Gotham

USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)

Série(5) / Epizody(100)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Vlaidmar

hneď ako som videl prvú časť, tak som vedel, že mám nový seriál ktorý môžem sledovať bez prestávky. napätie tu jednoznačne bolo, temnota Gothamu tiež a skvelé herecké výkony mi všetko iba znásobili. Ben McKenzie mi perfektne pasoval do role Jamesa Gordona, i keď som mal zo začiatku pochybnosti, 6e ako to bude zvládať.herecká chémia medzi hlavnými postavami funguje a ja sa teším na pokračovanie a dúfam, že tvorcovia ešte viac pritvrdia... ja takéto seriály môžem, tak hor sa do Gothamu.. Po vzhliadnuti kompletnej prvej a casto druhej serie, nemam inu moznost, ako ist s hodnotenim vyssie. Dej serialu sa krasne zatemnuje a zlocinci a gotham su jednoducho uzasni. ()

L.O.T.R

Dokonalé! Autori vystihli presne taký Gotham aký by mal byť. Je plný zločincov a takmer žiadneho dobra ba dokonca aj tam kde sa spočiatku dobro skrývalo sa našlo to zlé. Neviem kto vyberal hercov ale tomu človeku by som dal Oscara za výber hercov keby sa taký udeľoval pretože každý jeden herec je pre svoju úlohu dokonalý! Či už je to Ben McKenzie ako policajt Gordon alebo pán Nygma. Jednoducho každá postava tu má čo robiť a normálne sa až čudujem ako je možné v dnešnom trende kde väčšina seriálov čo má 50 minút na 1 diel má väčšinou len 10 dielov tak že niekto spravil 22 dielny seriál kde každý časť má 42 minút čistej stopáže a stále má čo ponúknuť. Páči sa mi že autori tohto seriálu ignorovali trilógiu TheDarkKnight, pretože mnoho vecí sa teraz môže zmeniť a zároveň vylepšiť. Napríklad vzťah medzi Brucom Waynom a Selinou Kyle je doslova perfektný, niekto by povedal že taký detský ale veď oni sú ešte deti takže od nich nemôžeme čakať hrdinské zázraky ako od Batmana a Catwoman z trilógie TheDarkKnight. Musím sa priznať že spočiatku som tomu seriálu vôbec neveril a prilákala ma k nemu upútavka na 16 epizódu kde sa objavil nový JOKER a po tomto výkone som neváhal a pustil sa do toho. Seriál zo začiatku môže pôsobiť slabo ale po pár dieloch sa začne dávať skladačka dokopy ani neviete ako. Moje najobľúbenejšie postavy jednoznačne komisár Gordon ten je jednoducho skutočná spravodlivosť a je dobré vidieť a predstaviť si čím všetkým prešiel kým sa dostal tam kde bol pri už spomínanom Temnom Rytierovi. Ale najviac mi ulahodila úloha Tučniaka, ktorý bol stvárnený Robinom Taylorom a nech si hovorí kto chce čo chce ale jeho výkon je dych berúci! Tak ako je pre mňa neodmyslitelným JOKEROM Heath Ledger tak sa teraz pre mňa stáva neodmysliteľným TUČNIAKOM Robin Taylor. Bez ohľadu na to ako dobre bol zahraný v starom Batmanovi toto je nová éra. DC Comics si práve zarobili na najlepšie spracovaný seriál podľa komixu a v dohľadnej dobe silno pochybujem že to niečo prekoná. ()

nolitimere

Po dlhej dobe seriál , ktorý ma bavil každou časťou ..... prvých 10 častí hodnotím na 95% tá druhá polovička bola už o čosi slabšia 80% , ale finále teda posledné 3 epizody boli vymakané .... jednoznačne sa teším na 2 sériu/ak sa jej dočkáme/... ...... Jada Pinkett Smith/Fish Mooney/ by si zaslúžila nejaké to ocenenie ;-) ()

Fraktální

Směšná soapopera v kulisách mytologie batmana? Nebo se pletu? Brutalita, kdy někdo zabije rybáře u řeky jen proto aby si dvakrát kousnul do sendviče ??? islámský stát má co dohánět... ()

Socirel

Gotham má kolísavou kvalitu víceméně ne moc provázaných epizod, děj se zaměřuje mimo jiné na zrození Batmana a jeho nepřátel ale hlavně na mladého Jamese Gordona, který působí v tomto „temném“ městě jako z jiného světa. I když vlastně v tomto seriálu Gothamská atmosféra nepůsobí tak drsně a temně jak by se na první pohled mohlo zdát a to je dáno tím že si FOX prostě nemůže dovolit to, co například kabelovky. Obsazení není vyložená tragédie ale k povedenému má také daleko. Hádankář a Gordonův kolega Bullock se povedli, tučňák také, ale ten se někdy chová jako Joker a ostatní průměr nebo podprůměr. ()

oleg121

1. séria: Seriál podáva origin príbehy jednotlivých ikonických postáv tohto univerza vcelku solídne a predovšetkým vierohodne. Len ťažko sa ale dá zbaviť pocitu, že tvorcovia iba na oko tieto známe postavy využívajú a že bez nich by to v podstate bola len tuctová kriminálka. Zatiaľ 70% uvidíme po niekoľkých dieloch ďalšej série. Celkový dojem aj napriek tomu ale prevažne kladný. ()

EricNor

Nejsem úplně nadšený, ale díky některým postavám se to sledovat dát. Jmenovitě: Gordon, Harvey, Selina. Na druhou stranu mi seriál kazí Jada Pinkett, která přehrává jako nejhorší šmíra a vždycky, když je na scéně, mám chuť to vypnout. Zápletky jednotilivých dílů jsou ploché, jako detektivka to neobstojí a slouží spíš jako vata většímu plánu střetu mafiánských rodin. Druha rada ma zatim jednu dejovou linii, coz je pri me lepsi, ale ze serialu jsou přílišná jatka, coz pusobi zbytecne lacine. Chtelo by to ubrat nasili. ()

Deivy

Prosím, vy čo tu píšete aký bol pilot slabý a na základe toho dávate hodnotenia */** tak skúste tomu dať ešte šancu. Pilot bol iba velmi slabý odvar toho čo nas čaká v ďalších epizódach, hlavne ku koncu prvej série je to vcelku strhujúce. Za mňa výborný seriál z prostredia "Batmanovho" mesta (on mi tam paradoxne vôbec nechýba). Myslel som si, že po Nolanovej sérii som túto svoju oblúbenú tematiku navždy pochoval, ale toto ma naozaj dostalo. Najobľúbenejšie postavy: Harvey Bullock, Oswald, Lee, Nygma a v podstate aj Gordon. 90% ()

Pimburger

Jako již tradičně zde, nechápu procenta a některá hodnocení. Ne, že by se to nedalo používat jako skvělý uspávadlo, když nemůžete v noci usnout, ale jinou hodnotu po půlce první série nevidim. Možná se to ještě někdy rozjede, ale já mám prostě problém s tím, že pokud tam mám Gotham, tak tam chci mít i Batmana. Jim Gordon vypadá jakoby měl Downův syndrom, nedokáže nic vymyslet a v každym díle dostane nakládačku. V podstatě je mi ho spíš líto, než aby to byl důstojný soupeř ostatním. Další věc, kterou tu ostatní vychvalují až do nebe a mně přijde naprosto stupidní, jsou budoucí Batmanovi protivníci. Ne, že by Tučňák nebyl správně úchylnej, ale vědomí, že on je tam v postatě za nějvětšího drsňáka a seriovomasovýho vraha a nikdy se mu nic nestane, protože musí vyrůst a nechat se porazit Batmanem, mě prostě nudí. Kdyby to tvůrci pojali jako vyšetřování vraždy Waynových, vzestup Dona Falconiho na úkor Maroniho a formování drsňáckýho poldy Gordona, tak by to bylo v pohodě, ale tady prostě chybí pořádnej kladnej hrdina, přičemž jedinej, kdo se k tomu nejvíce blíží, je malej Wayne, kterej - na rozdíl od Gordona - trošku přemýšlí a já si jen přeju, aby už konečně objevil jeskyni a pustil se do všech těch padouchů ve městě, když tam nikdo jiný není... ()

kecal

Království za pořádný fantasy, nebo sci fi seriál !!!!! Je to čím dál tím horší. Na začátku druhé série už to začalo být nesnesitelné a to mám přitom většinu postav celkem rád, ale proč proboha dělají tak nesmyslné věci ?:(( ()

Surrenderko

+ herecký casting - naprostá nekonzistentnost s předlohou (i když to nebylo v mnoha případech nutné) Suma sumárum poměrně fajn detektivka z prostředí Gothamu, ale nic zásadnějšího bych od toho nečekal. ()

Duffman 97

Kdybych to měl přiřadit k filmové sérii,nejvíce je to podobné Burtnovým Batmanům.Hlavně atmosférou.Seriál popisuje události předtím než Bruce odejde k lize stínů,čili dávno před prvním zjevením Temného rytíře.Jinak se mi seriál velmi líbil.Skvělá atmosféra,herci taky dobrý a hlavě i bez Batmana zajímavé. ()

BigJohn02

Velmi dobrý seriál, geneze postav z Gothamu je zajímavá a nápaditá. Představitelé slavných gothamských figurek - Pinguina, Riddlera, Cat - vesměs odpovídají mým představám. Vývoj Bruce Wayna je ale trochu chaotický a nepřesvědčivý. Na druhou stranu je tady nejlepší Alfred, jaký se kdy ve filmovém zpracování objevil. Ústřední dvojice GCPD - Jim Gordon a Harvey Bullock - přežijí v někdy dost překombinovaném ději všechno, jak se zdá. Některé postavy jsou pro změnu nesympatické už od pohledu, zejména Theo Galavan a nesnesitelně afektovaná Fish Mooney, kterou jsem nemohl vystát od první chvíle. Její oživení mě fakt nepotěšilo. Skvělou a nedoceněnou postavou je naopak famózní zabiják Victor Zsasz. Čtvrtá serie končí mohutným apokalyptickým finále, takže jsem docela zvědavý na pátou. ()

hmyzovrah

Psychopati, vrazi všeho druhu, tajné spolky, mafie a proti nim stojí James Gordon, Bruce Wayne a jejich parta. Ovšem nejlepší postavou a také hercem je Robin Taylor alias Tučňák, začíná tam jako Lúzr, ale postupně se vypracuje. I on má svou partu. Seriál začína jako mafiánský-krimi, ale postupně se mění na komixový a mi múžeme bejt u zrodu Mr. Freeze, Hádankáře, Jokera a dalších. ()

Marek.Skalka

V porovnání se současnými seriály si tento udržel mou pozornost celou dobu. Některé díly se mi tedy moc nelíbily, jenže na druhou stranu když si vezmu, kolik jich bylo celkem... Je škoda, že to skončilo. Ovšem dalo by se říci, že by to mohl být dobrý začátek něčeho podobného. ()

Venum

Clovek co zna Gotham, a jeho zapletky, padouchy a ruzne postavy si to urcite uzije vic hned od zacatku. Ja udelal takovou mensi chybu, a to je , ze jsem se nechal rozmazlit od Nolana. Zde u Gothamu, je potreba vydrzet prvnich 5-10 dilu v prvni serii, kde se tvurci snazi urychlit predstaveni postav, potom je to jizda. Gothamu vyslo vynikajici obsazeni Penguina, Riddlera a Jokera. Za zminku stoji taky velmi sympaticky Victor Zsazs. Co se kladnych postav tyce , tak herec David Mazouz hraje Bruce Wayne na vybornou. To same muzeme rict o McKenziem a jeho Gordonovi, stejne tak jako o vybornem Alfredovi. 2 a 3 serie je jizda, je to vtipne , ma to naboj, takze velmi doporucuji vsem nadsencum! za me easy 8/10. ()

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)