Reklama

Reklama

Neuvěřitelné příběhy

(seriál)
  • USA Amazing Stories (více)
Horor / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (1985–1987), 19 h 41 min (Minutáž: 25–60 min)

Tvůrci:

Joshua Brand

Hrají:

Steve Antin, Christina Applegate, Eve Arden, Drew Barrymore, Paul Bartel, Dirk Benedict, Luca Bercovici, Milton Berle, Barbara Billingsley, Brad Bird (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(45)

Věci "mezi nebem a zemí" je těžké pochopit. A zcela nemožné je racionálně vysvětlit.
V seriálu je trochu duchařiny, spousta napětí i humoru, ale hlavně notná dávka hravé fantazie Stevena Spielberga, který uvádí příběhy odehrávající se někde "mezi nebem a zemí". Spielberg, který se na tomto seriálu podílel jako producent i jako režisér, získal pro tento projekt plejádu předních hollwoodských celebrit. Přesvědčí nás o tom, že se i v našem docela všedním světě mohou odehrávat příběhy, nad kterými zůstává obyčejný lidský rozum v bezradných rozpacích. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (65)

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Neskutečná fraška. Těžko uvěřit, že se na výrobě podílel Spielberg a Kathleen Kennedy. Některé epizody dokonce režíroval Eastwood nebo Zemeckis. Zatímco spousta filmů a seriálů z téhle doby si drží tu osmdesátkovou atmosféru, tak tady ta esence naprosto chybí. Celé je to neskutečně uřvané, amatérské a laciné a je úplně jedno, že se na tvorbě podílela spousta hereckých i režisérských hvězd. Pár dílů se dá zhlédnout, ale drtivá většina je fakt dno. Těžko říct jak se mohl takový mix prostě nepovést. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Režisér - název dílu - - a herec, který za to možná stojí. 1, Steven Spielberg - VLAK DUCHŮ - Lukas Haas 2, Matthew Robbins - OSOBNÍ PŘITAŽLIVOST - John Scott Clough 3, Michael Moore - JOBE Z PEVNOSTI ALAMO - Kelly Reno 4, William Dear - MUMIE TATÍNKEM - Tom Harrison 5, Steven Spielberg - PROKLETÝ LET (2.části ) - Kevin Costner 6, Peter Hyams - JASNOVIDEC - Gregory Hines 7, Bob Balaban - SILNÁ ANTÉNA - Matthew Laborteaul 8, Donald Petrie - KOUZELNÍK - Leo Rossi 9, Burt Reynolds - SVĚDOMÍ MÁ DOVOLENOU - Loni Anderson 10, Bob Clark - DÁLKOVÝ OVLADAČ - Sydney Lassick 11, Phil Joanou - VESELÉ VÁNOCE - Pat Hingle 12, Clint Eastwood - VANESSA V ZAHRADĚ - Harvey Keitel 13, Joan Darling - PANÍ NA HLÍDÁNÍ - Mabel King 14, Leslie Linka Glatter - ANI DEN NA PLÁŽI - Charlie Sheen 15, Thomas Carter - JEDNA PRO ZAHŘÁTÍ - James Cromwell 16, Norman Reynolds - HROMADA VETEŠE - Mark Hamil 17, Joe Dante - BU, BU, BU - Evelyn Reyes 18, Thomas Carter - DOROTHY A BEN - Joe Seneca 19, Martin Scorsese - V ZRCADLE - Sam Waterston 20, Paul Bartel TAJNÉ OBRÁZKY Eve Arden 21, Irvin Kershner - ĎÁBELSKÉ TUPÉ - Tony Kientz 22, Phil Joanou - PANENKA - John Lithgow 23, Lesli Linka Glatter - GÉNIUS - Leo Penn 24, Timothy Hutton - DĚDEČKŮV DUCH - Andrew McCarthy. ----ČÁST 2 ----, 1, Danny DeVito - SNUBNÍ PRSTÝNEK - Rhea Perlman 2, Tom Holland - SPRÁVNÉ DÁVKOVÁNÍ - Joann Willette 3, Robert Markowitz - ČAROVNÁ SOBOTA - Taliesin Jaffe 4, Todd Holland - VSTUPTE KE MĚ DO SNU - David Hollander 5, Kevin Reynolds - MUSÍTE MI VĚŘIT - Mary Betten 6, Joe Dante - GREIBBLE - Hayley Mills 7, Mick Garris - ŽIVOT V CELE SMRTI - Patrick Swayze 8, Robert Zemeckis - JAK PŘIPRAVIT PROFESORA O HLAVU ( 2.části ) - Christopher Lloyd 9, Todd Holland - DÍKŮVZDÁNÍ - David Carradine 10, Norman Reynolds - O NEJLEPŠÍ DÝNI - Polly Holliday 11, Joan Darling - CO KDYŽ...? - Jake Hart 12, Michael Riva - VĚČNÁ PAMĚŤ - Katherine Borowitz 13, Ken Kwapis - STOPAŘKA - Kathy Baker 14, Paul Michael Glaser - PARŤÁK - Kate McNeil 15, Nick Castle - V TELEVIZNÍM SVĚTLE - Michael Lerner 16, Brad Bird - HODNÝ PEJSEK - Kreslené 17, Paul Bartel - GERSHWINOVO ZJEVENÍ - Bob Balaban 18, Graham Baker - MOC DIVNÍ SOUSEDÉ - Marcia Strassman 19, Lesli Linka Glatter - BEZ DIANY - Dianne Hull 20, Robert Stevens - STĚHOVÁNÍ - Dennis Lipscomb 21, Tobe Hooper - MISS GALAXIE - Dick Shawn ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +žánrová pestrost, pár známých tváří tu zahlédnete, většina příběhů má především v závěru zajímavou pointu -bohužel dějově občas trvá, než pochopíte o čem to je, nebo v čem je pointa, některé příběhy opravdu nezajímavé, nebo jsem je nepochopil, obraz působí zastarale/// Zvládl jsem nějakých cca 20 epizod abych si udělal obrázek o tom, že to už dnes moc nefunguje. Ve své době snad mohlo, ale dnes?. A nedá se říct, že by příběhy ztratili něco ze svého kouzla. Některé z nich si dokonce pamatuji. Jenže nějak to na mě nezabírá. Kvalita epizod je velice odlišná a to stejné platí pro příběh. Popravdě jsem čekal trochu víc. Možná někdy později dokoukám zbývající, až se budu hodně nudit./// Celkem 53%/// ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem pár dílů. Nejvíce mne zaujal (jak jinak) ten, kde se poškozená létající pevnost B17 vrací z náletu do Anglie. Spodní střelec má zablokovanou věž, která nejde otevřít. Jelikož nejde hydraulika, nejde vysunout podvozek (a co ruční vytočení ? ehmm) a paliva zatraceně rychle ubývá. Vedoucí pilot K. Costner musí se strojem přistát, má na palubě dalším 7 chlapů a ví, že toho uvězněného tam dole bude nutno obětovat... Osádka se už připravuje na nejhořší, na věži odříkává modlitby kněz a k dráze se již ženou kvílející ambulance a vyprošťovací tými když v tom se něco stane... Tak to je v kostce jedna epizodka, která je tak trochu charakteristická pro celý seroš. Ten upoutá celkem solidní výpravou i nasazením slušné řádky známých herců. Nemohu si ale pomoct na Spielberga to bylo krapet slabší. * * * ()

janny 

všechny recenze uživatele

No Števo Spielberg v tých 85tych rokoch si musel aj s kolegami na niečom fičať. Tak polovica tých príbehov je blbá(ako tá kde si chlapík predstavil kolesá pod poškodeným lietadlom a prežil pristátie-to bola v skratke 2-epizoda alebo tá kde učiteľ prišiel o hlavu). To že sa objavili známi herci v pár epizódach, to neznamená že je to dobrý seriál. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (4)

  • Jméno Neuvěřitelné příběhy původně přináleželo časopisu, který ve světě vědecké fantasy vyvolal doslova revoluci. (Olík)
  • Příběhy v seriálu jsou inspirované povídkami ze stejnomeného časopisu, který vycházel v období let 1926 - 2005 a byl prvním v žánru sci-fi. (Fenk)

Reklama

Reklama