Sabrina - mladá čarodějnice

• USA Sabrina, the Teenage Witch (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, (1996–2003), 59 h 27 min (Minutáž: 21–22 min)

Melissa Joan Hart, Nick Bakay, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane (více)

Série(7) / Epizody(163)

Tajomstvo študentky Sabriny okrem jej strelených tiet a kocúra Salema nepozná temer nik... Sabrina Spellmanová (Melissa Joan Hart) je úplne normálne mladé dievča – vlastne bola... Presnejšie povedané bola do svojich šestnástich narodenín, pretože vtedy jej totiž jej trochu zvláštne tety Hilda (Caroline Rhea) a Zelda (Beth Broderick) oznámili, že ona a celá jej rodina z otcovej strany má čarodejníckych predkov! Sabrine sa toto nie bezvýznamné tajomstvo, o ktoré sa okrem tiet delí i so strašne ukecaným kocúrom Salemom (bývalým čarodejníkom, ktorý túžil ovládnuť svet), darí viac-menej úspešne tajiť nielen pred jej dlhoročným priateľom Harveym (Nate Richert), ale i pred sympatickým manažérom malej kaviarne Joshom (David Lascher), ktorý jej o čosi neskôr náhle vstúpil do jej života...

Nebolo to však vždy ľahké, pretože spočiatku sa ešte len musela naučiť, ako svoje novonadobudnuté schopnosti ovládať a udržať ich pod kontrolou – a aj keď už sa jej to celkom darilo, vždy sa vyskytli nejaké nečakané problémy, do ktorých bol, nevedno prečo, obvykle akýmsi záhadným spôsobom zapletený Salem... A Sabrine bolo samozrejme tiež jasné, že jedného dňa, nech už to bude kedykoľvek, sa im so svojím tajomstvom predsa len bude musieť zveriť – a potom už jej ostáva len dúfať, že ju nezatratia, nezačnú sa jej báť, neprestanú jej veriť a, a to je hlavné, neprestanú byť jej priateľmi!

Než sa tak ale stane a ona bude musieť prijať, čo jej osud nadelí, bude si na vlastnej koži musieť vyskúšať, aké ťažké je pokúsiť sa skĺbiť obyčajný život študentky so svojimi neobvyklými schopnosťami – a nezblázniť sa! :-) Ešte šťastie, že na začiatku ani len netušila, že bude napríklad musieť získať čarodejnícku licenciu, inak o svoje schopnosti príde! Alebo že bude musieť odhaliť akési rodinné tajomstvo a pritom spozná veľa svojich pomerne excentrických príbuzných z „Iného sveta“! Alebo že raz bude svoj život možno viesť niekde úplne inde, bez svojich tiet a načas i bez Harveyho, a že jej svetom poriadne otrasú nespoľahlivá kráľovná večierkov Morgan (Elisa Donovan), ufrflaná pesimistka Roxie (Soleil Moon Frye) a počítačový fanatik Miles (Trevor Lissauer), ktorý verí v nadprirodzeno... (TV Markíza)

anicca

A prečo nie? Myslím si že si tento seriál zapne len človek túžiaci po niečom, pri čom nemusí absolútne premýšľať a bude proste len oddychovať a relaxovať. A nie je Salem Saberhagen kultový? Mellisa Joan Hart nie je žiadna silikónová kráska, ale jej herecký výkon je príjemný a pozerateľný. Veď ide o detskú rozprávočku, takže netreba súdiť tak prísne ()

zooh

Překvapuje mě tak nízké hodnocení. Tento seriál patří do mých nejoblíbenějších - a je tomu už tak dvacet let. Komplet jsem ho už viděla tak pětkrát. První série jsou nejlepší. Po odstěhování Sabriny na vejšku je to trochu horší - protože je méně prostoru pro Hildu a Zeldu. Taky Harwey je tam velmi málo a to je škoda. Všechno ale vyváží ten TOP poslední díl při kterém vždy umírám dojetím. Takhle má vypadat závěr seriálu. Každopádně je to veselý, milý seriál se super (čarodějnickou) tématikou. Trochu mě tam vždy irituje ta výchovná část - kdy se v závěru dílu vždy Sabrina trochu polepší a napraví :-DD. ale bez toho je to super. ()

F50Ferrari

Nejlepší seriál, jako náctiletý jsem ho miloval a když se na to dívám teď ve 37 letech, baví mě to uplně stejně. Sabrina, Hilda i Zelda jsou prostě skvělý a Salem Saberhagen, tady snad nemusím nic dodávat, to je největší mistr :-D ()

Franc_SVK

Seriál, ktorý bol kedysi "povinnou jazdou" v telke. Hoci má príjemné herecké obsadenie je potrebné priznať, že nebyť kocúra Salema tak by to bolo max za 1*. ()

chemik11

Perfektní seriál. Zrovna teď si ho doma pouštíme a to nám je 30+ :D Jen musím říct, že ten seriál se časem hodně mění. Nejlepší postavou je kocour Salem. Jeho hlášky jsou nejlepší.  První 4 série jsou na střední, ale 1. série je skoro jiný seriál. Pár hlavních postav se nemění, ale v 1. sérii jsou některé postavy, které pak už nikdy neuvidíme (Drell nebo jak se píše, pan Pool, Jenny, Sabrinin táta se tam pak mihne až v jednom díle 4. řady a ještě tam není Kraft a Libby mi ještě nepřijde tak protivná) a přijde mi, že některá pravidla kouzlení jsou jiná.   Já mám nejradši 2. a 3. sérii, největší sranda. Hadač super postava. Škoda, že už tam pak nebude. Nejoblíbenější díl je ten na Floridě :D 4. série už je zase trochu jiná a dabing některých postav se zase mění. Přesto je stále dobrá. Chybí zde Valerie a Libby.  5. a 6. série ty jsou zase úplně jiný, Sabrina je na vejšce a tety postupně mizí ze scény, až zmizí úplně. A už to není tak vtipné, ale začíná to být více romantika a méně kouzlení. Nové postavy jsou fajn, ale nejsou tak skvělé jako postavy v prvních sériích.  7. série je za mě úplně jiný seriál. Kouzlení minimum. Tety pryč. A postavy z redakce jsou strašné, protivné, nezajímají mě. Libby byla sice protivná, ale tak nějak jsem jí měl svým způsobem rád. Ty postavy z redakce jsou tak moc nesympatické a není s nimi legrace, nic prostě, spíš na obtíž. A je to celkově spíš romantika. Konec předvídatelný, ale dobrý.    Za první 4 série 100 %. Za zbytek méně 50 %. Takže 4 hvězdičky. ()

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)