Sabrina - mladá čarodějnice

• USA Sabrina, the Teenage Witch (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, (1996–2003), 59 h 27 min (Minutáž: 21–22 min)

Melissa Joan Hart, Nick Bakay, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane (více)

Série(7) / Epizody(163)

Tajomstvo študentky Sabriny okrem jej strelených tiet a kocúra Salema nepozná temer nik... Sabrina Spellmanová (Melissa Joan Hart) je úplne normálne mladé dievča – vlastne bola... Presnejšie povedané bola do svojich šestnástich narodenín, pretože vtedy jej totiž jej trochu zvláštne tety Hilda (Caroline Rhea) a Zelda (Beth Broderick) oznámili, že ona a celá jej rodina z otcovej strany má čarodejníckych predkov! Sabrine sa toto nie bezvýznamné tajomstvo, o ktoré sa okrem tiet delí i so strašne ukecaným kocúrom Salemom (bývalým čarodejníkom, ktorý túžil ovládnuť svet), darí viac-menej úspešne tajiť nielen pred jej dlhoročným priateľom Harveym (Nate Richert), ale i pred sympatickým manažérom malej kaviarne Joshom (David Lascher), ktorý jej o čosi neskôr náhle vstúpil do jej života...

Nebolo to však vždy ľahké, pretože spočiatku sa ešte len musela naučiť, ako svoje novonadobudnuté schopnosti ovládať a udržať ich pod kontrolou – a aj keď už sa jej to celkom darilo, vždy sa vyskytli nejaké nečakané problémy, do ktorých bol, nevedno prečo, obvykle akýmsi záhadným spôsobom zapletený Salem... A Sabrine bolo samozrejme tiež jasné, že jedného dňa, nech už to bude kedykoľvek, sa im so svojím tajomstvom predsa len bude musieť zveriť – a potom už jej ostáva len dúfať, že ju nezatratia, nezačnú sa jej báť, neprestanú jej veriť a, a to je hlavné, neprestanú byť jej priateľmi!

Než sa tak ale stane a ona bude musieť prijať, čo jej osud nadelí, bude si na vlastnej koži musieť vyskúšať, aké ťažké je pokúsiť sa skĺbiť obyčajný život študentky so svojimi neobvyklými schopnosťami – a nezblázniť sa! :-) Ešte šťastie, že na začiatku ani len netušila, že bude napríklad musieť získať čarodejnícku licenciu, inak o svoje schopnosti príde! Alebo že bude musieť odhaliť akési rodinné tajomstvo a pritom spozná veľa svojich pomerne excentrických príbuzných z „Iného sveta“! Alebo že raz bude svoj život možno viesť niekde úplne inde, bez svojich tiet a načas i bez Harveyho, a že jej svetom poriadne otrasú nespoľahlivá kráľovná večierkov Morgan (Elisa Donovan), ufrflaná pesimistka Roxie (Soleil Moon Frye) a počítačový fanatik Miles (Trevor Lissauer), ktorý verí v nadprirodzeno... (TV Markíza)

himor

Toto je seriál môjho detstva. Strašná tuposť, ale zakaždým sranda. Samozrejme moja platonická láska z ameriky. Čo si pamätám mala dve šibnuté tety a kocúra 🤣 Nostalgicky nadhodnocujem 70% ()

hackstolle

myslim, ze uz kvuli Salemovi musim dat ctyri hvezdy.. )) .. jinak to je v celku zabavny...takze se az divim tem podprumernym znamkam. . . . .hmhmhm ()

yaqwsx

Salem je můj hrdina! Skutečně jediná postava, která mi z toho seriálu přirostla k srdci. Dojem ze všeho okolo Salema byl téměř stejný jako z většiny teen amerických komediálních filmů - rádoby ze života, rádoby vtipné, občas se nějaký pefektní vtípek přece jenom objeví a celé více čí méně stupidní. Tady je to jen roztahané na nespočet hodin. ()

teltri

Jéééj to boli krásne časy. Sabrina ma sprevádzala počas mojich prvých rokov na výške. Mal som ju veľmi rád, aj jej tety, hlavne vedecky založenú Zeldu. Podarená rodinka so skvelými hláškami a komentármi. Neznášal som pritrúbleho riaditeľa Krafta. Prvé série boli OK, potom sa to už zvrhlo. ()

Mercilonka

Kdyby seriál skončil ještě v době, kdy Sabrina byla na střední, měl by ode mě plný počet. Ale poslední série, kdy se rozšířilo herecké osazenstvo a zcela změnil původní smysl, to už nebyl můj šálek kávy. Původní vtipný a občas i trochu napínavý seriál se zařadil mezi desítky dalších, kde se řeší jen bezduché vztahy. ()

Renie42

Vtipný seriál až je to někdy tak kýčovitý a někdy se jim to povedlo. Nejlepší kocour Salem a originální kouzla. ()

Vämpiriüs

Hodnocení velmi nízké a ty dvě hvězdy pouze za tu podívanou na Melissu Joan Hart. Jinak dokonalá nuda a škoda peněz i času. ()

Max Q.

Já jsem prostě odkojený Monthy Pythonama, Černou zmijí a Červeným trpaslíkem a to je hodně vysoká laťka. Pak je dlouho dlouho nic, pak možná Haló, Haló, víc mě snad nenapadá a zbytek jako Přátelé, Sabrina a tisíc další podobných se potácejí mezi jednou hvězdičkou a odpadem. ()

ottik274

Těch 20 minut se dá vydržet.... A i když se těch pár desítek dílů opakuje pořád dokola, tak jsem se na to vydržel občas dívat, hlavně kvůli černému mickovi Salemovi. ()

MartyMcFly89

Pod příkrovem normálnosti a sitcomové nudy se skrývají docela dobré vtipy a fantasy tématika propojená s moderním prostředím docela dobrým stylem. Na hlášký Salema nic nemá, bez pardonu. ()

rador

Velmi príjemná oddychovka. Zaujímavosti: Tajomstvo rodiny Spellmanových: Každý člen rodiny má dvojča *** Bumper Robinson hral v seriály 2 postavy. *** Beth Brodericková odišla zo seriálu po šiestej sezóne. *** Len Sabrina a Salem sa objavia vo všetkých epizódach každej série. *** V seriály si ako hosť zahrala aj Britney Spears. *** Podla Sabrininho vodičského preukazu v diely 3-15, vieme že Sabrina sa narodila 22.4.1981 *** Posledná pesnička odohraná v seriály má názov No Doubt's Running. ()

DandaPiper

Moc hezky udělaný první tři série nahradily o dost slabší čtvrtá a pátá. Konec bohužel dopadl téměr tragicky s obtloustlou, dalo by se už říct i ježibabou Melissou Joan Hart v sérii šesté a sedmé. ()

megajalec

Aj vy si myslíte, že teta Zelda je najväčšia kočka zo seriálu? :) Neškodný seriál pre teenagerov, priemer, boli aj oveľa horšie ()

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)