Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

JK-Stinger

První série byla naprostá špička, kdy se napětí dalo krájet a čekání na další díl bylo přímo neúnosné. Bohužel s přibývajícími sériemi se úroveň seriálu pomalu snížovala a tak jsem po jeho skončení nucen snížit hodnocení o jednu hvězdičku dolů. ()

CamperCz

Akcne vyumelkovane, pseudodrsne pseudointeligentni pseudobuhvico...nic. Tohle me nezaujalo uz proto, jak desne si to snazi hrat na serialovy slagr. Bohuzel. ()

chalp

Bezkonkurenčne jeden z najlepšie scenáristicky zvládnutých seriálov.Oslní v mnohých prípadoch až dychberúcimi hereckými výkonmi a verím, že toto je štartovný mostík pre veľmi talentovaného Roberta Kneppera, ako tu už niekto napísal, s priam až Pacinovskou charizmou.Prvá séria - 100%, druhá - 98,9% ;)EDIT: tretia séria ledva 20%, na štvrtú už nemám nervy :( ()

Geller

Pro čtvrtou řadu se opět počítá s představitelkou hlavní ženské role dr. Tancredi- takže pro mě tento seriál skončil třetí řadou. Tomuto seriálu by stejně nejvíce slušela pouze ta první. ()

newt17

Nasledujici text je prepisem mych zprav, ktere jsem nekomu posilal pres icq. Jde o nahodne prichazejici dojmy po shlednuti necelych sesti dilu. Mozna to tedy bude znit zmatene, ale Prison Break mi nestoji za namahu tvorit nejaky uceleny text. ...snad nejnudnejsi zaporaci jake sem kdy videl. cele je to o tom, ze to bracha taha vrachu z vezeni, protoze toho tam dostala nejaka grupa hroznych mocichtivych lidi. ti jsou vedeni sefkou, ktere zatim neni videt oblicej, jenom po telefonu rozdava rozkazy dvema "drsnakum v kvadrech". to jsou tak nezajimavi lidi, a ani v nejmensim jim neverim jakykoliv pokus o styl "nasadim cinicky vyraz a vyhrozuju" ...pritomnost dvou narativnich rovin, ktere si navzajem ublizuji? 1)parta lidi se snazi proklouznout organismem veznice a uprchnout. 2)sestra pravnicka s fesnym dobrovolnickym kolegou pravnikem hledaji stopy a shaneji dukazy, jak odsouzeneho ocistit. /// je jasne ze jedna ze zapletek bude mit uspech a proto ta druha pozbyva smyslu. coz plati obema smery ...hrdinum ve vezeni vzdycky nejaky nesmyslne slozity plan na vterinu presne vyjde a vsechny ty konflikty a zadrhely, ktere maji tvorit napinavost, vyznivaji strasne umele a vycucane, proste jsou tam nasilne natlacene proto, aby se neco delo. ...potrebovali nastvat vsechny vezne, tak jeden z nich vypnul klimatizaci,a to tak ze rozbil nejakou elektrickou krabici ASI 10 METRU OD UTAJENE CHODBY, KTERA JE KLICOVA PRO UTEK. a az to tam technici najdou, vubec je nenapadne premyslet, kdo to tam mohl jit rozbit, a vubec nenajdou kus steny, kde je mezi cihlami vyskrabana omitka, na jejiz druhe strane je cela problemoveho vezne. Mohl bych tady jeste dlouho plivat siru. Trapne dialogy. Otravna hudba sestavajici s jednoho tucajiciho samplu. Cele se to bere strasne vazne a pritom je to naivni, hloupe, ba primo urazejici inteligenci prumerne vsimaveho divaka. Tresnickou na dortu je podivny casting, s vyjimkou tri nebo ctyr vedlejsich hercu jsou vsichni mdli a snadno zapomenutelni. Po ctyrech hodinach sledovani jsem si vypestoval nenavist k Brattu Ratnerovi. ()

WinstonS

Prison Break (dále jen PB) nelze hodnotit po jedné, resp. dvou sériích. Kdyby tomu bylo jinak, šel bych bez váhání na 100%. První série PB je totiž takřka dokonalá. Myšlenkou, provedením, narativní linkou i velkolepými dějovými zvraty. Vzpomínám si, že když mi 1. a 2. sérii přinesla spolužačka, jen jsem se usmál a poděkoval za dobrý večerníček (= seriál, jehož jeden, dva díly si pustíte kolem půlnoci - takhle u mě během pěti let na kolejích funovali Simpsonovi, Futurama, Red Dwarf aj.). Ó já bláhový... dva dny jsem takřka nevycházel z pokoje a obě série sjel od začátku do konce. Bylo to jako droga. PB mě totálně vtáhl. Nejde o žádné vysoké umění, ale v rámci žánru je to špičková podívaná, která v případě první série zřejmě nemá konkurenci (LOST vydrželo tempo a zběsilé nasazení PB jen asi pět, šest dílů). Nemá cenu popisovat jednotlivé pstavy a děj seriálu, raději se na tenhle skvost podívejte sami. Od druhé do čtvrté série ale jde laťka proklatě dolů (subjektivní hodnocení: 100% - 80% - 70% - 40%). I z čiré nostalgie po dvou podzimních dnech roku 2007 ale dávám PB komplexní hodnocení *****. P.S. Trest zařazení do pracovního procesu navrhuji pro osobu, která je zodpovědná za casting dabérů PB na TV stanici Nova. Sledovat verzi s titulkami je pohádka - Sucreho měkký latinský přízvuk, T-Bagovy průpovídky (z mnoha hledisek nejzajímavější postava seriálu), Lincolnova hrdelní americká angliština, Scofieldův charismaticky ztišený šepot a mnoho, mnoho dalších lingvistických hříček se u dabovaného překladu míjí účinkem. A to je obrovská škoda. ()

Simgal

Spousta lidí tvrdí, že po první řadě už to není ten pravý Prison Break. Já si naopak myslím, že právě útěkem z nápravného zařízení Fox River na konci 1. řady se seriál pořádně rozjíždí. Velký podíl na tom má postava agenta Alexe Mahona, kterého hraje vynikající William Fichtner. Už nejde jen o to dostat se ven z vězení, ale zůstat na svobodě a hlavně přežít. Prison Break si mě získal především svými skvěle vypracovanými postavami a dějem, který je plný zvratů a napětí. Doufám jen, že si tuto laťku udrží i v následujících sériích. ()

Furmi

Miestami zbytočne naťahované, ale celkovo sa jedná o jeden s najlepších seriálov aké kedy boli natočené. Snažil som sa tam s čistej nudy vyhľadať nejaké te chyby, v komentároch, charakteroch, činnostiach. Bohužiaľ njekú viditeľnú som nenašiel a musím uznať (i keď boh vie akým fanúšikom seriálov teda vôbec niesom) že ma Prison Break fakticky dostal. 79% ()

punk_zero

Niekedy sa zamyslím, ako to Scofield dokázal. No do väzenia to skúsiť určite nepôjdem. Inač Sarah Wayne Callies tam skvele zapadla ;-) ()

masiko

Takto hodnotím 1. a začátek 2. serie (Stormarovo účast). Celý seriál táhnou hlavně skvělí herci, v jejichž čele stojí překvapivě velmi charizmatický Wentworth Miller a zvláštní Dominic Purcell (jeho výkon v 1. serii vážně nechápu, ale v druhé už je to pěkné). Ti oba jsou však naprosto zastiňováni výtečným Stormarem a o nic horším Knepperem. Celkově je to spíš na 3*, ale za takové scény jako Stormarova smrt nebo když Stormare usekne Knepperovi ruku jako když udeří blesk se nebojím přihodit i tu čtvrtou. ()

neneka

Skvělý, skvělý! Počáteční díly se na můj vkus rozjížděly poněkud zdlouhavě, ale potom to byla rychlodráha. Díl od dílu stoupal adrenalin, který byl chvílemi opravdu "k nepřežití". ()

Andresito

První série naprosto skvělá, druhá už jaksi pozbývala genialitu první, ale ušla, na třetí jsem se koukal jen proto, že jsem doufal, že alespoň jeden díl bude připomínat atmosféru dílu minulých, ale kde nic, tu nic. Co se týče řady čtvrté a jejích nepříliš chvalných recenzí, asi ji radši vynechám. Proč je tak málo seriálů, kterým kvalita vydrží i po páté, šesté, sedmé řadě? 75% ()

cinci

první a druhá sezóna hukot, pak už to bylo jen natahování a natahování (hodnotím tedy první dvě zezóny, které byly fajn) ()

rotel

V mojom okolí nastalo hotové peklo, takže ja som bol najprv dosť opatrný a priznám sa nemal som chuť to pozerať.Ale nedalo mi to a tak som skúsil 1. sériu.Bolo to skvelé až do poslednej chvíle.Vďaka fanatikom v mojom okolí som mal možnosť dopozerať všetky série, no čím som sa dostával ďalej, tým to bolo slabšie.Napriek tomu nemám chuť meniť moje hodnotenie (len 1. séria). ()

nikoletkaa

Michael, Lincoln, Sucre, T-Bag, Sára... Moje velká srdeční záležitost a jedna z nejoriginálnějších tvoreb televizní produkce. I když kvalita dílů byla jako na houpačce, vždy mě udržovaly v napětí až do samého konce. Pro roli Michaela bych si neuměla představit nikoho jiného než Wenta. ()

Janko666

První řada je snad to nejlepší, co jsem v americkém seriálu doposud viděl. Zbytek bohužel za zmínku už moc nestojí. ()

Jožin

Z počutia som skôr ako som tento seriál začal pozerať počul, že je vynikajúci. No mňa to nelákalo, až kým som raz nezačal sledovať Prison Break od začiatku a tak ma to chytilo, že som nemohol vydržať na dalšie časti a začal som si seriál sťahovať. A takýmto tempom som mal všetkých 81 častí zhliadnutých za dva týždne. Čo sa týka hodnotenia tak prvá séria bola perfektná, jednotná gradácia deja v každej časti bola úchvatná,bolo tam veľa chýb a taktiež veľa náhod ale aj tak táto séria spravila zo serialu ,,kult". Druhá séria začala taktiež dobre a veľmi jej pomohlo,že na scénu prišiel William Fichtner, ktorý bol bombový. V tretej sérii už bolo vidno určitý úpadok a opakovanie sa námetu. A čo sa týka štvrtej tak tá dosť zamrzela a podľa mňa bola aj celkom zbytočná, ale keď už tak mali ju urobiť ináč. Koniec seriálu bol dosť emotívne silný, len sa proste nemuselo stať to, čo sa stalo. Ústredná dvojka seriálu v podáni brattov Scofield a Burrows bola výborne vymyslená. Veľa postáv si získalo u mňa moje sympatie napr. Sucre, Abruzzi, a v štvrtej sérii sa tam dostal aj Bellick :) . Čo sa týka Roberta Kneepra čo by T-Bag, tak rolu zahrál na jednotku, človek si fakt myslí že je to, čo hraje !!! ()

Ole92

První a druhou serii jsem hltal jako blázen a měl jsem abstinenční příznaky hned po skončení dílu. Třetí a čtvrtá serie už byli upadající ale dokoukal jsem je tak nějak z povinnosti. Ale super myšlenka a výborné dvě sezony. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye