Neuvěřitelné příběhy (TV seriál)

Amazing Stories

Neuveriteľné príbehy

Horor / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 1985–1987, 19 h 41 min (Minutáž: 25–60 min)

Tvůrci:

Joshua Brand

Steve Antin, Christina Applegate, Eve Arden, Drew Barrymore, Paul Bartel, Dirk Benedict, Luca Bercovici, Milton Berle, Barbara Billingsley, Brad Bird, Roberts Blossom, Eddie Bracken, Beau Bridges, Richard Bull, Sid Caesar, Debbie Lee Carrington, Jeff Cohen, Kevin Costner, Jon Cryer, James Cromwell, Bruce Davison, William Dear, Dom DeLuise, Danny DeVito, Rick Ducommun, Griffin Dunne, Charles Durning, Hector Elizondo, Lou Ferrigno, Bryan Gordon, Seth Green, Lukas Haas, Albert Hague, Mark Hamill, Larry Hankin, Elden Henson, Gregory Hines, Pat Hingle, Leann Hunley, Amy Irving, Brion James, Harvey Keitel, Anthony LaPaglia, Joel Lawrence, Geoffrey Lewis, John Lithgow, Robyn Lively, Kathleen Lloyd, Sondra Locke, Nicholas Love, Andrea Marcovicci, Richard Masur, Andrew McCarthy, Hayley Mills, Joe Pantoliano, Richard Paul, Scott Paulin, Leo Penn, Rhea Perlman, Rain Phoenix, Robert Picardo, Bronson Pinchot, Priscilla Pointer, Kelly Reno, Tim Robbins, Leo Rossi, Tim Russ, Frank Ryan, Wendy Schaal, Kyra Sedgwick, Helen Shaver, Charlie Sheen, Casey Siemaszko, Lane Smith, Suzanne Snyder, Kiefer Sutherland, Patrick Swayze, M. Emmet Walsh, Sandy Ward, Sam Waterston, Shawn Weatherly, Frank Welker, Forest Whitaker, Mary Woronov, Weird Al Yankovic, Wil Shriner, Stephen Geoffreys, Frances Bay, Dick Miller, Sid Haig, Lana Clarkson, Gary Coleman, Stephen Lee, Evelyn Keyes, Kristian Alfonso, Randy Oglesby, Marvin J. McIntyre, Carrie Fisher, Mary Jo Deschanel, Ray 'Boom Boom' Mancini, John Fiedler, Ann Bell, Tracey Walter, Mary Stuart Masterson, Michael DeLuise, Michael Horse, Loni Anderson, Joe Regalbuto, Tim Herbert, James Karen, Joyce Van Patten, Royal Dano, Sydney Lassick, Cindy Morgan, Anne Helm, Mary Ellen Trainor, Dick Shawn, Chris Nash, Cassandra Gava, Don Calfa, John Philbin, Richard Young, C.J. Hunt, Joe Seneca, Adam Ant, Len Lesser, Conrad Dunn, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Julius Harris, Tom Bresnahan, Peter Jason, Philip Bruns, J.A. Preston, Thomas Rosales Jr., Max Gail, Anthony James, Susan Swift, Nancy Parsons, Hurd Hatfield, Abbe Lane, Robert Axelrod, Benji Gregory, Robert Tessier, James Avery, Jamie Rose, Angelo Rossitto, Nicholas Pryor, Barry Dennen, Jack Carter, William Boyett, Larry Cedar, Lurene Tuttle, Fritz Feld, Charles Lucia, Ian Wolfe, Ralph Seymour, Garry Goodrow, Dennis Haskins, Dianne Hull, Kevin Hagen, James T. Callahan, Craig Richard Nelson, Fran Ryan, Lance E. Nichols, Harry Northup, Hawthorne James, John Alvin, Joanna Merlin, Angel Tompkins, Robert Townsend, Tom Amundsen, Dennis Lipscomb, David Arnott, J.J. Cohen, Justin Mooney, Frederick Coffin, David L. Crowley, Ebbe Roe Smith, Ritch Brinkley, Lyle Alzado, Jack Thibeau, Lisa Jane Persky, Clare Kirkconnell, Louis Silvers, Billy Beck, LaWanda Page, Larry Gelman, Lucy Lee Flippin, Gennie James, Frank Doubleday, Hugh Gillin, Alan Fine, Al Ruscio, Jeremy Iacone, Matthew Labyorteaux, Louis Giambalvo, Galyn Görg, David Byrd, Penny Peyser, Bill Allen, Mabel King, Michael Cavanaugh, Jon Van Ness, Ed McMahon, Gabriel Damon, David Friedman, Todd Allen, Christopher Lloyd, Scott Coffey, David Carradine, Polly Holliday, June Lockhart, Jeffrey Jones, Katherine Borowitz, Kathy Baker, Kate McNeil, Michael Lerner, Lisa London, Annie Potts, Mercedes McCambridge, Scott Menville, Bob Balaban, Lainie Kazan, Sheryl Lee Ralph, Marcia Strassman, Victoria Catlin, Billy Green Bush, Robert Stevens, Laraine Newman, Rick Overton, Jim Siedow, Wendy Phillips, Gordon Jump, Gary Riley, Beverly Sanders, Robert Lesser, Philip McKeon, Rod McCary, Taliesin Jaffe, Penelope Sudrow, JoAnn Willette, Carol Arthur, William Frankfather, Jim Jansen, Dana Gladstone, Michael Zand, Jake Steinfeld, Rodney Kageyama, Tad Horino, Joshua Rudoy, Leo Geter, Britt Leach, Keith Joe Dick, Marshall Efron, Rebecca Schaeffer, Daniel Frishman, Bill Martin, Pamela Guest, Arnold Johnson, Eda Reiss Merin, Nicholas Mele, Sal Viscuso, Ken Olfson, Eric Bruskotter, Roberto Contreras, Lois De Banzie, John Scott Clough, Eve Smith, Douglas Seale, John Roselius, Bill Wiley, Peter Fitzsimmons, Peter Kwong, Ben Kronen, Alix Elias, Joseph G. Medalis, Tom Hodges, Gail Edwards, Robert Starr, Dominick Brascia, Paul 'Mousie' Garner, Joel Lawrence, Peter Iacangelo, Dick Yarmy, Jed Mills

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +žánrová pestrost, pár známých tváří tu zahlédnete, většina příběhů má především v závěru zajímavou pointu -bohužel dějově občas trvá, než pochopíte o čem to je, nebo v čem je pointa, některé příběhy opravdu nezajímavé, nebo jsem je nepochopil, obraz působí zastarale/// Zvládl jsem nějakých cca 20 epizod abych si udělal obrázek o tom, že to už dnes moc nefunguje. Ve své době snad mohlo, ale dnes?. A nedá se říct, že by příběhy ztratili něco ze svého kouzla. Některé z nich si dokonce pamatuji. Jenže nějak to na mě nezabírá. Kvalita epizod je velice odlišná a to stejné platí pro příběh. Popravdě jsem čekal trochu víc. Možná někdy později dokoukám zbývající, až se budu hodně nudit./// Celkem 53%///(27.2.2012)

• kinej

Viděl jsem 4 díly, z toho 3 díly byly od Spielberga a dá se předpokládat, že si jako režisér vybral ty nej a musím konstatovat, že je to slabé. V 80. letech se zkrátka dobré sc-fi seriály asi ještě točit neuměli. Scénáře povídek jsou většinou psány s vědomím nízkého rozpočtu a omezených možností speciálních efektů a tak je výsledek tristní. Dvojepizoda Neobyčejný let, kterou také točil Spielberg je, i přes mizernou technickou kvalitu, (televizní kamera se nikdy nevyrovná té filmové) poměrně napínavý, ale závěr je tak pitomý, že ani sám velký režisér to nedokáže sdělit kloudně. Éra dobrých serálů tohoto raení přišla až s Twin Peaks a X-Files.(13.2.2009)

Režisér - název dílu - - a herec, který za to možná stojí. 1, Steven Spielberg - VLAK DUCHŮ - Lukas Haas 2, Matthew Robbins - OSOBNÍ PŘITAŽLIVOST - John Scott Clough 3, Michael Moore - JOBE Z PEVNOSTI ALAMO - Kelly Reno 4, William Dear - MUMIE TATÍNKEM - Tom Harrison 5, Steven Spielberg - PROKLETÝ LET (2.části ) - Kevin Costner 6, Peter Hyams - JASNOVIDEC - Gregory Hines 7, Bob Balaban - SILNÁ ANTÉNA - Matthew Laborteaul 8, Donald Petrie - KOUZELNÍK - Leo Rossi 9, Burt Reynolds - SVĚDOMÍ MÁ DOVOLENOU - Loni Anderson 10, Bob Clark - DÁLKOVÝ OVLADAČ - Sydney Lassick 11, Phil Joanou - VESELÉ VÁNOCE - Pat Hingle 12, Clint Eastwood - VANESSA V ZAHRADĚ - Harvey Keitel 13, Joan Darling - PANÍ NA HLÍDÁNÍ - Mabel King 14, Leslie Linka Glatter - ANI DEN NA PLÁŽI - Charlie Sheen 15, Thomas Carter - JEDNA PRO ZAHŘÁTÍ - James Cromwell 16, Norman Reynolds - HROMADA VETEŠE - Mark Hamil 17, Joe Dante - BU, BU, BU - Evelyn Reyes 18, Thomas Carter - DOROTHY A BEN - Joe Seneca 19, Martin Scorsese - V ZRCADLE - Sam Waterston 20, Paul Bartel TAJNÉ OBRÁZKY Eve Arden 21, Irvin Kershner - ĎÁBELSKÉ TUPÉ - Tony Kientz 22, Phil Joanou - PANENKA - John Lithgow 23, Lesli Linka Glatter - GÉNIUS - Leo Penn 24, Timothy Hutton - DĚDEČKŮV DUCH - Andrew McCarthy. ----ČÁST 2 ----, 1, Danny DeVito - SNUBNÍ PRSTÝNEK - Rhea Perlman 2, Tom Holland - SPRÁVNÉ DÁVKOVÁNÍ - Joann Willette 3, Robert Markowitz - ČAROVNÁ SOBOTA - Taliesin Jaffe 4, Todd Holland - VSTUPTE KE MĚ DO SNU - David Hollander 5, Kevin Reynolds - MUSÍTE MI VĚŘIT - Mary Betten 6, Joe Dante - GREIBBLE - Hayley Mills 7, Mick Garris - ŽIVOT V CELE SMRTI - Patrick Swayze 8, Robert Zemeckis - JAK PŘIPRAVIT PROFESORA O HLAVU ( 2.části ) - Christopher Lloyd 9, Todd Holland - DÍKŮVZDÁNÍ - David Carradine 10, Norman Reynolds - O NEJLEPŠÍ DÝNI - Polly Holliday 11, Joan Darling - CO KDYŽ...? - Jake Hart 12, Michael Riva - VĚČNÁ PAMĚŤ - Katherine Borowitz 13, Ken Kwapis - STOPAŘKA - Kathy Baker 14, Paul Michael Glaser - PARŤÁK - Kate McNeil 15, Nick Castle - V TELEVIZNÍM SVĚTLE - Michael Lerner 16, Brad Bird - HODNÝ PEJSEK - Kreslené 17, Paul Bartel - GERSHWINOVO ZJEVENÍ - Bob Balaban 18, Graham Baker - MOC DIVNÍ SOUSEDÉ - Marcia Strassman 19, Lesli Linka Glatter - BEZ DIANY - Dianne Hull 20, Robert Stevens - STĚHOVÁNÍ - Dennis Lipscomb 21, Tobe Hooper - MISS GALAXIE - Dick Shawn(11.10.2009)

• janny

No Števo Spielberg v tých 85tych rokoch si musel aj s kolegami na niečom fičať. Tak polovica tých príbehov je blbá(ako tá kde si chlapík predstavil kolesá pod poškodeným lietadlom a prežil pristátie-to bola v skratke 2-epizoda alebo tá kde učiteľ prišiel o hlavu). To že sa objavili známi herci v pár epizódach, to neznamená že je to dobrý seriál.(19.1.2014)

Viděl jsem pár dílů. Nejvíce mne zaujal (jak jinak) ten, kde se poškozená létající pevnost B17 vrací z náletu do Anglie. Spodní střelec má zablokovanou věž, která nejde otevřít. Jelikož nejde hydraulika, nejde vysunout podvozek (a co ruční vytočení ? ehmm) a paliva zatraceně rychle ubývá. Vedoucí pilot K. Costner musí se strojem přistát, má na palubě dalším 7 chlapů a ví, že toho uvězněného tam dole bude nutno obětovat... Osádka se už připravuje na nejhořší, na věži odříkává modlitby kněz a k dráze se již ženou kvílející ambulance a vyprošťovací tými když v tom se něco stane... Tak to je v kostce jedna epizodka, která je tak trochu charakteristická pro celý seroš. Ten upoutá celkem solidní výpravou i nasazením slušné řádky známých herců. Nemohu si ale pomoct na Spielberga to bylo krapet slabší. * * *(18.3.2014)

• - Jméno Neuvěřitelné příběhy původně přináleželo časopisu, který ve světě vědecké fantasy vyvolal doslova revoluci. (Olík)

• - Příběhy v seriálu jsou inspirované povídkami ze stejnomeného časopisu, který vycházel v období let 1926 - 2005 a byl prvním v žánru sci-fi. (Fenk)