Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál)

Sabrina, the Teenage Witch

Sabrina - mladá čarodejnica

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1996, 163x22 min

Melissa Joan Hart, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane, David Lascher, Mary Gross, Jon Huertas, Alimi Ballard, Michelle Beaudoin, Andrew W. Walker, Paul Feig, Paul Hoen, China Jesusita Shavers, Dylan Neal, George Wendt, Donald Faison, Henry Gibson, Penn Jillette, Beth Grant, Jason James Richter, Robby Benson, Barbara Eden, Erik Estrada, Donna D'Errico, Teller, Billy West, Robert Picardo, Eddie Cibrian, Fred Stoller, Corbin Allred, Eric Jungmann, Tim Thomerson, Bryan Kirkwood, Charles Shaughnessy, Essence Atkins, Matt Battaglia, Mindy Burbano, Avril Lavigne, Douglas Sills, Ron Lester, Cary-Hiroyuki Tagawa, Geoff Pierson, Brian Gross, Greg Vaughan, Sophia Bush, Michael Trucco, Loni Anderson, Christopher Rich, Paul Sand, Alley Mills, David Sederholm, Jane Sibbett, Victor Raider-Wexler, Jerry Springer, Peter Scolari, Victoria Jackson, Blake Clark, Nicole Scherzinger, Jeff Witzke, Kel Mitchell, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Cristine Rose, Arturo Gil, Chuck McCann, Jay Michael Ferguson, Ginger Williams, Scott Gurney, Robert Torti, Diane McBain, Beverly Johnson, DaNae West, Dave Allen, Jim Hanks, Robert Chapin, Corey Large, Randy Travis, Morwenna Banks, William O'Leary, John Ratzenberger, Caroline Williams, Douglas Tait, Marcus Folmar, David Starzyk, Alan Sues, Natalia Nogulich, Walter Jones, Louise Sorel, Austin Peck, Thad Luckinbill, David Garrison, Len Lesser, Gregg Binkley, Shirley Jones, Jacob Witkin, Sonny King, David O'Donnell, Aaron Carter, Nick Carter, Sean Moran, J.G. Hertzler, Sarah Lancaster, Mark L. Taylor, Andrea Savage, Mary Ann Mobley, Tom Poston, Valente Rodriguez, Britney Spears, Lisa Darr, David Alan Graf, Jesse Plemons, Tara Buck, Ryan Francis, Robin Riker, Richard Kline, Dorie Barton, Larry Thomas, Elyse Ashton, Naomi Grossman, Alastair Duncan, Morgan Brittany, Nick Bakay, Leslie Stevens, Richard Grove, Rosalind Ayres, Riley Schmidt, Dennis Fimple, Raquel Welch, Danny Bonaduce, Dave Madden, Dave Engfer, Maria Menounos, Natalia Cigliuti, Clement von Franckenstein, Jennifer Hall, Tom McGowan, Wayne Duvall, Joel Michaely, Kasan Butcher, Carol Ann Susi, Diana Maria Riva, Alice Ghostley, Andy Roddick, Jerry Lambert, Greg Baker, John Salley, John Ducey, Steven Anderson, Sara Ballantine, William Bassett, Lisa Kaminir, Hallie Todd, Lillian Adams, Ellen Albertini Dow, Brian Donovan, Teddy Lane Jr., Faith Prince, Michael Deak, Alex Rocco, Trevor Lissauer, Tom Virtue, Bryan Cuprill, David Wells, Estelle Harris, Suzanne Krull, Cork Hubbert, Steve Allen, Kato Kaelin, Dennis Lipscomb, Carmen Filpi, Joel Brooks, Ritch Brinkley, Isaac C. Singleton Jr., Mary Hart, Frankie Avina, Matt Winston, E.J. Callahan, Jane Carr, Brian Cousins, John Durbin, Myra Turley, Dion Anderson, John Griffin, Kevin Moon, Susan Angelo, Elizabeth Hart, Ming Lo, Barry Livingston, Phillip Glasser, Aria Noelle Curzon, Ric Sarabia, Phil Nee, Edie McClurg, Patrick Bristow, Robert Bauer, Johnny Mathis, Kerry Norton, Michael Dempsey, Annie O'Donnell, Robert Noble, Patrick Cronin, Charles Walker, Luck Hari, Shirley Prestia, Greg Lewis, Ed Gale, Beth Howland, Dan Desmond, Mark Sivertsen, Peggy Miley, Matt Boren, Doug Sheehan, Mark Lonow, Annie Little, Tom Beyer, John O'Brien, Greg Cromer, Manu Intiraymi, Gary Stockdale, Ruth Buzzi, Larry Dorf, Dale Raoul, Danny Goldman, Cameron Bender, Sisqó, Gary Sandy, Tim Haldeman, Beverly Sanders, Kay E. Kuter, Alexandra Johnes, Jorge-Luis Pallo, John O'Hurley, Alex Greenwald, Jeanette Miller, Van Epperson, Christopher Darga, Shaun Weiss, Mark Blankfield, Wendy Worthington, Gary Owens, Bob Vila, Berlinda Tolbert, Jeff Austin, Ahmad Stoner, Aeryk Egan, David L. Lander

Scénografie:

Scott Heineman

Kostýmy:

Dianne Kennedy

Skvělej odreagovávací seriál. Je vtipnej, krátkej, nevleče se. A díl s Backstreet boys, kteří umějí zpívat jen proto, že vypili Sabrinin tekutý talent mě vážně dorazil :-) Možná sem si zavařila mozek, že už nebude fungovat. Bude jen sedět na krku a měknout a měknout až mi neudrží vlasy a budu muset nosit klobouk./Víte proč vás sem čarodějnická rada přivolala dámy? Je vám tu smutno?/ Mám sebou zásobu jídla na čtyři měsíce. Bezva, takže když nás zasáhne asteroid, zemřeme s jídlem, které vedle nás vydrží až do dubna./Levitoval někdo z naší rodiny abnormálně? Jo, v šedesátých letech, ale tenkrát byli všichni zkouřeni./ Jau, kousl mě popcorn!/Je to moc velký pán z druhé říše. Kdo je to? Bob. Rodiče asi netušili, že bude důležitý, když hledali jméno.Přivoláme ho jeho písničkou. Bob bob bob booob. Jak si pamatujete slova?/ Přikláněla bych se k Horečce sobotní noci nebo k Pomádě. Nikdy sem o těch filmech neslyšel. Vážně? A víte, že je Hitler mrtvý?/ o čem to mluví? O šedesátých letech. Ooo už chápu, mír, láska a špína./ Ne, nemyslím, že je to dobrý nápad. Myslím, že to je geniální nápad. A kdyby měl Einstain takové úsporné nápady, vydělal by si na holiče.(9.4.2009)

Já nevím, sice to na pět hvězd není, ale překvapuje mě vesměs průměrné až špatné hodnocení. Osobně jsem si tenhle seriál opravdu oblíbila. Sabrina je vážně sympatická osoba, má celkem komediální talent, Zelda se vyznačuje tou svojí pořádností a nejlepší je prostě teta Hilda, správná pohodářka, která umí vtipkovat jako málokdo. Ale ani fantastická Hilda snad nemá na darebného, černého kocoura Salema, který chtěl ovládnout svět. Při jeho hláškách se prostě válím smíchy... Nejlepší byla snad úplně první řada, naopak řada druhá se úplně vybočovala celé Sabrině, nechápu, co se dělo, ale s třetí řadou se "kouzlo" Sabriny opět vrátilo. S každou sérií každopádně přišlo něco nového, někdy to bylo dobré, jindy horší. Trochu jsem byla naštvaná pokaždé, když Salema začal dabovat někdo jiný, jeho úplně první hlas byl snad nejlepší. Líbí se mi, že si seriál dělá srandu z učitelů a ze školy, to asi každý ocení, ne? Navíc je docela příjemné, že humor v Sabrině není nijak drsný, je celkem nevinný a přestože rozhodně, rozhodně nejsem žádná purytánka, je celkem fajn si odpočnout od sexuálních narážek, kterých je teď v televizi plno. Na závěr můžu jen dodat, že mě opravdu potěšilo, když v seriále hostovala moje oblíbenkyně Avril Lavigne....(9.6.2011)

První čtyři sezóny jsou vynikající. Pátá a šestá o něco slabší, neboť tety Hilda a Zelda společně se Salemem jsou celkem upozaděný a na scénu přicházejí Sabrinini noví spolubydlící, který mi teda k srdci nepřirostli včetně Sabrinina novýho přítele, kterej nemá ani desetinu toho, co měl Harvey. Sedmá sezóna je už jen protahování naprosto bez tet s kupodivu uklidněným Salemem a hromadou rockových celebritek...(17.7.2009)

Božínku, tenhle seriál byl moje dětství! Sabrina, Salem a tetičky Spellmanovi.. Začínají se mi vracet veškeré vzpomínky.. (a připadám si taky trochu nostalgický). Škoda, že v dnešní době už nejsou podobné seriály. Vše ovládají populární hvězdičky Disneyho.. Jaká smůla. Sabrina the Teenage Witch Forever!!! <3 Btw- Elbarto08: Jsem rád, že nejsem jediný, kdo to má takhle stejně.. ;)(12.7.2013)

První 3 řady jsou u mě jednoznačně za 4*. 1.místo má rozhodně,500 let starý čaroděj,Salem Saberhagen (nevím,zda je to narážka,ale mě jeho příjmení tedy vyvolá vždy,vzpomínku na skvělého autora science-fiction,Freda Saberhagena,Války s Berserkery etc.), který byl proměněn za to,že chtěl ovládnout svět,na 99 let:-) v kočku. Na 2.místě mám Sabrininu nemesis na střední,Libby Chesslerovou a na 3.místě vládne,Katrina! Takový skvělý koncept se zlým dvojčetem a oni ho dají jen do 2 dílů+pár zmínek v dalších sériích. Zločin!(10.8.2017)

• - Diváci poprvé uvidí Hildin (Caroline Rhea) pokoj až v závěru 6. série (Elbarto08)

• - Posledná pesnička odohraná v seriály má názov "Running" od "No Doubt". (rador)

• - Natáčalo sa v Bostone, Burbanku. Interiéry boli postavené vo Warner Brothers Burbank Studios. (Greenpeacak)