Neuvěřitelné příběhy (TV seriál)

Amazing Stories

Neuveriteľné príbehy

Horor / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

USA, 1985 - 1987, 19 h 41 min (Minutáž: 45x30 min)

Steve Antin, Christina Applegate, Eve Arden, Drew Barrymore, Paul Bartel, Dirk Benedict, Luca Bercovici, Milton Berle, Barbara Billingsley, Brad Bird, Roberts Blossom, Eddie Bracken, Beau Bridges, Richard Bull, Sid Caesar, Debbie Lee Carrington, Jeff Cohen, Kevin Costner, Jon Cryer, James Cromwell, Bruce Davison, William Dear, Dom DeLuise, Danny DeVito, Rick Ducommun, Griffin Dunne, Charles Durning, Hector Elizondo, Lou Ferrigno, Bryan Gordon, Seth Green, Lukas Haas, Albert Hague, Mark Hamill, Larry Hankin, Elden Henson, Gregory Hines, Pat Hingle, Leann Hunley, Amy Irving, Brion James, Harvey Keitel, Anthony LaPaglia, Joel Lawrence, Geoffrey Lewis, John Lithgow, Robyn Lively, Kathleen Lloyd, Sondra Locke, Nicholas Love, Andrea Marcovicci, Richard Masur, Andrew McCarthy, Hayley Mills, Joe Pantoliano, Richard Paul, Scott Paulin, Leo Penn, Rhea Perlman, Rain Phoenix, Robert Picardo, Bronson Pinchot, Priscilla Pointer, Kelly Reno, Tim Robbins, Leo Rossi, Tim Russ, Frank Ryan, Wendy Schaal, Kyra Sedgwick, Helen Shaver, Charlie Sheen, Casey Siemaszko, Lane Smith, Suzanne Snyder, Kiefer Sutherland, Patrick Swayze, M. Emmet Walsh, Sandy Ward, Sam Waterston, Shawn Weatherly, Frank Welker, Forest Whitaker, Mary Woronov, Weird Al Yankovic, Wil Shriner, Stephen Geoffreys, Frances Bay, Dick Miller, Sid Haig, Lana Clarkson, Gary Coleman, Stephen Lee, Evelyn Keyes, Kristian Alfonso, Randy Oglesby, Marvin J. McIntyre, Carrie Fisher, Mary Jo Deschanel, Ray 'Boom Boom' Mancini, John Fiedler, Ann Bell, Tracey Walter, Mary Stuart Masterson, Michael DeLuise, Michael Horse, Loni Anderson, Joe Regalbuto, Tim Herbert, James Karen, Joyce Van Patten, Royal Dano, Sydney Lassick, Cindy Morgan, Anne Helm, Mary Ellen Trainor, Dick Shawn, Chris Nash, Cassandra Gava, Don Calfa, John Philbin, Richard Young, C.J. Hunt, Joe Seneca, Adam Ant, Len Lesser, Conrad Dunn, Karen Kopins, Michael C. Gwynne, Julius Harris, Tom Bresnahan, Peter Jason, Philip Bruns, J.A. Preston, Thomas Rosales Jr., Max Gail, Anthony James, Susan Swift, Nancy Parsons, Hurd Hatfield, Abbe Lane, Robert Axelrod, Benji Gregory, Robert Tessier, James Avery, Jamie Rose, Angelo Rossitto, Nicholas Pryor, Barry Dennen, Jack Carter, William Boyett, Larry Cedar, Lurene Tuttle, Fritz Feld, Charles Lucia, Ian Wolfe, Ralph Seymour, Garry Goodrow, Dennis Haskins, Dianne Hull, Kevin Hagen, James T. Callahan, Craig Richard Nelson, Fran Ryan, Lance E. Nichols, Harry Northup, Hawthorne James, John Alvin, Joanna Merlin, Angel Tompkins, Robert Townsend, Tom Amundsen, Dennis Lipscomb, David Arnott, J.J. Cohen, Justin Mooney, Frederick Coffin, David L. Crowley, Ebbe Roe Smith, Ritch Brinkley, Lyle Alzado, Jack Thibeau, Lisa Jane Persky, Clare Kirkconnell, Louis Silvers, Billy Beck, LaWanda Page, Larry Gelman, Lucy Lee Flippin, Gennie James, Frank Doubleday, Hugh Gillin, Alan Fine, Al Ruscio, Jeremy Iacone, Matthew Labyorteaux, Louis Giambalvo, Galyn Görg, David Byrd, Penny Peyser, Bill Allen, Mabel King, Michael Cavanaugh, Jon Van Ness, Ed McMahon, Gabriel Damon, David Friedman, Todd Allen, Christopher Lloyd, Scott Coffey, David Carradine, Polly Holliday, June Lockhart, Jeffrey Jones, Katherine Borowitz, Kathy Baker, Kate McNeil, Michael Lerner, Lisa London, Annie Potts, Mercedes McCambridge, Scott Menville, Bob Balaban, Lainie Kazan, Sheryl Lee Ralph, Marcia Strassman, Victoria Catlin, Billy Green Bush, Robert Stevens, Laraine Newman, Rick Overton, Jim Siedow, Wendy Phillips, Gordon Jump, Gary Riley, Beverly Sanders, Robert Lesser, Philip McKeon, Rod McCary, Taliesin Jaffe, Penelope Sudrow, JoAnn Willette, Carol Arthur, William Frankfather, Jim Jansen, Dana Gladstone, Michael Zand, Jake Steinfeld, Rodney Kageyama, Tad Horino, Joshua Rudoy, Leo Geter, Britt Leach

Značně neurovnaný seriál, plný na jednu stranu nesmírně zajímavých epizod, které bohužel čas od času nabourá přiblblá snaha o umění od těch méně nadaných. I když, kriticky viděno, nelze obviňovat režiséra zcela, protože některé hádankovity přebujelé části poněkud zapomínají na logiku. Každopádně Spielberg je značkou a pozval mnoho zvučných jmen, některé za to stojí.(22.3.2006)

• Sabrewulf

Já mám moc rád povídkové, nadpřirozené příběhy - Creepshow, Příběhy ze záhrobí... (i Twiligh zone je docela fajn), ale tohle je opruz. Příběhy jsou buď úplně infantilní, nebo pitomoučké, některé jsou brutálně nudné a jiné zas mají potenciál, ale skončí bez pointy. To všechno v lepším případě. V tom horším narazíte na mix všeho, tedy nudnou, infantilní volovinu bez pointy. Jediné díly, co za něco stály, byly dva - ten s Patrikem Švejzím a druhý s Christopherem Lloydem. Seriál jsem ale nebyl schopen dokoukat. Vzdal jsem to po povídce o scénáristovi, kterému pomáhala s psaním skečů rostlina, co uměla psát na stroji. Ne, nedělám si srandu, vážně to tam bylo. P.S. A ta znělka mě neuvěřitelně srala (hudba i vizuál).(20.3.2016)

Režisér - název dílu - - a herec, který za to možná stojí. 1, Steven Spielberg - VLAK DUCHŮ - Lukas Haas 2, Matthew Robbins - OSOBNÍ PŘITAŽLIVOST - John Scott Clough 3, Michael Moore - JOBE Z PEVNOSTI ALAMO - Kelly Reno 4, William Dear - MUMIE TATÍNKEM - Tom Harrison 5, Steven Spielberg - PROKLETÝ LET (2.části ) - Kevin Costner 6, Peter Hyams - JASNOVIDEC - Gregory Hines 7, Bob Balaban - SILNÁ ANTÉNA - Matthew Laborteaul 8, Donald Petrie - KOUZELNÍK - Leo Rossi 9, Burt Reynolds - SVĚDOMÍ MÁ DOVOLENOU - Loni Anderson 10, Bob Clark - DÁLKOVÝ OVLADAČ - Sydney Lassick 11, Phil Joanou - VESELÉ VÁNOCE - Pat Hingle 12, Clint Eastwood - VANESSA V ZAHRADĚ - Harvey Keitel 13, Joan Darling - PANÍ NA HLÍDÁNÍ - Mabel King 14, Leslie Linka Glatter - ANI DEN NA PLÁŽI - Charlie Sheen 15, Thomas Carter - JEDNA PRO ZAHŘÁTÍ - James Cromwell 16, Norman Reynolds - HROMADA VETEŠE - Mark Hamil 17, Joe Dante - BU, BU, BU - Evelyn Reyes 18, Thomas Carter - DOROTHY A BEN - Joe Seneca 19, Martin Scorsese - V ZRCADLE - Sam Waterston 20, Paul Bartel TAJNÉ OBRÁZKY Eve Arden 21, Irvin Kershner - ĎÁBELSKÉ TUPÉ - Tony Kientz 22, Phil Joanou - PANENKA - John Lithgow 23, Lesli Linka Glatter - GÉNIUS - Leo Penn 24, Timothy Hutton - DĚDEČKŮV DUCH - Andrew McCarthy. ----ČÁST 2 ----, 1, Danny DeVito - SNUBNÍ PRSTÝNEK - Rhea Perlman 2, Tom Holland - SPRÁVNÉ DÁVKOVÁNÍ - Joann Willette 3, Robert Markowitz - ČAROVNÁ SOBOTA - Taliesin Jaffe 4, Todd Holland - VSTUPTE KE MĚ DO SNU - David Hollander 5, Kevin Reynolds - MUSÍTE MI VĚŘIT - Mary Betten 6, Joe Dante - GREIBBLE - Hayley Mills 7, Mick Garris - ŽIVOT V CELE SMRTI - Patrick Swayze 8, Robert Zemeckis - JAK PŘIPRAVIT PROFESORA O HLAVU ( 2.části ) - Christopher Lloyd 9, Todd Holland - DÍKŮVZDÁNÍ - David Carradine 10, Norman Reynolds - O NEJLEPŠÍ DÝNI - Polly Holliday 11, Joan Darling - CO KDYŽ...? - Jake Hart 12, Michael Riva - VĚČNÁ PAMĚŤ - Katherine Borowitz 13, Ken Kwapis - STOPAŘKA - Kathy Baker 14, Paul Michael Glaser - PARŤÁK - Kate McNeil 15, Nick Castle - V TELEVIZNÍM SVĚTLE - Michael Lerner 16, Brad Bird - HODNÝ PEJSEK - Kreslené 17, Paul Bartel - GERSHWINOVO ZJEVENÍ - Bob Balaban 18, Graham Baker - MOC DIVNÍ SOUSEDÉ - Marcia Strassman 19, Lesli Linka Glatter - BEZ DIANY - Dianne Hull 20, Robert Stevens - STĚHOVÁNÍ - Dennis Lipscomb 21, Tobe Hooper - MISS GALAXIE - Dick Shawn(11.10.2009)

Neviděl jsem všechny díly, ale kvalita kolísala od průměru lehce nahoru nebo lehce dolů, nikdy ale tak, že by byla epizoda vyloženě nekoukatelná nebo naopak geniální. Pointy dost často předvídatelné - prostě nastane beznadějná situace, aby mohlo dojít k wtf momentu, co jiným slovem než zázrak nevysvětlíš. Nakonec nejchytlavější na celém seriálu je Williamsova ústřední melodie.(19.7.2015)

Povídková tvorba tajemných příběhů s vtipnou pointou má v angloamerické tvorbě velkou tradici a v téhle konkurenci vyznívá seriál značně průměrně. Jeho hlavní slabinou je velká nevyrovnanost jednotlivých dílů, daná už tím, že se na ní podílela celá řada režisérů. Převládá lehce ironická nadsázka, typické je, že jednotlivé díly končívají vesměs happyendem, mají i přes hororové kulisy spíš pohodovou atmosféru. Celkový dojem: 55 %.(28.3.2009)

• - Příběhy v seriálu jsou inspirované povídkami ze stejnomeného časopisu, který vycházel v období let 1926 - 2005 a byl prvním v žánru sci-fi. (Fenk)

• - Jméno Neuvěřitelné příběhy původně přináleželo časopisu, který ve světě vědecké fantasy vyvolal doslova revoluci. (Olík)