Neuvěřitelné příběhy (TV seriál)

Amazing Stories

Neuveriteľné príbehy

Horor / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 1985–1987, 19 h 41 min (Minutáž: 25–60 min)

Tvůrci:

Joshua Brand

Steve Antin, Christina Applegate, Eve Arden, Drew Barrymore, Paul Bartel, Dirk Benedict, Luca Bercovici, Milton Berle, Barbara Billingsley, Brad Bird, Roberts Blossom, Eddie Bracken, Beau Bridges, Richard Bull, Sid Caesar, Debbie Lee Carrington, Jeff Cohen, Kevin Costner, Jon Cryer, James Cromwell, Bruce Davison, William Dear, Dom DeLuise, Danny DeVito, Rick Ducommun, Griffin Dunne, Charles Durning, Hector Elizondo, Lou Ferrigno, Bryan Gordon, Seth Green, Lukas Haas, Albert Hague, Mark Hamill, Larry Hankin, Elden Henson, Gregory Hines, Pat Hingle, Leann Hunley, Amy Irving, Brion James, Harvey Keitel, Anthony LaPaglia, Joel Lawrence, Geoffrey Lewis, John Lithgow, Robyn Lively, Kathleen Lloyd, Sondra Locke, Nicholas Love, Andrea Marcovicci, Richard Masur, Andrew McCarthy, Hayley Mills, Joe Pantoliano, Richard Paul, Scott Paulin, Leo Penn, Rhea Perlman, Rain Phoenix, Robert Picardo, Bronson Pinchot, Priscilla Pointer, Kelly Reno, Tim Robbins, Leo Rossi, Tim Russ, Frank Ryan, Wendy Schaal, Kyra Sedgwick, Helen Shaver, Charlie Sheen, Casey Siemaszko, Lane Smith, Suzanne Snyder, Kiefer Sutherland, Patrick Swayze, M. Emmet Walsh, Sandy Ward, Sam Waterston, Shawn Weatherly, Frank Welker, Forest Whitaker, Mary Woronov, Weird Al Yankovic, Wil Shriner, Stephen Geoffreys, Frances Bay, Dick Miller, Sid Haig, Lana Clarkson, Gary Coleman, Stephen Lee, Evelyn Keyes, Kristian Alfonso, Randy Oglesby, Marvin J. McIntyre, Carrie Fisher, Mary Jo Deschanel, Ray 'Boom Boom' Mancini, John Fiedler, Ann Bell, Tracey Walter, Mary Stuart Masterson, Michael DeLuise, Michael Horse, Loni Anderson, Joe Regalbuto, Tim Herbert, James Karen, Joyce Van Patten, Royal Dano, Sydney Lassick, Cindy Morgan, Anne Helm, Mary Ellen Trainor, Dick Shawn, Chris Nash, Cassandra Gava, Don Calfa, John Philbin, Richard Young, C.J. Hunt, Joe Seneca, Adam Ant, Len Lesser, Conrad Dunn, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Julius Harris, Tom Bresnahan, Peter Jason, Philip Bruns, J.A. Preston, Thomas Rosales Jr., Max Gail, Anthony James, Susan Swift, Nancy Parsons, Hurd Hatfield, Abbe Lane, Robert Axelrod, Benji Gregory, Robert Tessier, James Avery, Jamie Rose, Angelo Rossitto, Nicholas Pryor, Barry Dennen, Jack Carter, William Boyett, Larry Cedar, Lurene Tuttle, Fritz Feld, Charles Lucia, Ian Wolfe, Ralph Seymour, Garry Goodrow, Dennis Haskins, Dianne Hull, Kevin Hagen, James T. Callahan, Craig Richard Nelson, Fran Ryan, Lance E. Nichols, Harry Northup, Hawthorne James, John Alvin, Joanna Merlin, Angel Tompkins, Robert Townsend, Tom Amundsen, Dennis Lipscomb, David Arnott, J.J. Cohen, Justin Mooney, Frederick Coffin, David L. Crowley, Ebbe Roe Smith, Ritch Brinkley, Lyle Alzado, Jack Thibeau, Lisa Jane Persky, Clare Kirkconnell, Louis Silvers, Billy Beck, LaWanda Page, Larry Gelman, Lucy Lee Flippin, Gennie James, Frank Doubleday, Hugh Gillin, Alan Fine, Al Ruscio, Jeremy Iacone, Matthew Labyorteaux, Louis Giambalvo, Galyn Görg, David Byrd, Penny Peyser, Bill Allen, Mabel King, Michael Cavanaugh, Jon Van Ness, Ed McMahon, Gabriel Damon, David Friedman, Todd Allen, Christopher Lloyd, Scott Coffey, David Carradine, Polly Holliday, June Lockhart, Jeffrey Jones, Katherine Borowitz, Kathy Baker, Kate McNeil, Michael Lerner, Lisa London, Annie Potts, Mercedes McCambridge, Scott Menville, Bob Balaban, Lainie Kazan, Sheryl Lee Ralph, Marcia Strassman, Victoria Catlin, Billy Green Bush, Robert Stevens, Laraine Newman, Rick Overton, Jim Siedow, Wendy Phillips, Gordon Jump, Gary Riley, Beverly Sanders, Robert Lesser, Philip McKeon, Rod McCary, Taliesin Jaffe, Penelope Sudrow, JoAnn Willette, Carol Arthur, William Frankfather, Jim Jansen, Dana Gladstone, Michael Zand, Jake Steinfeld, Rodney Kageyama, Tad Horino, Joshua Rudoy, Leo Geter, Britt Leach, Keith Joe Dick, Marshall Efron, Rebecca Schaeffer, Daniel Frishman, Bill Martin, Pamela Guest, Arnold Johnson, Eda Reiss Merin, Nicholas Mele, Sal Viscuso, Ken Olfson, Eric Bruskotter, Roberto Contreras, Lois De Banzie, John Scott Clough, Eve Smith, Douglas Seale, John Roselius, Bill Wiley, Peter Fitzsimmons, Peter Kwong, Ben Kronen, Alix Elias, Joseph G. Medalis, Tom Hodges, Gail Edwards, Robert Starr, Dominick Brascia, Paul 'Mousie' Garner, Joel Lawrence, Peter Iacangelo, Dick Yarmy, Jed Mills, Caren Kaye, Michael Villella, Gary Allen, David Rappaport, Robert Kim, Kevin Thompson, Bridget Sienna, Dick Cavett, Stanley Ralph Ross, Jean St. James, Laurel Green, John Forker

Steven Spielberg

Scénografie:

Rick Carter, Tom Bugenhagen (set dekoratér), Gregory Garrison (set dekoratér), Richard B. Goddard (set dekoratér), James Ira Colburn (set dekoratér)

Kostýmy:

Jane Ruhm

Tedy seriál je to dobrý, ale udělat první sérii za 5* a druhou serii za 2* to chce hodně odvahy. FAkt je že ta první série mě neskutečně bavila ale jak nastoupila druhá měl jsem co dělat abych to dokoukal. Herci překvapivý a dvoudílná povídka Prokletý let byla geniální. Jo a celý soundtrack rozhodně stojí zato.(2.6.2011)

Značně neurovnaný seriál, plný na jednu stranu nesmírně zajímavých epizod, které bohužel čas od času nabourá přiblblá snaha o umění od těch méně nadaných. I když, kriticky viděno, nelze obviňovat režiséra zcela, protože některé hádankovity přebujelé části poněkud zapomínají na logiku. Každopádně Spielberg je značkou a pozval mnoho zvučných jmen, některé za to stojí.(22.3.2006)

• Stegman

Ze všech epizod jsem viděl jen čtvrtinu, ale zato jsem si vybíral pečlivě. Pohlídal jsem si epizody od slavných tvůrců (resp. těch, co se v následujících letech osvědčili), a také zvlášť vychvalované epizody. Někteří slavní režiséři mě ale bohužel zklamali (Mirror, mirror, Go to the Head of the Class a docela i Mission). Jako vítěze vidím epizody Mummy daddy a Family Dog. Ale za vidění stojí i Ghost train, Vanessa in the Garden, One for the Road, The Doll a You Gotta Believe Me. Co jsem viděl, bych celkově zhodnotil ****.(16.3.2012)

• Vabr

Jako dítě jsem si seriál pamatoval jako mnohem lepší. Velmi mě zklamal - opravdu podprůměrný. Většina dílů je úplná kravina. Horor tu opravdu žádný není. Opravdu mě štve, jaké kraviny to většinou byly. Asi bych doporučil zhruba 7 dílů z těch 45. První série je celkem uvěřitelná. Nestojí opravdu za sledování. Krátkost nepomáhá, stejně ubíhá ve většině případech pomalu. NEJLEPŠÍ DÍL: Skryté obrázky NEJHORŠÍ DÍL: Miss Galaxie VYHODNOCENÍ: FIZIHO BAŤOH(9.3.2020)

Viděl jsem pár dílů. Nejvíce mne zaujal (jak jinak) ten, kde se poškozená létající pevnost B17 vrací z náletu do Anglie. Spodní střelec má zablokovanou věž, která nejde otevřít. Jelikož nejde hydraulika, nejde vysunout podvozek (a co ruční vytočení ? ehmm) a paliva zatraceně rychle ubývá. Vedoucí pilot K. Costner musí se strojem přistát, má na palubě dalším 7 chlapů a ví, že toho uvězněného tam dole bude nutno obětovat... Osádka se už připravuje na nejhořší, na věži odříkává modlitby kněz a k dráze se již ženou kvílející ambulance a vyprošťovací tými když v tom se něco stane... Tak to je v kostce jedna epizodka, která je tak trochu charakteristická pro celý seroš. Ten upoutá celkem solidní výpravou i nasazením slušné řádky známých herců. Nemohu si ale pomoct na Spielberga to bylo krapet slabší. * * *(18.3.2014)

• - Příběhy v seriálu jsou inspirované povídkami ze stejnomeného časopisu, který vycházel v období let 1926 - 2005 a byl prvním v žánru sci-fi. (Fenk)

• - Jméno Neuvěřitelné příběhy původně přináleželo časopisu, který ve světě vědecké fantasy vyvolal doslova revoluci. (Olík)