Buffy, přemožitelka upírů

• USA Buffy the Vampire Slayer (více)
USA, (1997–2003), 105 h 50 min (Minutáž: 42–83 min)

Tvůrci:

Joss Whedon

Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, Anthony Head, David Boreanaz, Seth Green, Emma Caulfield Ford, Marc Blucas, Charisma Carpenter (více)

Série(7) / Epizody(143)

V každém pokolení je jedna vyvolená. Vyvolená, aby bojovala proti upírům, démonům a jiným zlým silám. A aby s nimi navždy skoncovala... je to přemožitelka.  Buffy je na první pohled obyčejná holka, která se od svých spolužáků liší tím, že je vyvolená pro boj s upíry. K tomu aby přeprala a zlikvidovala všechny démony potřebuje pomoc školního knihovníka Gilese, napraveného upíra Angela, nejlepší kamarádky Willow a kamaráda Alexe. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele chrispe k tomuto seriálu (48)

Halloween (1997) (S02E06)

Hmmm... jak je vidět, i Giles to umí patřičně okořenit. ()

Lžete mi (1997) (S02E07)

Někomu snad bylo Forda líto? Ale jděte. ()

Temné časy (1997) (S02E08)

Jelikož jsem asi ještě neviděla Angela radši (ehm ehm borec) a z Gilese se mi na konci trochu sevřelo srdce,  nezbývá než konstatovat, že se mi to dostává pod kůži. ()

Čím budu? 1/2 (1997) (S02E09)

Na to jaký drama to je, jsem se celkem nudila. Spike s Drusillou mi nejspíš jako záporáci nestačí a jako nejzajímavější se jevil chlápek s kosmetikou. ()

Čím budu? 2/2 (1997) (S02E10)

Tak nám vznikl nový pár (vlastně dva). Druhá přemožitelka udělala pá pá a magor zesílil. Pan Hmyzák to neutáhl a byl vlastně jen pátý kolo u vozu, ale to se dalo čekat. ()

Ted (1997) (S02E11)

Joyce zaslepená novou láskou odmítá vidět vše, co by idylku narušilo. Buffy jako správná puberťačka mámě trochu toho pokakanýho štěstíčka nepřeje, zvlášť když se o něm dozví ne zrovna šťastným způsobem. Hodně slabý díl. ()

Vejce zla (1998) (S02E12)

Buffy se cicmá s Angelem a mezitím po ní jdou dva hloupí upíři (což by nemuselo být špatný,  kdyby byli líp zahraní) a pod kůži se jí snaží dostat vetřelec. A kromě cesty k zarachu to nemá vůbec žádnou pointu. ()

Překvapení (1998) (S02E13)

Ještě štěstí, že se stihl v té agónii obléct, než se vrhl vstříc deštivému počasí. :D :D :D Já si na tento díl pamatuju fakt jen matně (ostatně jako na většinu), ale co mi zůstalo v hlavě jasně, je ten hudební podkres. Když jsem to viděla poprvé, tak mi bylo... já nevím kolem 13? 14? a fakt jsem si ten díl prožila, platonicky zamilovaná do Angela. Teď mi to -> ,,chci to potlačit... já taky...." přijde prostě jen úsměvný. Ale i tak je to zkrátka něco, na co celou dobu divák čeká a mě kapku překvapilo, že to přišlo už tak brzo - holt asi je to tím, že kdysi jsme museli na každej novej díl čekat týden. ;) ()

Nevinnost (1998) (S02E14)

Angel řádí, Buffy je smutná. Za závěrečný kopanec do koulí palec hore. ()

Vlkodlak v Sunnydale (1998) (S02E15)

Tohle je jedna z mála epizod, která mi zůstala v paměti. Protože vlkodlak - tenkrát naprostá fascinace. ()

Očarovaní, usoužení a pomatení (1998) (S02E16)

Xanderovi se čarování trochu vymkne z rukou. A zdá se, že i když to bylo kvůli Cordelii, tak by Buffy přesto stačilo kývnout. ()

Vášeň (1998) (S02E17)

Přiznávám, že ve chvíli, kdy se Giles vrátil domů, mi nebylo zrovna volno... ()

Jak zabít Smrt (1998) (S02E18)

Líbí se mi nápad i záporák, i když dnes už jeho maska v detailu rozhodně neobstojí. ()

Jsem do tebe blázen (1998) (S02E19)

Fajn nápad, jak uspokojit diváka s romantickou duší a zároveň se nevzdat záporáka. ()

Na rybách (1998) (S02E20)

Díl plný tehdejších fešáků a jedné Berty k tomu. ()

Proměna 1/2 (1998) (S02E21)

Jo, ty vhledy do minulosti rozhodně díl obohatili a na konci Angel a jeho parta, Buffy a jejím přátelům nic nedarují. ()

Proměna 2/2 (1998) (S02E22)

Pecka díl. Nevím, zda by obstál sám o sobě (u člověka, který předtím seriál nesledoval a neprožíval vše s postavami) a triky stojí v dnešní době za velký prd. Ale nebudu lhát, řvala jsem spolu s Buffy jak kráva. Skvělé scény Buffy a Spikea u policejního auta, Joyce a Spikea z obýváku, Rupert - borec (jo, tam mi taky málem slza spadla) a Buffy a Angel na konci... ach jo...  skvěle vymyšlený. .. ,,Tak jo dobře. Nejedeš v tom s Angelem. Ale proč by si s tím chodil za mnou?" - ,,Chci zpátky Drue. Aby to bylo jako předtím, než se vrátil. Motá se kolem něj..." - ,,Seš patetickej." - padaj nějaký ty facky - ,,Dnes jsem ztratila kamarádku a možná přijdu ještě o další! Celá země může skončit v pekle a ty chceš pomoc, protože tvoje holka je do větru?!" ()

Anne (1998) (S03E01)

Pracovní tábor mě moc nezaujal. Joyce mě vytočila do vrtule. Ona sice vlastní dceři vyplivne do obličeje, ať se už nikdy domů nevrací, ale vinu za to, že je pryč, necítí žádnou. :D ()

Noc oživlých mrtvol (1998) (S03E02)

Emoce vybublávají na povrch a (skoro) každej si řekne svoje. A jediná, co podle mě neplácala byla Willow. Z Joyce mám vyrážku, jen ji vidím (fakt to pro ni bylo TAKOVÝ překvapení?) a Xander by si měl zamést před vlastním prahem. Tak. Domluvila jsem. :D ()

Faith, Hope a Trick (1998) (S03E03)

Chudák Scott! Jinak konec zajímavý, jasně. U Faith si pamatuju, že jsem ji neměla vůbec ráda. Tady ten její zaporák byl poražen až moc lehce na to,  jaký z něj měla bobky. ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (více)

Buffy čeká restart

Buffy čeká restart

22.07.2018

Kultovní seriál Buffy, přemožitelka upírů se dočká rebootu. Studio Fox ve spolupráci s tvůrcem původního seriálu Jossem Whedonem (Avengers 1, 2) v roli producenta hodlá seriál restartovat s černou… (více)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)