Neuvěřitelné příběhy

(seriál)
  • USA Amazing Stories (více)
USA, (1985–1987), 19 h 41 min (Minutáž: 25–60 min)

Steve Antin, Christina Applegate, Eve Arden, Drew Barrymore, Paul Bartel, Dirk Benedict, Luca Bercovici, Milton Berle, Barbara Billingsley, Brad Bird (více)

Série(2) / Epizody(45)

Věci "mezi nebem a zemí" je těžké pochopit. A zcela nemožné je racionálně vysvětlit.
V seriálu je trochu duchařiny, spousta napětí i humoru, ale hlavně notná dávka hravé fantazie Stevena Spielberga, který uvádí příběhy odehrávající se někde "mezi nebem a zemí". Spielberg, který se na tomto seriálu podílel jako producent i jako režisér, získal pro tento projekt plejádu předních hollwoodských celebrit. Přesvědčí nás o tom, že se i v našem docela všedním světě mohou odehrávat příběhy, nad kterými zůstává obyčejný lidský rozum v bezradných rozpacích. (oficiální text distributora)

Oskar

Tenhle cyklus Stevena Spielberga je stejný jako cokoli jiného od něj - zajímavé, fantaskní nápady, často dobrodružně laděné, ale...! Jako vždycky u Spielberga to vázne v (ne)schopnosti nadsázky. Humor tohoto cyklu je skutečně velmi, velmi ubohý a nefunkční. Ale tomu se zcela vymykají dva mimořádně povedené díly: animovaný 'Rodiný pes' Tima Burtona a dvojdíl 'Jdi za hlavou třídy' Roberta Zemeckise. Těm bych dal po čtyřech hvězdičkách, ostatnímu po dvou. Takže velkoryse hodnotím třemi. ()

MM11

Značně neurovnaný seriál, plný na jednu stranu nesmírně zajímavých epizod, které bohužel čas od času nabourá přiblblá snaha o umění od těch méně nadaných. I když, kriticky viděno, nelze obviňovat režiséra zcela, protože některé hádankovity přebujelé části poněkud zapomínají na logiku. Každopádně Spielberg je značkou a pozval mnoho zvučných jmen, některé za to stojí. ()

Vabr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako dítě jsem si seriál pamatoval jako mnohem lepší. Velmi mě zklamal - opravdu podprůměrný. Většina dílů je úplná kravina. Horor tu opravdu žádný není. Opravdu mě štve, jaké kraviny to většinou byly. Asi bych doporučil zhruba 7 dílů z těch 45. První série je celkem uvěřitelná. Nestojí opravdu za sledování. Krátkost nepomáhá, stejně ubíhá ve většině případech pomalu. NEJLEPŠÍ DÍL: Skryté obrázky NEJHORŠÍ DÍL: Miss Galaxie VYHODNOCENÍ: FIZIHO BAŤOH ()

korbitch22

Neskutečná fraška. Těžko uvěřit, že se na výrobě podílel Spielberg a Kathleen Kennedy. Některé epizody dokonce režíroval Eastwood nebo Zemeckis. Zatímco spousta filmů a seriálů z téhle doby si drží tu osmdesátkovou atmosféru, tak tady ta esence naprosto chybí. Celé je to neskutečně uřvané, amatérské a laciné a je úplně jedno, že se na tvorbě podílela spousta hereckých i režisérských hvězd. Pár dílů se dá zhlédnout, ale drtivá většina je fakt dno. Těžko říct jak se mohl takový mix prostě nepovést. ()

Han22

Tenhle seriál jsem žral, většina dílů měla to osmdesátkové kouzlo, některý byly napínavý, jiný dojemný, u některých jsem se mohl potrhat smíchym, jen pár slabších. Spielberg si to ošéfoval. Bylo to něco jako Krajní Meze pro menší z 80. let se spoustou známých herců a hlavně režisérů. Takže za pět, ať tomu trošku zvednu hodnocení. ()

• Jméno Neuvěřitelné příběhy původně přináleželo časopisu, který ve světě vědecké fantasy vyvolal doslova revoluci. (Olík)
  • Příběhy v seriálu jsou inspirované povídkami ze stejnomeného časopisu, který vycházel v období let 1926 - 2005 a byl prvním v žánru sci-fi. (Fenk)