 59 h 27 min (Minutáž: 21–22 min)

Melissa Joan Hart, Nick Bakay, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane (více)

Série(7) / Epizody(163)

Tajomstvo študentky Sabriny okrem jej strelených tiet a kocúra Salema nepozná temer nik... Sabrina Spellmanová (Melissa Joan Hart) je úplne normálne mladé dievča – vlastne bola... Presnejšie povedané bola do svojich šestnástich narodenín, pretože vtedy jej totiž jej trochu zvláštne tety Hilda (Caroline Rhea) a Zelda (Beth Broderick) oznámili, že ona a celá jej rodina z otcovej strany má čarodejníckych predkov! Sabrine sa toto nie bezvýznamné tajomstvo, o ktoré sa okrem tiet delí i so strašne ukecaným kocúrom Salemom (bývalým čarodejníkom, ktorý túžil ovládnuť svet), darí viac-menej úspešne tajiť nielen pred jej dlhoročným priateľom Harveym (Nate Richert), ale i pred sympatickým manažérom malej kaviarne Joshom (David Lascher), ktorý jej o čosi neskôr náhle vstúpil do jej života...

Nebolo to však vždy ľahké, pretože spočiatku sa ešte len musela naučiť, ako svoje novonadobudnuté schopnosti ovládať a udržať ich pod kontrolou – a aj keď už sa jej to celkom darilo, vždy sa vyskytli nejaké nečakané problémy, do ktorých bol, nevedno prečo, obvykle akýmsi záhadným spôsobom zapletený Salem... A Sabrine bolo samozrejme tiež jasné, že jedného dňa, nech už to bude kedykoľvek, sa im so svojím tajomstvom predsa len bude musieť zveriť – a potom už jej ostáva len dúfať, že ju nezatratia, nezačnú sa jej báť, neprestanú jej veriť a, a to je hlavné, neprestanú byť jej priateľmi!

Než sa tak ale stane a ona bude musieť prijať, čo jej osud nadelí, bude si na vlastnej koži musieť vyskúšať, aké ťažké je pokúsiť sa skĺbiť obyčajný život študentky so svojimi neobvyklými schopnosťami – a nezblázniť sa! :-) Ešte šťastie, že na začiatku ani len netušila, že bude napríklad musieť získať čarodejnícku licenciu, inak o svoje schopnosti príde! Alebo že bude musieť odhaliť akési rodinné tajomstvo a pritom spozná veľa svojich pomerne excentrických príbuzných z „Iného sveta“! Alebo že raz bude svoj život možno viesť niekde úplne inde, bez svojich tiet a načas i bez Harveyho, a že jej svetom poriadne otrasú nespoľahlivá kráľovná večierkov Morgan (Elisa Donovan), ufrflaná pesimistka Roxie (Soleil Moon Frye) a počítačový fanatik Miles (Trevor Lissauer), ktorý verí v nadprirodzeno... (TV Markíza)

Kubasino

Sabrinu jsem měl rád jako puberťák a kupodivu se mi líbila i po opětovném shlédnutí nyní. Dokonce mě to bavilo moc. Pak ale přišel zlomový momennt, který mi to celé trochu znechutil. Postavy z univerzity byli k uzoufání nudné a stereotypní, ale to by se snést dalo. Ale romance s Joshem je na zvracení, protože se jedná o extrémně nesympatického jedince. Harvey je jen jeden a přestože je trochu ťulpas, člověk ho musí mít rád. ()

veru_needy

Další ze seriálů, na kterých jsem vyrostla. První 4 série ze střední školy byly úžasné. Sabrina je nová čarodějnice, takže pořád zkouší nové a nové věci. Kouzlí, aniž by věděla, co se může stát, a z toho jsou tu dobré zápletky. A když má přijít na rodinné tajemství, to nás zase vede do jiné sféry. Jsou zde také lepší postavy. Například Harvey, který je naprosto kouzelný. Libby je zase skvělou urážlivou perfekcionistickou nemesis a Valerie je skvěle ztřeštěná. Nemluvě o hláškujícím Salemovi, Hildě a Zeldě. Pak se ale Sabrina stěhuje na vysokou a získává nové kamarády - Roxy, Morgan a Milese, ti už nemají takoví říz jako ti středoškolští. Už to není ono, kouzla jdou stranou a Josh prostě není Harvey. Celkem mě mrzí, že má tento seriál tak nízké hodnocení. Přitom si myslím, že mnoho lidí by Sabrinu označilo za seriál jejich dětství. Zrovna nedávno jsem se na Sabrinu podívala znovu a vůbec neztratila své kouzlo. Co se týče humoru není to zas tak k popukání, ale z kocoura Salema a obou tet, jsem se nejednou zasmála. A když se vezme v potaz seriál jako celek, je to prostě stará dobrá klasika. - "Sometimes the magic is hard to believe, but you're here before my very eyes." ()

BoPo

Kocúr Salem, začarovaný čarodej, bol jasným ťahúňom. Pre mňa, v tom čase návštevníka ZŠ, išlo o sprievodcu k predškolským raňajkám. Pobehovala tam, v tom čase s ešte dobrou postavou disponujúca, Melissa Joan Hart, ktorá sa často objavovala na zozname žien/dievčat, ktoré by moji rovesníci určite dali, keby sa teoretická pravdepodobnosť 0,01 % premenila na 100% realitu. Z dnešného pohľadu samozrejme seriálový výgrc, ktorý však vzhľadom na nostalgiu nemožno kruto zdrbať. ()

filmmovier

Příjemný komediální seriál. Mohlo by se zdát, že je určen hlavně holkám, ale podle mě se u něj alespoň trochu pobaví všichni bez rozdílu a to hlavně kvůli Hildě a Zeldě a kocouru Salemovi ( nejlepší postava ). Jen je škoda, jak moc se seriál kazil, až se zkazil úplně. Minimálně první tři série jsou rozhodně za plný počet, další dvě za **** a poslední dvě sezony jsou průměrné až podprůměrné. Ale celkově je to seriál, který neurazí, prostě odpočinkový fantasy sitcom. 60%. ()

DDCC

Božínku, tenhle seriál byl moje dětství! Sabrina, Salem a tetičky Spellmanovi.. Začínají se mi vracet veškeré vzpomínky.. (a připadám si taky trochu nostalgický). Škoda, že v dnešní době už nejsou podobné seriály. Vše ovládají populární hvězdičky Disneyho.. Jaká smůla. Sabrina the Teenage Witch Forever!!! <3 Btw- Elbarto08: Jsem rád, že nejsem jediný, kdo to má takhle stejně.. ;) ()

• Herečka Beth Broderick (postava Zeldy Spellman) odišla zo seriálu po šiestej sezóne. (rador)
  • V epizodě Spellmanům přivezou nový nábytek, který mluví a hýbe se. V určitých scénách lze vidět, že za křesly sedí lidé, kteří s nimi hýbou. Například ve scéně, kdy si Sabrina (Melissa Joan Hart) poprvé sedá do křesla, lze vidět, že za křeslem na zemi sedí člověk. (korinek)
  • Podla Sabrininho vodičského preukazu z dielov 3-15 vieme, že sa Sabrina narodila 22.4.1981. (rador)

Související novinky

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)